Back to list

Results

Sparkassen-Cup 2020
GER Künzelsau
February 8, 2020 - February 9, 2020

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUS Jana 2007 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N MÜLLER Tessa 2007 F GER TS Göppingen (GER)
3 N ZHAO Yiye 2007 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
4 N BAUER Lina 2007 F GER TSG Eislingen (GER)
5 N GERING Anjuli 2008 F GER Nürnberger FC (GER)
6 N KLOSKA Rosalie 2007 F GER FR Nürnberg (GER)
7 N SCHLAFFER Dorothea 2008 F GER FR Nürnberg (GER)
8 N GUBITZ Emilia 2007 F GER FR Nürnberg (GER)
9 N HUMMEL Milena 2007 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N SCHUSTER Finja 2008 F GER TSG Eislingen (GER)
11 N LANDSLEITNER Greta 2008 F GER FR Nürnberg (GER)
12 N HECKEL Evelin 2008 F GER TV Achern FA (GER)
13 N LUTZ Annika 2008 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 N SOJOVSKA Jana 2008 F CZE
15 N ALLMENDINGER Eleanor 2007 F GER Nürnberger FC (GER)
16 N GEORGIEV Kalina 2007 F GER TS Göppingen (GER)
17 N BENDER Johanna 2008 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
18 N ZIZKOVA Ema 2008 F CZE
0 M PFEIFFER Louisa 2008 F GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKLAKOV Julian 2008 M GER TG Herford (GER)
2 N SCHNIEPP Leon 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N WEISER Tim 2008 M GER FC Göppingen (GER)
4 N DÜNGER Karl 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N KRAL Lumir 2007 M CZE SK Houstka (CZE)
6 N SCHUMACHER Gideon 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
7 N BANKHOFER Justus 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
8 N MOHRING Arne Mika 2007 M GER TS Göppingen (GER)
9 N MENZ Silas 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N WIEKHORST Kajetan 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
11 N SÜß Carlo 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
12 N PHILIPPSEN Leonard 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
13 N MUJCIC Ilias 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 N LEHNERT Tobias 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
15 N GOMMEL Colin 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
16 N ENGEL Maurice 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 N WOLF Max Leon 2008 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
18 N SCHWAB Edwin 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
19 N ROSIN Jonathan 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
20 N POSTULKA Zdenek 2007 M CZE
21 N BÖDINGER Anton 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
22 N SETTELE Florian 2008 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 N ZUCK Janik 2008 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 N VAVRA Vojtech 2008 M CZE
25 N NEY Julius 2008 M GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
3 N CADAO Leonie 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
8 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
9 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
11 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 N ZHAO Ellen 2006 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
13 N KOBER Josephine 2005 F GER KTF Luitpold München (GER)
14 N SEIGNER Ruth 2006 F GER KTF Luitpold München (GER)
15 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
16 N BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
17 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER MTV Mainz (GER)
18 N TROPMANN Abigail 2004 F GER MTV Mainz (GER)
19 N DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE SK Houstka (CZE)
20 N 1st round JERABKOVA Aneta 2004 F CZE

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
5 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
6 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
8 N LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
10 N KRAUS Kilian 2003 M GER TSV Grünwald (GER)
11 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
12 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 N DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
14 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
15 N KUHN Philipp 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
16 N KURZ Loris 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
17 N SCHÖNHOLZ Pascal 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
18 N ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
19 N HARRISS Quin 2004 M GER MTV Mainz (GER)
20 N LITZENBURGER Hugo 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
20 N REIFSCHNEIDER Enrico 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
4 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N KOBER Josephine 2005 F GER KTF Luitpold München (GER)
6 N HUMMEL Milena 2007 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
8 N KUS Jana 2007 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
10 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER MTV Mainz (GER)
11 N ZHAO Ellen 2006 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
12 N BAUER Lina 2007 F GER TSG Eislingen (GER)
13 N SEIGNER Ruth 2006 F GER KTF Luitpold München (GER)
14 N MÜLLER Tessa 2007 F GER TS Göppingen (GER)
15 N ZHAO Yiye 2007 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
16 N WALTER Lilli Rosa 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 N HYNKOVÁ Anetta 2005 F CZE SK Houstka (CZE)
18 N SCHUSTER Finja 2008 F GER TSG Eislingen (GER)
19 N ZEKICOVA Mara 2005 F CZE SK Houstka (CZE)
20 N JIREŠOVÁ Nikola 2006 M CZE SK Houstka (CZE)
21 N KOTLANOVA Erika 2006 F CZE SK Houstka (CZE)
22 N MARESOVA Anna Eliska 2006 F CZE
23 N GEORGIEV Kalina 2007 F GER TS Göppingen (GER)

