Back to list

Results

Cadet Circuit
SVK Bratislava
January 23, 2016 - January 24, 2016

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHENG Julian 2000 M USA
2 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
3 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
3 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
5 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
6 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
7 ORTS Lucas 1999 M USA
8 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
9 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
10 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
10 IVERSON Shane 1999 M USA
12 WU Jerry 2000 M USA
13 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
13 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
16 WOODS Jack 2001 M USA
17 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
17 MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
19 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
20 OLIVARES Marcello 2001 M USA
21 ALLEN Cameron 1999 M USA
21 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
23 TANAKA Hiroki 2000 M JPN
24 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
25 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
26 ZHENG Andrew 2001 M USA
27 DANIEL Ashton 2001 M USA
28 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
29 CHU Aidan 1999 M USA
30 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
31 WONG Robert 1999 M USA
32 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
33 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
34 MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
35 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
36 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
37 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
38 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
39 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
40 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
41 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
42 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
42 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
44 LI Michael 1999 M USA
45 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
46 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
47 BOGERT James 1999 M USA
48 ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
49 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
50 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
51 KLECKENY Balazs 1999 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
52 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
53 WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
54 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
55 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
56 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
57 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
58 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
59 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
59 LEWICKI Maximillian 1999 M USA
61 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
62 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
63 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
64 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
65 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
66 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
67 JEON Nathan 2000 M USA
68 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
69 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
70 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
71 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
72 SANAA Youssef 2000 M EGY
73 MENDOZA Miguel 2000 M JPN
74 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
75 ZAROFF Leo 2000 M USA
76 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
77 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
78 SPITERI Corey 2000 M AUS
79 LI Daniel 2000 M CAN
79 FRERES Hugo 1999 M BEL
81 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
82 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
83 FLORES-HENRIQUEZ Patrik 2001 M HUN Budavari Vivo (HUN)
84 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
84 DAYTON Draper 2002 M USA
86 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
87 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
88 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
89 FONTAINE Yves 2000 M AUS
90 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
91 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
92 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
93 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
94 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
94 RABEA Ayman 1999 M EGY
96 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
97 KOZAK Mateusz 1999 M POL
98 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
98 SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
100 PUJO Tanguy 1999 M FRA LA BREDE (FRA)
100 DALLASEN Matthew 1999 M AUS
100 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
103 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
104 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
105 SKOPETS Maksym 2000 M UKR KIEW (UKR)
106 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
107 TROIANI Matteo 2002 M ITA
108 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
109 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
110 COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
110 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
110 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
113 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
114 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
115 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
116 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
116 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
118 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
119 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
120 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
121 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
121 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
123 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
124 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
125 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
126 JOLY Cyril 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
127 PERA Aleksander 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
128 ADALI Ural Torygar 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
129 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
130 TOTH Gergely 1999 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
131 TORU Emir 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
132 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
133 CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
134 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
135 KATIRCI Berkay 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
136 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
137 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
138 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
139 REMY Karl 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
140 JONAS James 1999 M CAN
141 BOJANOV Boris 1999 M CAN
142 SZADZIUK Arthur 1999 M CAN
143 ANDRIOPOULOS Ioannis 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
