Back to list

History

Nov 25, 2023 - Cadet Circuit
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N YANG Luao 2008 M USA
2 N LO Conrad 2007 M USA
3 N GRAHAM Roy 2007 M USA
3 N LEE Jacob 2007 M USA
5 N SIU Aiden 2008 M USA
6 N MIALL Steven 2007 M USA
7 N BODOR Aron 2008 M HUN
8 N DESERANNO Don Jeidus 2008 M USA
9 N LI Richard 2007 M USA
10 N WU Alexander 2007 M USA
10 N RUSADZE Nickolas 2007 M USA
12 N JAIN Aditya 2007 M USA
13 N GORCZYCA Jakub 2007 M POL UKS Atena Gdansk
14 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
15 N PARPEYRAT FOURNEL Ulysse 2007 M FRA
16 N MATIASH Danylo 2008 M UKR
17 N DARMANI Evan 2008 M FRA
18 N SOMMER Marcell 2007 M HUN
19 N DAI Jonathan 2007 M USA
20 N HOOSHI Jayden 2008 M USA
20 N BLANCHARD Leo Singharat 2009 M FRA
22 N MUKHOPAD Hlib 2008 M UKR TSG Weinheim
23 N ZHYHURSKYI Ivan 2007 M UKR
24 N DU Yuntao 2007 M SGP CdS Livorno
25 N GONG Benjamin 2007 M USA
26 N KIAYIAS Aris William 2009 M CYP
27 N LEWIS Akhil 2007 M USA
28 N GOOR Julian 2007 M USA
29 N KIRTAY Kivanc 2007 M TUR
30 N BOUILLON Erwann 2007 M FRA
31 N KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam
32 N ZDORS Markuss 2007 M LAT BJSS Ridzene
33 N SIMONOV Andrii 2008 M UKR OFC Bonn
34 N KAVECKY Max 2008 M CZE
35 N JOLIBOIS Ferdinand 2007 M FRA ASM BELFORT
36 N XU Jia Bao 2009 M CAN
37 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
38 N GROSZ Roland 2008 M HUN BHSE BUDAPEST
39 N LEE Aidan 2007 M USA
40 N KOSILA-WOJCIECHOWSKI Jakub 2007 M POL
40 N HUANG Lemuel Jing Yao 2007 M SGP Z Fencing
40 N CULLIVAN Justice 2007 M USA
43 N VENDRYES Ronan 2007 M FRA
44 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers
45 N DEMIRCAN Arda Baris 2008 M TUR
46 N GAVEN MARY Thibaut 2007 M FRA
47 N SZABÓ Bálint 2007 M HUN
48 N WATSON Guillaume 2007 M FRA
48 N REY Yal 2007 M FRA
50 N TSAO Lukas 2007 M TPE
51 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC
52 N BÁNHIDI Balázs 2009 M HUN
53 N CENDROWSKI Marceli 2007 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
54 N BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
55 N WOO Christian 2007 M USA
56 N BELBOUAB Mohammed 2009 M GBR Newham Swords
57 N GINTER Cezary 2007 M POL IKS Leszno
58 N DUTRIPON Gabin 2007 M FRA
59 N BANYIK Natanael 2007 M HUN
60 N TANG Owen 2008 M USA
61 N TRESTYANSZKY Denis 2008 M SVK
62 N KOSZTOLÁNYI Hunor 2008 M HUN
63 N NÉMETH Benedek 2008 M HUN
64 N BACIU Victor 2007 M ROU
65 N VAN DEN BERG Cedric 2008 M NED SC Amsterdam
66 N WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk
67 N CHENG Yu Bin Darius 2008 M SGP
68 N ANATRELLA Malo 2007 M FRA
69 N LISBOA DE SOUSA Esteban 2007 M FRA
70 N FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling
70 N HAVARD James 2007 M GBR
72 N OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE BUDAPEST
73 N CREES Ashley 2008 M GBR
74 N MOERBEEK Jonas 2007 M NED Holland Schermen
75 N WAGDI Yaqub 2008 M GBR Salle Paul Fencing Club
76 N BIENKOWSKI Aleksander 2008 M POL UKS 35 Bielawy Torun
77 N PTACNIK Lukas 2007 M CZE
78 N ALBLOOSHI Faris 2007 M UAE
79 N STIRLING Henry 2007 M GBR
80 N NEMEC Jaden 2008 M AUT FUM Mödling
81 N OZTURK Sarp 2007 M TUR
82 N BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice
83 N KORETSKYI Yanislav 2008 M UKR
84 N FLOREA Luca 2008 M GBR Russell Swords, Fides Livorno
84 N DEKOUCHE Smain 2007 M FRA
86 N BADAR Krisztian 2007 M HUN
86 N GLOWINSKI Szymon 2007 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
86 N SEIFFERT Georgi SEIFFERT Georgi 2008 M GER SC Berlin
89 N COSTE Fabien 2007 M FRA
90 N OZOLINS Jekabs 2008 M LAT
91 N TAN Le Kai 2008 M SGP
92 N DOGARIU Felix 2008 M ROU
92 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
94 N CONTRACTOR Khalam 2007 M GBR Newham Swords
95 N OZ Balazs 2008 M HUN
96 N ANBARLILAR Ahmed Turgut 2008 M TUR
97 N ERDINC Egemen 2007 M TUR
97 N ROBINET Lucas 2009 M FRA
99 N FUKUDA Diego 2009 M USA
99 N BAN Sebestyen 2008 M HUN
101 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim
102 N KOFOED Hannibal 2009 M DEN Trekanten København
103 N VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau
104 N ROZSA Csanad 2008 M HUN
105 N ZSOGON Andor Kolos 2007 M HUN
106 N HAMZI Balazs 2008 M HUN
107 N NEO Tze Yang 2007 M SGP
107 N KELLY David 2007 M GBR
109 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw
110 N GAJC Jan 2007 M POL
111 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers
112 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers
113 N GURPINAR Yusuf 2007 M TUR
114 N BARRASS Sam 2007 M GBR
114 N ROBINET Samuel 2009 M FRA
116 N KEEN Finn 2007 M GBR Fencers Club London
117 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart
118 N CHINO Constantin 2009 M FRA
119 N MEYER Nathan 2008 M BEL CE Damocles
120 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
121 N BACHYK Volodymyr 2008 M UKR
122 N FREDERICK Arthur 2007 M BEL CE Bastogne
122 N STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim
124 N WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
125 N KÜTTNER Nicolas 2007 M AUT ASC Wien
126 N TANG Tristan 2009 M SGP CdS Livorno
127 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC
128 N JONGEN Kian 2007 M BEL CE Damocles
129 N ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin
130 N BAK Aleksander 2009 M POL UKS Atena Gdansk
131 N LOO Brian 2009 M SGP
132 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub, Bramhall Sword Club
133 N THOMPSON Edward 2007 M GBR Fencers Club London
134 N EFROS Filip 2011 M ROU
135 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC
135 N YIP Nathan Tzeng Loen 2008 M SGP CdS Livorno
137 N BEBESI Kolos 2007 M HUN
138 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers
139 N FELTGEN Erwan 2008 M SUI CEM Morges
140 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC
140 N STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm
142 N HRYNIEWIECKI Filip 2007 M POL Wroclawianie
143 N TÓTH Benjámin 2009 M HUN
144 N GŁUSZAK Szymon 2009 M POL UKS Atena Gdansk
145 N HALLEZ Loïc 2008 M BEL CE Damocles
146 N GAINUTDINOVS Martins 2008 M LAT
147 N BERCEANU Rares 2007 M ROU
148 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER PSV Stuttgart
149 N CSATLÓS Gellért 2008 M HUN
149 N VAN ZUIJLEN Pepijn 2008 M NED s.v. En Cavant
151 N NAROLEWSKI Jakub 2008 M POL MKS Kusy Szczecin
151 N SVIRIDENKOVS Vladislavs 2008 M LAT
153 N WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus
154 N DELCOURT Dimitri 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi
154 N RIZZATO Leonardo 2009 M ITA Schermabrescia
156 N KIRAN Berk 2007 M TUR
157 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
157 N PLATOV Andreï 2008 M FRA CADETS ESSON
159 N YALCIN Erin 2007 M TUR
160 N NICOLAS Pol 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi
161 N BRUNBAUER Alexander 2007 M AUT FUM Mödling
162 N MAZUR Maciej 2008 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
163 N TKACHENKO Hlib 2008 M UKR TB Weiden
164 N BORKOWSKI Olgierd 2009 M POL
164 N CHENG Tin Yu Lincoln 2009 M SGP
164 N MANFRÈ Nicola 2009 M ITA Fides Livorno
167 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
168 N ROBINSON Aiden 2008 M GBR Salle Paul Fencing Club
169 N GEIER Florentin GEIER Florentin 2008 M GER Kölner FK
170 N MUBARAK Abdulrahman 2008 M UAE SCCF
171 N BOŽIĆ Jakov 2009 M CRO MK Karlovac
172 N OLINSKYI Denys 2007 M UKR
173 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
174 N AYDIN Kagan Ziya 2007 M TUR
175 N BRITO Lucas 2007 M GER DFC Düsseldorf
176 N DIVIN Oleksandr 2007 M UKR
177 N VYSKOCIL Elias 2008 M CZE USK Praha
178 N JURAVLE Luca 2007 M ROU CdS Ramon Fonst
178 N MORRIS Jake 2007 M GBR
178 N MARIN Elie 2007 M FRA
181 N JANSS Luca 2007 M BEL CE Woluwe
182 N KARDYS Alex 2008 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
183 N DONG Zezhou 2009 M CHN
184 N SOMODI NAGY Gergo 2009 M HUN
185 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER FC Rothenbaum
186 N GEßNER Nicolas 2008 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
187 N DAKIN Ethan 2007 M GBR Fernwood Sword Club
188 N GAMBITTA Leonardo 2009 M ITA SC Ancona
189 N MÄDER Michel 2009 M GER Freiburger TS
190 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd
190 N KEREKES Andras 2008 M HUN
190 N ROMANYUK Rostyslav 2010 M UKR
193 N BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern
194 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam
195 N FELDMANN Fabian 2008 M GER FG Schwerin
196 N SCHUMACHER Noah 2007 M GER TG Münster
197 N NOVAK Krystof 2010 M CZE
198 N CHEW Joshua Kai En 2008 M SGP
199 N DELLA GATTA Sergio 2009 M ITA SC Ancona
200 N VAN DEN BERG Sam 2007 M NED s.v. Tréville
200 N JAMES Alexander 2008 M GBR Cardiff Academy of Fencing
202 N LE Quoc Bao 2008 M VIE
202 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin
204 N GRIGOROVICI Matei 2007 M ROU
205 N TIMARU Tudor 2010 M ROU
206 N GASPERINI Aymeric 2007 M BEL CRE Huy
206 N NABATIFAR Afshin Alexander 2008 M DEN Trekanten København
206 N GUCEL Denizalp 2007 M TUR
209 N KÖTHE Joscha 2009 M GER Fechtclub Marburg
210 N CIP Cagan 2007 M TUR
211 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm
212 N SHERGILL Jagroop 2009 M GBR Newham Swords
213 N STRANIERO Filippo Maria 2009 M ITA SC Ancona
214 N KONCZ Endre 2008 M ROU
215 N VERES Andrei 2007 M ROU
216 N MAHUTKA Leander Luis MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz
217 N STIUBE Andrei 2008 M ROU
218 N WHITE Orlando Augustus 2008 M GBR Sussex House Fencing Club
219 N GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul
220 N FEY Alan Peter 2009 M ROU
221 N PUHLMANN Felix 2009 M GER SC Berlin
222 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn
223 N KONDRATEV Vasily KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg
224 N ANCIAUX Esteban 2008 M BEL CRE Bruxelles
224 N GHETU Robert 2009 M ROU
226 N TOSUN Doruk 2009 M TUR
227 N MARKS Florian 2008 M GER FC Rothenbaum
228 N DUSEK Jakub 2007 M CZE Serm Liberec
229 N RADANT Raphael 2007 M GER FG Schwerin
230 N RÄTHEL Werner 2008 M GER FC Greifswald
231 N SIEMERS Jesper 2008 M GER Blau-Weiss Buchholz
231 N MARIANI Lorenzo 2009 M ITA SC Leonessa
231 N DRUMMOND-MURRAY Euan 2008 M GBR
234 N WISNIK Feliks 2009 M POL AZS AWF Poznan
235 N AMEUR Jabir 2008 M NED
236 N MICU Vlad David 2008 M ROU
236 N TANG Albert 2008 M SGP
238 N BÖHME David 2010 M GER TSV Neu-Ulm
239 N SABO Victor George 2007 M ROU
240 N VATTER Haydn Stig 2009 M GER FG Schwerin
241 N FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København
242 N GRIGOROVICI David 2009 M ROU
242 N PANAYOTOV Dimitar 2007 M BUL
242 N PÉNZES Miklós 2007 M SVK KS Samorin
245 N ERTL Marvin 2010 M GER FG Schwerin
246 N TRUSKAWA Maarten 2007 M GER Hasper FC
247 N JANS Martijn 2009 M BEL Schermkring Herckenrode
247 N SEKANINA Matyáš 2009 M CZE
249 N PERTSEV Daniel 2007 M GER SC Berlin
250 N NÜRNBERG Lorenz 2009 M GER TG Dörnigheim
250 N DING Caleb Ruoxuan 2009 M SGP
252 N TAN Matthew 2010 M SGP
252 N GYUROV Atanas 2007 M BUL
254 N GEC Efe 2008 M TUR
255 N MACK Gregor 2009 M AUT ASVÖ FC Salzburg
255 N MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Tauberbischofsheim, (FC Lauda-Königshofen)
257 N SUNGUR Alp 2007 M TUR
258 N AMBRUŠ MARŠIĆ Roko 2009 M CRO MK Rapir
259 N MANTEUFEL Emil 2008 M GER FC Schkeuditz
259 N PLATZER Florian 2008 M AUT ASVÖ FC Salzburg
261 N DAVIES Bryn 2007 M GBR
262 N CALLAGHAN Lewis 2008 M GBR
262 N KAYA Adlen Suar 2008 M TUR
264 N ERL Sebastian 2009 M AUT ASVÖ FC Salzburg
265 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg
266 N POCIEGIEL Patryk 2009 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
267 N RAUTER Lamine 2009 M AUT StLFC Graz
267 N LEWANDOWSKI Franciszek 2007 M POL
269 N ARIAS DE BLES Miro 2008 M NED s.v. Ter Weer
270 N WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein
270 N NESHODA Krystof 2008 M CZE
270 N BOES Xander 2010 M NED SC Amsterdam
270 N MICHIELETTI Marco 2009 M ITA Bresso Ass. Schermistica
