Back to list

History

Dec 10, 2022 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Dec 4, 2021 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Dec 7, 2019 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
2 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
3 N LUND Claus 2007 M GER Næstved FK
3 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
5 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
6 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
7 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
8 N WALTER Raphael WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
9 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
10 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC
11 N KAREL Vojtech 2007 M CZE Serm Liberec
12 N RITTER Valentin RITTER Valentin 2008 M GER
13 N SEIFFERT Georgi SEIFFERT Georgi 2008 M GER SC Berlin
14 N MAYER Milan 2007 M GER FSC Cottbus
15 N WALTER Sebastian WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
16 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC
17 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul
18 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC
19 N VOIGT Leonhard VOIGT Leonhard 2007 M GER OSC Potsdam
20 N HOPPE Duncan 2007 M GER
21 N GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul
22 N WALTHER Witas 2007 M GER
23 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC
24 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
25 N LANGNER Ben LANGNER Ben 2007 M GER FSC Cottbus
26 N DUSEK Jakub 2007 M CZE Serm Liberec
27 N BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern
28 N HÖWLER Nico Paskal 2008 M GER
29 N NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul
30 N KLEIN Karl 2008 M GER Fechtclub Radebeul
31 N WENDLAND Carl 2008 M GER Fechtclub Radebeul

Dec 8, 2018 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice
2 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam
3 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
3 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin
5 N BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg
6 N SPREMBERG Paul SPREMBERG Paul 2006 M GER FC Leipzig
7 N SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København
8 N SCHLIETER Matthias 2006 M GER FZ Erfurt EnGarde
9 N SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul
10 N STRELOW Alexander STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC
11 N TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
12 N KRÄMER Konrad 2006 M GER SC Berlin
13 N SCHROEDER Lennart 2006 M GER
14 N GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul
15 N MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul
16 N KÖCKE Nils 2006 M GER FC Schkeuditz
17 N PFEIFFELMANN Marc-Frederic PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 M GER
18 N NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
19 N ERBELDINGER Anton ERBELDINGER Anton 2006 M GER PFC Potsdam

Dec 9, 2017 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
2 NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
3 EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg
3 LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
5 STEIN Yannik 2005 M GER FC Oelsnitz
6 MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle
7 MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest
8 MACKOWIAK Maksymilian 2005 M POL IKS Leszno
9 MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
10 SCHWAB Jamey Maurice SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle
11 BRETSCHNER Liam 2005 M GER Dresdener FC
12 KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
13 PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC
14 KAHL Laurin KAHL Laurin 2005 M GER Berliner FC
15 JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Dresdener FC
16 HUBER Rocco Arcel 2005 M GER SV Einheit Altenburg
17 GEISLER Robin 2005 M GER
18 KAPAHNKE Tony Sven KAPAHNKE Tony Sven 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau
19 BERGMANN Jonathan BERGMANN Jonathan 2005 M GER Fechtcentrum Halle

Dec 3, 2016 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 FISCHER Friedemann 2004 M GER OSC Potsdam
2 AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle
3 GARLIN Jakob 2004 M GER
3 SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle
5 HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
6 DRESE Linus 2004 M GER OSC Potsdam
7 DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster
8 STOLTE Quinn 2004 M GER
9 STÄDTKE Leo-Paul 2004 M GER
10 KÖNNECKE Gustav 2004 M GER
11 RENARD Nolann RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena
12 GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
13 MAUKSCH Paul 2004 M GER Fechtclub Radebeul
14 KUSIAN Andreas 2004 M GER SV Angern
15 LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk
16 HOFEREITER Heinrich 2004 M GER FSC Nordhausen
17 BERGER Steven BERGER Steven 2004 M GER TSV Sportuniversum Berlin
18 KEMPE Kristof 2004 M GER Fechtclub Radebeul
19 SUHRHOFF Malte 2004 M GER
20 ENGELMANN Benjamin 2004 M GER
21 BERNSTEIN Nepomuk BERNSTEIN Nepomuk 2004 M GER
22 HEIDENREICH Johann HEIDENREICH Johann 2004 M GER
23 RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz
24 SCHNEIDER Richard SCHNEIDER Richard 2004 M GER SV Medizin Bautzen
25 KORTE Thore KORTE Thore 2004 M GER FSC Jena
26 SIEPERT Dennis 2004 M GER
27 JÄGER Adrian 2004 M GER Fechtcentrum Halle
28 HANAWA Anthony 2004 M GER Fechtclub Radebeul
29 MÜLLER Moritz MÜLLER Moritz 2004 M GER FSC Cottbus
30 BERGER Konstantin 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R.
31 KLAS Magnus 2004 M GER SC Berlin
32 PÖHL Justin 2004 M GER
33 KRÜGEL Laslo 2004 M GER
34 WITSCHAS Christoph 2004 M GER
35 BRENDLER Nathan 2004 M GER
36 WAWZYNIAK Luca WAWZYNIAK Luca 2004 M GER

Dec 5, 2015 - Lauermann-Cup
Foil Men's U13 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
2 ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena
3 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
3 NERLING Hannes 2003 M GER
5 MEUTZNER Daniel 2003 M GER
6 MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC
7 FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz
8 GERLACH Hannes GERLACH Hannes 2003 M GER FSC Jena
9 HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz
10 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin
11 DOWNAR Wiktor 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
12 NEUMANN Sten 2003 M GER
13 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul
14 DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau
15 GRUND Toni 2003 M GER FSC Jena
16 SZUMODALSKY Emil 2003 M GER FSC Jena
17 NEUBAUER Aaron NEUBAUER Aaron 2003 M GER FSC Jena
18 BRABANSKI Karol 2003 M POL MKS Kusy Szczecin
19 PERING Julius PERING Julius 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau
20 HEIDE Tim 2003 M GER Fechtcentrum Halle
21 SCHMIDT Friedrich SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg
22 NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul
23 EISENSCHMIDT Tim EISENSCHMIDT Tim 2003 M GER
24 ZAGORNIK Lucas ZAGORNIK Lucas 2003 M GER FSC Jena
25 EBERT Ferdinand 2003 M GER TV Markkleeberg
26 SEELING Tobias 2003 M GER
27 DOYSCHER Vincent 2003 M GER Dresdener FC
28 SIEBENHÖRL Joel 2003 M GER
29 VON GOTTBERG Leander VON GOTTBERG Leander 2003 M GER
30 STOLL Ragnar 2003 M GER
31 SCHMIDT Richard SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg