Back to list

Results

Westend-Grand Prix
HUN Budapest
March 24, 2017 - March 26, 2017

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
2 CHOI Injeong 1990 F KOR
3 SHIMOOKAWA Ayaka 1988 F JPN
3 BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
5 SUN Yiwen 1992 F CHN
6 KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
7 GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
8 EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
9 BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
10 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
11 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN Vasas (HUN)
12 SHIN A Lam 1986 F KOR
13 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
14 REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
15 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
16 KUUSK Kristina 1985 F EST
17 EMBRICH Irina 1980 F EST
18 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
20 HURLEY Kelley 1988 F USA
21 MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
22 TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
23 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen (HUN)
24 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
25 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin (GER)
26 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
27 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
28 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
30 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
31 SONG Sera 1993 F KOR
32 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
33 KANG Young Mi 1985 F KOR
34 KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
35 LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
36 ZHU Mingye 1992 F CHN
37 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 ZVEREVA Yana 1989 F RUS
39 SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
40 XU Chengzi 1994 F CHN
41 STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
42 NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 SHAO Wenxue 1994 F CHN
44 SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
45 KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
46 PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
47 WANG Yaping 1995 F CHN
48 GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
49 BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
50 SANTANDREA Federica 1993 F ITA
51 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
52 HURLEY Courtney 1990 F USA
53 XU Nuo 1998 F CHN
54 KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
55 ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
56 BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
57 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
58 DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
59 CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
60 MARZANI Roberta 1996 F ITA
61 BLACH Blanka 1991 F POL
62 BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
63 FERRARI Marta 1990 F ITA
64 DI TELLA Isabel 1993 F ARG
65 MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
66 KHRAPINA Daniela 1994 F RUS
67 RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
67 SPAS Anastasiia 1993 F UKR
69 KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
70 KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
71 VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
72 LUSZCZ Weronika 1996 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
73 RIZZI Giulia 1989 F ITA
74 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
75 BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
76 FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE (HUN)
76 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
78 KUZMENKOVA Victoria 1995 F RUS
79 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
80 SUHRBIER Stephanie 1992 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
81 VACINOVA Gabriela 1989 F CZE USK Praha (CZE)
82 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
83 SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
84 SAITO Ayumu 1996 F JPN
85 VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE (HUN)
86 YAMADA Ayumi 1992 F JPN
87 NGOM Mariem 1996 F FRA BONDY AS (FRA)
87 DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 XIANG Yixuan 1996 F CHN
90 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
91 OISHI Kanna 1992 F JPN
92 JEZA Eva 1991 F SLO
93 HOU Guangjuan 1994 F CHN
94 BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
94 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
94 DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
97 EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
98 SAKOA Gbahi Gwladys 1992 F CIV LIVRY GARGAN (FRA)
99 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
100 BRIASCO Brenda 1991 F ITA
101 SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova (ROU)
102 TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
103 MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
104 KIM Myoungsun 1989 F KOR
105 PIERRE Tiphaine 1995 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
106 QIN Xue 1995 F CHN
107 KOMAROVA Alena 1996 F RUS
108 SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
109 HO Tik Lam Debbie 1997 F HKG
110 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
111 PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
112 KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
113 DAVIDZON Ekaterina 1991 F ISR
114 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
115 SZABO Reka 1995 F HUN AVA (HUN)
116 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
117 ISCHER Amandine 1994 F SUI SEVM Vevey (SUI)
117 MANSOURI Maya 1990 F TUN
119 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
120 BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch (NED)
121 KOLCZONAY Anna 1992 F HUN FLESS (HUN)
122 SIKLOSI Eniko 1995 F HUN BHSE (HUN)
123 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
124 BATINI Camilla 1992 F ITA
125 ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
