Back to list

Results

SAF Pokalen
SWE Stockholm
January 14, 2017 - January 15, 2017

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SALM Juri 1984 M EST
2 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
3 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
3 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
5 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 FUCCARO Roberto 1994 M ITA CAATH - Accademia D'Armi Athos (ITA)
8 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
9 BEAUMONT Nicholas 1995 M GBR
10 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
11 RUSHOLME COBB Isaac 1999 M NZL
12 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
14 MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
15 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
17 GUBIN Nikita 1994 M RUS
18 MILNER Maxton 1992 M GBR
19 NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
20 DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
21 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
22 VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
23 MCGLADE Daniel 1996 M GBR
24 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
25 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
26 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
27 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
28 BOGERT Alexander 1999 M USA
29 HASANOV Mehrab 1974 M AZE
30 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
31 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
32 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
33 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
34 MAJGIER Sebastian 1995 M POL Piast Gliwice (POL)
35 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
36 CHUANG Po Yu 1997 M TPE
37 LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
38 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
40 KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
41 GAMBELLA Alessandro 1990 M ITA
42 CROOK Lachlan 1998 M AUS
43 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
44 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
45 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 GURSKI John 1990 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
47 WU Yu Ting 1995 M TPE
48 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
49 MORRIS Mark 1999 M AUS
50 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
51 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
52 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
54 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
55 JURADO SOSSA Santiago 1998 M COL
56 BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 TING Hong Kai 1994 M TPE
58 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
59 CANFORA Luciano 1991 M ITA
60 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
61 STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
63 EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
64 NORDGREN Jonas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
65 YATES Domenic 1999 M AUS
66 ALLIEVI Gianluca 1960 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
67 STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
68 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
69 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
70 JOHANSSON Klas 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
71 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
72 MAYNARD Calum 1993 M GBR
73 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
74 YANG I Ting 1991 M TPE
75 LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
76 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
77 KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
78 ROTA Carlo 1970 M ITA
79 STASZULONEK Bartosz 1997 M POL Piast Gliwice (POL)
80 CHEN Tsung Lin 1993 M TPE
81 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
82 ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
83 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
84 SZLAMA Patryk 1996 M POL Piast Gliwice (POL)
85 NIESTROJ Daniel 1995 M POL Piast Gliwice (POL)
86 TITMUSS Max 1990 M GBR BRUAY USO (FRA)
87 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
88 REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
90 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
91 TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
92 RADFORD Kristian 1989 M AUS
93 HEIKKARI Matias 1993 M FIN Kalpaveljet (FIN)
94 LAU Cheuk Hong Johnny 1997 M HKG BRUAY USO (FRA)
95 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
96 BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
97 SHELLEY Jeremy 1987 M AUS
98 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
99 HRAPSKY Ryan 1994 M USA BRUAY USO (FRA)
100 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
101 1st round HSU Ko Han 1997 M TPE
102 1st round SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
103 1st round FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
104 1st round HAYES Isaac 1998 M AUS
105 1st round LAN Yingjie 1990 M SGP
106 1st round ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
107 1st round SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
108 1st round EAMES Pete 1960 M GBR
109 1st round ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
109 1st round PEH Kelvin 1998 M AUS
111 1st round NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
112 1st round KAN Shui Lun 1997 M HKG
113 1st round BECCAU Andreas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
114 1st round FALKENBERGH Karl-Gustav 1968 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
115 1st round DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
116 1st round SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
117 1st round DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
118 1st round SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
119 1st round HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
120 1st round NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
120 1st round LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
122 1st round VASSALLO Edoardo 1970 M ITA
122 1st round FLATEN Adam Albrigtsen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
122 1st round HAMBRAEUS Daniel 1988 M SWE UFK Umeå (SWE)
125 1st round HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
126 1st round GUR Baris 1995 M TUR
127 1st round WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KUUSK Kristina 1985 F EST
2 BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
3 EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 EMBRICH Irina 1980 F EST
6 PAWLOWSKA Magdalena 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
7 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
10 ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
11 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
12 KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
13 SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
14 BÉKEFI Edina 1991 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
17 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE LFK Linköping (SWE)
18 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin (GER)
19 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
20 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
21 WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
22 BAJORUNAITE Paulina 1993 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
22 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
24 RAHARDJA Rania Herlina 1993 F SGP Z Fencing (SGP)
25 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
26 MIZERA Olga 1991 F POL
27 LIN Hui Min 1992 F TPE
28 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava (SVK)
31 KATKOVAITE Akvile 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
32 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
33 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
34 DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 GAJOWNICZEK Magdalena 1995 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
36 PLACHTA Florina 1994 F GER FC Offenbach (GER)
37 CHENG Ya Fang 1997 F TPE
37 TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
39 SVELNIENE Agne 1988 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
40 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
41 AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
42 HENSON Julie 1987 F GBR Norfolk FC (GBR)
43 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
44 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
46 ULM Anna-Lea 1993 F GER MTV München (GER)
47 HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
48 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
49 REIMER Janna 1993 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
50 CAICEDO GRUESO Eliana 1993 F COL
51 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
52 HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR SEB Basel (SUI)
53 JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
54 MESSINA Camilla 1993 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
55 SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
56 SUHRBIER Stephanie 1992 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 CHIU Chih-Ting 1995 F TPE
58 LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
59 MORVIK Anne Marit 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
60 DEVEREAUX Anne 1995 F AUS
61 STECH Abigail 1995 F GER FC Offenbach (GER)
62 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
64 LACAS-WARRICK Vanessa 1994 F CAN
65 ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
66 JIMENEZ VASQUEZ Sara 1993 F COL BRUAY USO (FRA)
67 LEE Bernardette Jing Fei 1988 F SGP
68 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
69 SAUDO Sophie 1979 F FRA
70 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
71 ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
72 PATTEN Emily 1998 F AUS
73 LEVIN Charlotte 1990 F SWE DIF Stockholm (SWE)
74 TAUSAN Leah 1994 F AUS
75 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
76 OZER Busra 1993 F TUR
77 GUNDRY Jessica 1996 F GBR
78 KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen (GER)
79 1st round RUNOLD Vendela 1993 F SWE FFF Stockholm (SWE)
80 1st round EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
81 1st round PAN Yi-Ru 1995 F TPE
82 1st round MULLEN Alisha 1996 F IRL
83 1st round ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
84 1st round LINDEROVA Nina 1991 F SVK Akademia sermu (SVK)
85 1st round PRINCIPE Emily 1999 F AUS
86 1st round KEMMERLING Anyuta 1973 F NED
87 1st round CONNER Rachel 1989 F IRL
88 1st round JOHNSON Lucy 1994 F IRL
89 1st round SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
90 1st round RUI Bonita 2000 F AUS
91 1st round WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
92 1st round CHIU Chia Yu 1997 F TPE
93 1st round LIN Yen Chun 1996 F TPE
94 1st round KIM Jee Su 1991 F GBR
94 1st round MACLAURIN Alanah 1997 F AUS UWA Fencing Club (AUS)
96 1st round ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
97 1st round ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
97 1st round STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
99 1st round WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
100 1st round ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)