Back to list

Results

22. Wilmersdorfer Trophäe
GER Berlin
September 1, 2018 - September 2, 2018

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
2 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
3 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
3 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
5 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
6 N DAHMS Noah 2001 M GER SC Berlin (GER)
7 N HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
8 N PUHLMANN Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
9 N BLOECK Daniel 2002 M GER FC Grunewald (GER)
10 N EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)
11 N VALLERIANI Luca 1999 M GER OSC Berlin (GER)
12 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
13 N NORMAN Lew 2004 M GER FC Grunewald (GER)
14 N WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
15 N HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin (GER)
16 N KLAS Magnus 2004 M GER SC Berlin (GER)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
2 N BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
3 N HALBHERR Anne-Sophie 2004 F GER SC Berlin (GER)
3 N STUTZKE Lena 2002 F GER SC Berlin (GER)
5 N HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
6 N AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
7 N SEMPER Nelly 2004 F GER SC Berlin (GER)
8 N LEWIN Martha Elisabeth 2004 F GER SC Berlin (GER)
9 N 1st round HOLLAX Ira Kristin 2003 F GER OSC Potsdam (GER)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PONCE HENRICH Sebastian 2001 M GER FC Grunewald (GER)
2 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N FEST Christian 1999 M GER KSV Weißwasser (GER)
3 N FRIESE Casimir 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 N RITTER Julius 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 N HÜBNER Moritz 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
7 N KARAKULOV Alen 2000 M GER FC Grunewald (GER)
8 N MATSULEVITS Tristan 2003 M GER FC Grunewald (GER)
9 N PERING Julius 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 N WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
11 N BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
12 N STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
13 N SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
14 N DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
15 N WERRA Jonas 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
5 N HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N BULLAND Anne Sophie 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
7 N THORMANN Alina 2002 F GER SC Berlin (GER)
8 N FRIESER Ruby 2004 F GER OSC Berlin (GER)
9 N CUNO Friederike 2003 F GER OSC Berlin (GER)
10 N NOLTING Marlene 2004 F GER OSC Berlin (GER)
11 N HOTZE Jasmin 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)