126 KOMATA Shiori 1995 F JPN
127 CALCAN Ramona 1997 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
128 STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
129 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
130 SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
130 PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
132 TESSERIN Luisa 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
132 ATAKER Begum 1996 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
134 FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
135 LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
136 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
136 SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
138 DIONGUE Ndeye Binta 1988 F SEN
139 OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
140 MO Victoria 1988 F USA
141 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
142 KOCK Michaela 1992 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
143 WASHINGTON Isis 1993 F USA
144 PUCHACHER Laura 1994 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
145 KOPECKY Lydia 1991 F USA
146 PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
147 1st round TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM (CRO)
147 1st round MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
149 1st round ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
150 1st round SZABO Laura 1993 F HUN BHSE (HUN)
151 1st round KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
151 1st round NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
153 1st round EGERSZEGI Alexandra 1999 F HUN DVE (HUN)
154 1st round FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
155 1st round CHU Ka Mong 1995 F HKG
156 1st round OZTURKMEN Aybuke 1997 F TUR
157 1st round LICHAGINA Yulia 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
157 1st round GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
159 1st round ZAVYALOVA Natalya 1996 F KAZ
159 1st round BLUM Alexandra 1994 F SUI SEB Basel (SUI)
161 1st round HONTI - KISS Dominika 1991 F HUN BVSC (HUN)
161 1st round KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
163 1st round CHIU Chih-Ting 1995 F TPE
164 1st round OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
165 1st round ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
166 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
167 1st round SUZUKI Honami 1994 F JPN
168 1st round SHI Yuexin 2001 F CHN
169 1st round GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
170 1st round RAHARDJA Rania Herlina 1993 F SGP Z Fencing (SGP)
171 1st round ALDANA Naiara 1995 F ESP
172 1st round JARECKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
173 1st round BATES Cassandra 1986 F USA
174 1st round PAIDA Eleni 1994 F GRE AKRITES (GRE)
175 1st round ITO Chihiro 1994 F JPN
176 1st round NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea (ROU)
177 1st round DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea (ROU)
178 1st round HENSON Julie 1987 F GBR Norfolk FC (GBR)
178 1st round LIM Joo Mi 1994 F KOR
180 1st round LIN Hui Min 1992 F TPE
181 1st round LINDEROVA Nina 1991 F SVK Akademia sermu (SVK)
182 1st round ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
183 1st round TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
184 1st round LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
185 1st round DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
186 1st round VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
187 1st round KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
187 1st round POLIS Anna 1989 F POL
189 1st round SEGNINI BOCCHIA DI RINALDI Elisa 1995 F DOM
189 1st round HOSHKO Anhelina 1995 F UKR Lviv (UKR)
191 1st round ALIEVA Katja 1984 F DEN Hellerup FK (DEN)
191 1st round KLARA Zsuzsa 1986 F HUN Vasas (HUN)
193 1st round CHENG Ya Fang 1997 F TPE
194 1st round POSNER Marissa Leigh 1996 F ISR
195 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
196 1st round PAN Yi-Ru 1995 F TPE
197 1st round CHARMANIDOU Panagiota 1984 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
198 1st round RAMOS Maria Victoria 1993 F COL

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JUNG Jinsun 1984 M KOR
2 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
3 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
3 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
5 BOREL Yannick 1988 M FRA
6 KWEON Youngjun 1987 M KOR
7 BRATTON Benjamin 1985 M USA
8 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
9 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
10 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
11 REYTOR VENET Yunior 1988 M CUB
12 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
13 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
14 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
15 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
16 REIZLIN Igor 1984 M UKR
17 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
18 BOUZAID Alexandre 1981 M SEN
19 NAGY David 1999 M HUN Vasas (HUN)
20 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
21 LAN Minghao 1996 M CHN
22 FARDZINOV Alan 1995 M RUS
23 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
24 BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
25 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
26 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
27 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
28 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
29 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
30 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
31 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
32 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
33 PARK Sangyoung 1995 M KOR
34 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
35 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
36 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
37 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
