Back to list

Results

56. TISSOT Grand Prix
SUI Bern
November 22, 2019 - November 24, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
2 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
3 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
5 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
6 N BOREL Yannick 1988 M FRA
7 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
8 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
9 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
10 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
11 N PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
12 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
13 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
14 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
15 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
16 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
17 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
18 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
19 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
20 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
21 N GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
22 N KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
23 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
24 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
26 N YU Lefan 1998 M CHN
27 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
29 N FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
30 N PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
31 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
32 N MA Segeon 1994 M KOR
33 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
34 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
35 N KANO Koki 1997 M JPN
36 N VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
37 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
38 N HOYLE Jacob 1994 M USA
39 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
40 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
41 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
42 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
43 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
44 N AN Sung Ho 1985 M KOR
45 N VISMARA Federico 1997 M ITA
46 N WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
47 N SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
48 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
49 N SAKAMOTO Keisuke 1984 M JPN
50 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
51 N KAULL James 1991 M USA
52 N LAN Minghao 1996 M CHN
53 N WANG Zijie 1996 M CHN
54 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
55 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
56 N DILIBERTO Luca 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
57 N MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
58 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
59 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
60 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
61 N FEROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
62 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
63 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
64 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
65 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
66 N BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
67 N REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
68 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
69 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
70 N SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
71 N RODNEY Adam 1985 M USA
71 N KHVOROST Maksym 1982 M UKR
73 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
74 N BRATTON Benjamin 1985 M USA
75 N KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
76 N KIM Daeeon 1998 M KOR
77 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
78 N HO Wai Hang 1996 M HKG
79 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
80 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
81 N BAKOS Balint 1997 M HUN Szombathely (HUN)
81 N SALM Juri 1984 M EST
83 N BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
84 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
85 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
86 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
87 N GARCIA Eduardo 1998 M PER
88 N NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
89 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
90 N TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
91 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
92 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
93 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
94 N BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
95 N SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
96 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
97 N FOUGY Nathan 1996 M FRA NORMANDIE EE (FRA)
98 N LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
99 N PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
100 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
100 N KOMATA Akira 1998 M JPN
102 N KWON Jaeseon 1998 M KOR
103 N OPALKA Michal 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
104 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
105 N BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
106 N NOLLNER Dylan 1992 M USA
107 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
108 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
109 N RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
110 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
111 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
112 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
113 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
114 N GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
115 N BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
116 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
117 N RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
118 N SONG Jae Ho 1990 M KOR
118 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
120 N GASCON Willian 1995 M VEN
121 N TAJIRI Kodai 1999 M JPN
122 N ZHAO Yufeng 1996 M CHN
123 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
124 N CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
125 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
126 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
127 N STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
128 N FAYEZ Ayman 1991 M EGY
129 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
129 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
131 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
132 N ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
133 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
134 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
135 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
135 N GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
137 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
138 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
139 N DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
140 N PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
141 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
142 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
142 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
144 N DONG Chao 1988 M CHN
145 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
146 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
147 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
147 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
147 N HENRIQUEZ ORTIZ Reynier 1987 M CUB
150 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
151 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
152 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
153 N BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
