Back to list

Results: 41. Stefan-Pokal-Turnier 2018

Foil Women's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BEHRENS Yara 2007 F GER
2 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSG Füssen (GER)
3 N MATH Hannah 2007 F GER
3 N RUPP Lanea 2009 F GER VFL Kaufering (GER)
5 N NIETMANN Sissi 2008 F GER
6 N KARNATH Floriane 2007 F GER
7 N NEUMEISTER Julia 2009 F GER TSV Tettnang (GER)

Foil Men's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
2 N GÜRTLER Ludwig 2008 M GER
3 N KIEßLING Joshua 2007 M GER
3 N STAIB Samuel 2007 M GER
5 N WERNER Titus 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
6 N CHENG Winston 2007 M CHN TSV Tettnang (GER)
7 N RIEDEL Jaron 2008 M GER
8 N TEIFKE Luc 2008 M GER
9 N GUGLIELMI Samuel 2009 M GER
10 N MUSTO Flavio 2009 M GER
11 N NIJMAN Tim 2007 M GER FA Rheinfelden (GER)
12 N STOHR Paul 2007 M GER TSV Tettnang (GER)

Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POPOV Maria 2005 F GER TG Biberach (GER)
2 N KAST Lara 2006 F GER
3 N JENDROSSEK Pauline 2005 F GER
3 N STELLMACH Nina 2005 F GER TSV Ottobrunn (GER)
5 N WLOTKOWSKI Johanna 2006 F GER

Foil Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER
2 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N ESER Noah 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
3 N WATTENBACH Finn 2006 M GER TSV Tettnang (GER)
5 N HEIDER Matthias 2006 M GER TV Kempten (GER)
6 N SCHMIDT Ruwen 2005 M GER TSV Tettnang (GER)
7 N HEINE Linus 2005 M GER

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIEßLING Sophia 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
2 N JOHA Cora 2002 F GER TFC Hanau (GER)
3 N BEST Marlene 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
3 N BLESSING Laura 2003 F GER
5 N USHEROV Alexandra 2004 F GER

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EICHENBERG Maximilian 2002 M GER
2 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER
3 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER
3 N PAVIER Noël 2004 M GER
5 N FUCHS Theo 2004 M GER TG Biberach (GER)
6 N SCHNEIDER David 2004 M GER TG Biberach (GER)
7 N ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
8 N STELLMACH Philipp 2003 M GER TSV Ottobrunn (GER)
9 N WISMATH David 2002 M GER
10 N OHLER Anton 2004 M GER
11 N VOGEL Marcel 2002 M GER
12 N WISMATH Hannes 2002 M GER
13 N BACH Moritz 2002 M GER MTG Wangen (GER)
14 N KIEßLING Tobias 2004 M GER
15 N GOLDSCHMIDT Lukas 2004 M GER
16 N STÄRK Dominik 2002 M GER