Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
November 7, 2015 - November 8, 2015

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 BARALDI Bianca 1999 F ITA AS Padova (ITA)
1 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
1 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
2 JAPAN       JPN
2 TSUJI Sumire 1999 F JPN
2 UENO Yuka 2001 F JPN
2 AZUMA Sera 1999 F JPN
3 BELARUS       BLR
3 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
3 ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
3 ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
3 ZAKHARAVA Dziyana 1999 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
4 GREAT BRITAIN 2       GBR
4 SHAW Rachel 1999 F GBR Newham Swords (GBR)
4 GRANVILLE Rhiannon 1998 F GBR Bath Sword Club (GBR)
4 CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
5 JAPAN 2       JPN
5 KANO Arisa 2000 F JPN
5 TOSA Yukino 2001 F JPN
5 FUKUTSUKA Tokiho 2000 F JPN
6 JAPAN 3       JPN
6 SAKAI Mako 1999 F JPN
6 HABASHITA Kanna 2001 F JPN
6 TEMIZU Rina 1999 F JPN
7 ROMANIA 2       ROU
7 SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
7 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
7 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
8 NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
8 BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
8 CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
8 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
9 UKRAINE 2       UKR
9 REBCHUNOVSKA Oleksandra 2001 F UKR KIEW (UKR)
9 KRYVONOS Mariya 2001 F UKR
9 KOZLOVA Anastasiya 2001 F UKR KIEW (UKR)
10 UKRAINE       UKR
10 TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
10 SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
10 BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
10 KORLAT Nikoletta 2002 F UKR Uzhgorod (UKR)
11 SLOVAKIAN REPUBLIC 2       SVK
11 BODA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
11 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
11 GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
12 CZECH REPUBLIC       CZE
12 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
12 MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
12 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
13 GREAT BRITAIN       GBR
13 FAIRMAN Charlotte 1999 F GBR Club Escrime Winchester (GBR)
13 HOME Amy 2001 F GBR
13 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 GREAT BRITAIN 3       GBR
14 USA       USA
14 LATVIA       LAT
14 PATEL Serena 1999 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
14 IVANOVA Daniella 2000 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
14 HUGHES Phoebe 2000 F GBR Laszlo (GBR)
14 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER
14 BROWN Madeleine 2000 F GBR Laszlo (GBR)
14 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
14 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
14 SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
14 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
17 ALGERIA       ALG
17 MEBARKI Meriem 2003 F ALG
17 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 TANTAST Yasmine 2001 F ALG
18 BELARUS 2       BLR
18 SELIVONIK Khrystsina 2000 F BLR
18 LAZAREVA-SKRANZHEVSKAYA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
18 LEVINA Liubou 1999 F BLR
19 BULGARIA       BUL
19 KOLEVA Gabriela 2000 F BUL Shumen (BUL)
19 MIHALEVA Viktoria 2001 F BUL Shumen (BUL)
19 PANDOVA Dobromira 2000 F BUL Shumen (BUL)
19 STILIYANOVA Teya 2000 F BUL Volov (BUL)
20 GREECE 2       GRE
20 KOSTOPOULOU Flora 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
20 DIMITRIADOU Monika 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
20 NIKOLAIDOU Angeliki 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
21 GREECE       GRE
21 GRUM-SCHWENSEN Sol 2000 F DEN Trekanten København (DEN)
21 JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
21 GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
21 GEORGOPOULOU Ekavi 2000 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
22 GREECE 3       GRE
22 MARKANTONAKI Maria 1999 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
22 PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
22 APIDOPOULOU Antonia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
23 POLAND       POL
23 JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
23 WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
23 SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
23 NIECIECKA Aleksandra 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
24 POLAND 2       POL
24 SUCHOMSKA Zuzanna 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
24 NECZYNSKA Adrianna 2001 F POL IKS Leszno (POL)
24 KOLIBABKA Julia 2001 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
24 KACZMAREK Marta 1999 F POL IKS Leszno (POL)
25 POLAND 3       POL
25 SADOWSKA Maria 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
25 PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
25 DYBA Jagoda 1999 F POL Polonia Leszno (POL)
26 ROMANIA       ROU
26 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 DRAGHICI Irina 1900 F ROU
26 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
27 RUSSIA       RUS
27 BORISENKO Anastasia 2000 F RUS
27 KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
27 OGAR Marina 2000 F RUS
28 SWEDEN       SWE
28 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
28 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
28 ERIKSSON Mimi-Lee 2001 F SWE EGF Solna (SWE)
29 TURKEY       TUR
29 KARAYAZI Leyla Suzan 1999 F TUR Fethiye Orman SK (TUR)
29 FIRAT Mehlika 1999 F TUR
29 GULEN Fatmanur 1999 F TUR Karesi SK (TUR)
29 TEMEL Kubra 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
30 TURKEY 2       TUR
30 ERTENLI Berna 2000 F TUR
30 ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
30 OKUMUS Busra 2000 F TUR
30 LEVI Lea 2002 F TUR
31 TURKEY 3       TUR
31 MENTESOGLU Defne 2000 F TUR TED SK (TUR)
31 ISMEN Imre 2001 F TUR TED SK (TUR)
31 OZKURT Elif 1999 F TUR
32 UKRAINE 3       UKR
32 TOVTYN Daniyela 2000 F UKR Uzhgorod (UKR)
32 MOMONOVA Sofiia 2001 F UKR
32 MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
2 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
3 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
5 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
6 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
7 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
8 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
9 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
10 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
11 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
12 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
14 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
