Back to list

Results

2019 Challenge Marcus Leyrer
SUI Luzern
January 26, 2019 - January 27, 2019

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
2 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
3 N BAUMANN Lana-Kiyomi 2005 F SUI FSF Flawil (SUI)
3 N LUSTI Andrina 2005 F SUI ZFC Zürich (SUI)
5 N MICHAUD Mathilde 2005 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
6 N VÖGTLI Alba 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
7 N HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
8 N GABUTTI ANNA 2006 F SUI SAL Lugano (SUI)
9 N BONNY Victoria 2005 F SUI FCZ Zug (SUI)
10 N SCALAMBRIN Stella 2005 F SUI SEG Geneve (SUI)
11 N IBRANYAN Linda 2006 F SUI LUG Lugano (SUI)
12 N CHATILLON Océane 2006 F SUI CEFL Florimont (SUI)
13 N KEISER Lena 2005 F SUI FCZ Zug (SUI)
14 N REINIGER Antonia 2006 F SUI SEB Basel (SUI)
15 N JAESCHKE Hanna 2006 F SUI SEB Basel (SUI)
16 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
17 N CECCONI Arianna 2005 F SUI LUG Lugano (SUI)
18 N SÜTÖ Daniella 2006 F HUN FCB Bern (SUI)
19 N JURT Katharina 2005 F SUI FGL Luzern (SUI)
20 N JUNG Tokessa 2006 F SUI
21 N Round RIADI LEHMANN Salema 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
22 N Round POSTHUMUS Nienke 2006 F SUI BFC Basel (SUI)
23 N Round PERLANGELI Vanessa 2006 F SUI FGL Luzern (SUI)
24 N Round VISMARA Camilla 2006 F SUI SAL Lugano (SUI)
25 N Round JURT Florina 2005 F SUI FGL Luzern (SUI)
26 N Round TREPP Anna 2006 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
27 N Round HABERMACHER Martina 2006 F SUI FGL Luzern (SUI)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PFEIFER Paul 2006 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
2 N CLAUDE Joonas 2005 M SUI SEG Geneve (SUI)
3 N ENGLER Emil 2006 M SUI SEB Basel (SUI)
3 N PAICE William 2006 M SUI SEVM Vevey (SUI)
5 N FAVRE Arthur 2006 M SUI CES Sierre (SUI)
6 N DEGORCE Raphaël 2005 M FRA SEG Geneve (SUI)
7 N DIEM Levi Elia Nathanaël 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
8 N POIDEVIN Felix 2006 M SUI CES Sierre (SUI)
9 N WIDMER Neel 2005 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
10 N BORER Pavlo 2006 M SUI BFC Basel (SUI)
11 N BECK Léandre 2005 M SUI AFCB Bern (SUI)
12 N BINEN Demir 2006 M SUI SEB Basel (SUI)
13 N TERRIBILINI Alessandro 2005 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
14 N RIGGENBACH Max 2006 M SUI BFC Basel (SUI)
15 N SCHNEEBERGER Elias 2005 M SUI AFCB Bern (SUI)
16 N FISCHER Daniel 2006 M HUN FCZ Zug (SUI)
17 N HERMLE Ramon 2006 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
18 N MEKIS Joakim 2006 M SUI SEG Geneve (SUI)
19 N ALBRECHT Nicolas 2006 M SUI CES Sierre (SUI)
20 N RAPPA Domenico 2006 M SUI ZFC Zürich (SUI)
21 N SCHÄDELI Jonathan 2005 M SUI AFCB Bern (SUI)
22 N BERCLAZ Baptiste 2006 M SUI FCZ Zug (SUI)
23 N VAIANI Alan 2005 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
24 N GOLOVATYUK Matvej 2006 M RUS FGL Luzern (SUI)
25 N GRAF Basil 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
26 N KRIEGER Neil 2006 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
27 N FUX Nevio 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
28 N TSCHANZ Fabrice 2006 M SUI SEB Basel (SUI)
29 N Round WIELAND Florian 2005 M SUI AFCB Bern (SUI)
30 N Round TRACHSLER Sven 2006 M SUI FCO Otelfingen (SUI)
31 N Round TOMASINI Leon 2006 M SUI FECB Baden (SUI)
32 N Round GUT Simon 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
33 N Round UNGARO Alessio 2005 M SUI
34 N Round WALDBURG-ZEIL Thaddäus 2006 M SUI SEZ Zürich (SUI)
35 N Round MARTINEZ Gabriel 2005 M SUI
36 N Round INDERWILDI Matteo 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
37 N Round SCHNEIDER Joa 2006 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
0 F 1st round MOLINÉ Antoine 2006 M SUI CEFL Florimont (SUI)

