Back to list

Results

St. Duje Cup
CRO Split
October 12, 2019 - October 13, 2019

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N KUUSK Kristina 1985 F EST
3 N SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
3 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
5 N PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
6 N KESAEVA Marina 1999 F RUS
7 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
9 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
10 N SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
11 N HESS Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
14 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
15 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
16 N KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS (HUN)
17 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
18 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
19 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
20 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
21 N TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
22 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
23 N BABA Haruna 1997 F JPN
24 N KOMAROVA Alena 1996 F RUS
25 N DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
26 N SPAS Anastasiia 1993 F UKR
27 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
28 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
29 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
30 N WETZKER Laura Katalin 2002 F HUN
31 N KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
32 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
33 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
34 N FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE (HUN)
35 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
36 N YAMADA Ayumi 1992 F JPN
37 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 N EMBRICH Irina 1980 F EST
39 N SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova (ROU)
40 N GRANT Fiona 1993 F GBR
40 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
42 N SZABO Laura 1993 F HUN BHSE (HUN)
43 N CSOMOS Flora 1994 F HUN Vasas (HUN)
44 N ZHONKINA Fatima 1996 F RUS
45 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
46 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
47 N KOLCZONAY Julia 1995 F HUN FLESS (HUN)
48 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
50 N SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
51 N COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
52 N NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros (HUN)
53 N GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
54 N NYIKOS Zsofia 1996 F HUN Vasas (HUN)
54 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
56 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
57 N TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC (HUN)
58 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
59 N MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
60 N KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
61 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 N SAUMOVA Manana 1999 F RUS
63 N FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
64 N KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
67 N KORNEEVA Anastasia 1995 F RUS
68 N DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea (ROU)
69 N MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen (HUN)
70 N USPENSKAYA Inga 1998 F RUS
71 N ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
72 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
73 N TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
74 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
75 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
76 N LIPTHAY Hanna 2002 F HUN
77 N SZOMBATH Barbara 1994 F HUN BHSE (HUN)
78 N ZABOLOTNA Daryna 1999 F UKR KIEW (UKR)
79 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
80 N SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
81 N MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
82 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
83 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
84 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC (HUN)
85 N HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
86 N TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
87 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
88 N HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
89 N KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen (GER)
90 N DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
91 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
92 N ZAKHARENKO Antonina 2000 F RUS
93 N ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
94 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
95 N LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
96 N FEKETE Bosziljka 2002 F HUN
97 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
98 N ANDRASFI Julia 2004 F HUN
99 N DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
100 N HARGINA Silke 1981 F GER FS Pforzheim (GER)
101 N CANBAY Miray 2002 F TUR
102 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
103 N NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea (ROU)
104 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
105 N OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
106 N 1st round BUDZAKI Iva 2003 F CRO
107 N 1st round YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
107 N 1st round SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
109 N 1st round POPOVA Kseniya 1999 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
110 N 1st round OHLMULLER Sarolta 1996 F HUN PTE-PEAC (HUN)
111 N 1st round SEKER Ilgin Betul 2003 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
112 N 1st round LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
113 N 1st round RADICS Zsuzsanna 1976 F HUN Erd (HUN)
114 N 1st round LENTZ Helena 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
114 N 1st round OZKURT Elif 1999 F TUR
116 N 1st round MESHCHERINA Yuliia 2000 F UKR
117 N 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
118 N 1st round MORAWIETZ Julia 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
119 N 1st round GABOR Agnes 2001 F HUN Vasas (HUN)
120 N 1st round ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
121 N 1st round ERTURK Aleyna 2005 F TUR
122 N 1st round RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
123 N 1st round SCHMIDT-THOMÉE Laura 1990 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
123 N 1st round VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP
125 N 1st round GUNDRY Jessica 1996 F GBR
126 N 1st round VUCKOVIC SOKOVIC Viktorija 2001 F CRO
127 N 1st round JAMIESON Rebecca 1990 F NZL
128 N 1st round DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
129 N 1st round GONDA Borbala 1994 F HUN BVSC (HUN)
130 N 1st round FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
131 N 1st round HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
132 N 1st round VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
133 N 1st round BUKOCZKY Bianka 1988 F HUN Vasas (HUN)
134 N 1st round CERAN Defne 2004 F TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
135 N 1st round HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 N 1st round GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
137 N 1st round KEPES Anna 2001 F HUN
137 N 1st round BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
139 N 1st round FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen (HUN)
140 N 1st round KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
141 N 1st round LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
142 N 1st round TOTHMATYAS Zsofia 2002 F HUN Vasas (HUN)
142 N 1st round BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
144 N 1st round PLEESZ Hanna 1998 F HUN Vasas (HUN)
F 1st round SINGH Jas Seerat Singh 1996 F IND
F 1st round THOMA Miriam 1999 F GER FS Bielefelder TG (GER)
A 1st round VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
F 1st round ARORA Ena 1997 F IND
F 1st round DEVI Kabita 1990 F IND
F 1st round DUTTA Jyotika 1996 F IND

