Back to list

Results

Satellite Tournament
IRL Dublin
December 7, 2014 - December 7, 2014

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WRIGHT John 1991 M CAN
2 BOMBRINI Andrea 1984 M ITA
3 D'ANDRASSI Edoardo 1990 M ITA
3 BAKER Matthew 1982 M NZL
5 CANEPA Filippo 1991 M ITA
6 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 HERRMANN Maximilian 1993 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
8 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
9 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
10 D´ACCOLTI Alessandro 1990 M ITA
11 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
13 NAGLE Conor 1982 M IRL
14 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
15 STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
16 CORCORAN Geoffrey 1995 M IRL
17 LOURENCO Vasco 1994 M POR
18 FLOREANI Fabrizio ITA
19 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
19 FALCONE Giorgio 1994 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
21 CARNEC Yves 1960 M FRA PARIS CM (FRA)
22 SLATER Philip 1997 M IRL
23 ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
24 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
25 MCCARRON Paul 1990 M IRL Belfast Fencing Club (GBR)
26 TANNOCK Neill 1984 M GBR
27 KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
28 WHELAN Shane 1964 M IRL
29 ZORZATO Daniele 1995 M SUI BFC Basel (SUI)
30 BRENNAN Patrick 1980 M IRL Pembroke FC (IRL)
31 LA ROCCA Emanuele 1992 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
32 O'CONNOR Fionn 1994 M IRL
33 VERDON Paul 1999 M IRL
34 ANDREWS Timothy 1997 M IRL Plymouth FC (GBR)
35 BIANCHI Stefano 1998 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
36 SOBOCAN Rok 1971 M SLO
37 CANNAS Adriano 1994 M ITA
38 GORDON Adam 1989 M GBR St Andrews University FC (GBR)
39 GHERI Lorenzo 1983 M ITA
40 WILSON Thomas Andrew 1990 M GBR Liverpool Fencing Club (GBR)
41 SALTER Duncan 1972 M GBR Brian Boru FC (IRL)
42 BOLTE Rainer 1962 M GER
43 CAI Paris Limin 1990 M CYP
44 KRAUS Daniel 1994 M SVK Akademia sermu (SVK)
45 1st round HAYES Rory 1990 M IRL
46 1st round FOTHERINGHAM Neill 1991 M GBR University of Aberdeen FC (GBR)
47 1st round BACHMANN Michael 1962 M GER Herner TC (GER)
47 1st round O'MALLEY Scott 1988 M IRL Brian Boru FC (IRL)
49 1st round CALLANAN Denis 1964 M IRL
50 1st round MASTERSON Brendan 1988 M IRL
51 1st round O'BRIEN Tom 1993 M IRL
52 1st round KRAUS Peter 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
53 1st round BREADEN MADDEN Gerard 1990 M IRL
54 1st round LYNCH Patrick 1950 M IRL
55 1st round MCCARTNEY William 1963 M IRL
55 1st round MUNDT Peter 1998 M GER TSV Speyer (GER)