154 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
155 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
156 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
157 N DEWANDELEER Florian 1996 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
158 N MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
158 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP A.X.I.A Fencing Academy (CYP)
160 N CHAU Chak Hin Nicholas 1995 M HKG
161 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
162 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
162 N NG Ho Tin 1996 M HKG
162 N ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
162 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
166 N IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
167 N PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
168 N BOUILLOT Hippolyte 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
169 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
169 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
171 N MILNER Maxton 1992 M GBR
172 N RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
173 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
174 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
175 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
176 N SINGH Udaivir 1995 M IND
177 N CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
178 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
179 N TACCANI Alessandro 1992 M ARG LUG Lugano (SUI)
180 N BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
181 N ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
182 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
183 N KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
184 N ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
185 N REYTOR VENET Yunior 1988 M CUB
186 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
187 N KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
188 N KNEIST Toni 1984 M GER FC Offenbach (GER)
188 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
190 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
191 N MAK Lok Man 1997 M HKG
192 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
193 N ITO Inochi 1990 M JPN
194 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
194 N CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
196 N RIVERA DAVID Paul 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
197 N MURAKAMI Satoki 1991 M JPN
198 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
199 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
199 N BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
201 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
202 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
203 N GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
204 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
205 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
206 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
207 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
208 N TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
209 N SPONGA Luca 1991 M SUI ZFC Zürich (SUI)
210 N SCHUMACHER Cooper 1994 M USA
211 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
212 N CAICEDO Fabian 1999 M VEN
213 N TSINIS Alexander 1980 M USA
214 N HADZIC Alen 1991 M USA
215 N YANG Youngwoo 1993 M KOR
216 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA
217 N MA Xiao 2001 M CHN
218 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
219 N MAISONET Hector 1992 M PUR
220 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
221 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
222 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
223 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
224 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
225 N LIMAREV Ivan 1998 M RUS
225 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
227 N KURZ JORDAN Max 1998 M URU
228 N YOO Justin 1997 M USA
229 N LIU Yongchuang 1999 M CHN
230 N WRIGHT John 1991 M CAN
230 N JOHNSTON Calum 1992 M GBR Edinburgh University FC (GBR)
232 N CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
233 N 1st round METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
234 N 1st round BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
235 N 1st round HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
236 N 1st round MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
237 N 1st round ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
238 N 1st round SAITO Kenji 2000 M JPN
239 N 1st round JUENG-AMNUAYCHAI Korakote 1997 M THA
240 N 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
241 N 1st round SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
242 N 1st round JUNG Seungho 2002 M KOR
243 N 1st round STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
243 N 1st round FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
243 N 1st round HAMED Eslam 1992 M EGY
246 N 1st round NORMAN Riley 1999 M CAN
246 N 1st round OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
248 N 1st round GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 M CAN
249 N 1st round SONG Hongjie 1996 M CHN
250 N 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
251 N 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
251 N 1st round DOBREV Deyan 1975 M BUL
253 N 1st round FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
253 N 1st round SCHANZLEH Thom 1990 M NED Schermacademie Zair (NED)
255 N 1st round LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
256 N 1st round ELGENDY Ahmed 2000 M EGY
257 N 1st round SINGKHAM Nattiphong 2001 M THA
258 N 1st round HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
258 N 1st round HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
260 N 1st round ALGADI Abubaker Reda 2002 M LBA
261 N 1st round MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
262 N 1st round SMITH Dwight 1987 M USA
263 N 1st round ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
263 N 1st round NA Byeonghun 1993 M KOR
265 N 1st round JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
266 N 1st round BISHOP William 1990 M NZL
267 N 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
268 N 1st round MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
269 N 1st round MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
270 N 1st round BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
271 N 1st round LEE Jungham 1991 M KOR
272 N 1st round COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth FC (GBR)
273 N 1st round LI Bing 1994 M CHN
274 N 1st round VAN WINDEN Levy 1991 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
275 N 1st round LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
276 N 1st round HO Hon Kiu 2000 M HKG
277 N 1st round OH Min Jung 1986 M KOR
277 N 1st round SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
279 N 1st round ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 M THA
280 N 1st round LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
281 N 1st round LUGO Grabiel 1996 M VEN
282 N 1st round GONZALEZ Alexander 1986 M COL
282 N 1st round DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
284 N 1st round HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
285 N 1st round YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
286 N 1st round DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
287 N 1st round TARTA Vinicius 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
287 N 1st round FERNANDEZ PEREZ Javier 1998 M ESP SAE-M (ESP)
289 N 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
290 N 1st round MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
290 N 1st round WONG Kevin 1996 M HKG
292 N 1st round YASU Masato 1998 M JPN
293 N 1st round ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
294 N 1st round JONGKEES Seino 1983 M NZL
295 N 1st round MICHEL Martel 1995 M MEX
295 N 1st round TAVOR Itamar 2002 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
