Back to list

Results

Cadet Circuit
LUX Luxembourg
November 9, 2019 - November 10, 2019

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPAIN       ESP
1 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
1 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
1 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
1 N ROBLES Elena 2004 F ESP
2 N SPAIN 2       ESP
2 N PUJOL Anais 2003 F ESP SEA-T (ESP)
2 N LOZANO PORRAS Candela 2006 F ESP
2 N TORREGO ALVAREZ Martina 2006 F ESP
2 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
3 N ITALY       ITA
3 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
3 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
3 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
3 N BUGNA Siljemarie 2003 F ITA CS Roma (ITA)
4 N ESTONIA       EST
4 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
4 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
4 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
4 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
5 N ESTONIA 2       EST
5 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
5 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
6 N ITALY 2       ITA
6 N SIDOTI Vittoria 2005 F ITA
6 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
6 N CARAFA Vittoria 2005 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
7 N BELARUS       BLR
7 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
7 N ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
7 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
7 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
8 N ITALY 3       ITA
8 N BELLOTTI Emma 2003 F ITA
8 N CARROZZA Greta 2005 F ITA
8 N NATOLI Ginevra 2004 F ITA
9 N      
9 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
9 N GIANNAKI Danai 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
9 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
10 N DENMARK       DEN
10 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
10 N SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
10 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
10 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
2 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
3 N ONOFRE Diogo 2004 M POR
5 N LUQUE Alberto 2003 M ESP
6 N JEUN Daniel 2004 M ESP
7 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
8 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
10 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
11 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
12 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
13 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
14 N DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
15 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
16 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
17 N STOFENMACHER Lior 2004 M ESP
18 N PIEPER Jesse 2004 M NED s.v. AEW (NED)
19 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
20 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
21 N DJURIC Mario 2003 M SRB
22 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
23 N VERDUCHI Giacomo 2005 M ITA
24 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
25 N SCHOESER Francois 2003 M FRA SARREBOURG (FRA)
26 N LIUZZI Massimo 2005 M ITA
27 N PCHELINSTE Ivan 2003 M LUX CE Luxembourg (LUX)
28 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
29 N SPEKER Oskar 2004 M GER EFG Essen (GER)
29 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
31 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 N ANGULO Alejandro 2003 M ESP
34 N BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
35 N MARQUETA Nicolas 2003 M ESP
36 N DAIDONE Giulio 2003 M ITA
37 N ARMADA Andres 2003 M ESP
38 N REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
39 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
40 N ZIQIAO Luo 2003 M LUX CE Sud (LUX)
41 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
42 N MARIN RODRIGUEZ Javier 2003 M ESP
43 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
44 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
45 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
46 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
47 N VIVAS Mateo 2003 M ESP SEA-T (ESP)
48 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
49 N FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
50 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
51 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
52 N OZSVART Barnabas 2004 M HUN CS La Maison de l'Escrime (BEL)
53 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
54 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
55 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
56 N DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
57 N MOREK Kacper 2003 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
58 N SVABY Jakub 2003 M SVK BSK Bratislava (SVK)
59 N PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
60 N CUSSOTTO Nicolo 2005 M ITA
61 N 1st round STEG Matias 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
62 N 1st round KRYVETSKI Mikita 2003 M BLR
63 N 1st round LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
64 N 1st round DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Twentsche s.v. Agilité (NED)
65 N 1st round LIUZZI Mattia 2003 M ITA
66 N 1st round RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
67 N 1st round PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
68 N 1st round MAES Kamiel 2004 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
69 N 1st round CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
70 N 1st round BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
71 N 1st round CATURLA Jose Ignacio 2003 M ESP
72 N 1st round VAN LAECKE Lucas 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
73 N 1st round JONAS Philippe 2003 M LUX
74 N 1st round DELLI ZOTTI Joe 2005 M LUX
F 1st round PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
F 1st round CANALE Alessandro 2004 M ITA

