Back to list

Results

Internationales Turnier
GER Göppingen
December 12, 2009 - December 13, 2009

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VARHELYI Kata 1993 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 RIDEL Mariya 1993 F RUS CSKA Moscow (RUS)
3 KATONA Renata 1994 F HUN VASAS Budapest (HUN)
3 EGORIAN Yana 1993 F RUS
5 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen (GER)
6 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 MARTON Anna 1995 F HUN MTK (HUN)
8 KAKHIANI-MECKLING Teodora 1993 F USA FC Tbilisi (GEO)
9 WALCZAK Karolina 1993 F POL TMS Sosnowiec (POL)
10 FREUDENBERGER Lisa 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 SUKHOVA Tatiana 1994 F RUS
12 ILIASZ Dar'ya 1993 F GEO
13 COOREMAN Hanne 1993 F BEL Confrerie Gent (BEL)
14 BIJAK Sylwia 1993 F POL TMS Sosnowiec (POL)
15 HAMMER Claudia 1993 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 DRAJKO Lili 1996 F HUN Karpati (HUN)
17 HENSEN Kayli 1993 F NED T.S.V. Rapier (NED)
17 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 WATOR Angelika 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
20 SZUMILAS Nicola 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
21 GALCZYNSKA Aleksandra 1993 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
22 WARSZAWSKA Pamela 1993 F POL TMS Sosnowiec (POL)
22 PENZES Borbala 1993 F HUN Karpati (HUN)
24 GROSHEVA Diana 1993 F RUS
25 ERMOLOVICH Anastasiya 1993 F UKR Cherkasy (UKR)
26 LASZLO Luca 1994 F HUN UTE Budapest (HUN)
27 KAMINSKA Daria 1994 F POL KKSz Konin (POL)
28 BENEDEK Dora 1993 F HUN Karpati (HUN)
29 PROKUDA Olena 1994 F UKR Nikolaev (UKR)
30 LACKS Dorothee 1993 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
31 JUHASZ Anna 1993 F HUN UTE Budapest (HUN)
32 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
33 KALETA Karolina 1996 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
34 PALCZYNSKA Patrycja 1995 F POL IKS Konstancin (POL)
35 JELACHI Aliona 1994 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
36 MAMONTOVA Oleksandra 1994 F UKR Nikolaev (UKR)
37 SARBAN Ilgin 1996 F TUR TED SK (TUR)
38 GRZEGOREK Malgorzata 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
39 KUYBARK Viktoria 1994 F RUS
40 FULOP Krisztina 1995 F HUN Karpati (HUN)
41 ENACHE-MIJA Bianca 1993 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
42 OTTENBACHER Lea 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 DROZDZ Kinga 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
44 DUBROVINA Irina 1994 F RUS
45 EISENTRÄGER Laura 1993 F GER TV Alsfeld (GER)
46 TOROK Reka 1993 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
47 KOSONOGOVA Anastasia 1993 F RUS
48 REDWANZ Rabea 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
49 WEHLING Pia 1993 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
50 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 KOUTSOTHANASI Stavroula 1993 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
52 MAMEDOVA Milena 1997 F RUS
53 KOVER Csenge 1994 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
54 PAPENDICK Sophie 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
55 BANSZKY Dorottya 1994 F HUN Karpati (HUN)
56 KAINZ Jessica 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 GÖRG Marie 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
58 RULEVA Anastasia 1993 F RUS
59 KEREKES Regina 1993 F HUN UTE Budapest (HUN)
59 HOCK Eva 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde (GER)
62 FEJES Flavia 1993 F HUN Karpati (HUN)
63 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
64 HENZE Beatrice 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 PATERNOTTE Josè 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 MIHALIK Nora 1995 F HUN MTK (HUN)
67 ONODI-SZABO Veronika 1994 F HUN Karpati (HUN)
68 TOMCZUK Katarzyna 1994 F POL IKS Konstancin (POL)
69 PRINZ Carina 1994 F GER TS Göppingen (GER)
70 KERKOVICS Nora 1994 F HUN Karpati (HUN)
71 PATERNOTTE Laura 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 GIERYN Monika 1994 F POL KKSz Konin (POL)
73 VAN GEN HASSEND Pia 1996 F GER Future Fencing Werbach (GER)
74 VERES Amarilla 1993 F HUN DKE (HUN)
75 OLBRYSZ Anna 1993 F POL IKS Konstancin (POL)
76 LYATO Oleksandra 1993 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
77 NADWORNA Magdalena 1994 F POL KKSz Konin (POL)
78 VITAL Vivien 1993 F HUN Budavári BSE (HUN)
79 RENN Sandra 1995 F GER OFC Bonn (GER)
80 BAUM Jana-Sophie 1993 F GER TV Wetzlar (GER)
80 DRYGALA Gabriela 1995 F POL OS AZS Poznan (POL)
82 ANGLER Zulejla 1995 F HUN Budavári BSE (HUN)
83 SCHMIDT Ulrike 1994 F GER TSV Kenten (GER)
84 VOLLERT Friederike 1993 F GER FR Nürnberg (GER)