297 N 1st round RAMI Aissam 1975 M MAR ST GRATIEN (FRA)
298 N 1st round BERNARD Florian 1991 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
299 N 1st round BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
300 N 1st round REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
301 N 1st round LIMARDO Jesus 1996 M VEN
302 N 1st round DIABATE Keletigui Julien 1996 M MLI BONDY AS (FRA)
303 N 1st round GERBOC Jan 1990 M SVK
304 N 1st round PERTUISOT Hugo 1997 M FRA BEAUMONT OIS (FRA)
305 N 1st round YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
306 N 1st round GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
307 N 1st round GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
308 N 1st round BOYCE Felix 1995 M NZL
309 N 1st round ZYBACH Lenny 2001 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
310 N 1st round VAN GAMEREN Axl 1993 M NED Schermacademie Zair (NED)
310 N 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
312 N 1st round FRENCH Dylan 1997 M CAN
313 N 1st round LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
314 N 1st round MAYNARD Calum 1993 M GBR
314 N 1st round BOROSAK Hrvoje 1976 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
316 N 1st round BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
317 N 1st round NAHI Omar 1993 M MAR
318 N 1st round MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
319 N 1st round ABUJTELA Abdussalam 2000 M LBA
320 N 1st round CIOBANU Radu 1986 M MDA PST Trier (GER)
321 N 1st round EL GHADI Abdulmalek 2002 M LBA

Epee Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FRANCE       FRA
1 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
1 BOREL Yannick 1988 M FRA
1 CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
1 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
2 ITALY       ITA
2 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
2 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
2 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
3 UKRAINE       UKR
3 HEREY Anatolii 1989 M UKR
3 SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
3 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
3 REIZLIN Igor 1984 M UKR
4 JAPAN       JPN
4 UYAMA Satoru 1991 M JPN
4 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
4 YAMADA Masaru 1994 M JPN
4 KANO Koki 1997 M JPN
5 KOREA       KOR
5 SONG Jae Ho 1990 M KOR
5 PARK Sangyoung 1995 M KOR
5 LEE Jungham 1991 M KOR
5 AN Sung Ho 1985 M KOR
6 CHINA       CHN
6 WANG Zijie 1996 M CHN
6 LAN Minghao 1996 M CHN
6 DONG Chao 1988 M CHN
6 SHI Gaofeng 1992 M CHN
7 SWITZERLAND       SUI
7 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
7 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
7 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
7 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
8 POLAND       POL
8 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
8 ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
8 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
8 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
9 HUNGARY       HUN
9 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
9 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
9 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
9 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
10 ISRAEL       ISR
10 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
10 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
11 KAZAKHSTAN       KAZ
11 SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
11 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
11 DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
11 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
12 USA       USA
12 HOYLE Jacob 1994 M USA
12 RODNEY Adam 1985 M USA
12 RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
12 MCDOWALD Curtis 1996 M USA
13 RUSSIA       RUS
13 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
13 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
13 KHODOS Sergey 1986 M RUS
13 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
14 EGYPT       EGY
14 ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
14 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
14 ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
14 ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
15 ESTONIA       EST
15 SALM Juri 1984 M EST
15 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
15 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
15 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 DENMARK       DEN
16 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
16 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
16 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
16 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
17 GERMANY       GER
17 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
17 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 VENEZUELA       VEN
18 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
18 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
18 LUGO Grabiel 1996 M VEN
18 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
19 SPAIN       ESP
19 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
19 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
19 GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
19 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
20 MOROCCO       MAR
20 ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
20 RAMI Aissam 1975 M MAR ST GRATIEN (FRA)
20 ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
20 EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
21 CZECH REPUBLIC       CZE
21 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
21 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
21 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
21 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
22 NETHERLANDS       NED
22 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
22 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
22 TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
22 VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
23 HONG KONG CHINA       HKG
23 LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
23 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
23 NG Ho Tin 1996 M HKG
23 HO Wai Hang 1996 M HKG
24 ARGENTINA       ARG
24 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
24 TACCANI Alessandro 1992 M ARG LUG Lugano (SUI)
24 DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
24 GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
25 CANADA       CAN
25 WRIGHT John 1991 M CAN
25 BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
25 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
25 FRENCH Dylan 1997 M CAN
26 BELGIUM       BEL
26 LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
26 DEWANDELEER Florian 1996 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
26 HUSSON Geoffroy 1993 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
26 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
27 GREAT BRITAIN       GBR
27 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
27 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
27 COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth FC (GBR)
27 GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
28 LIBYA       LBA
28 BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
28 ABUJTELA Abdussalam 2000 M LBA
28 EL GHADI Abdulmalek 2002 M LBA
28 ALGADI Abubaker Reda 2002 M LBA
29 SWEDEN       SWE
29 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 NEW ZEALAND       NZL
30 BISHOP William 1990 M NZL
30 BOYCE Felix 1995 M NZL
30 JONGKEES Seino 1983 M NZL
31 THAILAND       THA
31 JUENG-AMNUAYCHAI Korakote 1997 M THA
31 SINGKHAM Nattiphong 2001 M THA
31 ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 M THA
31 CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
0 D CUBA       CUB
0 D REYTOR VENET Yunior 1988 M CUB
0 D PATTERSON Luis Enrique 1996 M CUB
0 D HENRIQUEZ ORTIZ Reynier 1987 M CUB