144 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
145 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
146 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
146 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
146 ZDENEK Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
149 BERNAT Mate 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
150 REMMERTZ Felix 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
151 FELSBERGER Tobias 2000 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
152 KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
153 1st round STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
153 1st round BERGMANN Paul 2001 M AUT FCT Treibach (AUT)
155 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
156 1st round MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
157 1st round SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
158 1st round MISKOLCZI Tamas 2000 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
159 1st round HAVRYLOV Dmytro 2001 M UKR KIEW (UKR)
160 1st round DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
161 1st round IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
162 1st round MRAVLJAK Luka 1999 M SLO
163 1st round ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
164 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
165 1st round MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
166 1st round LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
167 1st round ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
168 1st round RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
169 1st round FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
170 1st round SLAVCHEV Ivan 2002 M BUL Volov (BUL)
171 1st round FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
172 1st round NAGY Patrik 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
173 1st round TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
173 1st round ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
175 1st round KAMLE GAD ALLA Karim 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
176 1st round SVÄRD Anton 2000 M SWE MFFG Malmö (SWE)
177 1st round BAYHAN Taha Berk 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
178 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
179 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
180 1st round KOVAC Rok 1999 M SLO
181 1st round BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
182 1st round ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
183 1st round PORRAS Sergio 2000 M ESP SAES-BU (ESP)
184 1st round PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
185 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
186 1st round BORTKEVYCH PETRO Petro 2002 M UKR KIEW (UKR)
186 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
188 1st round GURCAN Nejat Baris 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
188 1st round JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
190 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
191 1st round STATHOPOULOS Theodoros 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
192 1st round NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
193 1st round TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
194 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
194 1st round IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
196 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
197 1st round KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
198 1st round MOHORKO Borut 2000 M SLO
199 1st round ERMAN Tolga 2003 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
200 1st round OZKAYA Ceday Altar 2001 M TUR Goztepe SK (TUR)
201 1st round SIMSEK Mustafa Ata 2002 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
202 1st round YARKIN Batu 2003 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
3 GAO Cindy 1999 F CAN
3 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
5 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
6 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
8 KHALITOVA Svetlana 1999 F RUS
9 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
10 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
11 LEE Hanna 1999 F USA
12 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
13 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 VOLODINA Alexandra 1999 F RUS
15 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
16 CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
17 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
18 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
19 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
20 CANDREVA Greta 2002 F USA
21 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
22 GISOLFI-MCCREADY Kaija 1999 F USA
23 HISASUE Shiori 1999 F JPN
24 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 KESAEVA Marina 1999 F RUS
26 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
27 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
28 SKOLYSHEVA Regina 2000 F RUS
29 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
30 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
31 SZABO Viktoria 1999 F HUN SZVASE Szombathely (HUN)
32 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
33 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
34 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
35 VERMEULE Emily 2001 F USA
36 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
38 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
39 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
40 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
41 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
42 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
43 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
44 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
45 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
46 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
47 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
48 DONKO Zelma 2000 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
49 ANDREEVA Polina 2000 F RUS
50 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
51 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
52 CURTO Gaia 1999 F ITA CUS Siena ASD (ITA)
53 LANTERI Agathe 1999 F FRA MEXIMIEUX (FRA)
54 KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
55 SZONDI Laura 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
56 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
57 BALOGH Zsofia 1999 F HUN Balaton (HUN)
58 ROGOWICZ Monika 1999 F CAN
59 ENO Megan 2000 F USA
60 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
61 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
62 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
63 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
64 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
65 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
66 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
67 RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
68 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
69 DI SARNO Lucia 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
70 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
71 LAZES Nora 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
72 KADYROVA Iulia 1999 F RUS
73 OYA Nichika 2000 F JPN
74 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
