Back to list

Results

Snow-Flake Tournament
AUT Linz
December 8, 2018 - December 9, 2018

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT UFC Wien (AUT)
2 N BUNIATO Valentina 1900 F ITA
3 N NISTRI Francesca 1900 F ITA
3 N PAGANELLI Giogia 1900 F ITA
5 N GYURKO Anna 1900 F HUN
6 N GRUY Sophie Cathrin 2004 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
2 N STELZER Victoria 1987 F AUT StLFC Graz (AUT)
3 N SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
3 N STROHMEYER-EDER Hildegard 1966 F AUT AFC Salzburg (AUT)
5 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
6 N AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
7 N GOLLESCH-GARLI Karin 1979 F AUT FU Linz (AUT)
8 N SCHOTT Johanna 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
9 N KAPELLER Carina 1998 F AUT FU Wien (AUT)
10 N ROSSKOPF Tina Maria 1992 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 N BUNIATO Valentina 1900 F ITA
12 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
13 N NISTRI Francesca 1900 F ITA
14 N WELTJEN Franka 1996 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
15 N PAGANELLI Giogia 1900 F ITA
16 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
17 N GLAC Margarethe 1980 F AUT ASC Wien (AUT)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
2 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
3 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
5 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
6 N GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
7 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
8 N LUCKINGER Rainer 2004 M AUT
9 N RANKL Florian 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
10 N VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 N GRAMMER Moritz 2002 M AUT FU Linz (AUT)
12 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
13 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
14 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
15 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
16 N SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
17 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
18 N SAFDAR Saqlain 2001 M PAK KAC Klagenfurt (AUT)
19 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
20 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
21 N GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
22 N SALVIATO Emanuele 1900 M ITA
23 N NALESSO Leonardo 1900 M ITA
24 N HUSSAIN Asad 1900 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
2 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
3 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
5 N VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
6 N KELLER Stefan 1960 M SUI ZFC Zürich (SUI)
7 N HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
8 N JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)
9 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
10 N HAYEK Günther 1969 M AUT WAT Wieden (AUT)
11 N SCHOBER Maximilian 1994 M AUT FU Linz (AUT)
12 N SCHALLER Martin 1970 M AUT ASC Wien (AUT)
13 N SENFTER Johannes 1997 M AUT TI Innsbruck (AUT)
14 N GÖTZINGER Johannes 1993 M AUT FK Balmung (AUT)
15 N KIRNBAUER Bernhard 1990 M AUT TI Innsbruck (AUT)
16 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
16 N SALVIATO Emanuele 1900 M ITA
17 N LEHNER Beat 1988 M AUT FU Wien (AUT)
18 N GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
18 N RATH Maximilian 1995 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
20 N EGGENREICH Stefan 1984 M AUT HSV St. Johann (AUT)
21 N HUSSAIN Asad 1900 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
22 N SAFDAR Saqlain 2001 M PAK KAC Klagenfurt (AUT)
23 N ZYLKA Henryk 1955 M GER TG Landshut (GER)
24 N SCHUHFRIED Othmar 1965 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
25 N ROSSKOPF Fabian 1996 M AUT AFC Salzburg (AUT)
27 N MIEHLBRADT Fabian 1971 M GER ASV Ortenburg (GER)
28 N NALESSO Leonardo 1900 M ITA