274 N DING Devin Yuxuan 2010 M SGP
274 N COBAN Mehmet Ata 2008 M TUR
276 N AHLVERS Max 2009 M GER Fechtcentrum Halle
276 N BLOKKER Szymon 2009 M NED
278 N NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul
278 N FINK Alexander FINK Alexander 2008 M GER FK Hannover
280 N SCHONATH Tim Konstantin SCHONATH Tim Konstantin 2009 M GER FG Schwerin
281 N ATA Yigit Kaan 2009 M TUR
282 N ZYGMUNT Krzysztof 2009 M POL UKS Atena Gdansk
282 N BOYACIOGLU Ismail Can 2008 M TUR
284 N TEKER Poyraz 2008 M TUR
284 N ADAM Niko 2008 M CRO MK Karlovac

Nov 19, 2022 - Cadet Circuit
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 F PÉNZES Miklós 2007 M SVK KS Samorin
0 F HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim
0 F WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus
1 N GRAHAM Roy 2007 M USA
2 N JEON Caleb 2006 M USA
3 N GOOR Julian 2007 M USA
3 N DESERANNO Don Jeidus 2008 M USA
5 N GODZHIK Zachary 2006 M USA
6 N DAI Jonathan 2007 M USA
7 N KIM Yonjae 2006 M USA
8 A BANERJEE Anup Raavilla 2006 M USA
9 N KAO Castor 2006 M USA
10 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville
11 N YANG Luao 2008 M USA
12 N FUKUDA Renzo 2006 M USA
13 N DURAJ Idzi 2006 M POL UKS Atena Gdansk
14 N DUBREUIL Maxime 2006 M FRA PARIS CEP
15 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
16 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers
17 N WU Alexander 2007 M USA
18 N LI Owen 2006 M USA
19 N OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE BUDAPEST
19 N BODOR Aron 2008 M HUN
21 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing, CdS Livorno
22 N GERGELY Zoltan 2006 M HUN
23 N ZSOGON Andor Kolos 2007 M HUN
24 N HOLY Lev Michael 2006 M CZE Sokol Brno, Comini Padova
25 N HOOSHI Jayden 2008 M USA
26 N LO Conrad 2007 M USA
26 N PYSKLO Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk
28 N LI Richard 2007 M USA
29 N CHEN Demetris Pan 2007 M TPE
30 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim
31 N PISAREWICZ Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk
32 N GIANESE Mattia 2008 M ITA Scherma Mogliano
33 N ANDRIAMASINARIVO Noah 2006 M FRA PARIS CEP
34 N BRUK Peter 2006 M USA
35 N YU Anders 2006 M USA
36 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
37 N CULLIVAN Justice 2007 M USA
38 N JOLIBOIS Ferdinand 2007 M FRA ASM BELFORT
39 N COLLINI Nicolo' 2008 M ITA Comini Padova
39 N LEE Jacob 2007 M USA
41 N BADAR Krisztian 2007 M HUN
42 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin
43 N VAN DEN BERG Cedric 2008 M NED SC Amsterdam
44 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam
44 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København
46 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
47 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin
48 N SEEMANN Paul Leopold 2006 M GER TSV Winsen
49 N GORCZYCA Jakub 2007 M POL UKS Atena Gdansk
50 N KAVECKY Max 2008 M CZE
51 N KOSZTOLÁNYI Hunor 2008 M HUN
52 N BONIS Mark 2006 M HUN
53 N APPICELLI Paolo 2007 M ITA Circ. Della Spada Vicenza
54 N YAHIAOUI Keylian 2006 M FRA CADETS ESSON
55 N HO Jia Le Sean 2006 M SGP Z Fencing, CdS Livorno
56 N GUNES Cem 2006 M TUR
57 N HEYRIES Aurelien 2006 M FRA
58 N TAN Le Kai 2008 M SGP
59 N MOZEJKO Milosz 2006 M POL UKS Atena Gdansk
60 N HSU Sheng-Hung Jasper 2006 M TPE
61 N TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO
62 N SOH Julian 2006 M SGP
63 N DU Yuntao 2007 M SGP CdS Livorno
64 N TAN Lucas 2007 M FRA CAL Lausanne
65 N JEANNIN BANGOURA Zakaria 2006 M FRA
66 N WASCINSKI Gracjan 2006 M POL IKS Leszno
67 N FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
68 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers
69 N BODIS Kristof 2006 M HUN
70 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC
70 N GAINUTDINOVS Martins 2008 M LAT
72 N TOMYSLAK Lukasz 2006 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
73 N KO Daryen 2009 M SGP Z Fencing, Touche Fencing Club
74 N PETRACHE Mihnea 2006 M ROU
75 N WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk
76 N LEVADNII Artem 2006 M UKR
77 N GLOWINSKI Szymon 2007 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
78 N NÉMETH Benedek 2008 M HUN
79 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf
80 N GENC Halis 2006 M TUR
81 N BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
82 N CHERKASHYN Andrii 2006 M UKR
83 N YANG Mathieu 2006 M FRA
84 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC
85 N VLADAR Adam 2006 M HUN
86 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers
87 N AMBRUS Bence 2008 M SVK KS Samorin
88 N GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE G.E.FLORINAS
89 N KWIATKOWSKI Karol 2006 M POL Budowlani Torun
90 N WU Trevor 2008 M TPE
90 N MUKHOPAD Hlib 2008 M UKR TSG Weinheim
92 N FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling
93 N SOMMER Marcell 2007 M HUN
94 N CENDROWSKI Marceli 2007 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
95 N KUO Chang-Chieh 2006 M TPE
96 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER PSV Stuttgart
97 N TAY Daniel Yee Jye 2006 M SGP ABF Singapore
97 N KOSILA-WOJCIECHOWSKI Jakub 2007 M POL
97 N GIRGIN Ali Eren 2006 M TUR
100 N HUANG Lemuel Jing Yao 2007 M SGP Z Fencing
101 N ROBANESCU Mihnea 2007 M ROU
102 N PECNIK Georg 2006 M AUT FCW Wels
103 N ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin
104 N GKIKAS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI
105 N MOERBEEK Jonas 2007 M NED Holland Schermen
106 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice
107 N SZABÓ Bálint 2007 M HUN
107 N SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
107 N CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava
110 N NEO Tze Yang 2007 M SGP
111 N BANYIK Natanael 2007 M HUN
112 N TAHOUN Mostafa 2006 M EGY
113 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart
114 N ROZSA Csanad 2008 M HUN
115 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
116 N CALABRO Lorenzo 2008 M ITA Pisascherma
117 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul
118 A SIMONOV Andrii 2008 M UKR OFC Bonn
119 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna
120 N KIRTAY Kivanc 2007 M TUR
121 N HRYNIEWIECKI Filip 2007 M POL Wroclawianie
122 N BIENKOWSKI Aleksander 2008 M POL UKS 35 Bielawy Torun
123 N KILINC Sabit Karatay 2006 M TUR
124 N SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København
125 N STRELOW Alexander STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC
126 N RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg
127 N BRUNBAUER Alexander 2007 M AUT FUM Mödling
128 N STAVRAKIS Michael 2008 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI
129 N BEBESI Kolos 2007 M HUN
130 N YOKUS Erez Deniz 2006 M TUR
131 N BARSOTTI Gregorio 2007 M ITA Pisascherma
132 N DEMIRCAN Arda Baris 2008 M TUR
133 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin
134 N GAJC Jan 2007 M POL
135 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn
136 N LEWANDOWSKI Franciszek 2007 M POL
137 N KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam
138 N KIRDAR Mert 2006 M TUR
139 N SUNGUR Alp 2007 M TUR
139 N GAUTIER-LOFTUS Leon 2007 M IRL
141 N DOGARIU Felix 2008 M ROU
142 N ZDORS Markuss 2007 M LAT BJSS Ridzene
143 N DE MICHIELI VITTURI Federico 2008 M ITA SC Pisa Antonio Di Ciolo
144 N WILMSMEYER Tom 2006 M GER TG Münster
145 N RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg
146 N VAN DEN BERG Sam 2007 M NED s.v. Tréville
147 N CELEBI Deniz 2007 M SWE EGF Solna
148 N MAYER Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim
148 N GASPERINI Aymeric 2007 M BEL CRE Huy
150 N NICOLAS Pol 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi
151 N ADOCH Stefan 2006 M ROU
151 N LEBEDEVS Deniss 2006 M LAT
153 N NEMEC Jaden 2008 M AUT FUM Mödling
154 N CHENG Yu Bin Darius 2008 M SGP
155 N NAGY Huba 2006 M HUN
156 N PTACNIK Lukas 2007 M CZE
157 N BAPPERT Felix 2006 M GER TG Frankenthal
158 N SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin
159 N BOGDANS Maksims 2006 M LAT Florete
160 N NEUSCHAEFER Felix 2008 M GER MTV München
161 N SKRABITZ Tim 2006 M AUT StLFC Graz
162 N EROL Ekin Deniz 2006 M TUR
163 N BARSOTTI Sergio 2008 M ITA Pisascherma
164 N MEINTANIS Dimitrios 2007 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI
165 N MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg
165 N YEAH Conrad 2007 M SGP
167 N BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice
168 N GKOUMAS Antonios 2008 M GRE A.O.X. EGALEO
169 N MONCATAR JUNGERMANN Hugo 2006 M SWE GFK Göteborg
169 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam
171 N DOUMTSIS Angelos 2007 M GRE G.E.FLORINAS
172 N NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin
173 N HUBNER Maximilian 2006 M AUT FCW Wels
174 N KÜTTNER Nicolas 2007 M AUT ASC Wien
175 N FUSCO Cristiano 2008 M SVK Fides Livorno
176 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg
176 N AMEUR Jabir 2008 M NED
176 N DELCOURT Dimitri 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi
179 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin
180 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub, Bramhall Sword Club
181 N HOLLER Paul 2006 M AUT StLFC Graz
182 N KIAYIAS Aris William 2009 M CYP
182 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers
184 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
185 N MAHUTKA Leander Luis MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz
186 N KIEL Antonio 2007 M GER PSV Stuttgart
187 N NABATIFAR Afshin Alexander 2008 M DEN Trekanten København
187 N SCHMIDT Konrad SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC
189 N WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg
189 N SOLIANO Logan Seth Tan 2007 M SGP
191 N BOŽIĆ Jakov 2009 M CRO MK Karlovac
192 N GINTER Cezary 2007 M POL IKS Leszno
192 N TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
194 N VYSKOCIL Elias 2008 M CZE USK Praha
195 N CARLIER CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København
196 N LIM Maximus Jay 2006 M SGP
197 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER
198 N ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna
199 N TOULAKIS MARKAKIS Christos 2009 M GRE A.O.X. EGALEO
200 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang
201 N ARIAS DE BLES Miro 2008 M NED s.v. Ter Weer
202 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle
203 N SKJØDT Elvis Munk 2006 M DEN Trekanten København
204 N TRESTYANSZKY Denis 2008 M SVK
205 N FREDERICK Arthur 2007 M BEL CE Bastogne
206 N STEPANEK Petr 2006 M CZE USK Praha
207 N FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København
208 N GOFFIN Vadim 2006 M BEL RCSC CEE Charleroi
209 N TAN Ada 2006 M TUR
210 N FRIC Tomas 2006 M SVK
211 N CSEH Bence 2007 M HUN
212 N ERDINC Egemen 2007 M TUR
212 N STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim
214 N BUBLIĆ Luka 2006 M CRO MK Karlovac
215 N KONDRATEV Vasily KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg
216 N FEY Alan Peter 2009 M ROU
217 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, TSV Tettnang
217 N KARLSEN Marcus Anthony 2007 M DEN
219 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN
220 N LYTVINCHUK Nazar 2006 M UKR KIEW
221 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim
221 N ROTA Ondrej 2007 M CZE Serm Liberec
221 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart
224 N CHENG Tin Yu Lincoln 2009 M SGP
225 N HAMZI Balazs 2008 M HUN
226 N GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg
226 N ISIK Omer Dora 2007 M TUR
228 N MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul
229 N TSOUTSOPLIDIS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI
230 N MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Tauberbischofsheim, (FC Lauda-Königshofen)
231 N SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten
232 N NOOIJ Jasper 2007 M NED SC Amsterdam
233 N YANG Ping-Yen 2009 M TPE
