Back to list

Results

Fair Resort Cup
GER Jena
January 23, 2016 - January 23, 2016

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
2 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
3 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
5 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
6 KWAG Alicia Ji Yeon 1999 F AUS
7 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER
8 HOLZE Henrietta 1999 F GER TG Münster (GER)
9 WEINER Kari 1999 F GER OFC Bonn (GER)
10 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
12 WENZKE Tina 1999 F GER Dresdener FC (GER)
13 CLARKE Freya 1999 F AUS
14 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
15 BONGARD Charlotte 2000 F GER OFC Bonn (GER)
16 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
17 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
18 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
20 RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
21 KROHMER Alice 1999 F GER CTG Koblenz (GER)
22 MORGENROTH Julia 2001 F GER FSC Jena (GER)
23 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
24 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
25 FREITAG Luise 1999 F GER FC Fürth (GER)
26 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
27 BIEDERMANN Juliane 1999 F GER SC Berlin (GER)
28 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
29 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
30 CLARKE Genevieve 2002 F IRL FC Tauberbischofsheim (GER)
31 SCHIFFNER Inga 2001 F GER OSC Potsdam (GER)
32 ROKACH Julia-Jennifer 2000 F GER FSG Ruhr Wattenscheid (GER)
33 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
34 KARNATH Nathalie 1999 F GER TG Biberach (GER)
35 KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 HOCH Adriana 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 HULL Violet 2000 F AUS
39 STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
40 ZEHNER Evelyn 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 HAAS Lisa Camille 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER VFL Pinneberg (GER)
43 BUSCH Carolina 2000 F GER FC Moers (GER)
44 FRAOUI Sabrine 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 HENGELHAUPT Anna 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 SCHÄFER Nadine 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
47 OLEWSKI Sophie 1999 F GER TFC Hanau (GER)
48 BOCKHOLT Ann-Kathrin 1999 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
49 GODAU Frauke 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
50 HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
51 SPECHT Melanie 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 MIRUT Sandra 2002 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
53 SHIGIHARA Annalena 2000 F GER OFC Bonn (GER)
54 SOTHEN Ira 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
55 HARSÁNYI Anja 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
56 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
57 DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
59 PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
60 KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
61 HUBOLD Lena 2001 F GER FSC Jena (GER)
62 HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
63 KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
64 HENKE Antonia 2001 F GER PSV Weimar (GER)
65 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
66 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
67 VON FINCKENSTEIN Caroline 2000 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
68 SCHMIDT Leonie 1999 F GER SC Korb (GER)
69 STERN Anne-Cathleen 2001 F GER [i] FC Jengen (GER)
70 SCHOCH Katharina 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
71 MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
72 RODE Marie- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
73 GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
74 RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
75 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
76 HERZIG Sina 1999 F GER FC Schkeuditz (GER)
77 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
78 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
79 ADLER Laura 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
80 AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
81 POSLOVSKY Maike 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 STUTZKE Lena 2002 F GER SC Berlin (GER)
83 FREYER Friederike 2001 F GER PSV Weimar (GER)
84 DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
85 SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
86 KRAFT Paula 2002 F GER TG Neuss (GER)
87 BERGMANN Lara Emma 2003 F GER FC Moers (GER)
88 BEER Johanne-Sophie 1999 F GER Walddörfer SV (GER)
89 HEINRICH-LINDNER Charlotte 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
90 ADRIAN Maria 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
91 KLEIN Hannah Leonie 2000 F GER OFC Bonn (GER)
92 LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
93 SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
94 MOSA Maike 2002 F GER Walddörfer SV (GER)
95 GUDORF Hannah 1999 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
96 KNODEL Sophie 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
97 PÜHL Eleonore 1999 F GER TV Neu Isenburg (GER)
98 KESKINIDIS Joanna 2000 F GER TFC Hanau (GER)
99 RUERS Merle 2002 F GER TG Neuss (GER)
100 DE LA ROCHE Paula 2001 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
101 KARL Lucy 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
102 MÜLLER Emilie 2002 F GER FSC Jena (GER)
103 HÖNNGER Isabelle Salome 2003 F GER FSC Jena (GER)
104 PREUß Jana 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
105 GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
106 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
107 REICH Nina 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
108 PACHMANN Celine 2003 F GER FC Moers (GER)
109 PETERS Annabelle Charlotte 2001 F GER FC Moers (GER)
109 NEUTSCH Constanze 2001 F GER VFL Pinneberg (GER)
109 ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
112 MATTHIES Andrea 2002 F GER USC Magdeburg (GER)
112 LAMPERT Charlotte 2003 F GER OSC Potsdam (GER)
114 1st round STIEREN Merle 2003 F GER FC Moers (GER)
115 1st round SONNTAG Nele 2001 F GER FG Schwerin (GER)
115 1st round WALD Rebekka 2001 F GER Berliner FC (GER)
117 1st round MOSA Nike 2003 F GER Walddörfer SV (GER)
117 1st round EIS Karla 2001 F GER Berliner FC (GER)
119 1st round THOME Esther 2001 F GER FS TG Würzburg (GER)
120 1st round EISERMANN Jule 2001 F GER Walddörfer SV (GER)
121 1st round TIMM Celine 2000 F GER SC Berlin (GER)
121 1st round KAERGEL Alina 2002 F GER FSC Cottbus (GER)
123 1st round HOLLAX Ira Kristin 2003 F GER OSC Potsdam (GER)
124 1st round BOFINGER Erin 2000 F AUS
125 1st round BUDDENDICK Daria 2001 F GER Wiesbadener FC (GER)
126 1st round SCHMIDT Marie 2002 F GER TFC Hanau (GER)
127 1st round BERGER Sophie 2002 F GER SC Berlin (GER)
128 1st round KRAUS Carlotta 2001 F GER TFC Hanau (GER)
129 1st round BABAJANYAN Helen 2003 F GER Berliner FC (GER)
130 1st round MANG Katharina 2003 F GER Eintracht Duisburg (GER)
130 1st round BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
132 1st round GEBURTIG Clara 2001 F GER PSV Weimar (GER)