15 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
16 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
17 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
18 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
19 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
20 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
20 LONGEGA Giorgio 1999 M ITA
20 GALLY Maxime 1999 M FRA
23 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
24 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
25 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
26 KADYROV Alym 1999 M RUS
27 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
28 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
29 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
30 ANSALDO Gabriele 1999 M ITA
31 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
32 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
33 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
34 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
35 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
36 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
36 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
38 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
39 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC (FRA)
41 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
42 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
42 BIALIAYEV Raman BLR MSIT (BLR)
43 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
44 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
44 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
44 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
47 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
48 MERIT Gautier 1999 M FRA POITIERS (FRA)
49 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
50 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
51 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
52 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
53 PISTORIO Federico 2000 M ITA
53 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
55 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
56 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
56 OLIVARES Marcello 2001 M USA
58 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
59 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
60 KLECKENY Balazs 1999 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
61 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
62 CONSOLONI Marco 1999 M ITA
63 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
64 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
65 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
67 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
67 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
69 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
70 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
71 FRERES Hugo 1999 M BEL
72 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
73 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
75 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
76 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
77 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
78 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
79 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
80 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
81 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
82 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
83 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
84 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
85 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
86 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
87 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
88 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
89 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift School (GBR)
89 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
91 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
92 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
93 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
93 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
95 SAFONOV Platon 2001 M RUS
96 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
97 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
98 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
99 FOURNIER Lucas 1999 M FRA MEAUX CE (FRA)
100 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
101 STELLA Alessandro 2000 M ITA
101 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
103 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
104 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
105 PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
106 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
107 SAPY Hugo 1999 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
108 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
109 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
110 MRAVLJAK Luka 1999 M SLO
110 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
112 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
112 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
112 BULDA Kiryl 1999 M BLR
115 BAREKET Noam 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
116 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
116 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
118 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
119 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
119 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
121 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
122 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
123 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
124 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
125 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
126 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS
127 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
128 NEMETH Zalan Barnabas 2000 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
129 ESZES-KOVACS Maxim 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
130 LAW Robert 2000 M USA
131 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
132 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
133 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
134 FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
135 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
136 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
137 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
138 CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec (CZE)
139 MARIUCCI Matteo 1999 M ITA
