Back to list

Results

2020 S:t Erikscupen (3)
SWE Stockholm
February 9, 2020 - February 9, 2020

Foil open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
2 N KONG Jonathan 2011 M CHN ÄFK Stockholm (SWE)
3 N ÅHBLOM Emil 2008 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N NYÉKI Orsolya 2008 F HUN
5 N LUNDQVIST Kristoffer 2007 M SWE JFK Järfälla (SWE)
6 N KONG Lingyu 2009 M CHN ÄFK Stockholm (SWE)
7 N SALA Carl 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 N ENSTRÖM Erik 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N PETERSTRAND Marcus 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N TROTZIG Sixten 2008 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 N GRÖNDAHL TROTZIG Elsa 2008 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N BERGQUIST Theo 2008 M SWE EGF Solna (SWE)

Foil open U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠEMAROVA Juliana 2006 F LAT Florete (LAT)
2 N OZOLINS Jekabs 2008 M LAT ÄFK Stockholm (SWE)
3 N ALFVEN Hugo 2006 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N BRÜNAHL Jacob 2006 M GER JFK Järfälla (SWE)
5 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
6 N JOHNSSON Ferdinand 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N WESTLING MÖLGAARD Sesam 2005 M SWE VF Vallentuna (SWE)
8 N ABDRAKHMANOV Mikhail 2005 M SWE JFK Järfälla (SWE)
9 N HOVMARK Martin 2006 M SWE VF Vallentuna (SWE)
10 N ADOLFSSON Axel 2006 M SWE VF Vallentuna (SWE)
11 N STENSON Oskar 2006 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N RUNNESTAD Melker 2006 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N ERIKSSON Hilma 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N KÄNNGÅRD Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
5 N ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa 2008 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
6 N LIPPERT Neolie 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
7 N HOMMIK Mira 2009 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N DENOT AMÉR Ester 2008 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 N BÄCKRUD Naomi 2007 F SWE GoFK Visby (SWE)
10 N AGLANDER Noelle 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N ÖFORS Tyra 2008 F SWE GoFK Visby (SWE)
12 N OZANOVA Filipa 2007 F SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N KVIE Hedda 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N WESTERBERG Felicia 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
15 N AVEMO HÅDELL Inga 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N BERFENSTAM Ebba 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N MALMBORG Signe 2008 F SWE EFK Eskilstuna (SWE)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
2 N RENDA Eden Rose 2005 F USA FFF Stockholm (SWE)
3 N ISLAS FLYGARE Olivia 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 N NILSSON Malin 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 N ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N KROON Lisa 2006 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N SVENSSON Ella 2006 F SWE SIF Nacka (SWE)
8 N ANDERSSON Moa 2006 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 N STRÅLIN Greta 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N MOHNS Elizabeth 2006 F SWE SIF Nacka (SWE)
11 N ÅBERG Elin 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N ALEXANDERSON TENGÖ Anna 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
13 N MOLIN Louva 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N HÖGSTRÖM ECKHÉLL Maia 2006 F SWE UF Uppsala (SWE)
15 N BERGLINDARDOTTIR Hilda Olivia 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 N LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
3 N FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 N ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
5 N ULLTJÄRN Bianca 2002 F SWE LFK Linköping (SWE)
6 N NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)
7 N DE GROAT Elsa 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N ANDERSSON Lova 2003 F SWE NFK Nyköping (SWE)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
2 N WESTRING Theo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N BORGELIN Oscar 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
5 N SEHLIN Rasmus 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 N WIBERG Eric 2008 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N LÖFSTRAND Max 2007 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N DAHLIN Teodor 2008 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N KALVELAGE BAJRASZEWSKI Felix 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
10 N NYBERG William 2007 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N KINDBORG Edvard 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N XIA Weiyang 2008 M CHN FFF Stockholm (SWE)
13 N SCHMIDT Walter 2008 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N IOUCHMANOV Alexei 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
15 N FORSLIND COLLIN Caspian 2007 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N APPELBLAD Georg 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
17 N HARDER Frank 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
18 N ANDERSSON Svante 2008 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N ARVIUS Vilmer 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
20 M Round BÖHM Isac 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
20 M Round KOSMAZ Arman 2008 M SWE SIF Nacka (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
2 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
3 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N WHYTE Oliver 2006 M SWE SIF Nacka (SWE)
5 N STÅHL Folke 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N NYMAN Jakob 2005 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
8 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
9 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE KFF Knivsta (SWE)
11 N STRIJKERS Tim 2006 M NED DAL Falun (SWE)
12 N ÖSTRÖM Elmer 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N PELLETTA Francesco 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N SÖDERLING Anton 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 N SALGADO BENGTSSON Sebastian 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N DE GROAT August 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N ERIKSSON Felix 2006 M SWE SAF Solna (SWE)
19 N SJURSETH Zorn 2005 M SWE SAF Solna (SWE)
20 N LESSE Matteo 2006 M SWE SIF Nacka (SWE)
21 N SYNNING Emanuel 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
22 N LINDEBERG Arvid 2005 M SWE NFK Nyköping (SWE)
23 N OLSSON Edward 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
24 N BROHN Sebastian 2006 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
25 N JANSSON Nils 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
26 N ZINGMARK Hugo 2006 M SWE SAF Solna (SWE)
27 N HOLMSTRÖM Sebastian 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 N VIKLUND Maximiliam 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
2 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N GUNNARSSON Olle 2002 M SWE WFF Örebro (SWE)
5 N POUSETTE Charlie 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N CLAESSON Holger 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N RENTZHOG Karl-Johan 2004 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N HALLGRIMSSON Ymir 2004 M ISL ÄFK Stockholm (SWE)
9 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N ENGSTRAND Gabriel 2002 M SWE SAF Solna (SWE)
11 N ROS PALMKLINT Hugo 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N CLACHAN Alexander 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 N RAMSBERG David 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 N SKARVE Viktor 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N WALLENTIN Ludvig 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N BACKMAN Markus 2004 M SWE SAF Solna (SWE)