234 N ANBARLILAR Ahmed Turgut 2008 M TUR
235 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd
236 N BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg
236 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers
238 N LENC Ludek 2006 M CZE Serm Liberec
239 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw
240 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm
240 N DING Caleb Ruoxuan 2009 M SGP
242 N LEE Jovan Kai Wen 2009 M SGP
242 N SGOUROS Avramios Spyridon 2006 M GRE G.E.FLORINAS
244 N DUSEK Jakub 2007 M CZE Serm Liberec
245 N VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau
246 N BURST Leon 2007 M GER TV Haueneberstein
247 N BORKA Marton 2006 M HUN
248 N GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul
249 N GEßNER Nicolas 2008 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
250 N KIRAN Berk 2007 M TUR
250 N SAHAN Ilker Erkin 2007 M TUR
252 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers
253 N MALEKSHAHIAN Darius 2006 M ROU
253 N BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern
255 N CHIOTELIS Aris Charalampos 2009 M GRE O.X.GLYFADAS
255 N KOAY Tye Zhung Ethan 2007 M SGP
257 N KOHNERT Tristan 2008 M GER FG Schwerin
257 N STIUBE Andrei 2008 M ROU
259 N HERRMANN Jim 2007 M GER TV Haueneberstein
259 N STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm
259 N BELOUANAS Mehdi 2007 M GER (Fechtclub Marburg), Darmstädter FC
262 N DONDAS Efe 2007 M TUR
263 N DEN BREEJEN Samuel DEN BREEJEN Samuel 2009 M NED
263 N MICHALOPOULOS Achilleas Dimitrios 2009 M GRE O.X.GLYFADAS
263 N TAN Matthew 2010 M SGP
266 N LOTTER Kajus 2006 M GER TV Haueneberstein
267 N KRUHEK David 2009 M CRO MK Karlovac

Oct 30, 2021 - Cadet Circuit
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 F SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin
0 F ROUSSEL Leopold 2005 M FRA VITRY FRANC
1 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
2 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville
3 N SEZER Tan 2005 M TUR
3 N HELMY-COCOYNACQ Adrien 2005 M FRA PARIS CEP
5 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers
6 N SIRMACI Kayhan 2005 M TUR
7 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
8 N ILMAN Poyraz Ege 2005 M TUR
9 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim
10 N SOWA Piotr 2005 M POL
11 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
12 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim
13 N PRAJZNER Mikolaj 2005 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
14 N DUBREUIL Maxime 2006 M FRA PARIS CEP
15 N ROKHKIND Eitan 2005 M ISR Hapoel Ashkelon
16 N LEYNEN DUBUS Victor 2005 M BEL De Maneschermer
17 N HEITZ Noah HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
18 N GIORDANO Thomas 2005 M ITA Circ. Schermistico Cuneo
19 N COBANOGLU Baran 2005 M TUR
19 N HAVIV Liam 2005 M ISR
21 N WINKHOF Filip 2005 M POL IKS Leszno
22 N STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen
23 N DE BELVAL Jean-Baptiste 2005 M FRA
24 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
25 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
26 N HOLY Lev Michael 2006 M CZE Sokol Brno, Comini Padova
27 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin
28 N WASCINSKI Gracjan 2006 M POL IKS Leszno
29 N KWIATKOWSKI Karol 2006 M POL Budowlani Torun
30 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin
31 N ELIAZ Adam 2005 M ISR
32 N TRAITEL CRYSTAL Ran 2007 M ISR
33 N JURCZAK Mateusz 2005 M POL UKS PM Syrena
34 N GORCZYCA Jakub 2007 M POL UKS Atena Gdansk
35 N GAUSS Neil 2005 M GER PSV Stuttgart
36 N MAKALOWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno
37 N LEMBERGER Eitan 2008 M ISR Hapoel Ashkelon
38 N YANG Mathieu 2006 M FRA
39 N EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg
40 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers
41 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna
42 N SOEMOSEMITO Damian 2005 M NED s.v. Tréville
43 N MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle
44 N KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg
45 N ABELE Reinis 2006 M LAT
46 N DURAJ Idzi 2006 M POL UKS Atena Gdansk
47 N BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
48 N ANDRZEJEWSKI Adam 2005 M POL IKS Leszno
49 N JOLIBOIS Ferdinand 2007 M FRA ASM BELFORT
50 N ALYOKHIN Fyodor 2005 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
51 N HAGENE Emmanuel 2005 M GER
52 N ZDORS Markuss 2007 M LAT BJSS Ridzene
53 N SEEMANN Paul Leopold 2006 M GER TSV Winsen
54 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
55 N NORDMAN RID Emil 2005 M SWE ÄFK Stockholm
56 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville
57 N SAUTNER Marcel SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
58 N KULPACZYNSKI Lukasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
59 N LEUSCHKE Jakob 2005 M GER Dresdener FC
60 N BLUMENFELD Ori 2006 M ISR
61 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin
62 N MAZLUMOGLU Batuhan 2005 M TUR
63 N MÜLLER Len 2005 M GER PSV Stuttgart
64 N PYSKLO Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk
65 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim
66 N KAULAKANS Valters 2005 M LAT BJSS Ridzene
67 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf
68 N AKIALP Emre 2005 M TUR
69 N FRICBERGS Marcis Juris 2005 M LAT BJSS Ridzene
70 N DRORI Nadav 2005 M ISR
71 N TOMYSLAK Lukasz 2006 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
72 N ANANE Zakariya 2007 M FRA
73 N KIECKBUSCH Jacob 2005 M GER PSV Stuttgart
74 N ANDÉN Max 2005 M SWE GFK Göteborg
75 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul
76 N BOUSTEDT Erik 2005 M SWE GFK Göteborg
77 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice
78 N TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO
79 N FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno
80 N WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna
80 N OTT Maxim 2007 M GER TG Münster
82 N GUHE Friedrich 2005 M GER
83 N AMRANI Matthew Harel 2006 M ISR
84 N DELGADO Matheo 2005 M FRA
85 N VAN DEN BERG Cedric 2008 M NED SC Amsterdam
86 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers
87 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern
88 N WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
89 N KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam
90 N VON QUAST Maximilian VON QUAST Maximilian 2006 M GER TG Dörnigheim
91 N VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno
92 N DIJKSTRA Thomas 2005 M NED s.v. Tréville
93 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna
94 N BISCHOF Finn 2005 M GER Bremen 1860 Fechten
95 N MOERBEEK Jonas 2007 M NED Holland Schermen
96 N RILLING Noel 2006 M GER TSV Tettnang
97 N GONDA Jakub 2005 M POL AZS AWF Poznan
98 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna
98 N PODLYAS Arik 2006 M ISR Hapoel Kfar-Saba
100 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow
101 N NOOIJ Jasper 2007 M NED SC Amsterdam
102 N SCHNELLER Emil SCHNELLER Emil 2005 M GER FS TG Würzburg
103 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer
104 N EROL Ekin Deniz 2006 M TUR
104 N ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin
104 N SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten
107 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC
108 N SCHWAB Jamey Maurice SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle
109 N PENKER Hugo 2005 M SWE EGF Solna
110 N MAYER Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim
111 N SCHROVEN Loucas 2006 M BEL De Maneschermer
112 N EMDE-MARBACH Nick 2005 M GER
113 N DUMAS Maxime 2008 M FRA
114 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER
115 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim
116 N YILDIZ Hikmet Deniz 2005 M TUR
117 N RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg
118 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm
119 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm
120 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw
121 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk
122 N BAZET GERMIER Samuel 2006 M FRA
123 N BUKOR Gabriel 2008 M SVK
124 N STIGBERG Teo 2005 M SWE GFK Göteborg
125 N OZDEMIR Ege 2005 M TUR
125 N FAITZ Philip 2005 M GER TG Dörnigheim
127 N TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC
128 N ERSOY Burak Alp 2005 M TUR
129 N PUND Tammo 2006 M GER TG Münster
130 N SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
131 N LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna
131 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA
133 N VAN DEN BERG Sam 2007 M NED s.v. Tréville
134 N HALLAERT Gilles 2005 M BEL De Maneschermer
135 N LOTTER Kajus 2006 M GER TV Haueneberstein
136 N STRELOW Alexander STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC
137 N DE KRUIJFF Abbe 2005 M NED
138 N MOGILIN Matvey MOGILIN Matvey 2005 M GER Blau-Weiss Buchholz
138 N WITTEK Julian 2008 M GER
140 N AMBRUS Bence 2008 M SVK KS Samorin
141 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul
142 N SASS Jan Lucas 2007 M GER FG Schwerin
143 N JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER
143 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers
143 N FUCHS Tristan 2006 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
146 N FELTGEN Erwan 2008 M SUI CEM Morges
146 N WERNER Jonathan 2007 M GER
148 N ENGL Fabian 2005 M GER TV Haueneberstein
149 N WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein

Dec 14, 2019 - 16. Internationaler Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 A MACHETANZ Jasper 2003 M GER TSG Weinheim
0 F MORAIS Paulo 2003 M BRA Tenis Clube Paulista
0 F TRAORE Sadio 2003 M FRA PARIS CEP
0 F HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava
0 F MILLO Luca 2004 M ITA Zinella Scherma San Lazzaro Di Savena
0 F DESPALATOVIĆ Toni 2004 M CRO MK Musketiri
0 F LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck
0 F DECKERS Alexandre 2005 M BEL CE Woluwe
0 F AL-ADNANI Ali 2005 M GBR CE Woluwe
0 F WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC
0 F SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim
1 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet
2 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster
3 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
3 N MILANO Alexander 2004 M ITA Frascati Scherma
5 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN Budavári BSE
6 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk
7 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin
8 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet
9 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
10 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA Fides Livorno
10 N GAMPER Luca 2003 M ITA CS Mestre
12 N ANANE Anas 2004 M FRA
13 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI
14 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE BUDAPEST
15 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk
16 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København
17 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC
18 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan
19 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP
20 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno
21 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim, Frascati Scherma
22 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B
23 N LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow
24 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER (MTV München), TG Münster
25 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing, CdS Livorno
26 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER
27 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE
28 N TEO Elliot Dee Tiau 2004 M SGP Z Fencing
29 N LIM Teng Jun 2005 M SGP Z Fencing
30 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa
31 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville
32 N GAFE Alekss 2005 M LAT Asmens
33 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster
34 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B
35 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
36 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
37 N MACHEK Vincze 2003 M HUN BHSE BUDAPEST
38 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen
39 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk
40 N BROBERG Marcus 2003 M SWE GFK Göteborg
41 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle
42 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville
43 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK TG Dörnigheim, KS Samorin
44 N NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam
45 N LEVIN Michael 2004 M BLR
46 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk
47 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck
48 N ZANARDO Andrea 2005 M ITA CS Mestre
48 N BIBRON Axel 2004 M FRA
50 N OLSZEWSKI Mikołaj 2004 M POL Budowlani Torun
51 N HORVATH Soma 2003 M HUN
52 N OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno
53 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
54 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København
55 N SCHMIDT Friedrich SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg
56 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz
57 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København
58 N PETRACCHI Filippo 2005 M ITA
59 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul
60 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin
61 N HEITZ Noah HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
62 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk
63 N FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves
64 N BENYUS Attila 2003 M HUN
65 N MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan
66 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle
67 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri
68 N SANTARELLI Simone 2005 M ITA SC Jesi
69 N DUBOIS DUROSINI Marcello 2004 M FRA PARIS CEP
70 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI
71 N ZACHER Niklas 2003 M GER
72 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg
73 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen
74 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin
75 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO
76 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul
77 N COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE
78 N LAŠIČ Vigo 2004 M CRO MK Rapir
79 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
80 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz
81 N HROMADKA Petr 2003 M CZE
82 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville
83 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B
84 N BONFANTI Filippo 2005 M ITA Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio
85 N HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava
86 N YONG Caleb 2004 M SGP Z Fencing
87 N SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
88 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
89 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
90 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
91 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno
92 N PENZ Leonard 2003 M GER
93 N ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
94 N MEIER Bernhard MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg
95 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros
96 N GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba
97 N ASK Henri 2003 M SWE (MTV München), KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
98 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno
99 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER
100 N CSIRKE David 2004 M HUN
101 N KAULAKANS Valters 2005 M LAT BJSS Ridzene
102 N RENARD Nolann RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena
103 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers
104 N RIVA Dino 2003 M SUI CEM Morges
105 N DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
106 N ZELTISEVS Matvejs 2004 M LAT BJSS Ridzene
107 N FRICBERGS Marcis Juris 2005 M LAT BJSS Ridzene
108 N BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros
109 N HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
110 N MAJEWSKI Blazej 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
111 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
112 N BALINT Almos 2005 M HUN
113 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno
114 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves
115 N WALTER Lennard 2003 M GER
116 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
117 N STOE Ionut 2004 M ROU
117 N HORVATH Kean 2005 M HUN
119 N COLONNELLI Gabriele 2004 M ITA
120 N RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz
120 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk
122 N RODRIGO Sergi 2004 M ESP
123 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København
124 N SAIFI Kiyan 2003 M GER
125 N FERREIRO German 2004 M ESP
126 N REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin
127 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT BJSS Ridzene
128 N KUCEBA Nikita 2004 M LAT BJSS Ridzene
129 N HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
130 N WETZLAR Mattis 2003 M GER Quernheimer FC
131 N TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros
132 N ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin
133 N ZAPLETAL Jiri 2004 M CZE
134 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København
135 N MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves
136 N CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava
137 N GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
138 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti
139 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO MK Dubrava
140 N CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
141 N HENDAWY Ahmed 2004 M EGY
142 N SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf
143 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid
144 N HILBRANDT Alexander 2005 M GER
144 N SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno
146 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer
147 N HAGENE Emmanuel 2005 M GER
148 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI
149 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
150 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin
151 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim
152 N FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein
153 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
154 N EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim
155 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville
156 N DIJKSTRA Thomas 2005 M NED s.v. Tréville
157 N FAITZ Philip 2005 M GER TG Dörnigheim
158 N SAUTNER Marcel SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
159 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
159 N KNOB Vladimir 2005 M CZE Sokol Sternberk
161 N SCHMIDT Richard SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg
162 N ZAGORNIK Lucas ZAGORNIK Lucas 2003 M GER FSC Jena
163 N KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet
164 N WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart
165 N EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg
166 N WERNER Pietro 2003 M ITA
166 N LOPEZ GALLO Ismael 2003 M ESP
168 N HŮLEK Vít 2005 M CZE
169 N JOUINEAU GUTTY Florin 2004 M FRA
169 N TOTH Barnabas 2005 M HUN
171 N AMIOT Adrien 2004 M FRA
172 N WOLF Patrick 2003 M GER
172 N PEARCE Martin 2003 M GBR MTV München
174 N CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava
174 N GERIS Vojtech 2004 M CZE
176 N BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin
177 N SOEMOSEMITO Damian 2005 M NED s.v. Tréville
178 N SAIFI Teymour 2003 M GER
179 N THÖNNES Jorge 2004 M GER VFL Merkur Kleve
180 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen
181 N SCHARFENBERG Rasmus 2004 M GER VFL Pinneberg
181 N DE GOUMOËNS Amedeo 2004 M SUI CEM Morges
183 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf
184 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim
185 N GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy
186 N BALOG David 2005 M SVK Akademia sermu
187 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm
187 N STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen
189 N MAUKSCH Paul 2004 M GER
190 N MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle
190 N PFEIFFER Jonathan PFEIFFER Jonathan 2005 M GER

Dec 15, 2018 - Internationaler Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 F HOLLAND Niklas 2002 M CAN
0 F HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
0 F FABER Justus 2004 M GER TV Jahn Siegen
0 F PAYELLE Theophane 2002 M FRA CAMBRAI CE
0 F BAUDCHON Florent 2002 M FRA
0 F TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer
0 F BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin
0 F HOWARTH Oliver 2003 M GBR Russell Swords
0 F GJALDBÆK Mikkel 2004 M DEN Trekanten København
0 F WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN
0 F KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam
0 F MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
1 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
2 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet
3 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk
3 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER ÄFK Stockholm, TG Dörnigheim
5 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
6 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim
6 N BRAUN Noah 2002 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
8 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves
9 N EVANS Cameron 2002 M GBR
10 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School
11 N ŠPOLJAR Borna 2002 M CRO MK Dubrava
12 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København
13 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
14 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC
15 N HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart
16 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk
17 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
18 N LIEBSCHER David 2002 M GER FC Moers
19 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves
20 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa
20 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London
22 N TROIANI Matteo 2002 M ITA Fondazione Marcantonio Bentegodi
23 N HORVATH Soma 2003 M HUN
24 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin
25 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim
26 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
27 N KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros
28 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA Fides Livorno
29 N LONSDALE William 2002 M GBR Fencers Club London
30 N LOESCHE Teo 2002 M GER BSG Stahl Nordhausen
31 N BONATO Jacopo 2002 M ITA Scherma Treviso M Ettore Geslao
32 N TOTH Bence 2002 M HUN
33 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
34 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER
35 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
36 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves
37 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers
38 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
39 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
40 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan
41 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
42 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen
43 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk
44 N SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT ASVÖ FC Salzburg
