Back to list

Results

33. Pokal der Stadt Bochum
GER Bochum
February 2, 2019 - February 3, 2019

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
2 N EBERT Leonie 1999 F GER Future Fencing Werbach (GER)
3 N PUGLIA Serena 1999 F ITA
3 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
5 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
6 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
7 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
8 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
9 N AMORE Giulia 2003 F ITA
10 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
11 N MARCHENKO Arina 2000 F RUS
12 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
13 N SZANTAY Anna 1999 F HUN BHSE (HUN)
14 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
15 A CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
16 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
18 N MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
20 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
21 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
22 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
23 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
24 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
25 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
26 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
27 N PAPPONE Arianna 1999 F ITA
28 N SEMENOVA Anastasia 1999 F RUS
29 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
30 A UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
32 N BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
34 N KANO Arisa 2000 F JPN
35 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
36 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
37 N TAKAHARA Mao 1999 F JPN
38 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
38 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
40 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
41 N SAITO Riri 2001 F JPN
42 N VOLONTERI Alessandra 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
43 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
44 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
45 N HOSONO Rei 2002 F JPN
46 N CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
47 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
48 N WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
49 N CANTARINI Lucrezia 2001 F ITA
50 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
51 N SAKAI Mako 1999 F JPN
52 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
53 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
54 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
55 N WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
55 N HUNT Tarleton 2001 F USA
57 N ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
58 N BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
59 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
60 N DATE Miyako 2000 F JPN
61 N VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
62 N UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
63 N PETROVA Elena 2001 F RUS
64 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
65 N WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
66 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
67 N BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
68 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
69 N TAGUCHI Riho 2000 F JPN
70 N STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
71 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
72 A KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
73 N HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE (HUN)
74 N JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
75 N NOGUCHI Julia 2000 F JPN
76 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
77 N NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
78 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
79 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
80 N AVELLEIRA Hillary 2001 F VEN
81 N TOSA Yukino 2001 F JPN
82 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
83 N KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
84 N LIDZBARSKA Julia 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
84 N MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
86 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
87 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
88 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
89 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
89 N TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
91 N MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
92 N PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT AFC Salzburg (AUT)
93 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
94 N SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)
95 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
96 N TAKAHASHI Sayaka 2002 F JPN
97 N 1st round CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
97 N 1st round WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
97 N 1st round TUSSUPZHANOVA Dayana 1999 F KAZ
100 N 1st round EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
101 N 1st round DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
102 N 1st round BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
103 N 1st round BABAEVA Sevil 2000 F GBR
104 N 1st round VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra (ROU)
105 N 1st round CHIES Milena 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
106 N 1st round KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
107 N 1st round FIRAT Mehlika 1999 F TUR
108 N 1st round HOME Amy 2001 F GBR
109 N 1st round TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
110 N 1st round CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
111 N 1st round ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC (HUN)
111 N 1st round BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
113 N 1st round RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
114 N 1st round DAMGAARD Josephine Barfod 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
115 N 1st round HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
116 N 1st round CHERNENKO Dayana 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
117 N 1st round VISSOTSKY Melanie 2001 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
118 N 1st round GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
119 N 1st round MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
120 N 1st round HULL Violet 2000 F AUS
121 N 1st round UTEULENOVA Ayauly 1999 F KAZ
122 N 1st round MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
123 N 1st round CALERI Juliana 2002 F ARG
124 N 1st round DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
125 N 1st round MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
126 N 1st round ZINOVA Viktoriya 2002 F KAZ
127 N 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
127 N 1st round DIAZ MARTINEZ Sofia 2000 F COL
129 N 1st round PRUSOVA Kristyna 1999 F CZE USK Praha (CZE)
130 N 1st round AITZHANOVA Tangsholpan 1999 F KAZ
130 N 1st round CALLE Antonia 2001 F CHI
0 F 1st round 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
0 F 1st round 2000 F BEL SC Parcival (BEL)

Foil Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
1 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
1 N FAVARETTO Martina 2001 F ITA
1 N PAPPONE Arianna 1999 F ITA
2 N POLAND       POL
2 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
2 N MECH Marta 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
2 N JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
2 N LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
3 N FRANCE       FRA
3 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
3 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
3 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
4 N RUSSIA       RUS
4 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
4 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
4 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
4 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
5 N JAPAN       JPN
5 N TOSA Yukino 2001 F JPN
5 N KANO Arisa 2000 F JPN
5 N SAKAI Mako 1999 F JPN
5 N HOSONO Rei 2002 F JPN
6 N CHILE       CHI
6 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
6 N CALLE Antonia 2001 F CHI
6 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
6 N MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
7 N GERMANY       GER
7 N WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
7 N BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
8 N HUNGARY       HUN
8 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
8 N HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
8 N SZANTAY Anna 1999 F HUN BHSE (HUN)
8 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
9 N UKRAINE       UKR
9 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
9 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
9 N BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
9 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 N HOME Amy 2001 F GBR
10 N HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
10 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
10 N BABAEVA Sevil 2000 F GBR
11 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
11 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
11 N UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
11 N BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
12 N DENMARK       DEN
12 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
12 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
12 N DAMGAARD Josephine Barfod 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
13 N BRAZIL       BRA
13 N CHIES Milena 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N KAZAKHSTAN       KAZ
14 N UTEULENOVA Ayauly 1999 F KAZ
14 N AITZHANOVA Tangsholpan 1999 F KAZ
14 N ZINOVA Viktoriya 2002 F KAZ
14 N TUSSUPZHANOVA Dayana 1999 F KAZ