75 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
76 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
77 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
78 O'REILLY Meghan 1999 F USA
79 MROCHEM Patrycja 1999 F POL AZS AWF Katowice (POL)
80 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
81 CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
82 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS Budapest (HUN)
83 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
84 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
85 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
85 LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
87 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
88 FIASCHETTI Ludovica 1999 F ITA RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA)
89 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
90 FANTINI Francesca 1999 F ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
91 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
92 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
93 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
94 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
94 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
96 GALFALVY Nora 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
97 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
97 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
99 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
100 NARITA Ruka 2000 F JPN
101 BERTOGLIO Francesca 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
102 KARDOS Brigitta 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
103 HERSANT Lydiane 1999 F FRA RENNES CSG (FRA)
104 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
105 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
106 DE BOISGELIN Douce 2000 F GBR
106 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
108 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
108 THOMAS Alexandra 1999 F FRA ARGELES SE (FRA)
110 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
111 ALDADAH Huda 2000 F USA
112 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
113 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
114 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
115 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
115 BIELA Karolina 1999 F POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
117 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
118 PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
118 THOW Jessica 2000 F USA
120 KUNA Jana 2000 F CRO
121 GIL Carlota 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
122 CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
123 DIB Vanessa 2000 F CAN
124 MITSIK Milena 2000 F RUS
125 RUSJAN Ani 2000 F SLO
126 KES Agata 1999 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
127 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
128 STRZELCZYK Olga 2000 F POL UKS Piast Legnica (POL)
129 NAVARRO Ava 2000 F USA
130 PIATTI Sabrina 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
131 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
132 DUMITRU Rebeca 1999 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
133 ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
134 SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
135 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
136 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
137 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
138 MAVLEKAEVA Adelia 2000 F RUS
139 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
140 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
141 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
142 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
143 GUO Zi Shan 2002 F CAN
144 KESZTHELYI Zorka 1999 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
145 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
146 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
147 NGUYEN Hannah 2000 F USA
148 DOUGLAS Elizabeth 1999 F CAN
149 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
150 ULASAVA Lizaveta 1999 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
151 SCALA Emma 2000 F USA
152 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
153 FELIHO Myrna 1999 F FRA
154 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
155 TOMBORY Liza 2001 F HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
156 MATE Anna 2001 F HUN MTK (HUN)
157 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
157 MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
159 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
159 BEKEN Solane 2001 F BEL
161 WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
162 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
163 PALANO Elena 2000 F GBR
163 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
165 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
166 DROR Yasmin Bertin 2001 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
167 JEZIKOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
168 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
169 GRADY Miriam 2000 F USA
170 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
171 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
172 GABUTTI Emilie 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
173 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
174 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
175 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
176 ROZNIECKA Barbara 2000 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
177 BRINI Domitilla 2002 F ITA CS Roma (ITA)
178 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
179 RUI Bonita 2000 F AUS
179 KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
179 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
182 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
183 BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
183 ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
185 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
186 TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
186 PATCHEN Alexandra 1999 F AUS
188 DEBELJAK Ela 2000 F SLO
189 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
190 CHATZIIOANNOU Alexandra 2000 F GRE G.S. KARDIANI (GRE)
191 1st round WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
192 1st round DE LIEDEKERKE Larissa 1999 F GBR Escrime Academy (GBR)
193 1st round ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
194 1st round GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
195 1st round SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
196 1st round LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
197 1st round SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
197 1st round MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
199 1st round BYSTRONSKA Maria 2000 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
200 1st round RUMBLE Jessica 1999 F CAN
201 1st round LOBACHEVA Anastasiya 1999 F UKR
201 1st round HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
203 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
204 1st round KNOWLES Rebecca 1999 F GBR Swindon Fencing Club (GBR)
205 1st round BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
206 1st round PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
207 1st round LOUIS Avery 2001 F GBR
208 1st round MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