Epee Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORTI Elena 2007 F SUI SAL Lugano (SUI)
2 N PLYTKEVICH Alona 2007 F SUI LUG Lugano (SUI)
3 N NOVOKRESHCHENYKH Lana 2008 F UKR LUG Lugano (SUI)
3 N REZZONICO Dana 2009 F SUI SAL Lugano (SUI)
5 N BALDINI Arianna 2008 F SUI SAL Lugano (SUI)
6 N SCALAMBRIN Ellea 2008 F SUI SEG Geneve (SUI)
7 N FERREIRA Clara 2008 F BRA SEB Basel (SUI)
8 N MEYER Vivienne 2008 F SUI FCB Bern (SUI)
9 N FASANI Lara 2007 F SUI SAL Lugano (SUI)
10 N BAUMANN Liv 2007 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
11 N HOFER Eline 2008 F SUI FGL Luzern (SUI)
12 N CONTI Dana 2008 F SUI SAL Lugano (SUI)
13 N BLATTNER Moe Madlaina 2007 F SUI SEB Basel (SUI)
14 N PAICE Laura 2008 F SUI SEVM Vevey (SUI)
15 N Round OYUGI Eliah 2007 F SUI CEFL Florimont (SUI)
16 N Round D'EGIDIO Giulia 2008 F ITA CEB Biel/Bienne (SUI)
17 N Round GLOGE Evelyn 2008 F SWE FGK Küssnacht (SUI)
18 N Round ERGÜNAY Selma 2008 F SUI BFC Basel (SUI)