Sabre Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
2 N DÜNGER Karl 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N KRAL Lumir 2007 M CZE SK Houstka (CZE)
4 N DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
5 N SCHNIEPP Leon 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N WEISER Tim 2008 M GER FC Göppingen (GER)
7 N EBERHARDT Carl Malte 2005 M GER MTV Mainz (GER)
8 N BANKHOFER Justus 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
9 N HAYM Benedikt 2006 M GER TS Göppingen (GER)
10 N FRITTRANG Paul 2005 M GER Nürnberger FC (GER)
11 N REIFSCHNEIDER Enrico 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 N MOHRING Arne Mika 2007 M GER TS Göppingen (GER)
13 N LEHNERT Tobias 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N GOMMEL Colin 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 N WIEKHORST Kajetan 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
16 N SÜß Carlo 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
17 N HOMOLKA Mikulas 2005 M CZE SK Houstka (CZE)
18 N LITZENBURGER Hugo 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
19 N JERABEK Stephan 2006 M CZE
20 N GAUS Erik 2005 M GER Nürnberger FC (GER)
21 N PAOLUCCI Leo 2006 M GER FR Nürnberg (GER)
22 N CERMAK Artur 2006 M CEZ

Sabre Women's U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUS Timea 2011 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N STAPF Nele 2011 F GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VOYTOVA Viktoria 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
2 N DOLL Julia 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
3 N DINKEL Theresa 2009 F GER FR Nürnberg (GER)
4 N FRITZ Amelie 2009 F GER FC Göppingen (GER)
5 N PUSKARIC Laura 2009 F GER TSG Eislingen (GER)
6 N LOHBAUER Ivy 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
7 N KRUPKOVA Eliska 2010 F CZE
8 N SCHNEIDER Milla 2009 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
9 N JAUß Sabrina 2009 F GER TSG Eislingen (GER)
10 N PUSKARIC Julia 2010 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NEUNER Levin 2011 M GER FR Nürnberg (GER)
2 N SCHMIERER Ben 2011 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N BULA Lukas 2011 M CZE

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N ZHAO Zhi Long 2009 M CHN FS Bielefelder TG (GER)
3 N THIEL Philipp 2009 M GER FC Göppingen (GER)
4 N SPIELBERG Severin 2009 M GER FR Nürnberg (GER)
5 N STOLZ Vincent 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N RODRIGUEZ Santiago 2010 M MEX TV Achern FA (GER)
7 N THIEL Alexander 2009 M GER FC Göppingen (GER)
8 N HÄFNER Christopher 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
9 N HAUFF Samuel 2009 M GER FC Göppingen (GER)
10 N KNESPL Viktor 2009 M CZE SK Houstka (CZE)
11 N MATIKKE Matthew 2010 M GER TSG Eislingen (GER)
12 N WALD Simon Alexander 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
13 N GUNGL Marco 2009 M GER TS Göppingen (GER)
14 N SCHOBER Moritz 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 N EBERHARDT Gero 2009 M GER MTV Mainz (GER)
16 N KELLER Joshua 2009 M GER TG Worms (GER)
17 N GERBER Peter 2009 M GER TV Achern FA (GER)
18 N MACHAJ Vojtech 2009 M CZE
19 N MACHAJ Jiri 2009 M CZE
20 N TROTT Marlon 2009 M GER TSG Eislingen (GER)
21 N ADAMEC Matej 2009 M CZE
22 N JAUß Felix 2009 M GER TSG Eislingen (GER)
23 N KÖRNER Adrian 2009 M GER TSG Eislingen (GER)
24 N ILLGER Vincent 2009 M GER TS Göppingen (GER)
25 N BENDER Moritz 2010 M GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N HARSCH Anna 1986 F RUS TSG Eislingen (GER)
3 N GRIMM Ulla 1980 F GER Nürnberger FC (GER)
3 N DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE SK Houstka (CZE)
5 N SCHMIDT Carina 1990 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
6 N LUC Linh 2001 F GER TG Worms (GER)
7 N KAISER Sandra 1970 F GER TG Worms (GER)

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SILANTYEV Nikita 1989 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
2 N HARSCH Paul 1984 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N ULRICH Helge 1971 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
5 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
6 N TAPPE Michael 1976 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
7 N BERGER Svend 1968 M GER MTV Mainz (GER)
8 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
10 N KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
11 N SCHNEIDER Dieter 1968 M GER TSV Speyer (GER)
12 N KRON Benedikt 1984 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
13 N GIRRBACH Michael 1965 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
14 N HAHN Lukas 1994 M GER MTV Mainz (GER)
15 N JANURA Miroslav 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
16 N RETTIG Leandro 2004 M GER TG Worms (GER)