45 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno
46 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood
47 N ZANATTA Enrico 2002 M ITA Scherma Treviso M Ettore Geslao
48 N PALMERINI Gregorio 2003 M ITA Fides Livorno
49 N NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam
50 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin
51 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
52 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B
53 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk
54 N ZACHER Niklas 2003 M GER
55 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK TG Dörnigheim, KS Samorin
56 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri
57 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg
58 N WESTELIUS Isak 2003 M SWE GFK Göteborg
59 N MADURA Mate 2002 M HUN
60 N POULSEN Silas 2002 M DEN
61 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN Budavári BSE
62 N LAŠIČ Vigo 2004 M CRO MK Rapir
63 N MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart
64 N RAFALZYK Valentin RAFALZYK Valentin 2002 M GER Fechtclub Soltau
65 N MERONI Lorenzo 2004 M ITA Scherma Monza
66 N WISNIK Olaf 2002 M POL AZS AWF Poznan
67 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club
68 N WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR Nottingham Cavaliers
69 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul
70 N WERNER Pietro 2003 M ITA
71 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER FC Moers
72 N HASCHE Valentin 2002 M GER TG Dörnigheim
73 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster
74 N DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club
74 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna
76 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg
77 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim, Frascati Scherma
78 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin
79 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin
80 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9
81 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes, (Schermkring Herckenrode)
82 N WAGNER Alexander 2004 M AUT FUM Mödling
83 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin
83 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin
85 N OSSAMA Abdelrhman 2002 M EGY
86 N SUROWIAK Teodor 2002 M POL AZS AWF Warszawa
87 N HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
87 N CAMPBELL YATES Tiger 2002 M GBR Fencers Club London
89 N SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa
90 N BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
91 N MEIER Bernhard MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg
92 N RENARD Nolann RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena
93 N WIECZOREK Michal 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
94 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg
95 N KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO
96 N MONDI Alberto 2002 M ITA Scherma Treviso M Ettore Geslao
97 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin
98 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz
99 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm
100 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT FUM Mödling
101 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna
102 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö
103 N CORIO Elia 2003 M ITA
104 N SOYOYE Caspar 2002 M NGR MTV München
105 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul
106 N EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER
107 N GAMPER Luca 2003 M ITA CS Mestre
108 N GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin
109 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
110 N GRAY Harry 2002 M GBR Chichester Fencing Club
111 N DOWNAR Wiktor 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
111 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz
113 N TOLGYESI Odon 2002 M HUN Terezvaros
114 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna
115 N BLAIR Samuel 2002 M GBR Louth Fencing Club
116 N BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club
117 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim
118 N SECER Neset 2002 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK
119 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B
120 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle
121 N KALT Andreas 2002 M AUT FCW Wels
122 N LEVIN Michael 2004 M BLR
123 N PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
124 N ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim
125 N GERIS Vojtech 2004 M CZE
126 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien
126 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College Fencing Club
128 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk
129 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm
130 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville
130 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B
132 N BRELL Noah 2003 M GER PSV Stuttgart
133 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR Comini Padova
134 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen
135 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen
136 N GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København
137 N BLOECK Daniel BLOECK Daniel 2002 M GER FC Grunewald
138 N MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle
139 N CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
140 N SCHMIDT Richard SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg
141 N REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin
142 N RIVA Dino 2003 M SUI CEM Morges
143 N VERMEULEN Olof 2002 M NED SC Noord
144 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim
145 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København
146 N ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin
147 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers
148 N GAL Botond 2002 M HUN
149 N SAIFI Kiyan 2003 M GER
150 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid
151 N PENZ Leonard 2003 M GER
152 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin
153 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København
154 N HASELSTEINER Max 2002 M AUT ASVÖ FC Salzburg
155 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle
156 N FLÖRICKE Ben 2002 M GER
157 N ASK Henri 2003 M SWE (MTV München), KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
158 N BOYER-DRÆBY Milo Oskar 2003 M DEN
158 N WIEFEL Cedric 2002 M GER
160 N MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian
161 N SCHMIDT Friedrich SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg
162 N GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy
163 N WALTER Lennard 2003 M GER
164 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck
165 N HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin
165 N FABER Justus 2004 M GER TV Jahn Siegen
167 N MOCANU Radu 2002 M ROU ACS Balestra BUCURESTI
168 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna
169 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København
170 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti
171 N ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim
172 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer
172 N SAIFI Teymour 2003 M GER
174 N LUNEY Rowan 2002 M IRL
174 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen
176 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FCW Wels
177 N DE GOUMOËNS Amedeo 2004 M SUI CEM Morges
177 N PAWSKI Alan 2002 M POL Budowlani Torun
179 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER
180 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
181 N HROMADKA Petr 2003 M CZE
182 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
183 N TÖNNBERG Douglas TÖNNBERG Douglas 2002 M SWE GFK Göteborg
184 N KUSIAN Andreas 2004 M GER SV Angern
185 N ALBEANU Justin 2002 M ROU
186 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin
187 N NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg

Dec 2, 2017 - Internationaler Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
2 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA CdS Montebelluna
3 IIMURA Kazuki 2003 M JPN
3 EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT
5 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT
6 PERESSINI TORREGROSA Esteban 2002 M ESP
7 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København
7 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
9 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE
10 DE BADTS Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon
11 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
12 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
13 NARITA Koya 2001 M JPN
14 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
15 SOULIER Hugo 2001 M FRA VIENNE
16 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen
17 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan
18 LORENZON Tommaso 2001 M ITA Scherma Mogliano
19 LEMAN-LOUBIERE Victor 2001 M FRA
20 BRUNNER Remi 2001 M SUI CEM Morges
21 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk
22 BABA Shunsuke 2002 M JPN
23 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München
24 LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON
25 MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK
26 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
27 MANGIAROTTI Lorenzo Francesco 2001 M ITA Cds Mangiarotti
28 FUJISAWA Shoma 2001 M JPN
29 OTAKE Ryo 2001 M JPN
30 ELUSUE Geoffrey 2001 M FRA P PITRE CDE
31 FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
32 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
33 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
34 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers
35 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE
36 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet
37 STADLBAUER Florian STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München
38 GALVANI Gianmarco 2001 M ITA Comense Scherma
39 SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE BUDAPEST
40 SUHA Adam 2001 M HUN Sheffield Buccaneers Fencing Club, Terezvaros
41 EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE
41 BRAUN Noah 2002 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
43 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
43 LORENZONI Davide Ryoga 2003 M JPN
45 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk
46 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen
47 NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes, (Schermkring Herckenrode)
48 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves
49 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart
50 CALO' Alessandro 2001 M ITA Schermabrescia
51 SIBAJEVS Aleksejs 2003 M LAT Florete
52 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves
53 NGUYEN Jett Noby 2001 M USA
54 LOCK Kieren 2001 M SGP
55 TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing
56 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie
56 DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE
58 PIEMONTE Edoardo Federico 2002 M ITA Antoniana Scherma Padova
59 LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing
60 NIKOLIĆ Noa 2002 M CRO Zagrebačka Škola Mačevanja
61 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim
62 MADY Yahia 2002 M EGY
63 ENGELN Elias 2001 M GER
64 KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk
65 MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves
66 STEVANT Guilhem 2001 M FRA Masque de fer Lyon
67 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm
68 HORVATH Soma 2003 M HUN
69 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
70 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin
71 KELLY William 2003 M USA
72 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim
73 OSSAMA Abdelrhman 2002 M EGY