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
2 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
3 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
5 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
6 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
7 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
8 N ROBLES Elena 2004 F ESP
9 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
10 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
11 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
12 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
13 N ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL
14 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
15 N LUKE Paula 2003 F ESP
16 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
17 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
18 N NATOLI Ginevra 2004 F ITA
19 N CUCALA Erika 2003 F ESP
20 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
21 N CARAFA Vittoria 2005 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
21 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
23 N GIANNAKI Danai 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
24 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
25 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
26 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
27 N PUJOL Anais 2003 F ESP SEA-T (ESP)
28 N KHRAMTSOV Anastasiya 2005 F ISR
29 N BUGNA Siljemarie 2003 F ITA CS Roma (ITA)
30 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
31 N BELLOTTI Emma 2003 F ITA
32 N LOZANO PORRAS Candela 2006 F ESP
33 N KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
34 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
35 N SIDOTI Vittoria 2005 F ITA
36 N CELIE Jocy 2003 F NED
36 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
38 N VEGAS ORTEGA Lucia 2005 F ESP
39 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
40 N ORTEGA Aitana 2005 F ESP
41 N TORREGO ALVAREZ Martina 2006 F ESP
42 N ALEKSEYEVA Ekaterina 2004 F BLR
43 N AZNAR Laura 2003 F ESP
44 N PARNIUK Maryia 2004 F BLR
45 N 1st round THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
46 N 1st round TABUCCHI Paula 2004 F ESP
47 N 1st round RANNINGER PEREZ Maria Del Pilar 2005 F ESP
48 N 1st round SØRENSEN TRUDSØ Ria Miritz 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
49 N 1st round REBOLLEDO Lucia 2003 F ESP
50 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
51 N 1st round REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
52 N 1st round CARROZZA Greta 2005 F ITA
53 N 1st round VAN GRINSVEN Luca 2005 F NED SC Den Bosch (NED)
F 1st round CASABONA Federica 2003 F ITA
F 1st round FISCHETTI Benedetta 2004 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
F 1st round GUASTELLA Noemi 2005 F ITA

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPAIN       ESP
1 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
1 N LUQUE Alberto 2003 M ESP
1 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
1 N MARQUETA Nicolas 2003 M ESP
2 N BELGIUM       BEL
2 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
2 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
2 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
2 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
3 N ESTONIA       EST
3 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
4 N ITALY       ITA
4 N VERDUCHI Giacomo 2005 M ITA
4 N LIUZZI Massimo 2005 M ITA
4 N CUSSOTTO Nicolo 2005 M ITA
4 N LIUZZI Mattia 2003 M ITA
5 N BELARUS       BLR
5 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
5 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
5 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
5 N KRYVETSKI Mikita 2003 M BLR
6 N SPAIN 2       ESP
6 N STOFENMACHER Lior 2004 M ESP
6 N JEUN Daniel 2004 M ESP
6 N VIVAS Mateo 2003 M ESP SEA-T (ESP)
6 N MARIN RODRIGUEZ Javier 2003 M ESP
7 N DENMARK       DEN
7 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
8 N BELGIUM 2       BEL
8 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
8 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
8 N DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
8 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
9 N DENMARK 2       DEN
9 N CLAUSEN Sofus Rekdal 2004 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
9 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
10 N LUXEMBOURG       LUX
10 N ZIQIAO Luo 2003 M LUX CE Sud (LUX)
10 N DELLI ZOTTI Joe 2005 M LUX
10 N JONAS Philippe 2003 M LUX
10 N PCHELINSTE Ivan 2003 M LUX CE Luxembourg (LUX)
11 N ARMADA Andres 2003 M ESP
11 N ANGULO Alejandro 2003 M ESP
11 N DAIDONE Giulio 2003 M ITA
12 N DENMARK 3       DEN
12 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N PAASKESEN Viggo Kragh 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
12 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)