Back to list

Results

Deutsche Meisterschaft
GER Bonn
April 21, 2018 - April 22, 2018

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
2 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
5 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
6 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
7 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
8 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
9 HOLZE Henrietta 1999 F GER TG Münster (GER)
10 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
10 HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
12 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
13 VOGEL Greta 2002 F GER SC Korb (GER)
13 RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
15 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
17 ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
18 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
19 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 KINZEL Josefin 1998 F GER OSC Berlin (GER)
21 STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
22 SCHIFFNER Inga 2001 F GER OSC Potsdam (GER)
23 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
24 FLACK Isabelle 1998 F GER TG Münster (GER)
25 DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
26 RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
27 MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
28 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
29 RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
30 BECKER Lilly Quilene 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
31 ADLER Laura 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
32 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
33 BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
34 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
35 KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
36 STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
37 HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
38 ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
39 SCHMIDT Leonie 1999 F GER SC Korb (GER)
40 WENZKE Tina 1999 F GER Dresdener FC (GER)
41 SWOBODA Svenja-Olympia 1998 F GER VFL Hüls (GER)
42 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
43 RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
44 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
45 WAND Paula Luise 2001 F GER FSC Jena (GER)
46 DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 ADRIAN Maria 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
48 KIECKBUSCH Mirjam 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
49 HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
50 HARSÁNYI Anja 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
51 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
52 SCHOCH Katharina 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
52 BLESSING Laura 2003 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
54 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
55 SCHÄFER Nadine 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
56 BARTH Ann-Cathrin 2003 F GER DFC Düsseldorf (GER)
57 PÜHL Eleonore 1999 F GER TV Neu Isenburg (GER)
58 HAAS Lisa Camille 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
60 PACHMANN Celine 2003 F GER FC Moers (GER)
61 ZU RHEIN VON BLEUL Valerie 2000 F GER USC München (GER)
62 AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
63 ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 WOLDT Sarah 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
65 REICH Nina 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
66 MOSA Maike 2002 F GER Walddörfer SV (GER)
67 STIEREN Merle 2003 F GER FC Moers (GER)
68 STUTZKE Lena 2002 F GER SC Berlin (GER)
69 JOHA Cora 2002 F GER TFC Hanau (GER)
70 EBIGT Leonie 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
71 BRAUN Nina 1998 F GER OFC Bonn (GER)
72 RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
73 NEUMANN Clara Sophie 2001 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
74 FREITAG Luise 1999 F GER FC Fürth (GER)
75 1st round BUDDENDICK Daria 2001 F GER Wiesbadener FC (GER)
76 1st round LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
77 1st round REISEWITZ Isabell Maria 2003 F GER Hasper FC (GER)
78 1st round SÖLTER Louisa 2000 F GER Eintracht Hildesheim (GER)
79 1st round MANN Agnes 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
79 1st round LICATA Zoe 2000 F GER Eintracht Hildesheim (GER)
79 1st round KNODEL Sophie 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
79 1st round HUBOLD Lena 2001 F GER FSC Jena (GER)
83 1st round JUNGK Aliya 2002 F GER SKG Oberhöchstadt (GER)
84 1st round ÖTTL Lea 2003 F GER SC Korb (GER)
85 1st round BEHRENS Nora 2003 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
86 1st round SCHNEIDER Marie-Estelle 2003 F GER TSV Speyer (GER)
87 1st round RUCK Sabina 2002 F GER FC Fürth (GER)
88 1st round KIEßLING Sophia 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
88 1st round THOME Esther 2001 F GER FS TG Würzburg (GER)
90 1st round WOJCIK Laetitia 2003 F GER Hasper FC (GER)
91 1st round GODAU Frauke 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
92 1st round TSOGIDIS Melina 2002 F GER KTF Luitpold München (GER)
93 1st round HOFFMANN Amelie 2000 F GER TSV Winsen (GER)
94 1st round FRANK Julia 2001 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
95 1st round BIPPES Annaluise 2003 F GER TV Haueneberstein (GER)
95 1st round VON FINCKENSTEIN Caroline 2000 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
97 1st round ELSHAZLI Inès 2002 F GER TV Haueneberstein (GER)
98 1st round MANG Katharina 2003 F GER Eintracht Duisburg (GER)

