Back to list

Results

32. Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier
GER Kenten
November 2, 2019 - November 3, 2019

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
2 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR FR Nürnberg (GER)
3 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
5 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
8 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
9 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
10 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
11 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL CE Sabre Noir (BEL)
12 N UFERT Justus 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
13 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
15 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
16 N DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
18 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
19 N DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
20 N DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
21 N WORTMANN Paul 2004 M GER TG Herford (GER)
22 N HOLZ Mick 2004 M GER TV Wetzlar (GER)
23 N HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 N JENKE Vincent 2004 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
25 N LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
27 N LOHMANN Nico 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
28 N VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
30 N HENDRIKS Jasper 2005 M NED
31 N KRAUS Kilian 2003 M GER TSV Grünwald (GER)
32 N BUCHMANN Finn 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
33 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
34 N FIETZ Lennart 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
35 N ECKSTEIN Marlin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
36 N WEBER Jan Martin 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
37 N PELZ Jarnu 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 N KIENAST Max 2004 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
39 N SCHAATH Maximilian 2003 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
40 N ENGELHARDT Carsten 2004 M GER TV Jahn Oelde (GER)
41 N ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
42 N LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
43 N HAYM Benedikt 2006 M GER TS Göppingen (GER)
44 N GOLIASCH David 2005 M GER Königsbacher SC (GER)
45 N GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
46 N WEBER Linus 2003 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
47 N DICKEL Lorenz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
48 N TSOURKAN Vitan 2003 M BEL CE La Dague la prime (BEL)
49 N KURZ Loris 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
50 N AUDENAERT Sil 2006 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
51 N KETNER Lennox 2006 M GER PSV Rostock (GER)
52 N SHNAYDERMAN Ilja Michael 2005 M GER PSV Rostock (GER)
53 N HARRISS Quin 2004 M GER MTV Mainz (GER)
53 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
55 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
56 N BERMUTH Hans-Georg 2004 M GER MTV Mainz (GER)
57 N EBERHARDT Carl Malte 2005 M GER MTV Mainz (GER)
58 N LITZENBURGER Hugo 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
59 N SABIELNY Tom Markus 2004 M GER TG Herford (GER)
60 N SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
61 N FUNK Nils 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
62 N REIFSCHNEIDER Enrico 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
63 N OVERBEEKE Attila 2005 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
64 N KRAUS Samuel 2006 M GER TSV Grünwald (GER)
65 N 1st round SCHÖNHOLZ Pascal 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
66 N 1st round FRANKEN Hannes Raphael 2004 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
67 N 1st round KUHN Philipp 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
68 N 1st round CRONAUER Simon 2005 M GER MTV Mainz (GER)
69 N 1st round ALLZEIT Benedikt 2005 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
70 N 1st round CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 M GER TV Wetzlar (GER)
71 N 1st round LUU Tung Anh 2005 M GER PSV Rostock (GER)
72 N 1st round DINH Huy Gia 2006 M GER PSV Rostock (GER)
73 N 1st round NOWAK Fabian 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 N 1st round TERWELP Simon 2005 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N ZIOB Laura 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N SCHOLL Melina 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
8 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N KUSIAN Miriam 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
12 N CADAO Leonie 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
13 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER MTV Mainz (GER)
15 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N SCHOCH Sophie 2003 F GER TV Wetzlar (GER)
17 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
18 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
19 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
20 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
21 N KURZAWA Marisa Victoria 2006 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N KOBER Josephine 2005 F GER KTF Luitpold München (GER)
23 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
24 N WERTH Johanna 2005 F GER TSV Kenten (GER)
25 N ECKEL Marianne 2003 F GER PSV Rostock (GER)
26 N WALDER Greta 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
28 N VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N HEIDKAMP Jaimie 2004 F GER TG Herford (GER)
30 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 N MUHAMMAD Rabea 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
32 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
33 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
34 N BREER Jana 2004 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
35 N WALTER Lilli Rosa 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
36 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER MTV Mainz (GER)
37 N TROPMANN Abigail 2004 F GER MTV Mainz (GER)
38 N WINTER Sophie 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
39 N BRÜNJES Katharina 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)
40 N KORFMANN Alina 2005 F GER MTV Mainz (GER)
41 N KÜPPER Livia 2006 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
42 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
43 N MITNACHT Emma 2005 F GER CTG Koblenz (GER)
44 N MEMMLER Jubila 2006 F GER PSV Rostock (GER)
45 N CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
46 N LINK Katharina 2003 F GER Darmstädter FC (GER)
47 N LÜKING Johanna 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
48 N REINHARDT Frederike 2006 F GER Königsbacher SC (GER)
49 N 1st round FRANKE Emilia 2006 F GER TSV Kenten (GER)
50 N 1st round SZILAGYI Noemi 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
51 N 1st round PECORONI Laura 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)
52 N 1st round RATZ Katharina 2006 F GER Königsbacher SC (GER)
52 N 1st round REKOWSKI Viktoria 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)
54 N 1st round GILLES Nora 2005 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
55 N 1st round ZHAO Ellen 2006 F CHN FS Bielefelder TG (GER)