140 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
140 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
142 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FCT Treibach (AUT)
143 ALBINALI Ali 1999 M KSA
143 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
145 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
146 VERIGIN Vladimir 2000 M RUS
147 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
148 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
149 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
150 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
151 KOVAC Rok 1999 M SLO
152 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
153 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
154 GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
155 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
156 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
156 TOTH Gergely 1999 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
158 FELSBERGER Tobias 2000 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
159 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
160 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
161 PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
162 PLITZKO Paul 1999 M GER TFC Hanau (GER)
163 ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
164 SZYPULSKI Ignacy 2000 M POL IKS Warszawa (POL)
165 ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
166 KOR-HANAK Norbert 1999 M HUN Terezvaros (HUN)
167 KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
168 ALABID Abdulaziz 1999 M KSA
169 SAY Amil Efe 1999 M TUR
170 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
171 BADOUX Loïc 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
172 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
173 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
174 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
175 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
176 MOHORKO Borut 2000 M SLO
177 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
178 OLBROMSKI Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
179 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
180 VOLF Karel 1999 M CZE USK Praha (CZE)
181 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
182 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
183 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
184 SKIDAN Ilya 1999 M BLR
185 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
185 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
187 MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
188 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
189 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
190 LAHER Florian 2001 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
191 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
192 MILIVOJEV Nikola 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
193 MALCZYK Patryk 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
194 FILATOV German 1999 M RUS
195 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
195 LANUSSE Yann 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
195 RAINER Merlin 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
198 KOZIELEWSKI Kosma 2000 M POL UKS PM Syrena (POL)
199 RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
200 HAWTHAN Hamoud 2001 M KSA
201 AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
202 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
203 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
204 PANAGIEV Stefan-Damian 1999 M BUL Avitohol (BUL)
205 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
206 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
207 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
208 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
209 BALZAM Hadar 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
210 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
211 ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
212 ALSHATTI Mohsen 2001 M KSA
213 POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
214 SIFRAR Jan 2000 M SLO
215 POLGAR Bence 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
216 TSVEIG Ariel 1999 M ISR maccabi petah tikva (ISR)
217 BABANICS Gergely 1999 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
218 BERGMANN Paul 2001 M AUT FCT Treibach (AUT)
219 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
219 BICIUSCA Radion 2000 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
221 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
221 1st round KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
221 1st round DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
224 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
225 1st round PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
225 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FUM Mödling (AUT)
227 1st round PAHWA Vinay 1999 M USA
228 1st round ULUTAS Denizhan 1999 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
229 1st round GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
230 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
231 1st round JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
232 1st round PRAILE Clement 1999 M BEL CE Bessemans (BEL)
233 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
233 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
235 1st round COROVIC Lazar 2001 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
235 1st round MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
237 1st round KARAMANOGLU Berkay Efe 2000 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
238 1st round MISKOLCZI Tamas 2000 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
239 1st round DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
240 1st round TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
241 1st round DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
242 1st round JEROME Matthew 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
242 1st round BANTIKIS Angelos 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
244 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
244 1st round KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
244 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
244 1st round LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
248 1st round KALT Andreas 2002 M AUT FCW Wels (AUT)
249 1st round LELKES Marton 2001 M SVK KS Samorin (SVK)
250 1st round JUKL Raphael 2000 M AUT FGS Stockerau (AUT)
251 1st round SABEEH Majid 1999 M AUT UFC Wien (AUT)
251 1st round AKKAD Leon Alexander 2001 M AUT FCW Wels (AUT)
253 1st round TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
