Back to list

Results

Int. Windmühlenmesser Cup
GER Solingen
September 27, 2014 - September 28, 2014

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 MANTAI Karina 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
8 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 GERATZ Alicia 1998 F GER OFC Bonn (GER)
11 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
12 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 STEPUK Nadja 1998 F GER Düsseldorfer FV (GER)
14 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
16 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 GREUL Bianca Ines 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
18 WEIGAND Laura 1998 F GER FC Leipzig (GER)
19 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
21 ERKENS Merit 2001 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
22 KUCHALSKI Lea 1998 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
23 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
24 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
25 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
26 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
28 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
31 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
32 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
33 HÄSELHOFF Nina 1999 F GER TV Gladbeck (GER)
34 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
35 FREIER Sina 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
36 BLÖBAUM Leonie 1998 F GER Quernheimer FC (GER)
37 WIEDMANN Anne Leonie 1998 F GER OFC Bonn (GER)
38 WILKE Hannah 1999 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
38 HEILMANN Noemi 1999 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
40 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
41 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
42 SEEBERG Fenja 1998 F GER FC Oldenburg (GER)
43 WEHAGE Mattea 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
44 NORD Annika 1999 F GER TSV Korbach (GER)
45 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
46 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
47 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
48 WEILER Chantal 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
49 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
50 STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
51 BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
52 SCHUMACHER Carolina 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
53 LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
54 HÄHNEL Rike 1998 F GER TV Wetzlar (GER)
55 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
56 SCHULTE Emily 1999 F GER EFG Essen (GER)
57 SCHOCKENHOFF Lynn 1998 F GER TuS Hamm (GER)
58 ZARTH Victoria 1999 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
59 BIEDERMANN Lilly 1999 F GER SFV Oschatz (GER)
60 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
61 OEXMANN Sarah Ann 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 WICKE Charlotte 1998 F GER MTV München (GER)
63 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
64 MICIC Milena 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
65 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
66 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
67 GÖDDE Gloria 1998 F GER OFC Bonn (GER)
68 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
68 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
69 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
70 KHALIL Lorine 1999 F GER MTV München (GER)
71 EßER Leandra 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
72 ZAHNER Greta 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
73 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
74 HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
75 HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
76 EBERT Josefine 2000 F GER FC Oelsnitz (GER)
77 HANS Louisa 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
78 FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
79 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
80 KOCHEROVA Ekatarina 1998 F UZB Fechtclub Ettlingen (GER)
80 BANGERT Liv 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
82 JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 F GER FG Segeberg (GER)
83 GUNDLACK Stella 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
84 CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
85 FREISL Patricia 2000 F GER [i] TSV Oberammergau (GER)
86 HENTSCHEL Nora 1999 F GER TSV Korbach (GER)
87 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
88 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
88 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
90 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
91 ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
92 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
93 GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
94 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
94 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
96 SENEL Nilsu 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
97 FARHANG RASO Soraya 1998 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
98 KANKA Sophie 2000 F GER FC Offenbach (GER)
99 THOMAS Jennifer 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
100 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
100 KIETZ Natalie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
102 CARADO Mayumi 2000 F GER SC Itzehoe (GER)
103 DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
104 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
105 STEIN Elina 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
105 LANKES Hannah 2000 F GER Fencing Team Bocholt (GER)
107 MEIER Anna Sophia 1998 F GER Fencing Team Bocholt (GER)
108 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
109 LETSCH Marlene 2001 F GER FG Segeberg (GER)
110 SPIERZAK Luisa Emilia 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
110 NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
112 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
113 1st round LOBERT Leonie 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
114 1st round MITSCHELE Anna 2000 F GER Fechtclub Ettlingen (GER)
115 1st round HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
116 1st round MAUEL Johanna 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
116 1st round KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
118 1st round OBERBÜSCHER Annika 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
119 1st round KUHN Jana 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
120 1st round YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
121 1st round SCHÜTZ Elina 2001 F GER TV Wetzlar (GER)
122 1st round KALB Alicia 1999 F GER TSF Ditzingen (GER)
122 1st round SCHAUWECKER Chiara Martina 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
124 1st round NAGLER Jasmin 1999 F GER Lüdenscheider TV (GER)
125 1st round SCHAAF Juliane 1998 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
126 1st round MÜLLER-BERGH Dorothea 2000 F GER FG Segeberg (GER)
127 1st round SCHRÖDER Jenny 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
128 1st round FRANCO Sarah Samuela 1998 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
129 1st round SCHWARZ Sara 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
129 1st round VOGEL Josana 1998 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
131 1st round VON OEPEN Inga 2002 F GER EFG Essen (GER)
132 1st round LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
133 1st round PIEFKE Lotta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
134 1st round TÖNNEßEN Paulina 1998 F GER OFC Bonn (GER)
135 1st round PLASA Patricia 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
136 1st round KÜHN Mirjam 2000 F GER OFC Bonn (GER)
137 1st round SCHÜTZ Inga 1998 F GER Rheydter TV (GER)
138 1st round KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
138 1st round BRAUN Hannah 1999 F GER MTV München (GER)
138 1st round MICHEL Nadine 1999 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
141 1st round WISCHMANN Ricarda 1998 F GER FC Ahrensburg (GER)
142 1st round WURSTER Svenja 2000 F GER TSG Reutlingen (GER)
143 1st round HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
144 1st round REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
145 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
146 1st round SCHÖNBERG Phyllis 1999 F GER OFC Bonn (GER)
147 1st round HÖSEL Giulia 1999 F GER Mannheimer FC (GER)
148 1st round SCHMIDT Paula 2001 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
149 1st round KUPFERMANN Clarissa 2000 F GER Rheydter TV (GER)
149 1st round SEIDEWITZ Annalena 1999 F GER MTV München (GER)
151 1st round BÖCKERMANN Leonie 2001 F GER EFG Essen (GER)
152 1st round PLEIJ Lara-Janis 1999 F GER TG Schwenningen (GER)
152 1st round KRÄMER Lisanne 1999 F GER OFC Bonn (GER)
154 1st round SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
155 1st round ENTALTSEVA Tatjana 2001 F GER Frankfurter TV (GER)
156 1st round NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
157 1st round PIEFKE Greta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
158 1st round KLEI Luna 1999 F GER OFC Bonn (GER)
158 1st round LORENZ Anastasia 2002 F GER Heidenheimer SB (GER)
160 1st round KARAKOC Azize 2002 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
161 1st round SCHEENE Leonie 2000 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
162 1st round MÄUELER Louise 2001 F GER OFC Bonn (GER)