Foil open U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZSIGMOND Eszter 2009 F HUN City Fencing Club (GBR)
2 N AHRLING Alvar 2009 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N BRYTTMAR Viggo 2009 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 N ELIASSON Tobias 2010 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 N ARETEG Lucas 2009 M SWE TELL Stockholm (SWE)
6 N GOODARZI Parham 2010 M SWE EGF Solna (SWE)
7 N VOLTAIRE Frank 2009 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 N AGDLER Felicia 2010 F SWE EGF Solna (SWE)
9 N PERSSON Love 2011 M SWE EGF Solna (SWE)
10 N CARLSSON Theo 2011 M SWE EGF Solna (SWE)
11 N VALL Kinzi 2011 F SWE EGF Solna (SWE)
12 N SÖDERHOLM Tilda 2010 F SWE EGF Solna (SWE)

Epee open U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIGREN Neo 2009 M SWE WFF Örebro (SWE)
2 N GUSHCHIN Mark 2009 M RUS LFK Linköping (SWE)
3 N HAMP Oscar 2009 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N HJORTSMARKER Arve 2010 M SWE LFK Linköping (SWE)
5 N AGLANDER Malou 2009 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
6 N JOHANSSON Frans 2009 M SWE GoFK Visby (SWE)
7 N OLSSON Simon 2009 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
8 N BROLIN Moa 2009 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N BENGTSSON STEINBRECHER Wilhelm 2009 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N ÅSLUND Isac 2009 M SWE GoFK Visby (SWE)
11 N FERRARI LUNDQVIST Linus 2010 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N FOHLIN Nils 2009 M SWE GoFK Visby (SWE)
13 M DE GROOTE Casper 2009 M SWE SAF Solna (SWE)
14 N RÖNNÅSEN Edda 2009 F SWE KFF Knivsta (SWE)
15 N BARVESTAD Elin 2009 F SWE KFK Kalmar (SWE)
16 N DIOSDI Liv 2010 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
17 N BALKS Rupert 2009 M GER LöFK Lidingö (SWE)
18 N FRIDMAN Jacob 2009 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 N ULLTJÄRN Estrid 2012 F SWE LFK Linköping (SWE)