38 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
39 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
40 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
41 PIZZO Paolo 1983 M ITA
42 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
43 MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
44 SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
44 OBERSON Alexandre 1994 M SUI BFC Basel (SUI)
46 TSINIS Alexander 1980 M USA
47 CAI Zhengnan 1992 M CHN
48 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
49 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
51 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
52 GLEBKO Anton 1989 M RUS
53 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
54 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
55 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
56 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
57 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
58 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
59 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
59 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
61 ASUAJE POLANCO Alexander 1993 M VEN
62 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
63 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
64 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
65 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
66 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
67 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
68 LI Zhen 1992 M CHN
69 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
70 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
71 KRAFT Dennis 1986 M USA
72 MORATILLA Miguel 1991 M ESP
73 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
74 ZHU Haiyu 1997 M CHN
75 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN Vasas (HUN)
76 CASADO Elias 1991 M ESP
77 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
78 MACZIK Adam 1981 M USA
79 CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
80 BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
81 KHADZHYNOV Kostyantyn 1993 M POL AZS AWF Krakow (POL)
82 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC (HUN)
83 DIABATE Keletigui Julien 1996 M MLI BONDY AS (FRA)
84 KARADENIZ Okan 1993 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
85 BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
86 CHEN Tsung Lin 1993 M TPE
87 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
88 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
89 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
90 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
91 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
92 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
93 KUROCHKIN Andrey 1996 M RUS
94 MA Segeon 1994 M KOR
94 HEREY Anatolii 1989 M UKR
96 UYAMA Satoru 1991 M JPN
97 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
97 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
99 LUGO Grabiel 1996 M VEN
100 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
101 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
102 STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
103 TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
104 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
105 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
106 KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
107 TARDI Otto 1985 M ROU CSM Oradea (ROU)
107 NARITA Ryosuke 1994 M JPN
109 LIU Chzhan Shan 1992 M RUS
110 RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
111 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
112 BUTA Levente 1996 M HUN Vasas (HUN)
113 BON Gregory 1996 M FRA AMIENS CE (FRA)
114 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
115 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
116 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
117 NICHOLS Harrison 1996 M GBR
118 DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
119 KIM Sangmin 1986 M KOR
120 DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
121 DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
122 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
123 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
124 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
125 KHODOS Sergey 1986 M RUS
126 BAKOS Balint 1997 M HUN Szombathely (HUN)
126 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
128 NIKOLIC Danilo 1982 M SRB MK Silni (SRB)
129 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 KAWAKITA Shinkai 1997 M JPN
131 SHI Gaofeng 1992 M CHN
132 KOZMA Kalman 1995 M RSA University of Tswane (RSA)
133 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
134 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
135 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
136 KURGANSKIY Andrey 1970 M TJK
137 XUE Yangdong 1996 M CHN
138 HOYLE Jacob 1994 M USA
139 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
140 MCDOWALD Curtis 1996 M USA
141 WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
142 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
143 USMANOV Nadirbek 1973 M UZB
144 TAN Guangzeng 1997 M CHN
145 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
146 PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
147 VICHI Edoardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
147 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
149 SONG Hongjie 1996 M CHN
150 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
151 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
152 KAULL James 1991 M USA
153 CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
154 NG Ho Tin 1996 M HKG
155 SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
156 VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
157 JOHNSTON Calum 1992 M GBR Edinburgh University FC (GBR)
158 RODNEY Adam 1985 M USA
159 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
160 ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
