Back to list

Results

Grand Prix Qatar
QAT Doha
January 24, 2020 - January 26, 2020

Epee Men's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
2 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
3 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
5 N VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
6 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
7 N NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
8 N JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
9 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
10 N BOREL Yannick 1988 M FRA
11 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
12 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
13 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
14 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
15 N REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
16 N MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
17 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
18 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
19 N HOYLE Jacob 1994 M USA
20 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
21 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
22 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
23 N BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
23 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
23 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
26 N SON Minseong 1999 M KOR
27 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
28 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
29 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
30 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
31 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
32 N LIU Yongchuang 1999 M CHN
33 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
34 N KANO Koki 1997 M JPN
35 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
36 N PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
37 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
38 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
39 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
40 N BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
41 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
42 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
43 N AN Sung Ho 1985 M KOR
44 N WANG Zijie 1996 M CHN
45 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
46 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
47 N HADZIC Alen 1991 M USA
47 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
49 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
50 N LAN Minghao 1996 M CHN
51 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
52 N NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
53 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
54 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
55 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
56 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
57 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
58 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
59 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
60 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
61 N RODNEY Adam 1985 M USA
62 N STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
63 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
64 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
65 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
66 N MURAKAMI Satoki 1991 M JPN
67 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
68 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
69 N SONG Hongjie 1996 M CHN
70 N KWON Jaeseon 1998 M KOR
70 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
72 N RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
73 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
74 N LI Bing 1994 M CHN
75 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
76 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
77 N KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
78 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
79 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
80 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
81 N YAMAMOTO Shoma 1989 M JPN
82 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
83 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
84 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
85 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
86 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
87 N SCHUMACHER Cooper 1994 M USA
88 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
89 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
90 N DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
91 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
92 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
93 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
94 N BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
95 N KOMATA Akira 1998 M JPN
96 N KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M UKR
97 N PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
98 N HO Wai Hang 1996 M HKG
99 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
100 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
101 N GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
102 N TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
103 N KAULL James 1991 M USA
104 N IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
105 N YU Lefan 1998 M CHN
106 N SMITH Dwight 1987 M USA
107 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
108 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA
109 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
110 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
111 N YU Siming 2001 M CHN
112 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
113 N GASCON Willian 1995 M VEN
114 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
115 N JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
116 N SAITO Kenji 2000 M JPN
117 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
118 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
119 N VISMARA Federico 1997 M ITA
120 N BRATTON Benjamin 1985 M USA
121 N SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
122 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
123 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
124 N REYTOR VENET Yunior 1988 M CUB
125 N THOMPSON Soren 1981 M USA
126 N DONG Chao 1988 M CHN
127 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
127 N JUNG Seungho 2002 M KOR
127 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
130 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
131 N BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
132 N MAISONET Hector 1992 M PUR
133 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
134 N YANG Yoonjin 1995 M KOR
135 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
136 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
137 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
138 N MA Segeon 1994 M KOR
139 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
140 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
141 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
141 N OPALKA Michal 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
141 N MA Xiao 2001 M CHN
141 N LIM Ho 1998 M KOR
145 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
146 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
147 N ALIYEV Kanan 1993 M AZE
148 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
149 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
150 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
151 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
152 N NINOMIYA Kosuke 1998 M JPN
152 N RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
154 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
154 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
154 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
157 N ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
158 N NOLLNER Dylan 1992 M USA
159 N GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
160 N LEE Jungham 1991 M KOR
161 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
162 N 1st round ALFUDARI Hasan 1996 M KUW SAL (KUW)
163 N 1st round PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
164 N 1st round BERNARD Florian 1991 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
164 N 1st round FARDZINOV Alan 1995 M RUS
166 N 1st round MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
167 N 1st round SONG Jae Ho 1990 M KOR
168 N 1st round PONCIN Nicolas 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
169 N 1st round BIANCHIN Mark 1987 M AUS
170 N 1st round CROOK Lachlan 1998 M AUS
171 N 1st round LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
172 N 1st round RADFORD Kristian 1989 M AUS
173 N 1st round CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
174 N 1st round MAYNARD Calum 1993 M GBR
175 N 1st round SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
176 N 1st round CAICEDO Fabian 1999 M VEN
177 N 1st round HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
178 N 1st round MIHRIOGLU Harun 1996 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
179 N 1st round ITO Inochi 1990 M JPN
179 N 1st round TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
179 N 1st round YOO Justin 1997 M USA
182 N 1st round LIMARDO Francisco 1987 M VEN
183 N 1st round KIM Daeeon 1998 M KOR
184 N 1st round BISHOP William 1990 M NZL
185 N 1st round PETROV Roman 1991 M KGZ
186 N 1st round KNYSH Oleg 1997 M RUS
187 N 1st round LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
188 N 1st round DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
189 N 1st round RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
190 N 1st round TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
191 N 1st round PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
192 N 1st round KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
193 N 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
193 N 1st round KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
195 N 1st round MILNER Maxton 1992 M GBR
196 N 1st round HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
197 N 1st round PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG
198 N 1st round OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
199 N 1st round TAJIRI Kodai 1999 M JPN
200 N 1st round YATES Domenic 1999 M AUS
201 N 1st round WRIGHT John 1991 M CAN
202 N 1st round DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
203 N 1st round ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
204 N 1st round HUSSON Geoffroy 1993 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
205 N 1st round ZHAO Yufeng 1996 M CHN
206 N 1st round BEN AMARA Tahar 1987 M ITA CS Cagliari (ITA)
207 N 1st round SEET Isaac Kai Xuan 2002 M MAS
208 N 1st round GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
208 N 1st round AL SHAMARI Mohammed 1994 M QAT
210 N 1st round HAYES Isaac 1998 M AUS
211 N 1st round VALKENBURG Matthew 2000 M NZL
212 N 1st round ZAKI Adem Feris 2003 M QAT
213 N 1st round WERY Oscar 2004 M POL Clement Fencing Academy (QAT)
214 N 1st round ABDUL RAHMAN Mikal Sipanah 1999 M SGP
215 N 1st round SAYYARI Abdullah 1992 M QAT
216 N 1st round REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
217 N 1st round AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
F 1st round CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
F 1st round LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)

Epee Women's Senior Individual history
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
2 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
3 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
3 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
5 N CHOI Injeong 1990 F KOR
6 N HOLMES Katharine 1993 F USA
7 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
8 N LICHAGINA Yulia 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
9 N SUN Yiwen 1992 F CHN
10 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
11 N JUNG Hyojung 1984 F KOR
12 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich (SUI)
13 N HOU Guangjuan 1994 F CHN
14 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
15 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
16 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
17 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
18 N LEE Hyein 1995 F KOR
19 N SONG Sera 1993 F KOR
20 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
21 N KUUSK Kristina 1985 F EST
22 N HURLEY Courtney 1990 F USA
23 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
24 N BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
24 N RIZZI Giulia 1989 F ITA
26 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
27 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
28 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
29 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
30 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
31 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
32 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
33 N LIN Sheng 1994 F CHN
34 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
35 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
36 N KANG Young Mi 1985 F KOR
37 N ZHU Mingye 1992 F CHN
38 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
39 N HURLEY Kelley 1988 F USA
40 N BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
41 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
42 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
43 N NGOM Helene 1993 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
44 N LAI Jiangling 1996 F CHN
45 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
46 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
47 N WANG Xiaoxue 2002 F CHN
48 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
49 N SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
50 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
51 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
52 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
53 N SATO Nozomi 1986 F JPN
54 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
55 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX CE Sud (LUX)
56 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
56 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
58 N GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
59 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
60 N EMBRICH Irina 1980 F EST
61 N ZAMACHOWSKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
62 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
63 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
64 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
65 N VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
66 N SPAS Anastasiia 1993 F UKR
67 N KIM Chearin 1999 F KOR
68 N NIXON Catherine 1997 F USA
69 N PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
69 N SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
71 N ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
72 N OISHI Kanna 1992 F JPN
72 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
74 N KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
75 N FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
76 N BASSA Francesca 1991 F USA
77 N LEE Sinhee 1997 F KOR
78 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
79 N VERRET Alexanne 1998 F CAN
80 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
81 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
82 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
83 N WASHINGTON Isis 1993 F USA
84 N REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
85 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
86 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
87 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
88 N DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
89 N XU Chengzi 1994 F CHN
90 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
91 N YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
92 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
93 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
95 N CANDREVA Greta 2002 F USA
96 N BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
97 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
98 N PATTEN Emily 1998 F AUS
99 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
100 N MARTINEZ Maria 1983 F VEN
101 N PARK Jinjoo 1998 F KOR
102 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
103 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
104 N BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
105 N KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
106 N BATES Cassandra 1986 F USA
107 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
108 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
109 N BABA Haruna 1997 F JPN
110 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
111 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
112 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
113 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
114 N GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
115 N DI TELLA Isabel 1993 F ARG
116 N EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
117 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
118 N CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
119 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
120 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
121 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
122 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
123 N RAMIREZ PEGUERO Violeta 1986 F DOM
124 N BONITO Fabiana 1994 F POR
125 N VIE Natalie 1986 F USA
126 N COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
127 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
127 N KICA Anna 1993 F POL WARSZAWIANKA (POL)
127 N GUCHMAZOVA Maia 1991 F GEO
130 N 1st round DVININA Valeriia 1993 F GEO
131 N 1st round KIM Hyang Eun 1991 F KOR
132 N 1st round SZE Ka Yan 1988 F CAN
133 N 1st round PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
134 N 1st round HAN Hyomin 2002 F KOR
135 N 1st round PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
136 N 1st round NARITA Ruka 2000 F JPN
137 N 1st round FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
137 N 1st round ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
139 N 1st round OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
140 N 1st round PEREIRA Ines 1989 F POR
141 N 1st round KESAEVA Marina 1999 F RUS
142 N 1st round YAMADA Ayumi 1992 F JPN
143 N 1st round GU Dianna 1984 F AUS
144 N 1st round MIZERA Olga 1991 F POL
145 N 1st round KUROKI Yume 1994 F JPN
146 N 1st round BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
147 N 1st round SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
148 N 1st round WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
149 N 1st round LEONARD Ariane 2001 F CAN
150 N 1st round LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
150 N 1st round LAWSON Danielle 1998 F GBR
152 N 1st round LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
153 N 1st round SHI Yuexin 2001 F CHN
154 N 1st round TANNOUS Dominique 1996 F LBN
155 N 1st round SEOK Taeyoung 2001 F KOR
155 N 1st round OZYUKSEL Ilke 1997 F TUR
157 N 1st round ALSHATTI Reem 1995 F KUW
158 N 1st round VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP SEB Basel (SUI)
159 N 1st round GOH Bee Hooi 1982 F MAS
160 N 1st round NAGAI Anna 2002 F JPN
161 N 1st round AL-BDULLA Wadha 1997 F QAT
162 N 1st round DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
162 N 1st round EL KORD Camilia 1988 F MAR
164 N 1st round SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
165 N 1st round SOUTHERN Emily 1994 F GBR
166 N 1st round HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
167 N 1st round VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
168 N 1st round THANEE Korawan 1998 F THA
169 N 1st round CHOI Hyojoo 1993 F KOR
170 N 1st round DIAB Haya 2005 F QAT
171 N 1st round ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
171 N 1st round DIAB Sara 2004 F QAT
173 N 1st round EL BTADDINI Yara 2003 F QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
174 N 1st round AL-ABDULLA Thkrayat 1992 F QAT
175 N 1st round ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
176 N 1st round CRUZ Myra Carmelita 1953 F PHI