Back to list

Results

3. allstar trophy 2019
GER Reutlingen
July 28, 2019 - July 28, 2019

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POZZOLI Prudence 2003 F FRA FONTENAY BOI (FRA)
2 N BRUMANN Sarah 2004 F GER TV Augsburg (GER)
3 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
3 N STEFFENS Emma 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
5 N ALBERSMEIER Vanessa 2004 F GBR Escrime Academy (GBR)
6 N SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
7 N PAPANASTASSIOU Athena Sofia 2003 F GRE
8 N SILVESTRO Laura 2003 F GER FC Gröbenzell (GER)
9 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 A STONKUTE Laura 2003 F LTU FECB Baden (SUI)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POZZOLI Camille 2001 F FRA
2 N DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
3 N NEUSCHAEFER Katharina 1976 F GER FC Gröbenzell (GER)
3 N UNFRIED Eva 1970 F GER TSG Reutlingen (GER)
5 N BALACESCU Livia 1992 F ROU Fechtclub München (GER)
6 N VON RÜCKER Ulrike 1969 F GER FC Gröbenzell (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N KRAMER Michael 2003 M GER TV Augsburg (GER)
3 N ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N RAJPAL Sartaj 2003 M USA
5 N WOZNIAK David 2002 M USA
6 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 N EBNÖTHER Alexandr 2002 M SUI ZFC Zürich (SUI)
8 N HÜRLIMANN David 2004 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
9 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
10 N TRIBE Gabriel 2002 M GBR
11 N MANNES Antoine 2003 M FRA FONTENAY BOI (FRA)
12 N GIBSON Nowell Lucas 2003 M USA
13 N ZWAHLEN Joel 2002 M SUI ZFC Zürich (SUI)
14 N AMAYA Jonas 2003 M USA San Francisco GGFC (USA)
15 N BREKER Henri 2003 M GER Lohausener SV (GER)
16 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
17 N HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
18 N BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
19 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 N KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
21 N ZU STOLBERG Ferdinand 2003 M GER TV Augsburg (GER)
21 N KRAVIT Connor 2003 M USA
23 N KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
24 N LOU Ziqiao 2003 M CHN
25 N PCHELINTSEV Ivan 2003 M LUX
26 N ZAISER Jonas 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
27 N USHER Alexander 2004 M USA
28 N BELSELAH Omar 2004 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
29 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
30 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
31 N WONG Daniel 2004 M USA
32 N FEHR Lucas Eric 2002 M GER MTV Salzgitter (GER)
33 N RIGERT Jonas 2004 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
34 N DAYON Pierre 2002 M USA
35 N RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 N MAUSHARDT Jan 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
37 N TABORSKY Lukas 2004 M CZE
38 N SANCHEZ DE TAGLE PELLÓN Inigo 2004 M MEX
39 N PANKRATZ Benjamin 2004 M AUT FC Treibach (AUT)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
3 N GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
5 N PICHLMEIER Martin 1980 M GER FC Gröbenzell (GER)
6 N BERGER Matthias 1969 M GER USC Magdeburg (GER)
7 N MOHR Walter Konrad 1997 M CRC FC Gröbenzell (GER)
8 N REINHARDT Matthias 1993 M GER SV Böblingen (GER)
9 N KROUZECKY Tomas 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
10 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
11 N BAHR Tobias Thorsten 1995 M GER SV Böblingen (GER)
11 N JOOS Michael 1974 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 N FENDT Jochen 1962 M GER TG Schwenningen (GER)
14 N SAUER Sebastian 1981 M GER Fechtclub München (GER)
15 N BELSELAH Khalid 2001 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
16 N FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR Bygdø FK (NOR)
17 N LOWACK Ingo 1976 M GER SGS Erlangen (GER)
18 N HUANG Yujian 2000 M CHN
19 N WOZNIAK Sebastian 2001 M USA
20 N MAYER Joachim 1960 M GER TSG Reutlingen (GER)
21 N CIOBANU Radu 1986 M MDA PST Trier (GER)
22 N SMRCEK Simon 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
23 N BONEBERGER Tobias 1996 M GER FG Tübingen (GER)
24 N HAUBER Christoph 1968 M GER TSG Reutlingen (GER)
25 N WHITLEY Gary 1961 M USA
26 N KUNATH Hermann 1950 M GER MTV Salzgitter (GER)

Epee Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
2 N STEFFENS Eva 2006 F GER SSG Bensheim (GER)
3 N LÄMMLER Charis 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
3 N NAVALEKAR Ananya 2006 F GBR MK Fencing Academy (UAE)
5 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
6 N MIRBACH Lili 2006 F GER TSG Reutlingen (GER)
7 N PAHLOW Johanna 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
8 N BIHLER Laura 2005 F GER TSB Ravensburg (GER)
9 N CHANG Alicia 2005 F USA
10 N LICHTL Darlene 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
11 N KLAUS Emiliy 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
12 N FREY Luisa 2006 F GER Fechtakademie Ravensburg (GER)

Epee Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
2 N GECKELER Nico Leon 2006 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N SHEHATA Hamza 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
3 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
5 N RUNG David 2005 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
6 N HEUSEL Leopold 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 N HARTWIG Albert 2005 M GER FC Gröbenzell (GER)
8 N KNÖR Dario 2006 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
9 N KUNATH Florian 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
10 N FRÖBER Daniel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)

Epee Women's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
2 N GANZ Celina 2008 F GER TSV Pliezhausen (GER)
3 N AUTZEN Helena 2008 F GER TSG Reutlingen (GER)
3 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
5 N BÖBEL Pauline 2009 F GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Men's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RICHTER Marc 2007 M GBR Escrime Academy (GBR)
2 N HUMMEL Rudy 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
3 N GANZ David 2007 M GER TSV Pliezhausen (GER)
3 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
5 N GOLDBACH Max 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
6 N SCHNURR Frederik 2009 M GER TV Augsburg (GER)
7 N BÖRNER Leon 2009 M GER TSV Pliezhausen (GER)
8 N DOGAN Tan 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)