Back to list

Results

2018 Nord-Ostsee-Pokal
GER Bad Segeberg
October 20, 2018 - October 21, 2018

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 N HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 N THOMA Miriam 1999 F GER FS Bielefelder TG (GER)
13 N JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
14 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
15 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
16 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
17 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
18 N BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
19 N GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
20 N LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
21 N MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
22 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
24 N FRIEDERICH Adriana 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 N BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
26 N SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
27 N REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
28 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
29 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
32 N KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 N RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 N TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
36 N HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
37 N ACKERMANN Seraphina 2001 F GER FC Leipzig (GER)
38 N HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
39 N NEUER Julia 1999 F GER OFC Bonn (GER)
40 N LANGER Franziska 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
42 N SPIERZAK Luisa Emilia 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 N HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
44 N LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
45 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
46 N LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
47 N MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
48 N ARNDT Fabienne 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
49 N MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
50 N THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
51 N SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 N BECKER Lilly 2001 F GER FC Kassel (GER)
53 N KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
54 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
55 N SCHMIDT Sina 2001 F GER Hamburger FC (GER)
56 N SCHOOF Clara 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
57 N SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
58 N BEHRENS Nora 2003 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
59 N BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
60 N YOSHIMORI Sakura 1999 F NED Schermacademie Zair (NED)
61 N HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
62 N CARSTENS Pauline 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
63 N VON PRONDZINSKI Maja 2001 F GER Wuppertaler FC (GER)
64 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
65 N Round PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
65 N Round WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
65 N Round HÄUSLER Chantal 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 N Round GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
69 N Round KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
70 N Round DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
71 N Round LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
72 N Round DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
73 N 1st round DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
74 N 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
75 N 1st round LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
76 N 1st round HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
77 N 1st round HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
77 N 1st round LAURENT Lisa 2000 F GER FC Leipzig (GER)
79 N 1st round SCHAEFER Lisa Marie 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
80 N 1st round SIERK Florin 2002 F GER SC Itzehoe (GER)
81 N 1st round BANGERT Liv 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
82 N 1st round MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
83 N 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
84 N 1st round EHRT Chantall 2001 F GER FC Leipzig (GER)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
2 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
3 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N LOTTER Hugo 1999 M GER SV Waldkirch (GER)
5 N TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
6 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
7 N HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
8 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 N VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
10 N RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
11 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
12 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 N GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
14 N WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
15 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
17 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 N HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
22 N MATSULEVITS Tristan 2003 M GER FC Grunewald (GER)
23 N KOVAL Anton 2001 M GER FC Leipzig (GER)
24 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
25 N FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
27 N HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
28 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
29 N PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N OLLERMANN Paul 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
31 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
32 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
33 A PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
34 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
35 N BOPP Dietrich 2001 M GER PST Trier (GER)
36 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
37 N BEHR Stephan 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
38 N LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
40 N RÖHM Louis 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
41 N THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
42 N FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
43 N VOLK Gabriel 2000 M GER Päd. Baden Baden (GER)
44 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
45 N DEIßLER Niklas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
46 N SCHMITT Christopher 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
47 N HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
48 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
49 N LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
50 N IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
51 N WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
52 N STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
53 N BAKAY Sedat 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 N BOEHNKE Joram 2000 M GER FG Segeberg (GER)
55 N AUERSWALD Marius 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
56 N MORGENSTERN Eric 1999 M GER FC Oelsnitz (GER)
57 N STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
58 N KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
59 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
60 N BOROWSKI Ben-Nicolas 2001 M GER FG Segeberg (GER)
61 N REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
62 N EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
63 N SCHUMACHER Moritz 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
64 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
65 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
66 N GIESE Till Julius 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
67 N POLNER David 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
68 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
69 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
71 N Round BITTERLING Julius Paul 2002 M GER OFC Bonn (GER)
72 N Round DENK Jared 2000 M GER SV Böblingen (GER)
73 N Round EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
74 N Round FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
75 N Round WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
76 N Round LUTZ Raphael 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
77 N Round KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
78 N Round BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
79 N Round RENZ Dominik 2004 M GER TSV Laupheim (GER)
80 N Round KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
81 N Round SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
82 N Round FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
83 N Round DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
84 N Round MÜLLER Yannis 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
85 N 1st round HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
86 N 1st round LACZIK Kristof 2001 M HUN SV Böblingen (GER)
87 N 1st round FERMOR Henry 1999 M GER FG Segeberg (GER)
88 N 1st round LUTHER Nicolas 2003 M GER FG Segeberg (GER)
89 N 1st round WINKLER Sebastian 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
89 N 1st round BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
91 N 1st round JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
92 N 1st round ECKHARDT Tobias 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
93 N 1st round MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
94 N 1st round FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
95 N 1st round BERNZEN Henrik 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
96 N 1st round KERSTEN Thies Peer 2001 M GER Soester TV (GER)
97 N 1st round KARAKULOV Alen 2000 M GER FC Grunewald (GER)
98 N 1st round BEDNER Daniel 2002 M GER FG Segeberg (GER)
99 N 1st round FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
100 N 1st round KOIOS Christos 1999 M GER SV Böblingen (GER)
101 N 1st round HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
102 N 1st round IXKES Tibór Leander 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
103 N 1st round IXKES Andór Bélà 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
104 N 1st round STÄDTKE Leo-Paul 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
105 N 1st round KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
106 N 1st round LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)