Epee Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DUCHENE Noam 2007 M FRA CEFL Florimont (SUI)
2 N SQUIERI Juliano Nicola 2007 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
3 N MAEDER Manech 2007 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
3 N STÄHELI Maurice 2007 M SUI CEFL Florimont (SUI)
5 N WICHT Gianluca 2007 M SUI SEG Geneve (SUI)
6 N LEPORATI Ettore 2007 M ITA
7 N DEMIERRE Nicolas 2007 M SUI EEB Bulle (SUI)
8 N ITSANIS Stavros 2007 M GRE A.A.VOREION PROASTION (GRE)
9 N CHRIST Andres 2007 M SUI SEB Basel (SUI)
10 N KLAUSER Henrik 2007 M SUI FGL Luzern (SUI)
11 N APPENZELLER Severin 2007 M SUI SEB Basel (SUI)
12 N FAVRE Aurélien 2008 M SUI SEVM Vevey (SUI)
13 N BOUCHAT Dayan 2008 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
14 N MAJINOVIC Jonatan 2008 M SUI AFCB Bern (SUI)
15 N AMSLER Florian 2008 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
16 N OVERNEY Gaël 2008 M SUI EEB Bulle (SUI)
17 N BORDIER Jonathan 2007 M FRA BFC Basel (SUI)
18 N FAVRE Achille 2008 M SUI CES Sierre (SUI)
19 N SALEKI Emile 2007 M SUI SEVM Vevey (SUI)
20 N VESELINOVIC Radovan 2007 M SUI ZFC Zürich (SUI)
21 N FOLETTI Corrado 2007 M SUI SAL Lugano (SUI)
22 N PETRINI Noah 2008 M SUI SAL Lugano (SUI)
23 N GONCALVES David 2008 M POR FGK Küssnacht (SUI)
24 N WICKI Carlo 2008 M SUI LUG Lugano (SUI)
25 N BULLIARD Valentin 2007 M SUI CEFL Florimont (SUI)
26 N MOUGEL LOTRONG Kylan 2008 M FRA CEFL Florimont (SUI)
27 N DIEDRICHSEN Ian 2008 M SUI FCZ Zug (SUI)
28 N CHERUBINI Niccolo 2007 M ITA ZFC Zürich (SUI)
29 N VON TAVEL Sirius 2007 M SUI AFCB Bern (SUI)
30 N ENGELER Théo 2008 M SUI EEB Bulle (SUI)
31 N MOOR Francesco 2007 M SUI LUG Lugano (SUI)
32 N BETSCHART Marc 2007 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
33 N TONETTI Leonardo 2008 M SUI SAL Lugano (SUI)
34 N PORTMANN Lars 2007 M SUI ZFC Zürich (SUI)
35 N KOCH Aloïs 2008 M SUI SEVM Vevey (SUI)
36 N RAAFLAUB Liam 2007 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
37 N Round ALBRIGO Enea 2008 M SUI SEB Basel (SUI)
38 N Round MAININO Tommaso 2008 M SUI
39 N Round PIZZOLANTE Francesco 2007 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
40 N Round FERNANDEZ Diego 2007 M SUI LUG Lugano (SUI)
41 N Round MOSTARDA Fabio 2008 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
42 N Round VERDON Jean-Camille 2008 M FRA CEFL Florimont (SUI)
43 N Round LEIBUNDGUT Maxime 2007 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
44 N Round EHRSAM Joel 2008 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
45 N Round DURRER Luis 2007 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
0 A 1st round SCHNEIDER Armin 2008 M SUI FGL Luzern (SUI)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
2 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
3 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
3 N VÖGTLI Alba 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
5 N HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
6 N CHATILLON Marine 2002 F SUI CEFL Florimont (SUI)
7 N ZIMMERMANN Maline 2002 F SUI FGL Luzern (SUI)
8 N WALSER Alexandra 2003 F SUI FCZ Zug (SUI)
9 N MASCIARI Valentina 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
10 N SCHIBLER Chiara 2004 F SUI BFC Basel (SUI)
11 N URSO Francesca 2004 F SUI SEVM Vevey (SUI)
12 N GABUTTI ANNA 2006 F SUI SAL Lugano (SUI)
13 N BONNY Victoria 2005 F SUI FCZ Zug (SUI)
14 N KEISER Lena 2005 F SUI FCZ Zug (SUI)
15 N HENNARD Estelle 2003 F SUI CAL Lausanne (SUI)
16 N ISLER Sarah 2002 F SUI CAL Lausanne (SUI)
17 N DE PREUX Camille 2004 F SUI CES Sierre (SUI)
18 N HEUBI Camille Jeanne 2002 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
19 N RÖSEL Antonia 2004 F SUI WFC Winterthur (SUI)
20 N SIEBENMANN Manon 2003 F SUI CAL Lausanne (SUI)
21 N STALDER Veronica 2003 F SUI FECB Baden (SUI)
22 N SCHREIBWEIS Lioba 2004 F SUI AFCB Bern (SUI)
23 N LANDHÄUSSER Yvonne 2003 F GER FCA Aarau (SUI)
24 N SERGI Sabrina 2004 F SUI LUG Lugano (SUI)
25 N STEIN Hannah 2004 F SUI FCZ Zug (SUI)
26 N ODOLO Kathrin 2004 F SUI FCZ Zug (SUI)
27 N SARTI Anna 2003 F SUI SAL Lugano (SUI)
28 N ROTHSTEIN Anna 2003 F USA FGL Luzern (SUI)
29 N JURT Marlena 2003 F SUI FGL Luzern (SUI)
30 N BÄNZIGER Sophie 2003 F SUI AFCB Bern (SUI)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
2 N POLGAR Gabriel 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
3 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
3 N WANG Helius 2002 M SUI ZFC Zürich (SUI)
5 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
6 N COLLENBERG Tito 2003 M SUI LUG Lugano (SUI)
7 N HÜRLIMANN David 2004 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
8 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
9 N JERIN Milo 2004 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
10 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI CES Sierre (SUI)
11 N VALLEE Tancrede 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
12 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
13 N WIDMER Neel 2005 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
14 N GRECU Ioan 2005 M SUI SEVM Vevey (SUI)
15 N GISLER Jonas 2003 M SUI FGL Luzern (SUI)
16 N ARNOLD Benjamin-Philip 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
17 F FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
18 N SPÖRRY Sidal 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
19 N RIGERT Jonas 2004 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
20 N GARNIER Jules 2004 M FRA CAL Lausanne (SUI)
21 N FAVRE Armand 2003 M SUI CES Sierre (SUI)
22 N BROULIS Alexandre 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
23 N MOSER Dominik 2004 M SUI AFCB Bern (SUI)
24 N TRABER Raphael 2003 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
25 N WEBER Ben 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
26 N GHERTOS Athanase 2004 M SUI
27 N SHAHNESHIN Daniel 2004 M SUI ZFC Zürich (SUI)
28 N KLEY Julius 2003 M SUI ZFC Zürich (SUI)
29 N KOST Connor 2003 M SUI SEB Basel (SUI)
30 N ZIHLER Alessandro 2002 M SUI FGL Luzern (SUI)
31 N CASSET Theotime 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
32 N DE MEURON Arnaud 2004 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
33 N THOMMEN Ben 2002 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
34 N SYBURRA Tobias 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
35 N BORRUAT Luc 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
36 N BERGER Guillaume 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
37 N HABERMACHER Dominik 2002 M SUI FGL Luzern (SUI)
38 N WOLF Fabio 2004 M SUI FCZN Zürich (SUI)
39 N LAUBER Claude 2003 M SUI FGL Luzern (SUI)
40 N HUBER Clemens 2004 M SUI SEZ Zürich (SUI)
41 N GRAF Basil 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
42 N DENIER Pascal 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
43 N RAGGI Giacomo 2004 M SUI LUG Lugano (SUI)
44 N JABLONOWSKI Paul 2004 M SUI FECB Baden (SUI)
45 N KREIENBÜHL Matteo 2003 M SUI SEB Basel (SUI)
46 N SARTINI Thomas 2004 M SUI LUG Lugano (SUI)
47 N MÄRKI Patrick 2004 M SUI FGL Luzern (SUI)
0 F 1st round VEUVE Dylan 2003 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)