254 1st round NAGY Patrik 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
255 1st round LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
255 1st round GUNDACKER Eugen 2001 M AUT UFC Wien (AUT)
255 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
255 1st round BAYIHA William 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
255 1st round KAIN Konstantin 2001 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
260 1st round PLANCKH Niklas 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
260 1st round BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
262 1st round GKAIGKER Iason 2002 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
262 1st round CURCIC Milan 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
264 1st round KREK Marcel 1999 M SLO
264 1st round GUNDACKER Hakon 2001 M AUT UFC Wien (AUT)
266 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA 3       RUS
1 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
1 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
1 KADYROV Alym 1999 M RUS
2 RUSSIA 2       RUS
2 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
2 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
3 ITALY       ITA
3 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
3 LONGEGA Giorgio 1999 M ITA
3 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
4 POLAND 3       POL
4 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
4 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
4 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
4 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 HUNGARY       HUN
5 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
5 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
5 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
6 GERMANY       GER
6 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
6 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
6 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
6 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
7 POLAND 2       POL
7 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
7 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
7 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 THE NETHERLANDS       NED KNAS (NED)
8 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
8 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
8 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
9 ROMANIA       ROU
9 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 GREAT BRITAIN 2       GBR
10 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
10 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
10 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
10 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
11 BELARUS       BLR
11 SKIDAN Ilya 1999 M BLR
11 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
11 BULDA Kiryl 1999 M BLR
11 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
12 GERMANY 2       GER
12 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
12 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
12 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 GERMANY 3       GER
13 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
13 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 SCHRAMM Brandon Lee 2000 M GER
14 ITALY 2       ITA
14 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
14 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
14 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
15 BULGARIA       BUL
15 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
15 PANAGIEV Stefan-Damian 1999 M BUL Avitohol (BUL)
15 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
15 PAHWA Vinay 1999 M USA
16 RUSSIA 4       RUS
16 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
16 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
16 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
17 POLAND 4       POL
17 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
17 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
18 GERMANY 4       GER
18 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
18 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
18 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
18 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
19 UKRAINE       UKR
19 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
19 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
19 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
20 AUSTRIA       AUT
20 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
20 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
20 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
20 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
21 ISRAEL       ISR
21 RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
21 BAREKET Noam 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
21 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
21 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
22 RUSSIA       RUS
22 SAFONOV Platon 2001 M RUS
22 FILATOV German 1999 M RUS
22 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
23 RUSSIA 6       RUS
23 PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
23 VERIGIN Vladimir 2000 M RUS
23 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
24 ROMANIA 2       ROU
24 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
24 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 SAUDI ARABIA       KSA
25 HAWTHAN Hamoud 2001 M KSA
25 ALABID Abdulaziz 1999 M KSA
25 ALSHATTI Mohsen 2001 M KSA
25 ALBINALI Ali 1999 M KSA
26 POLAND       POL
26 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
26 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
26 SZYPULSKI Ignacy 2000 M POL IKS Warszawa (POL)
26 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
27 CZECH REPUBLIC       CZE
27 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
27 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
27 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
28 AUSTRIA 2       AUT
28 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
28 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
28 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
28 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
29 TURKEY       TUR
29 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
29 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
29 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
29 SAY Amil Efe 1999 M TUR
30 POLAND 5       POL
30 OLBROMSKI Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
30 MALCZYK Patryk 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
30 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
30 KOZIELEWSKI Kosma 2000 M POL UKS PM Syrena (POL)