74 ŠPOLJAR Borna 2002 M CRO MK Dubrava
75 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer
76 YAMAGUCHI Arata 2002 M JPN
77 HORIBE Shota 2002 M JPN
78 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin
79 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK TG Dörnigheim, KS Samorin
79 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK TG Dörnigheim, KS Samorin
80 BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa
81 PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
82 SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE
83 ALNO Andrea 2002 M ITA Giulio Verne Scherma
84 PALMERINI Gregorio 2003 M ITA Fides Livorno
85 SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT ASVÖ FC Salzburg
86 TEOH Richard 2001 M SGP
87 DAHMS Noah 2001 M GER
88 CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS
89 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim
90 SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling
91 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA SC Ancona
92 GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim, Frascati Scherma
93 MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
94 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA
95 BEWERNICK Douglas Edward Jr 2001 M JPN
96 TSUBO Soma 2002 M JPN
97 HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
98 WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School
99 FROHWEIN Moritz 2002 M GER ÄFK Stockholm, TG Dörnigheim
100 UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm
100 BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER
102 BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
103 PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
104 DE WAAL Dieter 2001 M NED Holland Schermen
105 OTT Daniel 2001 M GER TG Münster
106 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin
107 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam
108 LOO Howcher 2002 M SGP Z Fencing
109 BÜTOW Leander 2001 M GER
110 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf
111 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg
112 VELLMANNS Leonard 2003 M GER (MTV München), TG Münster
113 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves
114 LIEBSCHER David 2002 M GER FC Moers
115 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart
115 HOLLAND Niklas 2002 M CAN
117 FOUDA Youssef 2003 M EGY
118 KALT Andreas 2002 M AUT FCW Wels
119 NISHIGUCHI Yasutaka 2002 M JPN
120 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
121 KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros
122 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN
123 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm
124 WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan
125 SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
126 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München
127 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin
128 ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete
129 HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster
130 FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B
131 SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik
132 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha
133 CARAFA Paolo 2003 M ITA Giulio Verne Scherma
134 MACH Oskar 2004 M POL UKS Atena Gdansk
135 STACHOWIAK Piotr 2001 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
136 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg
137 NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves
138 BENYUS Fulop 2001 M HUN Torekves
139 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul
140 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER
141 OLSZEWSKI Mikołaj 2004 M POL Budowlani Torun
142 TASSION Enguerrand 2001 M FRA POITIERS
143 LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck
144 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin
144 GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin
145 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm
146 GAL Botond 2002 M HUN
147 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL
148 CHTIOUI Adam 2003 M POL Budowlani Torun
149 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster
150 FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz
151 SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
152 SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno
153 HANZL Andras Jozsef 2001 M HUN MTK
154 GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København
154 BROSCHE Tilman BROSCHE Tilman 2002 M GER
156 SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa
157 TAN Jia Jie 2002 M SGP Z Fencing
158 KAIN Konstantin 2001 M AUT ASVÖ FC Salzburg
159 ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI
159 BURAS David 2001 M HUN MTK
161 GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B
162 MANG Patrick MANG Patrick 2001 M GER
163 CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg
163 SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore
165 LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE Les 3 armes
166 KUTSYI Leon 2001 M GER MTV München
167 NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul
168 WIEFEL Cedric 2002 M GER
169 NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam
170 LOESCHE Teo 2002 M GER BSG Stahl Nordhausen
170 WOLTER Enrico 2001 M GER
172 POULSEN Silas 2002 M DEN
173 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm
174 MEUTZNER Daniel 2003 M GER
175 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
176 HASELSTEINER Max 2002 M AUT ASVÖ FC Salzburg
177 LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri
178 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin
179 NGUYEN Nish 2004 M USA
180 NAGY Andras 2002 M HUN
180 NAGY Balazs 2002 M HUN Veresegyhaz
181 WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København
182 NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg
183 PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno
184 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9
185 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
186 SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim
187 DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen
188 ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim
189 DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster
189 VERMEULEN Olof 2002 M NED SC Noord
191 KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam
191 NEUMANN Jose Antolin NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena
193 EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER
194 WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen
195 MACHETANZ Jasper 2003 M GER TSG Weinheim
195 GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno
195 ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC
198 PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin
199 HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim
200 FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck
201 RAFALZYK Valentin RAFALZYK Valentin 2002 M GER Fechtclub Soltau
202 PENZ Leonard 2003 M GER
203 TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
204 LENK Hendrik Dion 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
205 GAMPER Luca 2003 M ITA CS Mestre
206 FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal
206 WERNER Pietro 2003 M ITA
208 PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti
209 CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
210 MCKAY Matthew 2002 M IRL
211 GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B
211 MEIER Bernhard MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg
213 WOLF Patrick 2003 M GER
213 KNERR Emil 2001 M GER VT Zweibrücken
213 SUROWIAK Teodor 2002 M POL AZS AWF Warszawa
216 FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B
217 SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen
217 AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
217 LUKASEVICS Roberts Lukas 2001 M LAT BJSS Ridzene
217 WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville
221 ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim
221 POINTNER Maximilian 2002 M AUT FUM Mödling
221 BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin
221 PLANCKH Niklas 2001 M AUT FUM Mödling
225 HENG Ziyang 2003 M SGP
226 BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
226 COCKBURN John Robert 2001 M IRL

Dec 10, 2016 - Int. Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KRAVTSOV Daniil 2002 M AIN
2 MYLNIKOV Vladislav 2000 M AIN
3 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin
3 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina
5 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow
6 BORODACHEV Anton 2000 M AIN
7 ERCAN Kerem 2001 M GER
8 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing
9 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti
10 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
11 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
12 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz
13 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg
14 BARANCHIKOV Alexey 2000 M RUS
15 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck
16 PIERALISI Leonardo 2001 M ITA SC Jesi
17 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
18 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen
19 LOCK Kieren 2001 M SGP
20 NUGUMANOV Ainur 2000 M RUS
21 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
22 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
23 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København
24 LORENZON Tommaso 2001 M ITA Scherma Mogliano
25 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz
26 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer
27 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München
28 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
29 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti
30 NEUDECK Julius 2000 M GER
31 FROHWEIN Moritz 2002 M GER ÄFK Stockholm, TG Dörnigheim
32 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
33 FAKHRETDINOV Damir 2001 M RUS
34 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing
35 JANICIJEVIC Petar 2000 M SRB MK Silni
36 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA CdS Montebelluna
37 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
38 NIKAS Nikolaos 2000 M GER TG Dörnigheim
39 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
40 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade
41 KOVAL Anton 2001 M RUS
42 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim
43 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim
44 WONG Anthony 2001 M USA
45 CORNO Tommaso 2001 M ITA Scherma Monza
46 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart
47 LIEBSCHER David 2002 M GER FC Moers
48 NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes, (Schermkring Herckenrode)
49 FORST Marvin 2000 M GER
50 FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
51 NEUMANN Jose Antolin NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena
52 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München
53 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
54 JARDOT Charles 2000 M FRA ASM BELFORT
55 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle
56 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart
57 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX Frascati Scherma
58 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf
59 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin
60 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen
61 ABRAMOV Andrey 2001 M RUS
62 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm
63 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
64 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno
65 BRAUN Noah 2002 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