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
2 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
3 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
3 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
5 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
6 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
7 FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
9 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
11 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
12 GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
14 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
15 FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
16 ZELLER Markus 1999 M GER TG Tuttlingen (GER)
17 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
18 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
19 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
20 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
21 STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
22 MÜLLER Marc 2000 M GER Dresdener FC (GER)
23 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 REITZ Lennart 1999 M GER FK Hannover (GER)
25 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
26 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
27 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
28 DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
29 ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
30 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
31 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
32 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
33 GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
34 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
35 BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
36 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
37 HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
38 DAHMS Noah 2001 M GER SC Berlin (GER)
39 SCHWANNINGER Timi 1999 M GER CTG Koblenz (GER)
40 ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
41 PENZ Leonard 2003 M GER TV Cannstatt (GER)
42 VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
43 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
44 LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
45 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin (GER)
46 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC (GER)
47 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
48 ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
49 NIKAS Nikolaos 2000 M GER TG Dörnigheim (GER)
50 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
51 MEYER Lennard 2001 M GER Walddörfer SV (GER)
52 OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
52 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
54 FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal (GER)
55 ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München (GER)
56 JANSEN Anton 1999 M GER OFC Bonn (GER)
57 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
59 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
60 KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
61 WETZLAR Mattis 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
62 DJAWADI Nikolai 2001 M GER FC Fürth (GER)
63 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg (GER)
64 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
65 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
66 BODEWIG Hendrik 2000 M GER Walddörfer SV (GER)
67 LIPPOLD Max 2000 M GER FC Schkeuditz (GER)
68 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
69 OHREM Laurin 1998 M GER MTV Giessen (GER)
70 EBIGT Lars 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
71 HASCHE Valentin 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
72 MICHELS Etienne 1998 M GER Hasper FC (GER)
73 KAPPES Daniel 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
75 1st round HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
76 1st round SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
77 1st round MANG Patrick 2001 M GER Eintracht Duisburg (GER)
78 1st round LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER MTV Soltau (GER)
79 1st round NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
80 1st round BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
81 1st round KUTSYI Leon 2001 M GER PSV Stuttgart (GER)
82 1st round ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
83 1st round MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
84 1st round NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
84 1st round BAUER Paul 2003 M GER SC Korb (GER)
86 1st round KNERR Emil 2001 M GER VT Zweibrücken (GER)
87 1st round WEIß Rene 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
88 1st round EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)
89 1st round GOLLNICK Noah 2000 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
90 1st round WILLEMS Tom 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
90 1st round KLÜTER Ole 2001 M GER FC Ratzeburg (GER)
90 1st round IVO Moritz 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
93 1st round MIEßLER Moritz 2002 M GER FC Bremen-Nord (GER)
94 1st round RAINER Merlin 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
95 1st round UHL Pascal Bernhard 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
96 1st round SPÄTE Maximilian 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
97 1st round HUBER Felix 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)