31 SERBIA       SRB
31 CURCIC Milan 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
31 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
31 PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
31 COROVIC Lazar 2001 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
32 THE NETHERLANDS 2       NED KNAS (NED)
32 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
32 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
32 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
32 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
33 GREAT BRITAIN       GBR
33 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
33 LAW Cameron 2000 M GBR Millfield School (GBR)
33 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
34 GREECE       GRE
34 MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 BANTIKIS Angelos 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
34 GKAIGKER Iason 2002 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
35 MOLDOVA       MDA
35 BICIUSCA Radion 2000 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
36 ISRAEL 2       ISR
36 TSVEIG Ariel 1999 M ISR maccabi petah tikva (ISR)
36 ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 BALZAM Hadar 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
37 TURKEY 2       TUR
37 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
37 CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
37 EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
37 TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
38 UKRAINE 2       UKR
38 BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
38 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
38 LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
39 RUSSIA 5       RUS
39 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
39 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
39 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 AZUMA Sera 1999 F JPN
2 HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
3 UENO Yuka 2001 F JPN
3 BARALDI Bianca 1999 F ITA AS Padova (ITA)
5 PAPPONE Arianna 1999 F ITA
6 RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
7 BREDY Perrine 2000 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
8 KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
9 KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
10 TOSA Yukino 2001 F JPN
10 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
12 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
13 CANDIANI Vittoria 1999 F ITA
14 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
15 WEINER Kari 1999 F GER OFC Bonn (GER)
16 ALLEGRINI Ludovica 1999 F ITA
17 ZUIN Anna 1999 F ITA
18 CHAULLET Mathilde 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
19 PEZZANO Camilla 1999 F ITA
20 JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
21 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
22 GILL Isabella 2000 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
23 BADUEL Juliette 2000 F FRA PETIT BOURG (FRA)
24 UELTGESFORTH Pia 1999 F GER FC Moers (GER)
25 NAGY Anasztazia 1999 F HUN UTE Budapest (HUN)
26 TSUJI Sumire 1999 F JPN
27 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
28 BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
29 GRIMALDI Lucrezia 1999 F ITA
30 KIRSCH Anne 1999 F GER TSG Weinheim (GER)
31 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
32 ANDREYENKA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
33 TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
34 SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
35 REBCHUNOVSKA Oleksandra 2001 F UKR KIEW (UKR)
36 ROSSI Camilla 2000 F ITA
37 COLOMBO Elisa 1999 F ITA
38 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
39 SUCHOMSKA Zuzanna 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
40 FONTAYNE Emma 1999 F FRA RUEIL MALMAI (FRA)
41 WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
42 THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
43 GAMBINO Flaminia 1999 F ITA
44 PUGLIA Serena 1999 F ITA
45 PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
46 SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
47 KROHMER Alice 1999 F GER CTG Koblenz (GER)
48 WATSON Alicia 1999 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
48 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
50 VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
51 TEMPESTA Cecilia Maria 1999 F ITA
52 MEMOLI Giorgia 2000 F ITA
53 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
54 LEVEILLEY Victoire 1999 F FRA PARIS TA (FRA)
55 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
56 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
57 RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
58 SZANTAY Anna 1999 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
59 TOMKA Ivett 2000 F HUN MTK (HUN)
60 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
61 CSIPAN Reka 2000 F HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
62 OLIVEIRA Carolina 1999 F POR
63 KRALIKOVA Viktoria 1999 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
64 CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
65 CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
66 PUCCINI Virginia 1999 F ITA
67 BIEDERMANN Juliane 1998 F GER SC Berlin (GER)
68 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
69 BARONNET Maelle 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
70 WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
71 FRANCON Anais 1999 F FRA NOISY BAILLY (FRA)
72 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
73 TEXIER Margaux 2000 F FRA POITIERS (FRA)
74 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 KALOCSAI Virag 2001 F HUN Torekves (HUN)
76 OKUMUS Busra 2000 F TUR
77 CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
78 LEVINA Liubou 1999 F BLR
79 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER
80 TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
81 NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
82 BORISENKO Anastasia 2000 F RUS
83 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
84 GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
85 WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
86 PATEL Serena 1999 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
87 SPINA Giulia 2001 F ITA
88 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
89 KORLAT Nikoletta 2002 F UKR Uzhgorod (UKR)
90 NECZYNSKA Adrianna 2001 F POL IKS Leszno (POL)
91 COZII Alexandra 2000 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
92 MARAZZINI Giorgia 2001 F ITA
93 GULEN Fatmanur 1999 F TUR Karesi SK (TUR)
94 HABASHITA Kanna 2001 F JPN
94 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
96 TOVTYN Daniyela 2000 F UKR Uzhgorod (UKR)
97 OGAR Marina 2000 F RUS