66 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München
67 SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling
68 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim
69 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam
70 REMMERTZ Felix 2000 M GER
71 DE SAINT GUILHEM Dimitri 2001 M FRA ASM BELFORT
72 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers
73 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam
74 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg
75 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER
76 STADLBAUER Florian STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München
76 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim
78 BÜTOW Leander 2001 M GER
79 SÄNDIG Jann 2001 M GER FC Schkeuditz
80 HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
81 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen
82 KUTSYI Leon 2001 M GER MTV München
83 POINTNER Maximilian 2002 M AUT FUM Mödling
84 YILDIZ Korel 2000 M TUR Istanbul Ferdi
85 WOLTER Enrico 2001 M GER
86 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam
87 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin
88 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster
88 KATIRCI Berkay 2000 M TUR Istanbul Ferdi
90 WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School
90 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers
92 KÖHLER Joey 2000 M GER SVA Oranienburg
93 MÜLLER Marc MÜLLER Marc 2000 M GER
94 TROIANI Matteo 2002 M ITA Fondazione Marcantonio Bentegodi
94 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen
96 WALTER Lennard 2003 M GER
96 NGUYEN Jett Noby 2001 M USA
98 FÈ Jacopo 2002 M ITA Scherma Pistoia 1894
99 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart
100 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg
101 ASMUS Mattis 2000 M GER TG Dörnigheim
102 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm
102 ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München
104 LOESCHE Teo 2002 M GER BSG Stahl Nordhausen
105 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin
105 TERRA Tibo 2002 M RUS CSKA Moscow
105 VERMEULEN Olof 2002 M NED SC Noord
108 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems
109 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK TG Dörnigheim, KS Samorin
110 KAPPES Daniel 2000 M GER
111 BECKMANN Benedikt 2000 M GER SV Angern
112 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
113 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm
114 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm
115 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz
116 ENGELN Elias 2001 M GER
117 BENLI Baris 2002 M NED
117 HAUPT Julius HAUPT Julius 2000 M GER FC Tauberbischofsheim
119 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha
120 WIEFEL Cedric 2002 M GER
120 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi
122 SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim
123 WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København
124 HOLLAND Niklas 2002 M CAN
125 MOHAMED Yaseen 2001 M USA
126 RAINER Merlin RAINER Merlin 2000 M GER
127 WEIßE Ferdinand 2000 M GER
128 GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim, Frascati Scherma
128 DITTMER Sandro 2000 M GER 1. FC Quadrath-Ichendorf
130 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin
130 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9
132 MANNHEIM Paul F. 2001 M GER
132 BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin
132 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FCT Treibach
135 FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal
136 DAHMS Noah 2001 M GER
137 LOO Howcher 2002 M SGP Z Fencing
138 ZANDER Jan-Eric 2001 M GER
138 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin

Nov 21, 2015 - Int. Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 LI Michael 1999 M USA
2 IVERSON Shane 1999 M USA
3 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
3 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti
5 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE
6 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE
7 LU Kerry 2001 M USA
8 WONG Robert 1999 M USA
9 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE
9 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M SEN HENIN BEAUMONT
11 ITKIN Nick 1999 M USA
12 ORTS Lucas 1999 M USA
13 KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim
14 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE
15 ERCAN Kerem 2001 M GER
16 DANIEL Ashton 2001 M USA
17 ZAROFF Leo 2000 M USA
18 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC
19 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
20 LEWICKI Maximillian 1999 M USA
21 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie
21 BRAVO Kenji 2001 M USA
23 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC
24 GOU Mcconnell 1999 M USA
25 ZHENG Andrew 2001 M USA
26 MARINO Joseph 1999 M USA
27 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
28 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
29 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET
30 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE
31 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
32 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin
33 ALLEN Cameron 1999 M USA
34 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam
35 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT
36 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan
37 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club
38 GALLY Maxime 1999 M FRA
39 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
40 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE
41 OLIVARES Marcello 2001 M USA
42 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
43 GEIS Glenn 1999 M GER
44 SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk
45 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun
46 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
47 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE
48 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN
49 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves
49 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun
51 SCHALLER Maxence 1999 M FRA
52 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz
53 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
53 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München
55 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin
55 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD
57 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen
58 DANS Jared 1999 M USA
59 FRERES Hugo 1999 M BEL CRE Huy
60 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji
61 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München
62 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg
63 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
64 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk
65 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes
66 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København
67 ANDRIOPOULOS Ioannis 1999 M GRE A.O.X. EGALEO
68 CHU Aidan 1999 M USA
69 KOZIELEWSKI Kosma 2000 M POL UKS PM Syrena
70 SANTAGATI Giuseppe 2001 M ITA Cus Catania
71 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing
72 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters
73 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade
74 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL RCSC CEE Charleroi
75 SANAA Youssef 2000 M EGY
76 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE
76 GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA Cus Catania
78 ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
79 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER FC Moers
80 BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
81 KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München
82 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk
83 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO
84 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie
85 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare
86 STADLBAUER Florian STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München
87 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa
88 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck
89 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg
90 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København
91 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
91 RAINER Merlin RAINER Merlin 2000 M GER
93 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch
94 BOROWIAK Merlin 1999 M GER KTF Luitpold München
95 FATOUROS Dimitrios Stylianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO
96 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI
97 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing
98 BOGERT James 1999 M USA
99 NEUDECK Julius 2000 M GER
100 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim
100 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina
102 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing
103 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP
104 JANSEN Anton 1999 M GER
105 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa
106 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
107 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie
108 JENNEWEIN Marcus 1999 M GER FZ Erfurt EnGarde
109 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
109 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA SC Ancona
111 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
112 LIPPOLD Max 2000 M GER Dresdener FC
113 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
113 TAWFIK Zeyad 1999 M EGY
115 HEROUI Salim 1999 M ALG
116 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer
117 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk
118 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling
119 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk
120 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk
121 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam
122 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle
123 ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin
124 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
125 PIERALISI Leonardo 2001 M ITA SC Jesi
126 BRAUN Noah 2002 M GER (MTV München), KTF Luitpold München
127 KORDT Alexis Yarince KORDT Alexis Yarince 1999 M GER FC Leipzig
128 MALCZYK Patryk 1999 M POL AZS AWF Poznan
129 JEON Nathan 2000 M USA
130 KAIN Martin 1999 M AUT FU Krems
131 NEUMANN Jose Antolin NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena
132 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg
133 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin
134 KATIRCI Berkay 2000 M TUR Istanbul Ferdi
135 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode
136 WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School
137 SCHRAMM Nils Michael SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER (Der Fechtverein.Bonn), OFC Bonn
138 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk
139 KÖHLER Joey 2000 M GER SVA Oranienburg
140 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg
141 ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim
142 REIBETANZ Victor 1999 M GER PSV Stuttgart
143 HAUPT Julius HAUPT Julius 2000 M GER FC Tauberbischofsheim
144 FORST Marvin 2000 M GER
145 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin
146 WEIßE Ferdinand 2000 M GER
147 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
148 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti
149 GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO
150 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers
151 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha
152 MÜLLER Marc MÜLLER Marc 2000 M GER
153 SADRIN Denis 1999 M GER
