Back to list

Results

Heinrich-Petri-Gedächtnisturnier
GER Zweibrücken
September 8, 2018 - September 9, 2018

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)
2 N KISSEL Emily 2004 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
3 N BÖHLE Letizia 2003 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WARNKING Nicolo 2005 M GER Fechterring Hochwald (GER)
2 N PRIESNITZ Niklas 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
3 N OBERMAYR Tom 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
4 N IMBSWEILER Lars 2002 M GER TV Homburg (GER)
5 N POPP Tim 2004 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
6 N TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
7 N Round STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
8 N Round WEBER Julius 2002 M GER FSC Saarlouis (GER)
9 N Round KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
10 N Round KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
11 N 1st round ANTONI Benedict 2005 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
12 N 1st round NEUMANN Niklas 2005 M GER TV Homburg (GER)
13 N 1st round JUNG Iason 2005 M GER TV Homburg (GER)

Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
2 N RINGEISEN Cara 2005 F GER TSV Speyer (GER)
3 N PLECHINGER Alina 2005 F GER TSV Speyer (GER)
4 N LUPA Celina 2006 F GER TG Frankenthal (GER)
5 N NIEDZIELA Maja 2005 F POL TSG Kaiserslautern (GER)
6 N KNOSALA Emily 2005 F GER TSG Kaiserslautern (GER)
7 N 1st round ROTHE Catherine 2006 F GER MTV Mainz (GER)

Foil Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAPPERT Felix 2006 M GER TG Frankenthal (GER)
2 N STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
3 N RICHTER Tim Niklas 2006 M GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
4 N BETTIN Killian 2006 M GER VT Zweibrücken (GER)
5 N SCHULTE Sebastian 2006 M GER TSG Friesenheim (GER)
6 N SEIDEL Fabian Emanuel 2005 M GER MTV Mainz (GER)
7 N 1st round DORT Cornelius 2006 M GER VT Zweibrücken (GER)
8 N 1st round BUCH Sean 2006 M GER VT Zweibrücken (GER)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BUCHHOLTZ Charlotte 2004 F GER VT Zweibrücken (GER)
2 N SCHNEIDER Marie-Estelle 2003 F GER TSV Speyer (GER)
3 N TROPMANN Abigail 2004 F GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
4 N BUSCHE Lena 2005 F GER FSV Klarenthal (GER)
5 N HOFFMANN Lea 2004 F GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
6 N HUSSUNG Aerin 2005 F GER TV Homburg (GER)
7 N 1st round HEESE Vanessa 2004 F GER HC Bad Dürkheim (GER)
8 N 1st round KOLLING Jolina 2005 F GER TUS Neunkirchen (GER)
9 N 1st round DÖRR Lilith 2006 F GER TUS Neunkirchen (GER)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RALLE Alexander 2003 M GER TSG Friesenheim (GER)
2 N BORCHERT Moritz 2004 M GER TSV Bockenheim (GER)
3 N RITTHALER Finn 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
4 N EULENBURG Julian 2002 M GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
5 N SEBASTIAN Philipp 2004 M GER TG Frankenthal (GER)
6 N JANZEN Leonard 2002 M GER VT Zweibrücken (GER)
7 N Round HARRISS Quin 2004 M GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
8 N Round STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
9 N Round COREA Till 2004 M GER TUS Neunkirchen (GER)
10 N Round BETTIN Killian 2006 M GER VT Zweibrücken (GER)
11 N 1st round FAIER Luca 2003 M GER KHC Bad Kreuznach (GER)
12 N 1st round BUSCHE Lukas 2004 M GER FSV Klarenthal (GER)
13 N 1st round LEG Elias 2003 M GER FSG Dillingen (GER)
14 N 1st round BUSCH Jonathan 2003 M GER KHC Bad Kreuznach (GER)

Foil Women's U12-U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUSSUNG Aiana 2009 F GER TV Homburg (GER)

Foil Men's U12-U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NIEßNER Finn 2007 M GER TG Frankenthal (GER)
2 N LEHNER Fynn 2008 M GER VT Zweibrücken (GER)
3 N KEMPE Jonah-Maurice 2007 M GER VT Zweibrücken (GER)
4 N SCHRAMM Fynn 2008 M GER VT Zweibrücken (GER)
5 N ANDRÈS Leander 2010 M GER FSG Dillingen (GER)