Back to list

Results

Pokal Turnier
GER Rheinfelden
July 6, 2019 - July 7, 2019

Epee Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMID Tonia 2006 F SUI WFC Winterthur (SUI)
2 N RUBINO Tiara 2006 F SUI FA Rheinfelden (GER)

Epee Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPRINGER Simon 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
2 N STEPPE Simon 2005 M GER FA Rheinfelden (GER)
3 N GREINER Bennet 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
3 N LUKIC Vincent 2006 M GER Päd. Baden Baden (GER)
5 N HOPPACH Lennart 2005 M SUI WFC Winterthur (SUI)

Epee Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
2 N MAIER Paula 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
3 N RUBINO Ilenia 2011 F SUI FA Rheinfelden (GER)

Epee Women's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HELLERMAN-CARMEL Anna-Lea 2007 F ISR SV Waldkirch (GER)

Epee Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FURRER Jonas 2009 M SUI WFC Winterthur (SUI)
2 N RUBINO Matteo 2009 M SUI FA Rheinfelden (GER)
3 N RÖTTCHER Felix 2009 M GER FA Rheinfelden (GER)
4 N BOSSARD Silvan 2010 M SUI
5 N RÖTTCHER Dennis 2010 M GER FA Rheinfelden (GER)
6 N SZAROWSKI Michael 2011 M GER FA Rheinfelden (GER)
7 N ZAMFIR Maximilian 2011 M GER FA Rheinfelden (GER)

Epee Men's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
2 N GONCALVES David 2008 M POR FGK Küssnacht (SUI)
3 N EPPLE Finn 2007 F SUI FA Rheinfelden (GER)
4 N KÜHNRICH Philipp 2007 M GER Rastatter TV (GER)
5 N KÖR Kian 2008 M GER Rastatter TV (GER)
6 N SEIDLER Andreas 2008 M GER Rastatter TV (GER)
7 N WOLF Leandro 2008 M SUI WFC Winterthur (SUI)
8 N ZUBER Loris 2008 M SUI WFC Winterthur (SUI)

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)

Foil Women's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STRAUCH Mia 2008 F GER TV Villingen (GER)

Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÄDER Michel 2009 M GER Freiburger TS (GER)
2 N FRANKE Jan Einar 2009 M GER TV Haueneberstein (GER)
3 A RÖTTCHER Felix 2009 M GER FA Rheinfelden (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SARUTZKI Tim 2008 M GER TV Lahr (GER)
2 N GABEL Moritz 2008 M GER TV Lahr (GER)

Foil Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SARUTZKI Mika 2005 M GER TV Lahr (GER)