209 1st round IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
210 1st round PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
211 1st round TSACHEVA Maria Ioana 2000 F BUL Sofia (BUL)
212 1st round KYRCZ Julia 1999 F POL Piast Gliwice (POL)
212 1st round TOSI Valentina 1999 F ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
214 1st round PHILBIN Caitlin 1999 F GBR
215 1st round KOMANKOVA Valentyna 2001 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
215 1st round TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
217 1st round JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
218 1st round VRABEC Nina 1999 F SLO
219 1st round JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
220 1st round MARUYAMA Sakura 2001 F JPN
220 1st round FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
220 1st round MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
220 1st round ROUIBET Yousra 2001 F ALG
224 1st round SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
225 1st round SATO SUZUKA 1999 F JPN
225 1st round BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
227 1st round SLIWINSKA Paulina 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
228 1st round ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
229 1st round SOYKAN Deniz 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
229 1st round SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
231 1st round DEMARET Lora 2000 F BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
232 1st round KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
233 1st round PAL Rea 2000 F HUN Erd (HUN)
234 1st round PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
235 1st round MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
236 1st round DOLGONOS Melanie 2001 F USA
237 1st round GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
238 1st round BULOT Astrid 2000 F FRA
239 1st round ZABOLOTNA Daryna 1999 F UKR KIEW (UKR)
239 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
241 1st round CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
241 1st round HENKINET Amelie 2000 F BEL
241 1st round MESICKOVA Barbora 1999 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
244 1st round PRYLYPKO Olena 2001 F UKR KIEW (UKR)
245 1st round KORINKOVA Magdalena 2000 F CZE
246 1st round GRAMAGE Blanca 2000 F ESP SAES-BU (ESP)
247 1st round WATKINS Abigail 2001 F GBR
248 1st round BEZDITKO Diana 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
249 1st round OLCHOWIK Zuzanna 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
250 1st round LAGGOUNE Hanane 2001 F ALG
251 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
251 1st round GULTEKIN Aleyna 1999 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
251 1st round RUBESA Maja 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
251 1st round SOYLER Melike 2002 F TUR Aksaray Ferdi (TUR)
255 1st round BERKER Ela Yasemin 2002 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
256 1st round ETLI Sahire 2003 F TUR Aksaray Ferdi (TUR)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
3 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 WILSON Sean 1999 M USA
5 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
6 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
7 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
8 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
9 WILSON Nicolas 1999 M USA
10 MAGNI Mattia 2000 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
10 ABDOU El Habib Omar 1999 M FRA
12 RUDYKH Daniil 1999 M RUS
13 MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 BENDE Bence 1999 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
15 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
16 MOLLUSO Marco 1999 M ITA ASD Scherma Ostia (ITA)
17 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
18 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
19 CAMMAROTA Alessandro 1999 M ITA CS Partenopeo (ITA)
20 DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
20 SPIRIN Mikhail 2000 M RUS
22 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
23 MANZONI Sergio 1999 M ITA CS Acireale (ITA)
24 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
25 BOGERT James 1999 M USA
25 BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
27 SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
28 CANDREVA Hunter 2001 M USA
29 ROTH Charles 1999 M USA
30 CHERNYAVSKIY Dmitriy 1999 M RUS
31 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
32 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
33 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
34 CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
35 MORRIS George 1999 M GBR
35 EWART Stephen 1999 M USA
37 CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
38 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
39 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
40 PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
41 JUBAULT Samuel 1999 M FRA CONFLANS PLM (FRA)
42 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
43 FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
44 COLLIN Theo 2000 M FRA MACON ESC (FRA)
45 ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
46 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
47 KESAEV Alan 1999 M RUS
47 PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
50 GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
51 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
51 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
51 IVALDI Giorgio 1999 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
54 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 LOTTER Hugo 1999 M GER SV Waldkirch (GER)
56 MASUDA Yohito 1999 M JPN
57 WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
58 BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
59 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
60 KOROVIN Igor 2000 M RUS
61 SAY Ali Ege 1999 M TUR
62 RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
63 MACLENNAN Robert 1999 M GBR
64 HERBST Eliot 2000 M USA
65 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
66 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
67 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
68 PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
69 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
70 BIRKENMAIER Marco 1999 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
71 SYKES Nyle 1999 M USA
71 STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
73 CROUSE Ulfric 2000 M USA
74 LAMBATTEN Louis 2000 M FRA TOURCOING CIE (FRA)
74 SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
76 DILIBERTO Luca 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
77 SEYD Julian Dominic 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
78 ISHII Kazuki 1999 M JPN
79 SZAJTHAUER Robert 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
80 CHARLOT Joannes 1999 M FRA SAINTES CE (FRA)
81 FERMAUD Gabriel 2000 M FRA
82 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
83 SAWAMURA Takuya 1999 M JPN
84 RACHWALIK Michal 2000 M POL UKS Start Opole (POL)
85 BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
86 SARVARI Merse 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
86 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
88 ROACH Tarriq Mosiah 2001 M JAM Brixton FC (GBR)
89 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
