Back to list

Results

20. President of Konin City’s Cup Sabre Tournament
POL Konin
September 14, 2019 - September 15, 2019

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
2 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
3 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N TFIRST Balazs 2005 M HUN
5 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
6 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
7 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
8 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
9 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
10 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
11 N DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
12 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
13 N JAREK Gabriel 2003 M POL
14 N KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
15 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
17 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
18 N HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
19 N GODO Frigyes András 2005 M HUN
20 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
21 N KUCHERENKO Rostislav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
22 N KOLOBAIEV DMYTRO 2005 M UKR Netishyn (UKR)
23 N MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N HADAJ Bahir Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
25 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
26 N FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
27 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
28 N ELKAFOURFY Abdelrahman 2004 M EGY
29 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
30 N FERNANDEZ NEGRON Gonzalo 2005 M ESP
31 N PRAKOPIK Mikhail 2003 M BLR
32 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
33 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
34 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
35 N TERZI Tymur 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
36 N ZAKUTNII Stanislav 2005 M UKR
37 N SEMENOV Yegor 2003 M UKR KIEW (UKR)
38 N PADABED Mikita 2003 M BLR Minsk Trade Unions (BLR)
39 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
40 N GONZALEZ CARVAJAL Joaquin 2004 M ESP
41 N CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
42 N FÜLÖP Zsombor 2005 M HUN
43 N ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
44 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
45 N RAZVAN MARACINE Ruben 2006 M ESP
46 N MANCZAK Mateusz 2004 M POL
46 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
48 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
49 N LAGUNA Juan 2003 M ESP
50 N CARINCI Francesco 2005 M ITA
51 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR Nikolaev (UKR)
51 N ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
53 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
53 N MARKUNIN Ihor 2004 M UKR
55 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
56 N KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
57 N VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
58 N SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
59 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
60 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
61 N KWIATKOWSKI Oskar 2003 M POL
62 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
63 N CZARNIECKI Lukasz 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
64 N STASIAK Mateusz 2003 M POL KKSz Konin (POL)
65 N BAKALARSKI Mateusz 2004 M POL KKSz Konin (POL)
66 N NASENNIK Ivan 2006 M BLR
67 N HRODNIKAU Tsimafei 2005 M BLR
68 N JOZEFOWSKI Filip 2004 M POL
69 N KOZLOWSKI Piotr 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
70 N WAASDORP Ryan 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
71 N ZELENSKYI Illia 2004 M UKR
72 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
73 N KOT Yuri 2004 M BLR
74 N DROZDZEWICZ Cezary 2003 M POL
75 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
76 N KACPRZAK Igor 2005 M POL
77 N STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
78 N SHOSTAK Denis 2004 M BLR
79 N KACZMARCZYK Adam 2006 M POL
80 N BUGIALLI Paolo 2003 M ESP
81 N KURZ Loris 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
82 N PARDELA Michal 2005 M POL
83 N 1st round DOWGIERD Krzysztof 2006 M POL
84 N 1st round SCHÖNHOLZ Pascal 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
85 N 1st round BARSZCZAK Wiktor 2003 M POL
86 N 1st round DENKIEWICZ Aleksander 2006 M POL
87 N 1st round KACZMARCZYK Wojciech 2004 M POL
88 N 1st round FIEDOROWICZ Mikolaj 2005 M POL
89 N 1st round DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
90 N 1st round SOWULA Rafal 2003 M POL
91 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
91 N 1st round BROSCH Maksymilian 2005 M POL
93 N 1st round DEBOWSKI Piotr 2004 M POL
94 N 1st round RADOCH Filip 2006 M POL
95 N 1st round PAWLOWSKI Jakub 2004 M POL
96 N 1st round LEDUC Leon 2005 M POL
97 N 1st round SYPEREK Filip 2004 M POL Grodziski Klub Szermiercz (POL)
97 N 1st round KACZOROWSKI Szymon 2004 M POL
99 N 1st round MOCZYDLOWSKI Kajetan 2006 M POL
100 N 1st round PIGULA Jan 2003 M POL KKSz Konin (POL)
101 N 1st round NASTASE Toma 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
102 N 1st round HENDRIKS Jasper 2005 M NED
103 N 1st round STASIAK Arkadiusz 2006 M POL
104 N 1st round WAGNER Filip 2005 M CZE
A 1st round YADAHALVIS Uladzimir 2005 M BLR