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
2 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
3 N KNYSH Oleg 1997 M RUS
3 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
6 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
7 N SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
8 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
9 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
11 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
12 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
13 N CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
14 N SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
15 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
18 N CHAU Chak Hin Nicholas 1995 M HKG
19 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
20 N BEN AMARA Tahar 1987 M ITA CS Cagliari (ITA)
21 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
22 N MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
24 N ISKROV Svetlozar 1998 M BUL
25 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
26 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
27 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 N OPREA Mihail 1998 M ROU LPS Craiova (ROU)
29 N BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
30 N MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
31 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
32 N PIACHYNSKI Uladzislau 1999 M BLR
33 N CHAKAROV Ilia 1999 M BUL Cherno more 69 (BUL)
34 N CAN Baris 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
35 N DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
36 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
37 N RASSOLOV Alexey 1997 M RUS
38 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
40 N TEREKHIN Vladimir 1989 M RUS SPB-LESGAFT (RUS)
41 N KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
42 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
43 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
44 N LAW Shiu Chung 1998 M HKG
45 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
46 N ALIYEV Kanan 1993 M AZE
47 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
48 N MITRICA Alin 1987 M ROU CSU Craiova (ROU)
49 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
50 N REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
51 N BOLBOCEANU Tatian 1993 M ROU CSM Craiova (ROU)
52 N MASCHERONI Alessandro 2001 M ITA
53 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
54 N CIKA Doruk 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
55 N DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
56 N MIHRIOGLU Harun 1996 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
57 N OKHAPKIN Vsevolod 1987 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
58 N LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
59 N ARTIUKHOV Viktor 1997 M RUS
60 N PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
61 N SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
62 N CETIC Danilo 1996 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
63 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
64 N CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
65 N TEOFILOVIC Rajko 1997 M SRB
66 N 1st round SANTRAC Danilo 1996 M SRB BMK Beograd (SRB)
67 N 1st round SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
68 N 1st round KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
68 N 1st round RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
70 N 1st round RIZZO Giuseppe 2001 M ITA
71 N 1st round EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
72 N 1st round BLACKMORE Noah 1996 M GBR
73 N 1st round LOVRIC Marin 1991 M CRO MK Split (CRO)
74 N 1st round WADE Oliver Samuel 1999 M GBR SC Den Bosch (NED)
75 N 1st round KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
76 N 1st round BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
77 N 1st round BLACKMORE Seth 1998 M GBR
78 N 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
79 N 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
80 N 1st round NECKOVIC Vladan 1955 M SRB MK Silni (SRB)
81 N 1st round SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
82 N 1st round BICANIC Denis 1973 M CRO MK VMD (CRO)
83 N 1st round CIKES Andrej 1977 M CRO
84 N 1st round HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
85 N 1st round KURTOVIC Zdenko 1980 M CRO
86 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
87 N 1st round TRGOVEC-GREIF Lovro 1994 M CRO
88 N 1st round PICCHI Federico 1995 M USA
89 N 1st round ALEKSANDROVSKI Matej 2002 M MKD
90 N 1st round ERDA Batu 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
91 N 1st round MIKODANIC Ivan 2003 M CRO
92 N 1st round SAFAROV Farrukh 2001 M AZE