Back to list

Results

Satellite Tournament
UZB Tashkent
September 5, 2019 - September 8, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MINUTO Martino 1988 M TUR
2 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
3 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
3 N KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
5 N SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
6 N MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
7 N GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
8 N ASRANOV Mukhammad Yusuf 2003 M UZB
9 N PONOMARYOV Nikita 1998 M KAZ
10 N NUGUMANOV Doniyor 1997 M UZB
11 N SOBIROV Abror 1997 M UZB
12 N SOLIKHOJIEV Anvarkhon 2002 M UZB
13 N SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
14 N KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
15 N SOLIKHOJIEV Akhmadillokhon 2001 M UZB
16 N BASHIROV Rinat 1995 M UZB
17 N ANATSKO Denis 2001 M KAZ
18 N SOBIRJONOV Bakhtiyor 2003 M UZB
19 N SHARIPOV Khalilullo 1998 M UZB
20 N MAMURZAYEV Bakhram 2001 M KAZ
21 N YOKUBJONOV Asilbek 2003 M UZB
22 N MIRZAOLIMOV Muslimbek 2003 M UZB
23 N 1st round MOLINA Ilyas 2003 M UZB
24 N 1st round NAZIROV Temur 1976 M UZB
25 N 1st round NURUMOV Galim 2004 M KAZ
26 N 1st round AKHMADJONOV Mukhammadjon 2003 M UZB
27 N 1st round SEMENEEV Radmir 2005 M UZB
F 1st round KRUSE Richard 1983 M GBR

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARTYANOVA Marta 1998 F RUS
2 N ALBOROVA Yana 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
3 N CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
3 N ILYOSOVA Umida 1999 F UZB
5 N CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
6 N PARPIEVA Madinabonu 1999 F UZB
7 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
9 N USMONOVA Marjona 2005 F UZB
10 N TOLKACHEVA Ekaterina 2003 F UZB
11 N GEDIKLI Ilayda 2001 F UZB
12 N BEKBOLAT Kamila 2002 F KAZ
13 N KAKENOVA Dana 1999 F KAZ
14 N TUSSUPZHANOVA Dayana 1999 F KAZ
15 N ZIYAKHODJAEVA Lolita 2000 F UZB
16 N IVANOVA Anastasiya 2004 F UZB
17 N 1st round AZIMOVA Kamola 2001 F UZB
18 N 1st round MIRZAEVA Komila 2001 F UZB
19 N 1st round ZINOVA Viktoriya 2002 F KAZ
20 N 1st round PROVODNIKOVA Kristina 1998 F KAZ
21 N 1st round TADJIROVA Ekaterina 2003 F UZB
22 N 1st round PETROVA Anastasiya 2003 F UZB

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GUCHMAZOVA Maia 1991 F GEO
2 N KESAEVA Marina 1999 F RUS
3 N KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
3 N ROJKOVA Veronika 1997 F UZB
5 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
6 N ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
7 N KASIMOVA Rada 2004 F UZB
8 N ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
9 N EGAMBERDIEVA Shakhzoda 2004 F UZB
10 N USMONOVA Yulduz 2001 F UZB
11 N ZUBAYDULLOEVA Marjona 2001 F UZB
12 N ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
13 N TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 F KAZ
14 N SUVONOVA Jasmina 2001 F UZB
15 N 1st round PANASSYUK Alina 2001 F KAZ
16 N 1st round ZIYAEVA Gulymira 1988 F UZB
17 N 1st round DAVILBEKOVA Dariya 2003 F KAZ
18 N 1st round RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
19 N 1st round RAKHIMMIRZAEVA Asal 2004 F UZB

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
2 N BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
3 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
3 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
5 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
6 N MUMINOV Nodirbek 2000 M UZB
7 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
8 N SOBIROV Sanjarbek 1999 M UZB
9 N ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
10 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
11 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
12 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
13 N SHINDLER Oliver 1997 M USA
14 N BUYANOV Georgiy 1997 M RUS
15 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
16 N NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
17 N KREMNEV Matvey 2001 M UZB
18 N LIM Jit Ian 1999 M MAS
19 N BAKYTBEK UULU Ilim 2001 M KGZ
20 N ANARKULOV Ilkhamzhan 2000 M KAZ
21 N MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
22 N AZIMBOEV Khumoyun 1999 M UZB
23 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
24 N SEET Isaac Kai Xuan 2002 M MAS
25 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
26 N NASIRDINOV Abdulbosid 1997 M UZB
27 N SAEEDUDDIN Ali 1996 M FIE
28 N MIRKUN Danil 1997 M KGZ
29 N 1st round ABDULAKIMOV Jamshid 2002 M UZB
30 N 1st round ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
31 N 1st round HASANOV Ruslan 2001 M AZE
32 N 1st round ALIYEV Kanan 1993 M AZE
33 N 1st round ALIMOV Samandar 1996 M UZB
34 N 1st round KNYAZEV Igor 1991 M UZB
35 N 1st round PENKIN Andrey 1971 M KAZ
36 N 1st round KULUEV Nurlan 1991 M KGZ
37 N 1st round KAGIROV Emil 2001 M UZB
38 N 1st round LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
F 1st round FOUILLARD Thierry 1971 M FRA COLMAR SR (FRA)