85 DEFRANCE Maryann 1994 F BEL Confrerie Gent (BEL)
86 GUDRA Jodie 1995 F GER OFC Bonn (GER)
87 BLOCK Anne 1995 F GER OFC Bonn (GER)
88 RUSHTON Francesca 1994 F GBR
89 WATTENBACH Bianca 1994 F GER FR Nürnberg (GER)
90 HERFURTH Esther 1995 F GER TV Alsfeld (GER)
91 STEIN Alice 1995 F GER OFC Bonn (GER)
92 KOCHETOVA Darya 1997 F RUS
93 MOCK Anna 1993 F GER TSV Kenten (GER)
94 DROZ Lindsay 1995 F SUI SEVM Vevey (SUI)
95 PISKE Tatjana 1993 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
96 BIRTEL Calla 1997 F GER CTG Koblenz (GER)
97 ROTH Katrin 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
98 1st round KRAUS Anja 1996 F GER TSV Kenten (GER)
99 1st round GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent (BEL)
100 1st round SZILAGYI Viktoria 1995 F HUN DVE Miskolc (HUN)
101 1st round JANSSEN Rachel 1995 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
102 1st round REDETZKE Annika 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
103 1st round KYRTSIA Konstantina 1996 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
104 1st round OTTENBACHER Cara 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 1st round REDWANZ Rowena 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
106 1st round POPOLZINA Polina 1995 F GER PSV Rostock (GER)
107 1st round BARTH Julia 1997 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
108 1st round DÖNNI Madita 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
109 1st round LEITNER Katharina 1995 F AUT ASC Wien (AUT)
109 1st round MICHELS Lea 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
111 1st round VLACHOPOULOU Andriani-Eleni 1996 F GRE ARKTEIA (GRE)
111 1st round FISCHER Lina 1995 F GER KTF Luitpold München (GER)
113 1st round HEINS Svenja 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
114 1st round HANSCHUR Silvia 1993 F AUT FC Villach (AUT)
115 1st round CONTOPIDIS Olympia 1995 F GER FR Nürnberg (GER)
115 1st round HEIGL Laura 1995 F GER KTF Luitpold München (GER)
117 1st round MROHS Kira 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 1st round KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)

Sabre Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 OKUNEV Artur 1993 M RUS
3 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
3 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
5 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
6 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
7 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
8 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
9 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
10 BOTNARI Igori 1993 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
11 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
13 SANDOR Mate 1994 M HUN UTE Budapest (HUN)
14 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
15 TALIA Sergey 1994 M RUS
16 CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
17 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
18 JASTRZEBSKI Filip 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
20 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
21 PISETSKIY Alexey 1993 M RUS
22 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
23 KOSHCHEEV Sergey 1994 M RUS
24 MARZEC Kamil 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
25 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
28 PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
29 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
30 BARANOVSKIY Alexander 1994 M RUS
31 ZADOW Frederick 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 SZLAMA Akos 1994 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
34 KESSLER Dennis 1993 M GER CTG Koblenz (GER)
35 DONZELLO Riccardo 1994 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
36 SEWERYN Bartosz 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
37 STEPIEN Krystian 1993 M POL OS AZS Poznan (POL)
38 ZINTL David 1993 M GER FC Fürth (GER)
39 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
40 GOTTLIEB-STROH Tobias 1993 M GER TV Alsfeld (GER)
41 BOTELER Harry 1993 M GBR
42 BIERLAIRE François 1994 M BEL [i] CEY Yverdon (SUI)
43 VOROS Balint 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 GORSKIY Mikhail 1994 M RUS
45 LAWRENCE Chris 1993 M GBR Bedford Fencing Club (GBR)
45 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
47 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
48 HAUX Felix 1993 M GER FC Göppingen (GER)
49 JANASIK Adam 1994 M POL KKSz Konin (POL)
50 SCHNEIDER Timo 1994 M GER TSV Kenten (GER)
51 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
52 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
53 ROTH Thomas Friedrich 1994 M GER TSV Kenten (GER)
