Back to list

History

Aug 5, 2023 - 2023 Brandenburg | Weekend
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Oct 30, 2022 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N ROMANYUK Rostyslav 2010 M UKR FZ Erfurt EnGarde
2 N TRIEBSWETTER Levi 2010 M GER SC Berlin
3 N HANITSCH Finn-Pepe 2010 M GER Fechtclub Radebeul
3 N KIM Gene 2012 M USA TSG Kaiserslautern
5 N BERTRAM Ramon BERTRAM Ramon 2010 M GER FSC Cottbus
6 N FELGNER Aatos 2010 M GER Fechtclub Radebeul
7 N GU John GU John 2011 M GER SC Berlin
8 N HINRICHS Oskar 2010 M GER SVA Oranienburg
9 N LAABS Alexander Raphael LAABS Alexander Raphael 2011 M GER VFL Pinneberg
10 N RICHTER Jannes 2011 M GER Fechtclub Radebeul
11 N NEMEC Lucas 2010 M GER SC Berlin
12 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin
13 N NOLTING Felix Gregor 2010 M GER Bremen 1860 Fechten
14 N BUDER Tom Lukas 2011 M GER SVA Oranienburg
15 N WAPPLER Gustav 2011 M GER Fechtclub Radebeul
16 N ARLOTH Martin ARLOTH Martin 2010 M GER FSC Cottbus
17 N SCHNEIDER Alfred 2010 M GER Fechtclub Radebeul
18 N ERBELDINGER Johann 2011 M GER PFC Potsdam

Oct 27, 2019 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers
2 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
3 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
3 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
5 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
6 N SLIZ Franciszek 2007 M POL Polonia Leszno
7 N BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice
8 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers
9 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
10 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
11 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
12 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
13 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
14 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
15 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd
16 N KLEFFMANN Justus 2008 M GER
17 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
18 N ZOK Bartosz 2008 M POL Polonia Leszno
19 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
20 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
21 N BATE Jamie Ronald BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin
22 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
23 N WALTHER Witas 2007 M GER
24 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
25 N JANSEN Arvid JANSEN Arvid 2008 M GER FC Rüsselsheim
26 N LANGNER Ben LANGNER Ben 2007 M GER FSC Cottbus
27 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg
28 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER
29 N HOPPE Duncan 2007 M GER

Oct 28, 2018 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
2 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
3 N DOROSZKIEWICZ Maksymilian 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
3 N LESNIEWSKI Maksymilian 2007 M POL UKS Atena Gdansk
5 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
6 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
7 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
8 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
9 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
10 N JANCZAK Aleksander 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
11 N CYGNAR Filip 2008 M POL UKS Atena Gdansk
12 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
13 N SZUFLITA Adam 2007 M POL UKS Atena Gdansk
14 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
15 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
16 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
17 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
18 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
19 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København
20 N WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk
21 N SASS Jan Lucas 2007 M GER FG Schwerin
22 N ZOK Bartosz 2008 M POL Polonia Leszno
23 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
24 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
25 N KAVALERCHYK Samuel 2007 M GER
26 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
27 N KAREL Vojtech 2007 M CZE Serm Liberec
28 N KRIEGS Sonny KRIEGS Sonny 2008 M GER

Mar 3, 2018 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam
2 POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers
3 PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig
3 BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
5 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
6 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
7 LUDWIG Daniel 2006 M GER VFL Marburg FA
8 SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
9 SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul
10 WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
11 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
12 SCHROEDER Lennart 2006 M GER
13 PAKULA Michal 2006 M POL UKS Atena Gdansk
14 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
15 PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
16 HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
17 RENNWANZ Niklas 2006 M GER
18 MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
19 KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA
20 GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
21 SLIZ Franciszek 2007 M POL Polonia Leszno
22 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
23 MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul
24 KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin
25 KUHLE Johannes KUHLE Johannes 2007 M GER
26 SKLENAR Oliver 2007 M CZE Serm Liberec
26 SCHMIDT Theodor SCHMIDT Theodor 2007 M GER PFC Potsdam
28 PFEIFFELMANN Marc-Frederic PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 M GER

