Back to list

Results

Black Sea Cup
RUS Sochi
November 2, 2019 - November 3, 2019

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
2 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC (HUN)
3 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
3 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
5 N DROZD Dariya 2001 F RUS
6 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
7 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
8 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
9 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
10 N VANKOVA Anna 2000 F RUS
11 N LISINA Alena 2001 F RUS
12 N SHUMSKAIA Mariia 2001 F RUS
13 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
14 N OSIPOVA Anastasia 2002 F RUS
15 N AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
16 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
17 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
18 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
19 N BORISOVA Elizaveta 2000 F RUS
20 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
21 N LEUNG Lok Man Laren 2002 F HKG
21 N ANATSKAYA Anastasia 2002 F RUS
21 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
24 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC (HUN)
25 N NAKHIPBEK Zhadyra 2001 F KAZ
26 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC (HUN)
27 N ELKINA Anastasya 2000 F RUS
27 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
29 N KOROLEVA Alina 2003 F RUS
30 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
31 N MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
32 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
33 N 1st round ILLARIONOVA Ksenia 2000 F RUS
34 N 1st round RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
35 N 1st round ROMANENKO Veronika 2002 F RUS
36 N 1st round MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
37 N 1st round NEIKOVA Emma 2005 F BUL
38 N 1st round ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
39 N 1st round MOORE Alice 2000 F GBR
40 N 1st round ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
2 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
3 N LINDER James 2002 M USA
3 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
5 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
6 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
7 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
8 N CONTRERAS Alessandro 2000 M USA
9 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
10 N PICCIOLI Pierre 2000 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
11 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
13 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
14 N KARAM Tariq 2001 M USA
15 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
16 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
17 N SKEETE Kamar 2001 M USA
18 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
19 N LUKYANCHIKOV Leonid 2000 M RUS
20 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
21 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
22 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
23 N ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
24 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
25 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
26 N GAUDIN Henri 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
27 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
28 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
29 N SMITH Jared 2000 M USA
30 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
31 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
33 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
34 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
35 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
36 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
37 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
38 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
39 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
40 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
41 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
42 N SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
43 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
44 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
45 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
46 N NADILE Henry 2002 M USA
47 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
48 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
49 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
50 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
51 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
52 N VOLODIN Makar 2001 M RUS
53 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
54 N ZAKIROV Razil 2002 M RUS
55 N KLEIN Pierre 2002 M FRA GEMENOS (FRA)
56 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
57 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
58 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
59 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
60 N SVITICH Prokhor 2000 M RUS
61 N RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
62 N TLEUBEK Bekassyl 1900 M KAZ
63 N NABIYEV Zhanat 2001 M KAZ
64 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
66 N WALKER Christopher 2001 M USA
67 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M RUS
68 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
69 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
70 N KISIN Nikita 2003 M RUS
71 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
72 N LANDAU Nathaniel 2001 M USA
73 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
74 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
75 N MENG Xiang 2004 M CHN
76 N AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
77 N BOCHAROV Denis 2001 M RUS
78 N CHAPLYGIN Ivan 2002 M RUS
79 N ZEMIANKEVICH Edgar 2002 M RUS
80 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
81 N 1st round ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
82 N 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
83 N 1st round FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
84 N 1st round ALHILFI Mohammed 2000 M IRQ
84 N 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
86 N 1st round BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
86 N 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
88 N 1st round RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
89 N 1st round ALSAEDI Ali 2001 M IRQ
90 N 1st round VIOLENTIY Daniil 2001 M RUS
91 N 1st round JOHNSON Andrew 2002 M USA
92 N 1st round LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
93 N 1st round CHOW Chung Hei 2002 M HKG
94 N 1st round SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
95 N 1st round LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
96 N 1st round CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
97 N 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
98 N 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
99 N 1st round SHENIARA Eduard 2001 M RUS
100 N 1st round MUSTAFA Itbi 2000 M IRQ
101 N 1st round SEISENALI Daryn 2000 M KAZ
102 N 1st round GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
103 N 1st round HUI Sai Yin 2001 M HKG
103 N 1st round MAHBAS Mahdi 2001 M IRQ
105 N 1st round ALRUBAIAWI Ahmed 2002 M IRQ
F 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
F 1st round LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)

Sabre Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POLAND       POL
1 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
1 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
1 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
2 N USA       USA
2 N LINDER James 2002 M USA
2 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
2 N WALKER Christopher 2001 M USA
2 N SKEETE Kamar 2001 M USA
3 N FRANCE       FRA
3 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
3 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
4 N SPAIN       ESP
4 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
4 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
4 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
4 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
5 N RUSSIA       RUS
5 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
5 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
5 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
5 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
6 N HUNGARY       HUN
6 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
6 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
6 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
6 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
7 N ROMANIA       ROU
7 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
7 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
7 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
7 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
8 N EGYPT       EGY
8 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
8 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
8 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
9 N GERMANY       GER
9 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 N BELARUS       BLR
10 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
10 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
10 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
11 N GREAT BRITAIN       GBR
11 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
11 N EDWARDS James 2000 M GBR
11 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 N IRAQ       IRQ
12 N ALSAEDI Ali 2001 M IRQ
12 N ALHILFI Mohammed 2000 M IRQ
12 N MUSTAFA Itbi 2000 M IRQ
12 N MAHBAS Mahdi 2001 M IRQ