Foil Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TSG WEINHEIM       GER TSG Weinheim (GER)
1 HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
1 HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
1 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
2 PSV STUTTGART       GER PSV Stuttgart (GER)
2 KIECKBUSCH Mirjam 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
2 HARSÁNYI Anja 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
2 SCHOCH Katharina 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
2 POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
3 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
3 BRAUN Nina 1998 F GER OFC Bonn (GER)
3 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
3 GEHLEN Liv 2002 F GER OFC Bonn (GER)
3 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
4 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
4 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
4 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
4 KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
4 RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
5 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 SC BERLIN       GER SC Berlin (GER)
6 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
6 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
6 HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
6 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
7 SC KORB       GER SC Korb (GER)
7 SCHMIDT Leonie 1999 F GER SC Korb (GER)
7 RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
7 ÖTTL Lea 2003 F GER SC Korb (GER)
7 VOGEL Greta 2002 F GER SC Korb (GER)
8 FECHTCENTRUM HALLE       GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 BECKER Lilly Quilene 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 MANN Agnes 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 STG DRESDEN/RADEBEUL       GER
9 STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
9 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 WENZKE Tina 1999 F GER Dresdener FC (GER)
10 TFC HANAU       GER TFC Hanau (GER)
10 ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
10 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
10 JOHA Cora 2002 F GER TFC Hanau (GER)
10 GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
11 FSC JENA       GER FSC Jena (GER)
11 HUBOLD Lena 2001 F GER FSC Jena (GER)
11 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
11 WAND Paula Luise 2001 F GER FSC Jena (GER)
11 HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
12 TB HAMBURG-EILBECK       GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
12 BEHRENS Nora 2003 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
12 KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
12 MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
13 EINTRACHT DUISBURG       GER Eintracht Duisburg (GER)
13 EBIGT Leonie 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
13 WOLBRING Britta 2000 F GER Eintracht Duisburg (GER)
13 WOLDT Sarah 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
13 ADLER Laura 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
14 STG MUENCHEN/WUERZBURG       GER
14 TSOGIDIS Melina 2002 F GER KTF Luitpold München (GER)
14 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
14 THOME Esther 2001 F GER FS TG Würzburg (GER)
14 STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
15 HFC LUBECK       GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
15 GODAU Frauke 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
15 DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
15 FRANK Julia 2001 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
16 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
16 RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
16 RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
16 RIDDER Cordula 2003 F GER Dürener FC (GER)
16 RIDDER Felicia 2000 F GER Dürener FC (GER)
17 TV HAUENEBERSTEIN       GER TV Haueneberstein (GER)
17 BIPPES Annaluise 2003 F GER TV Haueneberstein (GER)
17 ELSHAZLI Inès 2002 F GER TV Haueneberstein (GER)
17 BARENTHIEN Luisa 2004 F GER TV Haueneberstein (GER)

Foil Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TSG WEINHEIM       GER TSG Weinheim (GER)
1 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
1 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
1 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
1 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
2 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
2 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
2 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
2 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
2 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
3 SC BERLIN       GER SC Berlin (GER)
3 DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
3 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
3 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
3 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
4 KTF MUENCHEN       GER KTF Luitpold München (GER)
4 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
4 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
4 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
5 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 EINTRACHT DUISBURG       GER Eintracht Duisburg (GER)
6 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
6 EBIGT Lars 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
6 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg (GER)
6 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
7 MTV MUNCHEN       GER MTV München (GER)
7 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
7 STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
7 ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München (GER)
7 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
8 FG SCHWERIN       GER FG Schwerin (GER)
8 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
8 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
8 WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
8 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin (GER)
9 TG MUENSTER       GER TG Münster (GER)
9 VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
9 HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
9 OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
10 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
10 HEUSER Fabian 2002 M GER FC Moers (GER)
10 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
10 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
10 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
11 TG DORNIGHEIM       GER TG Dörnigheim (GER)
11 ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
11 NIKAS Nikolaos 2000 M GER TG Dörnigheim (GER)
11 ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
11 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
12 STG DFC DUESSELDORF/QUADRATH-ICHENDORF       GER
12 DITTMER Sandro 2000 M GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
12 SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
12 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
13 STG JENA/WEIMAR       GER
13 HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
13 NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
13 WIEFEL Cedric 2002 M GER FSC Jena (GER)
14 PSV STUTTGART       GER PSV Stuttgart (GER)
14 KUTSYI Leon 2001 M GER PSV Stuttgart (GER)
14 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
14 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
15 STG EILBECK/WALDDOERFER SV       GER
15 MEYER Lennard 2001 M GER Walddörfer SV (GER)
15 OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
15 BODEWIG Hendrik 2000 M GER Walddörfer SV (GER)
16 TV HAUENEBERSTEIN       GER TV Haueneberstein (GER)
16 UHL Pascal Bernhard 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
16 HUBER Felix 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)
16 SPÄTE Maximilian 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
17 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
17 MÜLLER Jaan 2003 M GER Dürener FC (GER)
17 RIDDER Norwin 2002 M GER Dürener FC (GER)
17 TRIBBELS Jens 2002 M GER Dürener FC (GER)
0 NÖHRE Frederik 1998 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
0 REITZ Lennart 1999 M GER FK Hannover (GER)
0 GOLLNICK Noah 2000 M GER Eintracht Hildesheim (GER)