Back to list

Results

34. Pokal der Stadt Bochum
GER Bochum
February 1, 2020 - February 2, 2020

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
2 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
3 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N RHODES Zander 2003 F USA
5 N KOZAEVA Polina 2001 F RUS
6 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
7 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
8 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
9 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
10 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
11 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
12 N DEVORE Delphine 2001 F USA
13 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
14 N TAN Helen 2002 F USA
15 N AMORE Giulia 2003 F ITA
16 N CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
17 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
18 N WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
19 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
20 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
21 N PETROVA Elena 2001 F RUS
22 N MAK Tinney 2003 F CAN
23 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
24 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
25 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
26 N FANG Sabrina 2005 F CAN
26 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
28 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
29 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
30 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
31 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
32 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
33 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
34 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
35 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
36 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
37 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
38 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
39 N TIEU May 2001 F USA
39 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
41 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
42 N CHO Sabrina 2002 F USA
43 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
44 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
45 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
46 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
47 N EDIRI Josephine 2004 F FRA
47 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
49 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
50 N PROIETTI Arianna 2002 F ITA
51 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
52 N WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
53 N HE Elizabeth 2004 F USA
54 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
55 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
56 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
57 N MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
58 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
59 N EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
60 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
61 N BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 N SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER OFC Bonn (GER)
63 N CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
64 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N SONG Yue 2004 F CHN Vango Fencing (CHN)
65 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
67 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
68 N CHUSID Renata 2003 F USA
69 N DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
70 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
71 N JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
72 N CHAN Nok Sze Daphne 2005 F HKG
73 N JING Alexandra 2004 F USA
74 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
75 N LAM Justina 2003 F USA
76 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
77 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
78 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
79 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
80 N FAN Linna 2001 F HKG
81 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
82 N VOGEL Greta 2002 F GER PSV Stuttgart (GER)
83 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
84 N BABAEVA Sevil 2000 F GBR
85 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
86 N GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
87 N YAROSHENKO Karina 2002 F USA
88 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
89 N LIU Cynthia 2000 F CAN
90 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
91 N BONNY Esther 2002 F FRA NANTES NEC (FRA)
92 N PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
93 N JABLONOWSKA Kaja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
94 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
95 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
96 N GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
97 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
98 N VOGEL Ainhoa 2001 F GER OFC Bonn (GER)
99 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
100 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
101 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
102 N STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
103 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
103 N ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
105 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
106 N CASTRO GONZALEZ Angie Paola 2000 F VEN
107 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
108 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
109 N NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
110 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
111 N 1st round RUSTLER Aline 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
112 N 1st round AVELLEIRA Hillary 2001 F VEN
113 N 1st round CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
114 N 1st round SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
115 N 1st round WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
116 N 1st round STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
117 N 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
118 N 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
119 N 1st round ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC (HUN)
120 N 1st round OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
121 N 1st round DACO Sophie 2002 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
122 N 1st round DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
122 N 1st round MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
124 N 1st round DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
125 N 1st round CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
126 N 1st round RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
127 N 1st round HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
128 N 1st round DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
128 N 1st round BUCHHOLTZ Charlotte 2004 F GER VT Zweibrücken (GER)
130 N 1st round PACHMANN Celine 2003 F GER FC Moers (GER)
130 N 1st round JOHA Cora 2002 F GER FSC Cottbus (GER)
130 N 1st round SANTIBANEZ Rafaela 2005 F CHI
133 N 1st round FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
133 N 1st round OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
135 N 1st round NIJSEN Britt 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
136 N 1st round GRÖNINGER Malina 2002 F GER TSG Weinheim (GER)
136 N 1st round AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
138 N 1st round DAMGAARD Josephine Barfod 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
0 M 1st round BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK VMD (CRO)
0 D 1st round CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)

Foil Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N DEVORE Delphine 2001 F USA
1 N CHO Sabrina 2002 F USA
1 N RHODES Zander 2003 F USA
1 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
2 N RUSSIA       RUS
2 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
2 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
2 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
2 N PETROVA Elena 2001 F RUS
3 N FRANCE       FRA
3 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
3 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
4 N HUNGARY       HUN
4 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
4 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
4 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
4 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
5 N ITALY       ITA
5 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
5 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
5 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
5 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
6 N GERMANY       GER
6 N ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
6 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
6 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
6 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N POLAND       POL
7 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
7 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
7 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
8 N GREAT BRITAIN       GBR
8 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
8 N CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
8 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
8 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
9 N UKRAINE       UKR
9 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
9 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
9 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
9 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
10 N TURKEY       TUR
10 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
10 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
10 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
10 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
11 N CHILE       CHI
11 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
11 N SANTIBANEZ Rafaela 2005 F CHI
11 N MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
12 N DENMARK       DEN
12 N FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
12 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
12 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
12 N DAMGAARD Josephine Barfod 2001 F DEN Trekanten København (DEN)