Back to list

Results

2019 Nord-Ostsee-Pokal
GER Norderstedt im Kreis Segeberg
November 2, 2019 - November 3, 2019

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
5 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
6 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
7 N BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
10 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
11 N HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
12 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 N LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
16 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
17 N WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N BOEHNKE Joram 2000 M GER FG Segeberg (GER)
19 N SCHMITT SPELLMANN Jonas 2000 M GER Quernheimer FC (GER)
20 N TALAN Jan 2000 M GER USC München (GER)
21 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
22 N RENZ Dominik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
24 N SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
25 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 N SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
28 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
31 N PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
32 N WICHMANN Daniel 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
33 N STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
34 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
35 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
36 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
38 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
39 N FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
40 N IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
41 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
42 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
43 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
44 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
45 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
46 N BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
47 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
48 N VOLK Gabriel 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
49 N NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
50 N SACKERMANN Jonas 2002 M GER Wuppertaler FC (GER)
51 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
52 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
53 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
54 N HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
55 N POETEN Niels Hagen 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
56 N RÖDER Marius 2002 M GER TV Paderborn (GER)
57 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
58 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
59 N JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
60 N FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
61 N Round KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
62 N Round HOLLENBACH Nick 2004 M GER BW Schneidhain (GER)
62 N Round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
64 N Round ECKHARDT Tobias 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
65 N Round BRACKERT Lasse 2004 M GER Elmshorner MTV (GER)
66 N Round SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
67 N Round LEESCH Jonathan 2001 M GER MTV Braunschweig (GER)
68 N Round FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
69 N Round BEDNER Daniel 2002 M GER FG Segeberg (GER)
70 N Round FROESE Linus 2002 M GER TV Neheim (GER)
70 N Round EICHER Tristan 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
70 N Round BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
73 N Round STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
74 N Round RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
75 N Round KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
76 N 1st round PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
77 N 1st round DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
78 N 1st round FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
78 N 1st round TRIESCHMANN Thristan 2002 M GER BW Schneidhain (GER)
80 N 1st round ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
81 N 1st round BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
82 N 1st round FEHR Lucas Eric 2002 M GER MTV Braunschweig (GER)
83 N 1st round I KEI Homa 2005 M GER FC Oldenburg (GER)
84 N 1st round LUTHER Nicolas 2003 M GER FG Segeberg (GER)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
6 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
15 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
16 N STEFFENS Eva 2006 F GER Mannheimer FC (GER)
17 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford FC (GBR)
20 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
21 N BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
22 N HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
23 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
25 N KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
26 N HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
28 N MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
29 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
30 N HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
31 N TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
32 N RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 N KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
34 N TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
35 N VON WOLFF Anna Julia 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
36 N MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
37 N LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 N THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
39 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
40 N AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
41 N KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
42 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
43 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
44 N NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
45 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
46 N WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
47 N WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
48 N GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
49 N KERSKES Malika 2002 F NED Fencing Ermelo (NED)
50 N SCHMIDT Sina 2001 F GER Hamburger FC (GER)
51 N SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 N STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
53 N PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
54 N DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
55 N HERZ Amelie 2003 F GER FC Leipzig (GER)
56 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
57 N ARAZYAN Elen 2006 F ARM Fechtergilde Südholstein (GER)
58 N FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
59 N LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
60 N THAN Friederike 2003 F GER SC Itzehoe (GER)
61 N PFEIFFER Nina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 N HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
63 N MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
64 N STEFFENS Emma 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
65 N Round BINGENER Margo 2003 F GER Lüdenscheider TV (GER)
65 N Round SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N Round ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
68 N Round REIHS Alina Victoria 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 N Round WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
70 N Round HOLLÄNDER Charlotte 2003 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
71 N Round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
72 N Round BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 N 1st round LAURENT Lisa 2000 F GER FC Leipzig (GER)
74 N 1st round BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
75 N 1st round HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
76 N 1st round GIESE Victoria 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
77 N 1st round SCHÜLER Emma 2003 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
78 N 1st round DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
79 N 1st round RÖßLER Annick 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)