Sabre Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N KUSIAN Miriam 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
3 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N CADAO Leonie 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
4 N BAYER DORMAGEN 2       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N KURZAWA Marisa Victoria 2006 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N LÜKING Johanna 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N WALDER Greta 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N FC WUERTH KUENZELSAU 2       GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N FR NUERNBERG       GER FR Nürnberg (GER)
6 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
6 N NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
6 N WINTER Sophie 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
6 N LANDSLEITNER Teresa 2005 F GER FR Nürnberg (GER)
7 N MTV MAINZ       GER MTV Mainz (GER)
7 N KORFMANN Alina 2005 F GER MTV Mainz (GER)
7 N TROPMANN Abigail 2004 F GER MTV Mainz (GER)
7 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER MTV Mainz (GER)
7 N GRAUDINS Catalin 2006 F GER MTV Mainz (GER)
8 N TV JAHN OELDE       GER TV Jahn Oelde (GER)
8 N BRÜNJES Katharina 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)
8 N PECORONI Laura 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)
8 N REKOWSKI Viktoria 2005 F GER TV Jahn Oelde (GER)

Sabre Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 N ECKSTEIN Marlin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
1 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
1 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
2 N FR NUERNBERG/ FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER
2 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
2 N ROSHCHIN Maksym 2004 M UKR FR Nürnberg (GER)
3 N TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
3 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
4 N BELGIUM       BEL
4 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
4 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL CE Sabre Noir (BEL)
4 N DE VISSCHER Jerome 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
5 N BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 N BELGIUM 2       BEL
6 N DEVOS Jurre 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N STAS DE RICHELLE Arnaud 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N VOLCKAERT Cédric 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
7 N FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N LOHMANN Nico 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N PELZ Jarnu 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
8 N TSC EINTRACHT DORTMUND       GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 N FIETZ Lennart 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 N UFERT Justus 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 N WEBER Jan Martin 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 N KIENAST Max 2004 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
9 N FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N REIFSCHNEIDER Enrico 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N FUNK Nils 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N KTF MUENCHEN       GER KTF Luitpold München (GER)
10 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 N ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 N LITZENBURGER Hugo 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 N BELGIUM 3       BEL
11 N NAPOLITANO Adrien 2005 M BEL CE Sabre Noir (BEL)
11 N AUDENAERT Sil 2006 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
11 N DANNEELS Birgen 2005 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
12 N MTV MAINZ       GER MTV Mainz (GER)
12 N CRONAUER Simon 2005 M GER MTV Mainz (GER)
12 N EBERHARDT Carl Malte 2005 M GER MTV Mainz (GER)
12 N BERMUTH Hans-Georg 2004 M GER MTV Mainz (GER)
12 N HARRISS Quin 2004 M GER MTV Mainz (GER)