Back to list

Results

Eden Cup
GBR London
November 2, 2019 - November 2, 2019

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PUSTILNIK Nicole 2002 F ISR
2 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
3 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
3 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
5 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
6 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
7 N WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
8 N DEVORE Delphine 2001 F USA
9 N TIEU May 2001 F USA
10 N ZHANG Rachel 2001 F USA
11 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
12 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
13 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
14 N CHO Sabrina 2002 F USA
15 N KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
16 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
17 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
18 N RHODES Zander 2003 F USA
19 N KOZAEVA Polina 2001 F RUS
20 N CRISTINO Anna 2001 F ITA
21 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
22 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
23 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
24 N CHAN Pui Shan 2001 F HKG
25 N VER POORTEN Rose 2000 F FRA LYON SE (FRA)
26 N TAN Helen 2002 F USA
27 N MARINELLI Ever 2001 F USA
28 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
29 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
30 N CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
31 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
32 N LAM Justina 2003 F USA
33 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
34 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
35 N CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
36 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
37 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
38 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
39 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
40 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
41 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
42 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
43 N EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
44 N AMORE Giulia 2003 F ITA
45 N DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
46 N PETROVA Elena 2001 F RUS
47 N KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
48 N CHEUNG Kemei 2005 F SGP
49 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
50 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
50 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
52 N SONG Yue 2004 F CHN Vango Fencing (CHN)
53 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
54 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
55 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
56 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
57 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
57 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
59 N MAK Tinney 2003 F CAN
60 N MEMOLI Giorgia 2000 F ITA
61 N NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
62 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
63 N GRANDIS Aurora 2003 F ITA
63 N LEE Heejoo 2003 F KOR
65 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
66 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
66 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
68 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
69 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
70 N LUKINS Tianji 2001 F AUS
71 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
72 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
73 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
74 N NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
74 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
76 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
77 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
78 N PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
79 N WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
80 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
80 N CHIN Sia 2005 F KOR
82 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
83 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
83 N STUTCHBURY Carolina 2005 F GBR Invicta FC (GBR)
85 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
86 N PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT AFC Salzburg (AUT)
87 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
87 N TSANG Amelie 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
89 N CHAN Nok Sze Daphne 2005 F HKG
90 N WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
91 N VISSOTSKY Melanie 2001 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
92 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
93 N KOO Haley Bevan 2002 F USA
94 N YAROSHENKO Karina 2002 F USA
95 N CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
96 N HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE (HUN)
96 N FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
98 N 1st round TAN Clarisse 2004 F SGP
99 N 1st round CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
100 N 1st round HE Elizabeth 2004 F USA
101 N 1st round CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
102 N 1st round WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
103 N 1st round AFONSO Helena 2000 F POR EDV (POR)
104 N 1st round WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
105 N 1st round BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
106 N 1st round DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
106 N 1st round MURAWSKA Karolina 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
108 N 1st round SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
109 N 1st round RAIYAT Henna 2002 F GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
110 N 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
111 N 1st round FIGUEREDO SIERRA Maria Jose 2001 F COL
112 N 1st round ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
113 N 1st round VICENTE Natalia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
114 N 1st round KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
115 N 1st round GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
116 N 1st round BABAEVA Sevil 2000 F GBR
116 N 1st round SMYTH Hannah 2001 F GBR Dragon Fencing Club (GBR)
118 N 1st round EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
119 N 1st round CARUS BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
120 N 1st round TAY Anna Wan Enn 2004 F SGP ABF Singapore (SGP)
121 N 1st round SEET Tiffany He Yun 2004 F SGP
122 N 1st round CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
123 N 1st round SANTOS Annika Beatrice 2002 F PHI
124 N 1st round KORNYA Sara 2002 F HUN BHSE (HUN)
125 N 1st round MCCONVEY Catherine 2002 F IRL
126 N 1st round LOW Cher Mayne 2004 F SGP
127 N 1st round MENDES Luisa 2002 F POR
128 N 1st round ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
129 N 1st round MEYER Jade 2001 F GBR
130 N 1st round MIDDLETON Amelia 2003 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
130 N 1st round KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
130 N 1st round HOME Amy 2001 F GBR
133 N 1st round MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
134 N 1st round DYBDAL Filippa 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
135 N 1st round FINKENSTAEDT Antonia 2004 F GER FC Grunewald (GER)
136 N 1st round MEDELSKA Barbora 2000 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
137 N 1st round VELMA Emilia 2002 F IRL