161 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
162 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
163 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
164 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
165 SMITH Dwight 1987 M USA
166 HO Wai Hang 1996 M HKG
167 TÒTH Gergely 1997 M HUN PTE-PEAC (HUN)
168 EDWARDS Thomas 1993 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
169 DYACHENKO Vsevolod 1991 M UKR
170 CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
171 SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
172 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
173 PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
174 NAGY Marcell 2001 M HUN Vasas (HUN)
175 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
176 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
176 TING Hong Kai 1994 M TPE
178 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
179 ITO Inochi 1990 M JPN
180 GONZALEZ Rodrigo 1997 M CHI
180 TIMOCE Andrei 1989 M ROU CSM Oradea (ROU)
182 HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
183 RADFORD Kristian 1989 M AUS
184 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
185 SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
186 FLATEN Adam Albrigtsen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
187 BALENT Uros 1980 M SLO
188 GERAGHTY Michael 1992 M IRL
189 NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
190 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
191 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
192 SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
193 RAFIDI Joseph 1992 M USA
194 HAY Christopher 1992 M GBR Wellington Swords (GBR)
195 BOLBOCEANU Tatian 1993 M ROU CSM Craiova (ROU)
196 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
197 ZHAO Yufeng 1996 M CHN
197 NEGRAIA Bogdan 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
199 1st round ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
200 1st round ISHII Takaaki 1988 M JPN
200 1st round STUBNYA Marton 1998 M HUN MTK (HUN)
202 1st round FENYVESI Csaba 1996 M HUN Vasas (HUN)
202 1st round BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
204 1st round WONG Kevin 1996 M HKG
205 1st round SENDUT Emir 1992 M TUR Coskunoz SK (TUR)
206 1st round CZIRAKI Balint 1998 M HUN Balaton (HUN)
207 1st round REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
208 1st round BOULANGE Nicolas 1984 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
209 1st round HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
209 1st round DUDAS Balazs 1997 M HUN BVSC (HUN)
211 1st round BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
211 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
211 1st round BANYAI Botond 1999 M HUN Vasas (HUN)
214 1st round ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
215 1st round OMONT Benoit 1991 M LUX CE Sud (LUX)
216 1st round CHUANG Po Yu 1997 M TPE
217 1st round PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
218 1st round DELARUE-BIZZINI Bernardo 1993 M BRA SEB Basel (SUI)
219 1st round KAMAL Hussain 1991 M KUW
220 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
221 1st round SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
222 1st round ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
223 1st round KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
223 1st round NUNEZ Pablo 1993 M CHI
225 1st round PINILLA Arthur 1995 M COL
226 1st round AVAERT Arnaud 1980 M BEL CE Damocles (BEL)
227 1st round AUSTEN Ross 1978 M AUS
228 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
228 1st round SHEVELEW David 1990 M RSA Blues Cape Town (RSA)
230 1st round NICKEL Rolf 1991 M CHI Avulso (BRA)
230 1st round VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
230 1st round FREIMAN Samuel 1995 M USA
233 1st round KNEIST Toni 1984 M GER
234 1st round KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
235 1st round KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
236 1st round DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
237 1st round MACIEJCZYK Piotr 1989 M POL AZS AWF Krakow (POL)
238 1st round RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
239 1st round AMPALOV Georges 1982 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
240 1st round COQUECO Gustavo 1985 M COL
241 1st round SONG Heng 2000 M CHN
242 1st round CVETIC Jovan 1997 M SRB
243 1st round CHAU Chak Hin Nicholas 1995 M HKG
244 1st round TSOKAS Nikolaos 1995 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
245 1st round SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
245 1st round KARAKOLIS Kosmas 1992 M GRE L.X.THESSALONIKIS (GRE)
247 1st round MAAROUF Mohammed 1982 M EGY
248 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
249 1st round ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
250 1st round DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
251 1st round MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
252 1st round SAY Ali Ege 1999 M TUR
253 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
253 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
255 1st round BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
256 1st round FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
257 1st round PIRVULEASA Ovidiu 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
258 1st round ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
259 1st round RAWLINS Scott 1987 M AUS
260 1st round WU Yu Ting 1995 M TPE
260 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
260 1st round RASHEED Alvaro 1994 M ESP COE-M (ESP)
263 1st round GUBIN Nikita 1994 M RUS
264 1st round HABARTA Ondrej 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
265 1st round ANIL Murtaza Berkan 1994 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
266 1st round OZTUNC Omer Kaan 1997 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
267 1st round BAY COLOMBANO Emmanuel 1985 M ARG
268 1st round BLEKOS Konstantinos 1979 M GRE ACHAIKOS (GRE)
269 1st round DUNCHEV Blagoy 1988 M BUL