Feb 18, 2017 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
2 KRAWCZYNSKI Melchior 2005 M POL Wroclawianie
3 KULPACZYNSKI Lukasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
3 GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
5 WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
6 MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
7 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
8 LUFT Samuel LUFT Samuel 2006 M GER
9 WINKHOF Filip 2005 M POL IKS Leszno
10 MACKOWIAK Maksymilian 2005 M POL IKS Leszno
11 STARKOWSKI Filip 2006 M POL Polonia Leszno
12 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
13 ANDRZEJEWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno
14 KAHL Laurin KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC
15 WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin
16 SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
17 KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
18 TALKE Robert TALKE Robert 2005 M GER SV Medizin Bautzen
19 SCHROEDER Lennart 2006 M GER
20 EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz
21 PÄPER Niklas PÄPER Niklas 2005 M GER
22 RENNWANZ Niklas 2006 M GER
22 EHRLER Florian EHRLER Florian 2006 M GER
24 BRADE Thorben BRADE Thorben 2005 M GER SV Medizin Bautzen
25 PFEIFFELMANN Marc-Frederic PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 M GER

Feb 27, 2016 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle
2 AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle
3 GARLIN Jakob 2004 M GER
3 GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
5 NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
6 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
7 VOIGT Lennart 2004 M GER
8 STOLTE Quinn 2004 M GER
9 BEDNER Filip 2005 M POL MKS Kusy Szczecin
10 KANCI Maksymilian 2005 M POL Polonia Leszno
11 MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest
12 GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
13 STÄDTKE Leo-Paul 2004 M GER
14 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
15 PONTIGO Aaron Noah 2004 M GER USC Viadrina Frankfurt
16 PÖHL Justin 2004 M GER
17 LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow
18 SCHNEIDER Richard SCHNEIDER Richard 2004 M GER SV Medizin Bautzen
19 LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk
20 KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
21 MÜLLER Moritz MÜLLER Moritz 2004 M GER FSC Cottbus
22 TALKE Robert TALKE Robert 2005 M GER SV Medizin Bautzen
23 MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
24 PÄPER Niklas PÄPER Niklas 2005 M GER
25 HÄSLER Felix HÄSLER Felix 2004 M GER USC Viadrina Frankfurt
26 DYNKOWSKI Hubert 2005 M POL UKS Rondo Szczecin
27 KLAS Magnus 2004 M GER SC Berlin

Mar 7, 2015 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CHMIELEWSKI Ryszard 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
2 FRACEK Maciej 2003 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
3 MEUTZNER Daniel 2003 M GER
3 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
5 DRESE Linus 2004 M GER OSC Potsdam
6 PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
7 SEELING Tobias 2003 M GER
8 SZENK Iwo 2003 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
9 NERLING Hannes 2003 M GER
10 BAAR Laurin 2004 M GER
11 MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan
12 DOWNAR Wiktor 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
13 NIZIO Bartlomiej 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
14 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
15 SREBNIAK Tomasz 2003 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
16 GARLIN Jakob 2004 M GER
17 SUHRHOFF Malte 2004 M GER
18 FERLAS-WOJCIECHOWSKI Tymoteusz 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
19 ULEWICZ Maksymilian 2004 M POL MKS Kusy Szczecin
20 GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
21 LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk
22 WIECZOREK Michal 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
23 MÜCKE Elias 2003 M GER
24 FRÖHLICH Ole FRÖHLICH Ole 2003 M GER
25 PÖHL Justin 2004 M GER
25 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
27 WODZINSKI Adrian 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
28 WYGAND Dorian 2003 M GER

Mar 8, 2014 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
2 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
3 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin
3 MENSCHIK Paul 2002 M GER
5 KASZYCKI Alex 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
6 NIZIO Bartlomiej 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
7 BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
8 PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin
9 CHMIELEWSKI Ryszard 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
10 BERESTEK Jeremi 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
11 WISNIK Olaf 2002 M POL AZS AWF Poznan
12 KLIEM Lennart 2002 M GER
13 PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
14 FRACEK Maciej 2003 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
15 NERLING Hannes 2003 M GER
16 KUNATH Hannes 2002 M GER
17 OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno
18 GIRIBALDI Enzo 2002 M GER
19 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
20 LEWANDOWSKI Oliwier 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
21 DURCZAK Michal 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
22 BRABANSKI Karol 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
23 PAZOŁA Wiktor 2003 M POL IKS Leszno
24 MÜCKE Elias 2003 M GER
25 ZDONEK Adam 2003 M POL IKS Leszno
26 NAPIERALSKI Marcin 2003 M POL AZS AWF Poznan
27 EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin
28 GAJDA Arkadiusz 2003 M POL IKS Leszno
29 SEELING Tobias 2003 M GER
30 FRÖHLICH Ole FRÖHLICH Ole 2003 M GER
31 MAJOR Ludwig MAJOR Ludwig 2002 M GER USC Viadrina Frankfurt