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
2 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
3 N CADAO Leonie 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N GOLOVKINA Sofiia 2005 F UKR KIEW (UKR)
5 N BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
6 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
7 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
8 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
9 N KASHINA Polina 2005 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
10 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
11 N ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
12 N SOBAL Yana 2005 F BLR
13 N BAHLAI Dana 2004 F UKR Nikolaev (UKR)
14 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
15 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
16 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
18 N ZAJAC Ewa 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
18 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER MTV Mainz (GER)
18 N KOZLOWSKA Aniela 2005 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
21 N MIKULEVICA Anna 2003 F LAT Salvo (LAT)
22 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
22 N LASKOWSKA Natalia 2003 F POL
24 N ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
25 N SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
26 N KOZANECKA Sonia 2005 F POL
27 N TRUKSANE Arina 2003 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
28 N GUBAREVYCH Emiliya 2003 F UKR KIEW (UKR)
29 N HABRYN Emilia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
30 N SAYED Zeina 2004 F EGY
31 N TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
32 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
33 N KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
34 N WIECKIEWICZ Maria 2005 F POL Akademia Integracji (POL)
35 N WROBEL Zuzanna 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
36 N KIVALO Olga 2004 F UKR
37 N PILEWSKA Julia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
38 N BUSELT Zuzanna 2004 F POL KKSz Konin (POL)
39 N POLONKA Sofiya 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
40 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
41 N SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
42 N SAVCHUK Kateryna 2003 F UKR
43 N MARHALIK Alina 2003 F BLR SCAF RB (BLR)
44 N WOJCIK Gabriela 2006 F POL
45 N SALATA Amelia 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
46 N SZYMANIAK Dominika 2004 F POL
47 N VASYLENKO Natalia 2005 F UKR
48 N SIDAROVICH Palina 2003 F BLR
49 N STEPCZYNSKA Emilia 2003 F POL
50 N SERYKAVA Yuliua 2005 F BLR
51 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
52 N SYRODOEVA Maria 2004 F BLR
53 N NAGORSKA Anastazja 2004 F POL OS AZS Poznan (POL)
54 N MORENETS-KUBANSKA Valeria 2005 F UKR
55 N LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
56 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
57 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
58 N SZLAGA Julia 2003 F POL
59 N VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
60 N PILARSKA Iga 2006 F POL
61 N CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
62 N PIOVANETTI Diana 2003 F PUR
63 N RYMASZEWSKA Antonina 2006 F POL
64 N HOFMAN Karolina 2006 F POL TMS Sosnowiec (POL)
65 N KARALKINA Keit 2005 F BLR
66 N TABEDZKA Lidia 2007 F POL
67 N KARLICKA Maja 2006 F POL
68 N DZIECIELAK Martyna 2003 F POL KKSz Konin (POL)
69 N 1st round TROPMANN Abigail 2004 F GER MTV Mainz (GER)
70 N 1st round PIENIAZEK Zofia 2007 F POL
71 N 1st round DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE SK Houstka (CZE)
72 N 1st round LIPINSKA Natalia 2005 F POL
72 N 1st round PAKULA Karina 2004 F POL KKSz Konin (POL)
74 N 1st round GRAUDINS Catalin 2006 F GER MTV Mainz (GER)
75 N 1st round WOZNIAK Nikola 2003 F POL KKSz Konin (POL)
76 N 1st round CHAIKOVSKA Yevheniia 2004 F UKR
77 N 1st round KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
77 N 1st round MAKOWSKA Joanna 2006 F POL
79 N 1st round PIPCZYNSKA Maja 2003 F POL
80 N 1st round SAJNOG Agata 2005 F POL
81 N 1st round KACZOROWSKA Anna 2007 F POL
82 N 1st round SZELAGOWSKA Julia 2007 F POL
82 N 1st round MIKULSKA-BĄK Julia 2007 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)