98 DE LANGE Kayleigh 1999 F GBR Salle Oxon (GBR)
99 ZAKHARAVA Dziyana 1999 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
100 CARRER Benedetta 2001 F ITA
101 BLACK Mirren 2001 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
102 CAFFIER Melanie 1999 F FRA VILLEFONTAIN (FRA)
103 LAZAREVA-SKRANZHEVSKAYA Yana 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
104 GRUM-SCHWENSEN Sol 2000 F DEN Trekanten København (DEN)
105 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 KELEMEN Roza 2001 F HUN SZTE SZEGED (HUN)
107 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
108 APIDOPOULOU Antonia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
109 BODA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
110 SADOWSKA Maria 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
111 DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
112 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
113 KANO Arisa 2000 F JPN
114 HOME Amy 2001 F GBR
115 MARONET Andrea 2000 F BEL
116 BARRETT Sarah 1999 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
116 ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
118 TOSON Caroline 2000 F FRA CANNES CE (FRA)
119 SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
119 KOZLOVA Anastasiya 2001 F UKR KIEW (UKR)
121 TEMIZU Rina 1999 F JPN
122 IVANOVA Daniella 2000 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
123 SAKAI Mako 1999 F JPN
124 ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
125 ERHARDT Maike 2000 F GER TSG Weinheim (GER)
126 ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
127 MARECHAL Jade 2000 F FRA
128 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
129 BATTISTONI Matilde 2000 F ITA
130 KRYVONOS Mariya 2001 F UKR
131 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
132 FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
133 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
133 FUKUTSUKA Tokiho 2000 F JPN
135 KARNATH Nathalie 1999 F GER TG Biberach (GER)
136 JEGLINSKA Aleksandra 1999 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
137 GUBA Bibor 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
138 CERES Anastasia 1999 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
139 HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
140 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
141 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
142 HUGHES Phoebe 2000 F GBR Laszlo (GBR)
143 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
144 MARGETICH Iris 1999 F AUT FUM Mödling (AUT)
144 MOMONOVA Sofiia 2001 F UKR
146 SIKE Nora 1999 F HUN Szeged (HUN)
147 OLEWSKI Sophie 1999 F GER TFC Hanau (GER)
148 NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
149 ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
150 KACZMAREK Marta 1999 F POL IKS Leszno (POL)
150 LEVI Lea 2002 F TUR
152 DYBA Jagoda 1999 F POL Polonia Leszno (POL)
153 MAZLUMOGLU Zeynep Su 2001 F TUR
154 FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
155 MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
156 KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
156 FAIRMAN Charlotte 1999 F GBR Club Escrime Winchester (GBR)
158 SHAW Rachel 1999 F GBR Newham Swords (GBR)
159 NIECIECKA Aleksandra 1999 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
160 NEMETH Luca 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
161 KARAYAZI Leyla Suzan 1999 F TUR Fethiye Orman SK (TUR)
162 REISE Maria-Laura 1999 F BEL CE Woluwe (BEL)
163 DE HAUWER Claire 2001 F BEL CE Woluwe (BEL)
164 PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
164 OZKURT Elif 1999 F TUR
166 MARKANTONAKI Maria 1999 F GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
167 BABAEVA Seville 2000 F GBR
168 DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
168 BANYIK Dorina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
170 BROWN Madeleine 2000 F GBR Laszlo (GBR)
171 GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
172 SELIVONIK Khrystsina 2000 F BLR
173 MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
174 ERTENLI Berna 2000 F TUR
175 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
176 1st round CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
176 1st round FIRAT Mehlika 1999 F TUR
178 1st round BÖGLE Vivien 2001 F AUT FUM Mödling (AUT)
179 1st round SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
180 1st round CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
180 1st round SHIGIHARA Annalena 2000 F GER OFC Bonn (GER)
182 1st round HAVLICKOVA Anna 1999 F CZE Serm Liberec (CZE)
183 1st round STILIYANOVA Teya 2000 F BUL Volov (BUL)
184 1st round MEBARKI Meriem 2003 F ALG
185 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
186 1st round ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
186 1st round KOLIBABKA Julia 2001 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
188 1st round MIHALEVA Viktoria 2001 F BUL Shumen (BUL)
189 1st round MAZIC-HUBER Samia 2001 F AUT UFC Wien (AUT)
189 1st round TANTAST Yasmine 2001 F ALG
191 1st round PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT FCW Wels (AUT)
192 1st round MICOVIC Nina 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
193 1st round KUPFER Ina 2001 F AUT FUM Mödling (AUT)
194 1st round PANDOVA Dobromira 2000 F BUL Shumen (BUL)
195 1st round VLCKOVA Lucie 2001 F CZE Sokol Brno (CZE)
196 1st round TALAY Oya 2001 F TUR
197 1st round FILL Lena 2001 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
198 1st round KUDRNOVSKY Cleo 2002 F AUT UFC Wien (AUT)
199 1st round HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
200 1st round ORTLER Vanessa 1999 F AUT FK Vöcklabruck (AUT)
201 1st round TOTH Szonja 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
202 1st round GEORGOPOULOU Ekavi 2000 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
203 1st round KOSTOPOULOU Flora 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
204 1st round PRUSOVA Kristyna 1999 F CZE USK Praha (CZE)
205 1st round GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
206 1st round SOMMER Johanna 2001 F AUT FGS Stockerau (AUT)
207 1st round KOLEVA Gabriela 2000 F BUL Shumen (BUL)
208 1st round DIMITRIADOU Monika 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
209 1st round BURGET Theresa 2000 F AUT FUB Baden (AUT)
209 1st round TEMEL Kubra 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
209 1st round BACHMANN Lise 2000 F SUI CEM Morges (SUI)
212 1st round ERIKSSON Mimi-Lee 2001 F SWE EGF Solna (SWE)
212 1st round ISMEN Imre 2001 F TUR TED SK (TUR)
212 1st round KURESOVA Tamara 2001 F CZE Sokol Brno (CZE)
215 1st round MENTESOGLU Defne 2000 F TUR TED SK (TUR)
215 1st round NIKOLAIDOU Angeliki 1999 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)