Mar 2, 2013 - Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Mar 4, 2012 - Youngster Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 GAWDZINSKI Kacper 2000 M POL UKS Rondo Szczecin
2 NAGEL Stefan NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
3 RAINER Merlin RAINER Merlin 2000 M GER
3 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
5 SZYMANSKI Hubert 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
6 OLEKSY Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
7 JANUSZEWSKI Kuba 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
8 DOERKS Felix DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
9 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
10 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
11 BLÜTHGEN Maximilian 2001 M GER
12 BOLAKOWSKI Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
13 HENKEL Max Malte 2000 M GER
14 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER
15 OFFERMANN Carsten OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck
16 MAZUREK Krystyn 2000 M POL UKS Rondo Szczecin
17 WOLTER Enrico 2001 M GER
18 MEYER Yu Han MEYER Yu Han 2001 M GER
19 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER
20 BANKAU Sebastian 2001 M GER
21 KUHNERT Ben KUHNERT Ben 2000 M GER
22 VATTER Luca 2001 M GER FG Schwerin
23 WINKLER Jonas WINKLER Jonas 2001 M GER Spremberger SV FA
24 PREISS Marlo 2000 M GER OSC Potsdam
25 MARZOCH Filip 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
26 BEHRENDT Patryk 2000 M POL UKS Rondo Szczecin
27 NOACK Tom 2001 M GER
28 KLIMEK Mateusz 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
29 HÖNKE Kevin HÖNKE Kevin 2000 M GER
30 SOCHACZEWSKI Victor 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
31 KRETSCHMAR Franz KRETSCHMAR Franz 2000 M GER
32 SICKERT Maximilian SICKERT Maximilian 2000 M GER
33 BLACHOWIAK Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
34 NEUMANN Matteo NEUMANN Matteo 2000 M GER
34 PASIOWIEC Kacper 2000 M POL UKS Pogon Szczecin
36 KUSKE Tim 2000 M GER
37 SUHRHOFF Hendrik 2001 M GER
38 HOHN Jakob HOHN Jakob 2001 M GER OSC Potsdam
39 PLISZKA Jakub 2000 M POL UKS Pogon Szczecin
40 KRAWCZYK Michal 2001 M POL MKS Kusy Szczecin
41 KRAWTSCHUK Alexander 2001 M GER

Mar 6, 2011 - Youngster Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 NAGEL Stefan NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
2 CONRAD Caspar CONRAD Caspar 1999 M GER
3 SOKOLOWSKI Jan 1999 M POL MKS Kusy Szczecin
4 OFFERMANN Carsten OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck
5 KRUSZKO Artur 1999 M POL MKS Kusy Szczecin
6 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam
7 BRYDL Zdenek 1999 M CZE Sokol Brno
8 PERA Aleksander 1999 M POL AZS AWF Poznan
9 OLEKSY Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
10 KRUSE Ossip KRUSE Ossip 1999 M GER PFC Potsdam
11 GAWDZINSKI Kacper 2000 M POL UKS Rondo Szczecin
12 THEODOR Manuel 1999 M GER
13 UHRIG Paul 1999 M GER
14 DOERKS Felix DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk
15 KLAGES Piet 2000 M GER
16 WOLF Lorenz 1999 M GER
17 BUCHHEISTER Jan BUCHHEISTER Jan 1999 M GER
18 JANZ Jonas JANZ Jonas 2000 M GER
19 SICKERT Maximilian SICKERT Maximilian 2000 M GER
20 HENKEL Max Malte 2000 M GER
21 KUHNERT Ben KUHNERT Ben 2000 M GER
22 SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin
23 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
24 MIKUS Tommy Lee 1999 M GER
25 HALACZKIEWICZ Michal 2000 M POL MKS Kusy Szczecin
26 LANGE Jonas LANGE Jonas 1999 M GER
27 HARTRODH Leon HARTRODH Leon 1999 M GER
28 CZERNEWSKY Marvin CZERNEWSKY Marvin 1999 M GER
29 BÜLOW Anton BÜLOW Anton 2000 M GER
29 HÖNKE Kevin HÖNKE Kevin 2000 M GER

Mar 29, 2003 - 4. Brandenburg-Cup
Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KOLER Jakub 1991 M POL
2 SKAWINSKI Marek 1991 M POL