Back to list

Results: Stadtwerke-Pokal

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
2 N MAIER Paula-Marlen 2006 F GER FC Leipzig (GER)
3 N VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALTHER Kimberly 2005 F GER FSV Görlitz (GER)
2 N RÖSELER Josie 2005 F GER FC Leipzig (GER)
3 N ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 F GER FC Leipzig (GER)
4 N SCHUFFLITZ Celina 2005 F GER SV Medizin Bautzen (GER)
5 N NAUMANN Josy 2005 F GER FC Leipzig (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
2 N TIMM Ronaldo 2003 M GER KSV Weißwasser (GER)
3 N PLISCHKE Dennis 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
4 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
5 N LUKAS Tom 2002 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
6 N DOROW Jonas 2002 M GER TSV Zella-Mehlis (GER)
7 N KÖHLER Leopold 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
8 N JÄGER Adrian 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 N BROLL Quentin 2004 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
10 N EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N WALTHER Kimberly 2005 F GER FSV Görlitz (GER)
3 N BECKER Lilly Quilene 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
4 N STAEB Daphne 2003 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
5 N STUMPF Celine 2004 F GER MTV Saalfeld (GER)
6 N EIF Katja 2004 F GER FSV Görlitz (GER)
7 N KELLER Julia 2004 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N TRÄGER Lilli 2003 F GER FSV Görlitz (GER)
9 N BÜGEL Leonie 2003 F GER MTV Saalfeld (GER)
10 N SOCKE Elenor-Mara 2003 F GER SV Medizin Bautzen (GER)
11 N DÖNITZ-MARR Martha 2004 F GER MTV Saalfeld (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N FRITSCHE Enno 2006 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
3 N PIETSCHMANN Josef 2006 M GER FSV Görlitz (GER)
4 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 N HÄCKEL Kurt 2006 M GER TUS Osterburg Weida (GER)
6 N EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz (GER)
7 N ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
8 N NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PLISCHKE Dennis 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
2 N WINKLER Leon 2005 M GER FC Bischofswerda (GER)
3 N TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz (GER)
4 N MACHT Valentin Jannes 2005 M GER FC Leipzig (GER)
5 N HAAK Felix 2005 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
6 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
7 N BALLANDT Camillo 2005 M GER SV Medizin Bautzen (GER)