Back to list

Results

Württembergische Meisterschaft
GER Heidenheim
October 4, 2008 - October 5, 2008

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WALZ Isabelle 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 WERNER Ines 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 KOHEL Stephanie 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 HERCHNER Kira 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 HÄNßLER Tanita 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 STEINER Kathrin 1992 F GER SV Esslingen (GER)
7 BURCKHARDT Lea 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 LESTAR Judit 1994 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 REIN Michaela 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 KÜCHEN Alina 1992 F GER SV Böblingen (GER)
11 ESSER Chiara 1995 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 ZIEGLER Mareike 1994 F GER TSF Ditzingen (GER)
14 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 FRITSCHE Annemarie 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 GMELIN Tanja 1995 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 OETTINGER Vera 1994 F GER SV Esslingen (GER)
18 GOMBISCH Vanessa 1992 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
19 HAUSER Sina 1994 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 DRESCHER Karen Antonia 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
21 MERZ Luca 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 KECK Antonia 1995 F GER SV Böblingen (GER)
23 HECKEL Alina 1993 F GER PSV Karlsruhe (GER)
24 ESSER Eliza 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
25 KOCH Jennifer 1992 F GER SV Esslingen (GER)
26 BRÜMMER Charlotte 1994 F GER TSV Pliezhausen (GER)
27 SCHUNK Annika 1994 F GER TSV Crailsheim (GER)
28 DEUSTER Alexia 1995 F GER SV Böblingen (GER)
29 1st round LINDEMANN Chantal 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 1st round MARSTALLER Katharina 1995 F GER SV Böblingen (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
2 PFEIL Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
3 SILLER Niko 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
6 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
8 ARMBRUSTER Jens 1992 M GER TSV Pliezhausen (GER)
9 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)
10 LEHMANN Lutz 1992 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
11 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
13 DADABAEW Alischer 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 CHIEFFO Daniel 1993 M GER SV Esslingen (GER)
15 KIRSCHNER Simon 1993 M GER TSV Pliezhausen (GER)
16 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 LEHNER Valentin 1994 M GER SV Esslingen (GER)
18 SZAM Marc 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
19 HANSMANN Sascha 1993 M GER SV Esslingen (GER)
20 BUNTZ Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 BLANK Tobias 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 FISCHER Hannes 1994 M GER TSG Backnang (GER)
23 CLAßEN Sven 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 KOTZUR Sebastian 1994 M GER TSV Pliezhausen (GER)
25 KÄPPELER Dominik 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 NAIMOWITSCH Arthur 1993 M GER TSV Crailsheim (GER)
27 MÄULE Daniel 1994 M GER TSF Ditzingen (GER)
28 STRAETZ Tim 1993 M GER TSV Crailsheim (GER)
29 SCHMID Axel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
31 DEBERA Adrian 1992 M GER TSF Ditzingen (GER)
32 BRÜLL Tobias 1994 M GER SV Böblingen (GER)
33 1st round HANSCHKE Lucian 1995 M GER PSV Weimar (GER)
34 1st round GÖTZER Joscha 1995 M GER TSG Backnang (GER)
35 1st round MÜHLECK Florian 1993 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
36 1st round ROOT Lukas 1996 M GER SV Böblingen (GER)
37 1st round BURGER Kevin 1994 M GER TG Schwenningen (GER)

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club