Epee Women's U8 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REZZONICO Dana 2009 F SUI SAL Lugano (SUI)
2 N RAPPA Alessia Mari 2009 F SUI ZFC Zürich (SUI)
3 N EPIFANI Nerea 2009 F SUI FGL Luzern (SUI)
3 N KELLER Franca 2009 F SUI ZFC Zürich (SUI)
5 N GILARDONI Clarissa 2010 F SUI SAL Lugano (SUI)
6 N MONIOUDIS Maria 2010 F SUI ZFC Zürich (SUI)
7 N KIESERLING Thora 2010 F SUI BFC Basel (SUI)
8 N EPELBAUM Masha 2009 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
9 N MOLINÉ Chloé 2009 F SUI CEFL Florimont (SUI)
10 N KEMENY Anna 2009 F SUI SEB Basel (SUI)
11 N KOCHER Leah Joline 2009 F SUI FCB Bern (SUI)
12 N TOKSOZ Bade 2010 F TUR LUG Lugano (SUI)

Epee Men's U8 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LEDERMANN Ayoschua 2011 M SUI FSZ Zürich (SUI)
2 N NIEDRIST Lyan 2011 M SUI FGL Luzern (SUI)

Epee Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STOLZ Arthur 2009 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
2 N MIGEON Pierre 2009 M SUI CEFL Florimont (SUI)
3 N KAUFMANN Joël 2010 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
3 N MEINEL Robert 2009 M SUI ZFC Zürich (SUI)
5 N GRASSI DAMIANI Gabriele 2010 M SUI SAL Lugano (SUI)
6 N SCHROEDER Jakob 2009 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
7 N WAGISBACH Marc Andreas 2009 M SUI AFCB Bern (SUI)
8 N RANZONI Nathan 2009 M SUI SAL Lugano (SUI)
9 N BETSCHART Ryan 2009 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
10 N SABINA Matteo 2009 M ITA BFC Basel (SUI)
11 N BERG Bruce 2009 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
12 N ZERBONI Elian 2008 M SUI SAL Lugano (SUI)
13 N GRUNER Kyle 2010 M SUI ZFC Zürich (SUI)
14 N MUMENTHALER Bastien 2010 M SUI CEFL Florimont (SUI)
15 N DARRASSE Gabriel 2010 M FRA ZFC Zürich (SUI)
16 N VESELINOVIC Milovan 2010 M SUI ZFC Zürich (SUI)
17 N FERLA Fiippo 2009 M SUI LUG Lugano (SUI)
18 N KUETTEL Lauro 2010 M SUI FGL Luzern (SUI)
19 N GUT Lukas 2010 M SUI FGL Luzern (SUI)