Back to list

Results

S:t Erikscupen (3)
SWE Stockholm
February 11, 2017 - February 11, 2017

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MIKULAK Sara 2006 F SWE EGF Solna (SWE)
3 RYBERG Filippa 2006 F SWE EGF Solna (SWE)
11 KJELLBERG Karin 2006 F SWE EGF Solna (SWE)
13 GRIMHEDEN Edith 2007 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil Women's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CARLSSON Emma 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
2 KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
3 RAMIREZ HEDLUND Claudia 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
3 GRANÉR Emma 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil Women's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
2 ALFVEN Hugo 2006 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 BRÜNAHL Jacob 2006 M GER JFK Järfälla (SWE)
5 ADOLFSSON Axel 2006 M SWE VF Vallentuna (SWE)
6 NORDMAN RID Ludvig 2008 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 WALLIN Alwin 2007 M SWE EGF Solna (SWE)
8 GRELA Marcus 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
9 LINDELL Pontus 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
10 LUNDQVIST Kristoffer 2007 M SWE JFK Järfälla (SWE)
12 ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
14 ALEXANDERSON Nathanael 2006 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 ELMQUIST Lucas 2008 M SWE JFK Järfälla (SWE)
16 HOVMARK Martin 2006 M SWE VF Vallentuna (SWE)
17 BRINDESJÖ Max 2007 M SWE EGF Solna (SWE)

Foil Men's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÖJER Moltas 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
2 LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 BEITNER Gabriel 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
3 BERGLUND Nicolai 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 AASE Oliver 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 SJÖGREN Daniel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 ELMQUIST Johan 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
9 LINDBERG David 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
10 LAV Harald 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 FÖRANDER Oscar 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
12 KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
13 LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
14 WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
15 1st round BONARDI Leonardo 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
15 1st round JOHNSSON Ferdinand 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Foil Men's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
2 JÄDERLING Noel 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
3 ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 NORDMAN RID Isak 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
7 NORDSTRÖM Joel 2002 M SWE VF Vallentuna (SWE)
8 RYKARV Daniel 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 LAV Oliver 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 NYBOHM Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
11 LARSSON Karin 2004 F SWE EGF Solna (SWE)
12 ROSENIUS Oliver 2003 M SWE JFK Järfälla (SWE)
13 SHUHAMI Yoel 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
14 ZEIDLITZ Svante 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 WERNERSSON Simon 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
16 SILLÉN Jacob 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
17 LUNDBERG Oscar 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
18 WELLENIUS Jacob 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
19 TJÄDER Sebastian 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)

Foil Men's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
4 ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
14 LÄHR Wilma 2006 F SWE UF Uppsala (SWE)
15 SWENNING Embla 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
20 ANDERSSON Moa 2006 F SWE GoFK Visby (SWE)
23 ISLAS FLYGARE Olivia 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
24 FRANSSON Sonja 2006 F SWE SIF Nacka (SWE)

Epee Women's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MANN Cornelia 2005 F SWE GoFK Visby (SWE)
2 FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 SZILASI Isabelle 2005 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
5 SVEDSKOG Lovisa 2004 F SWE WFF Örebro (SWE)
6 RENDA Eden Rose 2005 F USA FFF Stockholm (SWE)
7 ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)
9 NILSSON Malin 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 FILÉN Tyra 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LANDGREN Matilda 2002 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
2 EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
3 WALLER Evelina 2003 F SWE LFK Linköping (SWE)
5 TEGNELL Elsa 2003 F SWE SIF Nacka (SWE)
6 MEURLINGER Nicole 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
11 BJÖRKBOM Yrsa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 AHLSTRÖM Emma 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
13 DAHNBERG Maria 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 JADINGE Agnes 2002 F SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Women's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
2 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
3 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
5 FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
7 FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 RYCKENBERG Linnea 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
10 AINSWORTH Annika 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
11 HOLT Cara 2001 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STÅHL Rufus 2007 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 STÅHL Folke 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
5 SÖDERLING Anton 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
6 RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
7 LUNDBLAD Adam 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 NORDLING Alvar 2006 M SWE LFK Linköping (SWE)
9 FRANZÉN Frey 2007 M SWE GoFK Visby (SWE)
10 POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
12 WIGREN Dante 2007 M SWE WFF Örebro (SWE)
13 ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
16 BERGLIN Albert 2006 M SWE TELL Stockholm (SWE)
17 SEIKO Oscar 2007 M SWE WFF Örebro (SWE)
18 NORDLING August 2008 M SWE LFK Linköping (SWE)
19 WIBERG Eric 2008 M SWE DIF Stockholm (SWE)
21 PESTALOZZI Johannes 2007 M SWE GoFK Visby (SWE)
22 LUNDBLAD Isak 2007 M SWE UF Uppsala (SWE)
25 JOHANSSON Tommy 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)

Epee Men's U11 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
3 SEIKO Pontus 2004 M SWE WFF Örebro (SWE)
5 BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 FALKNER Gustaf 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KÄNNGÅRD Gustaf 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
8 HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
9 BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 POUSETTE Charlie 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 SWENSSON Rasmus 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 HELANDER Leo 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 BROLIN John 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
16 LINDEBERG Arvid 2005 M SWE NFK Nyköping (SWE)
17 DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
18 ÖSTRÖM Elmer 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
19 HULT Isac 2004 M SWE GoFK Visby (SWE)
20 PEYRON Calle 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 TOMMASI Oliver 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
22 HYDMAN QVIST Folke 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
23 ANDRÉN Gustav 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
24 HELANDER Adrian 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 TORVÉN Tor 2005 M SWE SAF Solna (SWE)
26 CLACHAN Alexander 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
27 KJELLIN Lucas 2004 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
28 BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
29 EKMAN Vincent 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
30 NYBERG Elias 2005 M SWE KFA Köping (SWE)
31 SJURSETH Zorn 2005 M SWE SAF Solna (SWE)
32 FJELLHEIM Stig 2005 M SWE SIF Nacka (SWE)
33 HOLT Viktor 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Men's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 THORED Oliver 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 JONSSON Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 IHRE-THOMASON Axel 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 PELLBACK Felix 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
10 ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
11 RASMUSON Jakob 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 JONSON Viktor 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 BÅÅTH Leonard 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 BOERSMA TUTTLE Flynn 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
15 ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 EDLING Adrian 2002 M SWE UF Uppsala (SWE)
17 NYLANDER Erik 2003 M SWE UF Uppsala (SWE)
18 JOHANSSON Linus 2003 M SWE LFK Linköping (SWE)
19 KJÖRLING Andreas 2002 M SWE SAF Solna (SWE)
20 HOLM Elias 2002 M SWE GoFK Visby (SWE)
21 MEBRAHTOM Simon 2002 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 NORELAND Ivan 2003 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 BJÖRLING Elias 2002 M SWE UF Uppsala (SWE)
24 SCHALIN Filip 2002 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)

Epee Men's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 THURESSON Arvid 1999 M SWE DAL Falun (SWE)
5 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 PALMLÖF Ivar 2000 M SWE SIF Nacka (SWE)
7 RASMUSON Ludvig 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 KEMPEGÅRD Andreas 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 JERSILD Nils 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 ROTH Edvin 2001 M SWE SAF Solna (SWE)
12 BERGSTRÖM Willem 2001 M SWE SAF Solna (SWE)
13 EKSTRÖM Matthias 1999 M SWE DAL Falun (SWE)
14 KÄLLBOM Markus 2001 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club