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
3 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
3 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
6 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
7 N GASSNER Ethan 2001 M USA
8 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
9 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
10 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
11 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
12 N EMMER Chase 2004 M USA
13 N ZHANG Daniel 2004 M USA
14 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
15 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
16 N DANIEL Ashton 2001 M USA
17 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
18 N CHEN James 2003 M USA
19 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
20 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
21 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
22 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
23 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
24 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
25 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
26 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
27 N ZECHINI Francesco 2000 M ITA
28 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
29 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
30 N CHUNG Andrew 2003 M USA
31 N KOVAL Anton 2001 M RUS
32 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
34 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
35 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
36 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
37 N LIU Patrick 2002 M CAN
37 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
39 N PAIK Joon 2000 M USA
40 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
40 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
42 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
43 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
44 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
44 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
47 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
48 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
49 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
50 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
51 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
52 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
52 N BRAVO Kenji 2001 M USA
54 N ZHENG Andrew 2001 M USA
55 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
55 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
57 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
58 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
59 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
60 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
61 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
62 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
63 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
64 N YOONG Hans Wei Shen 2000 M MAS
65 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
66 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
67 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
68 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
69 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
70 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
71 N LEE Yat Long 2000 M HKG
72 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
73 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
74 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
75 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
76 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
77 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
78 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
79 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
80 N POPOV Ivan 2001 M RUS
81 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
82 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
82 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
84 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
85 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
86 N GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA
87 N LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
88 N MAZZEGA Tommaso 2000 M ITA
89 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
90 N MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
91 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
92 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
93 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
94 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
95 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
96 N CHOI Jiwoo 2005 M KOR
97 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
98 N BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
99 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
100 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
101 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
102 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
103 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
104 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
105 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
106 N LEE Suhwan 1998 M KOR
107 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
108 N KHALIL Saleh 2000 M EGY
109 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
109 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
111 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
112 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
112 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
114 N ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
115 N MARCHI Filippo 2000 M ITA
116 N ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
117 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
117 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
119 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
120 N GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
121 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
121 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
123 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
124 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
125 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
126 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
127 N EVANS Cameron 2002 M GBR
128 N SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
129 N PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
129 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
131 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
132 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
133 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
134 N WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
135 N YUN-FARMBROUGH Will 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
136 N MADY Yahia 2002 M EGY
136 N MACHEK Vince 2003 M HUN
138 N 1st round BERGMANN Thomas 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
139 N 1st round SCHEELKE POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
140 N 1st round PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
141 N 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG
141 N 1st round KIEW Zephaniah Ian 2004 M SGP
143 N 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
144 N 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
145 N 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
146 N 1st round ANANE Anas 2004 M FRA
147 N 1st round TORO Alejandro 2002 M PUR
148 N 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
149 N 1st round SABET Ali Ashraf Abdelrehim 2002 M EGY
150 N 1st round VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
151 N 1st round GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
152 N 1st round GRAY Harry 2002 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
153 N 1st round NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
154 N 1st round STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
155 N 1st round GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
156 N 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
156 N 1st round BLAIR Samuel 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
158 N 1st round ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
159 N 1st round WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
159 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
161 N 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
161 N 1st round AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
163 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
163 N 1st round PAZ Ethan 2002 M AUS
165 N 1st round LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
166 N 1st round GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
166 N 1st round WATKINS Aidan 2000 M GBR
168 N 1st round PEDRO Tomas 2001 M POR GCP (POR)
168 N 1st round AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
170 N 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
171 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
172 N 1st round LUNEY Rowan 2002 M IRL
173 N 1st round LIM Li Leo 2005 M SGP
174 N 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
175 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
176 N 1st round GUIMARAES Jose Pedro 2001 M POR SCP (POR)
177 N 1st round MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
178 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
179 N 1st round GOMEZ Eloy 2002 M ESP
179 N 1st round UM Christian Joon 2002 M KOR
179 N 1st round WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
182 N 1st round MARCOS Enrique 2000 M ESP
183 N 1st round DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
183 N 1st round CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
183 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
186 N 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
187 N 1st round TARASOV Fedor 2003 M ISR Beer Sheva (ISR)
188 N 1st round ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
F 1st round PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)