90 FENDT Lucas 1999 M GER TG Schwenningen (GER)
91 RALKO Filip 1999 M POL UKS Start Opole (POL)
92 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
93 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
94 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
95 SHAFAR Milan 1999 M UKR KIEW (UKR)
95 FARKAS Csaba 1999 M HUN Balaton (HUN)
97 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
98 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
98 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
100 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
101 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
102 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
103 POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
104 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
105 MARCINIAK Jaroslaw 2000 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
106 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
107 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
108 RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
109 DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
110 BOGERT Alexander 1999 M USA
111 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
112 LEGUBE Benoit 2000 M FRA COLMAR SR (FRA)
113 KOCHKIN Grigoriy 1999 M RUS
113 OLEAK Sebastian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
115 SCHMIDLI Nicky 2000 M SUI SES Sion (SUI)
116 GHAZALEH Thomas 2000 M USA
117 PILAT Mateusz 2000 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
118 PAKHNYUK Vyacheslav 1999 M RUS
119 PAYSAN Esteban 2000 M FRA CAYENNE CE (FRA)
120 WENZEL Tijan 1999 M SLO ASK Maribor (SLO)
121 REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
122 ERKENS Roman 2000 M GER Solinger TB (GER)
123 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
124 POPOVICI Stefan 1999 M USA
125 ZIMAN David 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
126 FULMER Andrew 1999 M USA
127 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
128 BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
129 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
130 EAST William 1999 M GBR
130 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
132 SHABLINSKI Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
133 GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
134 GUERRA Federico 1999 M ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
135 PANIN Timofey 1999 M RUS
135 BIALAS Maciej 2000 M POL RMKS Rybnik (POL)
135 BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
138 SELLS Alexander 2000 M AUS
139 YATES Domenic 1999 M AUS
140 STANGE Simon 1999 M GER Solinger TB (GER)
141 FAFARD Fynn 2000 M CAN
142 POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
143 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
144 BIVOLARU Stefan 1999 M ROU LPS Petrache Craiova (ROU)
145 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
146 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
147 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
147 HOIDA Daniil 2001 M UKR KIEW (UKR)
148 VYSHNIAKOV Igor 2000 M UKR KIEW (UKR)
149 PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
150 HAUDER Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
151 PAUL Dominic 2000 M GBR
152 NAGY Geza 2000 M HUN Balaton (HUN)
153 HARTVICK Colin 2000 M FRA LISIEUX CE (FRA)
154 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
155 DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo (GBR)
156 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
156 DRENCAK Adam 1999 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
156 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
159 VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
160 KETZER Maximilian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
161 DZIACKY Jiri 2000 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
162 COHEN Bennett 2000 M USA
162 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
164 BARTASKA Dominykas 1999 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
164 NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
166 STEHLIK Jan 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
167 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
168 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift School (GBR)
169 CSERI Soma 2000 M HUN Balaton (HUN)
170 FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
171 KALUZINSKI Ryszard 1999 M POL RMKS Rybnik (POL)
172 FOTI Adorjan 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
172 RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
174 KRITIKOS Dimitrios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
175 NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
176 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
177 REGELY Andras 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
178 TIRMAN Sebastian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
179 TIAN John 1999 M AUS
180 PLYSHEVSKYY Anatolii 1999 M UKR
181 SAROSDI Soma 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
182 BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
183 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
184 CHMUT Anton 2000 M USA
185 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
185 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
187 GLUSHAKOV Boris 1999 M RUS
188 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
189 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
190 SMIEJA Sebastian 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
191 CSISZER Ferenc 2000 M HUN MTK (HUN)
191 LITWIN Matthew 1999 M CAN
193 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
193 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
193 LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
196 BORRUAT-KAWASAKI Victor 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
196 BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
198 MENTAL Karol 1999 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
199 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
199 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
201 BOUGATSOS Dionysios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
202 KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M GEO
202 LUCOVIC Matej 2001 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
204 RAMAGE Jasper 1999 M AUS
204 MEUNIER Corentin 2000 M FRA OUEST LYONN (FRA)
204 ZDENEK Ondrej 1999 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
207 CAN Baris 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
208 GHEORGHE Andrei 1999 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
209 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
210 GUNDAR Oleg 1999 M UKR KIEW (UKR)
210 DZIAMIDAU Yauheni 2000 M BLR
212 1st round BOUROUAG Kais 2000 M ALG
213 1st round CHERVYNSKYI Yaroslav 1999 M UKR
214 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
215 1st round HELBIG Niclas 2000 M GER FC Bischofswerda (GER)
215 1st round BAYRAM Issa 2001 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
217 1st round HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
218 1st round MAGLIANO Matteo 1999 M ITA TOISE (ITA)
219 1st round GIBURTOVICH Daniil 2000 M BLR
220 1st round RUDYK Maksym 1999 M UKR KIEW (UKR)
221 1st round ZIZKA David 1999 M CZE
222 1st round MCKENDRY Fergus 1999 M GBR Wellington Swords (GBR)
223 1st round WILLCOX Joshua 2001 M GBR
224 1st round CIKATRICIS Michal 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)