54 SZYMIK Ryszard 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
55 MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
56 PETROV Artem 1994 M RUS
57 KUN Kolos 1993 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
58 KIRILOV Viktor 1993 M RUS
59 KOVACS Vince 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
60 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
61 STUMPP Julian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
62 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
63 DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
64 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 SLAGERS Ivo 1994 M NED Deventer S.V. (NED)
66 MÜNCH Dominik 1995 M GER MTV Giessen (GER)
67 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
68 STASZAK Artur 1994 M POL KKSz Konin (POL)
69 REYNAERT Samuel 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
70 TOTH Bence 1993 M HUN UTE Budapest (HUN)
71 DOHI Zoltan 1995 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
72 OBERKIRCH Yannick 1994 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
73 MÖLLER Tom 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 SZABO Toni 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
75 MANCZAK Mariusz 1993 M POL KKSz Konin (POL)
76 KOCHAN Michal 1993 M POL TMS Sosnowiec (POL)
77 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
78 FALB Andreas 1994 M GER TV Ingolstadt (GER)
79 SZCZEPANIAK Hubert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
80 SHTALIKAU Artur 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
81 HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
82 MOLNAR Mark 1994 M HUN UTE Budapest (HUN)
83 KÄSTNER Etienne 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
84 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
85 WALDHERR Michael 1994 M AUT FC Villach (AUT)
86 STEGER Jonas 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 GIEBAT Semjon Levin 1994 M GER OFC Bonn (GER)
88 HERBORN Malte 1994 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
89 ALKONYI Vilmos 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
90 DESARZENS Lionel 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
91 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
92 HENN Yannic 1995 M GER KTF Luitpold München (GER)
93 RUPPERT Tim Niclas 1994 M GER TV Alsfeld (GER)
94 STUCHLIK Marek 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
95 GHISLETTA Basilio 1994 M SUI CSL Locarno (SUI)
96 PLATONOV Sergiy 1995 M UKR Nikolaev (UKR)
97 OFENSTEIN Luis 1995 M GER KTF Luitpold München (GER)
98 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
99 SCHRILLS Tim 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
100 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
101 PETERSZEGI Victor 1993 M GER OFC Bonn (GER)
102 LISAJ Maciej 1993 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
103 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
104 1st round BORKIEWICZ Bartosz 1994 M POL KKSz Konin (POL)
105 1st round BOCK Vincent 1995 M GER Mainzer TV (GER)
106 1st round SCHLEGEL Marco 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
106 1st round FÖRSTER Sebastian 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
108 1st round SCHEURICH Lukas 1994 M GER [i] TV Wertheim (GER)
109 1st round BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
110 1st round GENDRON Laurent 1993 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
111 1st round NOLTE Adrian 1994 M GER OFC Bonn (GER)
112 1st round WIEFHOFF Martin 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
112 1st round APPOLD Jonas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
114 1st round HEBERLING Jonas 1995 M GER SSV Schrobenhausen (GER)
115 1st round BERNER Frederic 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
115 1st round ESTEVES Nuno 1995 M POR Oxford Fencing Club (GBR)
115 1st round MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
118 1st round SCHMIDT Hermann 1996 M GER PSV Rostock (GER)
118 1st round SCHULZE Markus 1995 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
118 1st round HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
121 1st round WAHL Fabian 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
121 1st round RIEDEL Patrick 1997 M GER FR Nürnberg (GER)
123 1st round PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
124 1st round SCHEINER Simon 1995 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
124 1st round SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
126 1st round OGRISECK Felix 1996 M GER FC Göppingen (GER)
127 1st round RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club