Back to list

Results

Baden-Württembergische Meisterschaft
GER Tauberbischofsheim
July 9, 2016 - July 9, 2016

Sabre Women's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KRAUSE Annabell 2006 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 HANSEN Anastasia 2006 F GER TV Achern FA (GER)
3 WEBER Lisa 2006 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 BAUER Luca Liv 2006 F GER FC Göppingen (GER)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHEMPP Dana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
2 TREFFKORN Lea Sophie 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
3 HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TV Achern FA (GER)
3 STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 CIZIC Jana 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
7 WALTER Lilli Rosa 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
8 NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Women's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
2 SCHMID Finja 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
3 HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 WALZ Evelyn 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 MUHAMMAD Rabea 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 SPERBER Ellen 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 KEIM Anne 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 SCHOPF Annabelle 2004 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
9 HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 SCHLEHLEIN Marieke 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
11 MAYER Anna 2004 F GER FC Göppingen (GER)

Sabre Women's U12-U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TV ACHERN       GER TV Achern FA (GER)
2 TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
3 FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Men's U10 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LANG Chris 2006 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 KUHN Philipp 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
3 HAYM Benedikt 2006 M GER TS Göppingen (GER)
3 BANTEL Nils 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
5 KAZICH Benno 2006 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 SEUBERT Janis 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 GROß Theo 2005 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
3 THUMM Tiberius 2005 M GER TS Göppingen (GER)
5 BITTERER Leon 2005 M GER Future Fencing Werbach (GER)
6 SCHÖNHOLZ Pascal 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
7 MÖRMANN Pablo 2005 M GER FC Göppingen (GER)

Sabre Men's U12 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
2 FUNK Eduard 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 FUNK Andrej 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 WOLF Robin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
7 BLUMER Philipp 2004 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U12-U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)