225 1st round WU Rick 2000 M CAN
226 1st round RECLO Michal 2001 M SVK Akademia sermu (SVK)
226 1st round OSICKA Adam 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
228 1st round BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
229 1st round PELIZZARO Pietro 1999 M ITA AS Pro Vercelli (ITA)
230 1st round JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
231 1st round VASILESCU Claudiu 1999 M ROU LPS Craiova (ROU)
232 1st round WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
233 1st round MOURI Riku 1999 M JPN
234 1st round HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
235 1st round MORRIS Mark 1999 M AUS
236 1st round IVANCO Robin 1999 M CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
237 1st round NORMAN Riley 1999 M CAN
237 1st round SALZER Jiri 2001 M CZE SC Praha (CZE)
239 1st round SALZER Matej 2001 M CZE SC Praha (CZE)
239 1st round PRISTAS Jakub 2000 M CZE SC Praha (CZE)
241 1st round FILIP Jan 2000 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
242 1st round FATSAR Agoston 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
242 1st round COOK Noah 1999 M GBR
244 1st round PRANICHNIKAU Vitali 2001 M BLR
245 1st round KOTELES Balint 2000 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
246 1st round ADAMOWICZ Jakub 1999 M POL ZERWIKAPTUR (POL)
247 1st round ADAMKA Matej 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
248 1st round GUL Cinar 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
248 1st round RAIKOVSKI Ioan 2000 M BUL Sofia (BUL)
250 1st round CZEGLEDI Mate Benjamin 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
250 1st round KAPLAN Lukas 2001 M CZE CSK Riegel (CZE)
250 1st round MARYUSHKIN Yaroslav 1999 M RUS
253 1st round KORS Alec 1999 M AUS
254 1st round BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FUL Linz (AUT)
255 1st round PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
256 1st round BECKER Olivier 1999 M LUX CE Sud (LUX)
257 1st round IVANAUSKAS Domantas 2001 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
258 1st round GABERA Erik 1999 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
259 1st round TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
260 1st round KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
260 1st round ESTERKIN Shimon 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
262 1st round YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
262 1st round WAKE James 2000 M GBR
264 1st round JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
265 1st round LEIRA Manuel 1999 M ESP COE-M (ESP)
266 1st round VERSTRAETE Mathias-Alexander 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
267 1st round CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
267 1st round FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
267 1st round CAKARIZ Can 2001 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
267 1st round STROPPIANA Giulio 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)
271 1st round LACHKY Martin 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
271 1st round ZENTKO Matej Tadeas 2001 M SVK Willard Kosice (SVK)
273 1st round UGUR Bora 2000 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
274 1st round ZENG William 2001 M AUS
275 1st round VAVRA Antonin 2000 M CZE CSK Riegel (CZE)
276 1st round RAZUS Martin 2001 M SVK BSK Bratislava (SVK)
276 1st round SHANTSOU Uladzislau 2001 M BLR RCPhES (BLR)
278 1st round ZAHORCAK Samuel 1999 M SVK Akademia sermu (SVK)

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JAPAN       JPN
1 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
1 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
1 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
2 JAPAN 2       JPN
2 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
2 TANAKA Hiroki 2000 M JPN
2 MENDOZA Miguel 2000 M JPN
3 ROMANIA       ROU
3 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 GERMANY       GER
4 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
4 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
4 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
5 SWEDEN       SWE
5 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
5 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
5 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 DENMARK       DEN
6 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
6 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
6 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
6 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
7 BELGIUM       BEL
7 FRERES Hugo 1999 M BEL
7 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
7 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
7 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
8 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
8 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
8 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
8 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
8 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
9 CANADA       CAN
9 JONAS James 1999 M CAN
9 KOZAK Mateusz 1999 M POL
9 LI Daniel 2000 M CAN
9 BOJANOV Boris 1999 M CAN
10 UKRAINE       UKR
10 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
10 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
10 SKOPETS Maksym 2000 M UKR KIEW (UKR)
10 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
11 AUSTRALIA       AUS
11 FONTAINE Yves 2000 M AUS
11 DALLASEN Matthew 1999 M AUS
11 SPITERI Corey 2000 M AUS
12 EGYPT       EGY
12 ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
12 RABEA Ayman 1999 M EGY
12 SANAA Youssef 2000 M EGY
13 CZECH REPUBLIC       CZE
13 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
13 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
13 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
13 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
14 NETHERLANDS       NED
14 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
14 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
14 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
14 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
15 TURKEY       TUR
15 KATIRCI Berkay 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
15 TORU Emir 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
15 ADALI Ural Torygar 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
15 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
16 GERMANY 2       GER
16 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
16 REMMERTZ Felix 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
16 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
17 ROMANIA 2       ROU
17 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
17 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
17 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 BULGARIA       BUL
18 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
18 SLAVCHEV Ivan 2002 M BUL Volov (BUL)
18 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
19 UKRAINE 2       UKR
19 HAVRYLOV Dmytro 2001 M UKR KIEW (UKR)
19 BORTKEVYCH PETRO Petro 2002 M UKR KIEW (UKR)
19 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
20 TURKEY 2       TUR
20 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
20 GURCAN Nejat Baris 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
20 OZKAYA Ceday Altar 2001 M TUR Goztepe SK (TUR)
20 BAYHAN Taha Berk 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)