Back to list

Results

Thüringenpokalturnier
GER Nordhausen
November 3, 2019 - November 3, 2019

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRAVCHENKO Margarita 1996 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N WEGENER Marike 1993 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 N SCHOLZ Susanne 1989 F GER Dresdener FC (GER)
4 N LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
5 N STRAUB Katja 1971 F GER TUS Osterburg Weida (GER)
6 N SPEER Manuela 1964 F GER FC Leipzig (GER)
7 N WEISENBURGER Maike 1993 F GER USV Jena (GER)
8 N SEIDEL Charlotte 2004 F GER KSZU Meiningen (GER)
9 N OEHLER Heike 1975 F GER FSC Nordhausen (GER)
10 N RIEBER Friederike 1997 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
11 N STAEB Daphne 2003 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
12 N MENZ Colleen 2001 F GER KSZU Meiningen (GER)
13 N GRIMM Ulla 1980 F GER Nürnberger FC (GER)
14 N KIRSCHNER Jorianne 2004 F GER FSC Jena (GER)
15 N BÖRMEL Mara Victoria 2004 F GER FSC Jena (GER)
16 N KNAPP Christina 1977 F GER Dresdener FC (GER)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERGER Matthias 1969 M GER USC Magdeburg (GER)
2 N VOß Thilo 1987 M GER TV Paderborn (GER)
3 N SCHUMACHER Christian 1982 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
4 N LESCHKE Tobias 1990 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
5 N MAIWALD Ole-Hans 1964 M GER BSG Stahl Nordhausen (GER)
6 N SCHNEIDER Clemens 1996 M GER BSG Stahl Nordhausen (GER)
7 N CICHOSZ Matthias 1962 M GER USC Magdeburg (GER)
8 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
9 N MÖHLER Lennart 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
10 N HALM Andreas 1982 M GER BSG Stahl Nordhausen (GER)
11 N SIMM Ralph 1975 M GER Dresdener FC (GER)
12 N HERZOG Henry 1989 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
13 N LESSER Daniel 1983 M GER Nürnberger FC (GER)
14 N GRANERT Johannes 2002 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
15 N MENZ Detlef 1969 M GER KSZU Meiningen (GER)
16 N BERTKO Michael 1978 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
17 N LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
18 N MORITZ Gerrit 1977 M GER Nürnberger FC (GER)
19 N LIENSHÖFT Jan 1997 M GER SV Halle (GER)
20 N LUKAS Tom 2002 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
21 N OLEAK Andreas 1968 M GER KSZU Meiningen (GER)
22 N LOESCHE Andreas 1964 M GER BSG Stahl Nordhausen (GER)
23 N KÖHLER Leopold 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
24 N MORITZ Patrick 1981 M GER Nürnberger FC (GER)
25 N HELLMICH Moritz 1992 M GER USV Jena (GER)
26 N DOROW Jonas 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
27 N REIMANN Marc 2002 M GER FSC Jena (GER)
28 N ZABEL Sebastian 1986 M GER SV Halle (GER)
29 N ROTHE Johannes 1998 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
30 N BROLL Quentin 2004 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
31 N DEXL Florian 1991 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
32 N MENZEL Kazimir 1985 M GER USV Jena (GER)
33 N BAIER Eckhard 1940 M GER BSG Stahl Nordhausen (GER)

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club