Back to list

Results: Münchener Schwert / Nymphenburger Schloss

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N PETROVSKIY Oleg 1997 M RUS
3 N KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
5 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 N HÜBNER Björn 1986 M GER Future Fencing Werbach (GER)
9 N SEMIN Ilya 1996 M RUS
10 N SOROKIN Dmitriy 1997 M RUS
10 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
12 N EFIMOV Kirill 1996 M RUS
13 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL de Klauwaerts (BEL)
14 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 N KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
16 N GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC (HUN)
17 N KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
18 N DADAEV Alexey 1996 M RUS
19 N KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 N ILYIN Ivan 1997 M RUS
21 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
23 N MURTAZAEV Shamil 1997 M RUS
24 N KHOROV Mikhail 1997 M RUS
25 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
26 N DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
27 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
28 N FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
29 N SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
30 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
31 N BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
32 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 N RULEV Vladimir 1996 M RUS
35 N DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
36 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
37 N SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
39 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 N VASILYEV Grigoriy 1997 M RUS
41 N CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
42 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
43 N ARPASI Botond 1995 M HUN MTK (HUN)
44 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
45 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
47 N KISHCHENKOV Mikhail 1997 M RUS
48 N HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 N VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
50 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
52 N GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC (HUN)
53 N RÜLLER Lukas 1991 M GER Herner TC (GER)
54 N RAMPAZZO Luca 1997 M ITA
55 N DICK Jadryn 1995 M AUS
56 N MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
57 N MONSALVA Roberto 2001 M CHI
58 N HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 N MEMMLER Friedrich 2000 M GER PSV Rostock (GER)
60 N KRAUS Leon 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
61 N BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
62 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL de Klauwaerts (BEL)
63 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
64 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
65 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
66 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
67 N SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 N BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
69 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
70 N BUBKO Danil 1997 M SLO SAB Kamnik (SLO)
71 N HEPKE Alajos 1997 M HUN MTK (HUN)
72 N BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
73 N BARRA Emiliano 2002 M CHI
74 N TANZMEISTER Wolfgang 1997 M AUT ASC Wien (AUT)
75 N KURIC Miroslav 1982 M CZE
76 N BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 N BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
78 N SEWALD Julian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
79 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 N BROCK Christian 1981 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
82 N HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
83 N HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER Königsbacher SC (GER)
84 N MAXA Filip 1996 M CZE Bohemians Praha (CZE)
85 N CROWLEY Brian 1994 M IRL
86 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
87 N DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
87 N PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
89 N 1st round REIMER Max 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
90 N 1st round MARIOTTI Gabriele 1970 M CZE CSK Riegel (CZE)
91 N 1st round BURKHARDT Helmar 1984 M GER ETV Hamburg (GER)
92 N 1st round ULRICH Helge 1971 M GER TSG Eislingen (GER)
93 N 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)
94 N 1st round KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
94 N 1st round RUDAKOV Alexey 1985 M GER
96 N 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
97 N 1st round BRANDT Julian 2000 M GER TSV Grünwald (GER)
98 N 1st round HOWES Peter 1964 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
99 N 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
100 N 1st round BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
101 N 1st round VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
102 N 1st round HANS Sergej 1969 M GER SSV Schrobenhausen (GER)
103 N 1st round MELLUL Victor Dan 1991 M GER
0 A 1st round MÖSELER Matthias 1969 M GER OFC Bonn (GER)

Sabre Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen (GER)
2 N PODPASKOVA Evgenia 1998 F RUS
3 N KASPIAROVICH Palina 1996 F BLR
3 N KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N IVANISHCHANKA Hanna 1996 F BLR RCPhES (BLR)
6 N MOSEYKO Alina 1997 F RUS
7 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
8 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
10 N BALDINI Benedetta 1993 F ITA
11 N KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 N PASSARO Eloisa 1997 F ITA
13 N KLIMOVA Alexandra 1998 F RUS
14 N GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent (BEL)
15 N ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
16 N KELECSENYI Mirabella 1998 F HUN BVSC (HUN)
17 N FONDI Camilla 1994 F ITA SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
18 N KOCHETOVA Anastasiya 1997 F RUS
18 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
20 N PETRAGLIA Martina 1992 F ITA
21 N MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
23 N GOLOVINA Yulia 1996 F RUS
24 N BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
25 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
27 N PASTORELLI Emilia 1997 F ITA
28 N KOCHETOVA Darya 1997 F RUS
29 N VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
30 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
31 N FISCHER Karen 1990 F NED
32 N STADNICHUK Polina 1996 F RUS
33 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
34 N MEKINA Mariya 1998 F RUS
35 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
36 N RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
37 N SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
38 N PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
39 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 N KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
41 N HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
42 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
44 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
45 N AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
46 N TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
47 N KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
49 N ESCODA Anna 1996 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
50 N KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
51 N STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 N SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
54 N PREARO Flaminia 1996 F ITA
55 N FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
56 N LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER FC Lütjensee (GER)
57 N DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
58 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
59 N KORNETH Emese 1998 F HUN Kertvaros (HUN)
60 N LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
61 N BASALAEVA Anastasiya 1997 F RUS
62 N STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
63 N SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
64 N WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 N KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
66 N MEMMLER Johanna 2002 F GER PSV Rostock (GER)
67 N CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg (GER)
68 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
69 N GRAUDINS Gunilla 1970 F GER MTV Mainz (GER)
70 N LATTARULO Emanuela 1992 F ITA MTV Mainz (GER)
71 N BRANDT Inga 1981 F GER TSG Bergedorf (GER)
72 N CARNEY Gabriela 1995 F AUT
73 N TEICHERT Lena 2000 F AUT ASC Wien (AUT)
73 N SZAKATS Kamilla 1996 F HUN MTK (HUN)
75 N BOLTE Hannah 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
76 N 1st round KOLLER Miriam 1992 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
77 N 1st round BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
77 N 1st round HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
79 N 1st round JIMENEZ CANDELA Monica 1999 F ESP
80 N 1st round WEBER Christine 1992 F GER Tübinger Sportfechter (GER)
81 N 1st round MAZZOLA Christina 1980 F GER
82 N 1st round JANSHEN Friederike 1960 F GER TSG Bergedorf (GER)
83 N 1st round SPANNAGL Mercedes 1995 F AUT AFC Salzburg (AUT)
84 N 1st round GRIMM Ulla 1980 F GER Nürnberger FC (GER)
84 N 1st round LÜDEKE Nora 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
86 N 1st round ASANGER Sophie 1997 F GER ESV Neuaubing (GER)