154 SÄNDIG Jann 2001 M GER FC Schkeuditz
155 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers
156 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg
157 BERGMANN Paul 2001 M AUT FCT Treibach
158 PAULE Sebastian PAULE Sebastian 1999 M GER
159 TORU Emir 2001 M TUR Istanbul Ferdi
160 EBIGT Lars 1999 M GER
161 SPÖTHE Maximilian 1999 M GER Blau-Weiss Buchholz
162 NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes, (Schermkring Herckenrode)
163 KAPPES Daniel 2000 M GER
164 WOLTER Enrico 2001 M GER
165 GARAND Simon GARAND Simon 1999 M GER
166 GROSCH Tim GROSCH Tim 1999 M GER SC Korb
166 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FCT Treibach
168 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz
168 CRISMER Augustin 2000 M BEL
170 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER (OSC Potsdam), PFC Potsdam
170 KLAGES Piet 2000 M GER
172 PLITZKO Paul 1999 M GER
172 FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
174 ASMUS Mattis 2000 M GER TG Dörnigheim
175 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX Frascati Scherma
176 JANSSENS Gielis 1999 M BEL Schermkring Herckenrode
177 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword
178 ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München
179 TEOH Richard 2001 M SGP
180 ENGELN Elias 2001 M GER
181 KRUSE Ossip KRUSE Ossip 1999 M GER PFC Potsdam
182 VOLF Karel 1999 M CZE USK Praha
182 KAMLE GAD ALLA Karim 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg
184 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin
185 BECKMANN Benedikt 2000 M GER SV Angern
186 WOLF David Alexander WOLF David Alexander 1999 M GER OSC Potsdam
187 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
188 LIM Teng Han 2000 M SGP Z Fencing
189 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt
189 MUTIS Bora 1999 M TUR
189 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha
192 KAMAKGUN Asrin 2001 M TUR Istanbul Ferdi
193 FROHWEIN Moritz 2002 M GER ÄFK Stockholm, TG Dörnigheim
193 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk
195 SALLEH Khairul Imam 2000 M SGP Z Fencing
196 OZKAYA Ceday Altar 2001 M TUR Goztepe SK
196 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster
198 JANZ Jonas JANZ Jonas 2000 M GER
198 CHADHA Ananya Lev 2002 M IND
200 NJIE Tomas NJIE Tomas 1999 M GER
200 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL
202 BROBERG Marcus 2003 M SWE GFK Göteborg
203 GURCAN Nejat Baris 2001 M TUR Istanbul Ferdi
204 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München
999 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg

Nov 29, 2014 - Int. Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
F MUTIS Bora 1999 M TUR
1 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR
2 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
3 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest
3 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves
5 NAGANO Yudai 1998 M JPN
6 UENO Yuto 1999 M JPN
7 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen
8 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
9 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk
10 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam
11 MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
12 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade
13 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie
14 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST
15 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing
16 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
17 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters
18 WERNER Lennart 2000 M GER
19 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam
20 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt
21 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji
22 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg
23 KOSLICKI Michal 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz
24 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
25 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves
26 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan
27 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
28 DAHLKAMP Paul 1998 M GER
29 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER FC Moers
30 COOKE Dillon 1998 M USA
31 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti
32 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA CdS Montebelluna
33 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara
34 ITO Takuma 1998 M JPN
35 CRNJAK Tom 1998 M BEL
36 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin
37 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST
38 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
39 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA SC Pisa Antonio Di Ciolo
40 GOMBOS Tom GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim
41 ARAKANE Taisei 1999 M JPN
42 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar
43 GEIS Glenn 1999 M GER
44 VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz
45 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA Centro Sportivo Carabinieri
46 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
47 FRERES Hugo 1999 M BEL CRE Huy
48 LEMMI Edoardo 1999 M ITA CS Navacchio
49 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC
50 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest
51 ABDELGAWAD Omar 1998 M EGY
52 JASINSKI Krystian 1998 M POL AZS AWF Warszawa
53 GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti
54 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch
55 OLSZEWSKI Wiktor 1998 M POL AZS AWF Gdansk
56 CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing
57 OLSZOWSKI Daniel 1998 M POL Budowlani Torun
58 EID Youssef 1998 M EGY
59 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER
60 MEINHARD Nils MEINHARD Nils 1998 M GER TG Dörnigheim
61 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
62 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun
63 MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
64 SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg
65 ERCAN Kerem 2001 M GER
66 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing
67 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København
68 KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan
69 CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade
70 BOROWIAK Merlin 1999 M GER KTF Luitpold München
71 STROZYNSKI Tomasz 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz
72 CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA CS Mestre
73 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti
74 ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
75 CIABATTI Tommaso 1999 M ITA CS Navacchio
76 SCHRAMM Nils Michael SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER (Der Fechtverein.Bonn), OFC Bonn
77 OLBROMSKI Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk
78 AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FUM Mödling
79 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin
80 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk
81 KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim
82 RICHTER Tilman 1998 M GER
83 PRIBIK Matthias 1998 M GER PSV Stuttgart
83 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
85 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München
86 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
87 WINKLER Tim 1998 M GER SC Berlin
88 MACHETANZ Arne 1998 M GER Der Fechtverein.Bonn
89 SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima
90 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie
91 DOROW Richard DOROW Richard 1998 M GER FSC Jena
92 ZELLER Markus 1999 M GER TG Tuttlingen
93 FUCHS Lennart 1998 M GER FC Schkeuditz
94 MAROTTA Marco 2001 M ITA
95 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin
96 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER (OSC Potsdam), PFC Potsdam
97 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club
98 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
99 KAIN Martin 1999 M AUT FU Krems
100 HARMAN Patrick HARMAN Patrick 1998 M GER TSG Bamberg, Capitolina Scherma
101 CHEONG Brian Sze Kai 1999 M SGP Z Fencing
102 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima
103 ELMIKATY Mazen 1998 M EGY
104 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz
105 MAHDY Ismail 1998 M EGY
106 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode
107 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
108 FORST Marvin 2000 M GER
109 JANSEN Anton 1999 M GER
110 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha
111 CHICIUC Nicolai 1998 M MDA Scoala de Scrima
112 ZIEßOW Lennart 1999 M GER TV Gütersloh
113 SCHOLZ Sebastian SCHOLZ Sebastian 1998 M GER TSV Hitzacker
114 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München
115 KOESTER Phillip 1999 M GER FK Hannover
115 SOWA Mikolaj 1998 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
117 ISHII Kai 1999 M JPN
118 CECCANTI Yuri 2000 M ITA SC Valdera
119 SADRIN Denis 1999 M GER
120 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim
120 LINK Philip Gordon 1998 M GER Wiesbadener FC
122 NEUDECK Julius 2000 M GER
123 BALDAUF Jasper Arne BALDAUF Jasper Arne 2000 M GER
124 HERGAN Daniel 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti
125 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL RCSC CEE Charleroi
126 DECIO Francesco 1999 M ITA
127 NOURELDIN Mohamed 1998 M EGY
128 CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec
129 DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima
129 LIM Glen 2000 M SGP Z Fencing
131 MÜLLER Moritz MÜLLER Moritz 1998 M GER
132 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa
133 ENGELMANN-ALDEA Iulian 1998 M GER CS Satu Mare
134 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
135 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing
136 LAW Robert 2000 M USA YMC
136 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart
138 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic Fencing Club
138 SIM Edward Yi Jing 2000 M SGP Blade
140 SWIERGOCKI Krzysztof 1999 M POL AZS AWF Warszawa
141 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
142 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling
143 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade
144 ENZMANN Jonas ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig
145 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima
146 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER FC Moers
147 JENNEWEIN Marcus 1999 M GER FZ Erfurt EnGarde
147 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes
149 RETZKI Constantin RETZKI Constantin 1998 M GER PFC Potsdam
150 HACK Bas 1999 M BEL
151 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
152 DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin
153 F KLAGES Piet 2000 M GER
154 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München
155 KRUSE Ossip KRUSE Ossip 1999 M GER PFC Potsdam
156 NENCIONI Filiberto 2001 M ITA SC Valdera
157 POERSCHKE Jürgen POERSCHKE Jürgen 1998 M GER FC Mosbach
157 MILLER Moritz MILLER Moritz 1998 M GER
159 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing
160 JAHRAMI Abdulaziz Kh 1999 M KUW
161 GROSCH Tim GROSCH Tim 1999 M GER SC Korb
162 YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing
162 SZPYGIEL Jedrzej 1998 M POL UKS PM Syrena
164 HUN Jean Luc Cheng Kang 1998 M SGP Z Fencing
165 THÜRMER Cornelius THÜRMER Cornelius 1999 M GER
165 LOESCHE Toni LOESCHE Toni 1998 M GER FSC Jena
167 PRAILE Clement 1999 M BEL
168 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer
169 KORDT Alexis Yarince KORDT Alexis Yarince 1999 M GER FC Leipzig
170 HAUPT Julius HAUPT Julius 2000 M GER FC Tauberbischofsheim
171 SPÖTHE Maximilian 1999 M GER Blau-Weiss Buchholz
172 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim
173 LIN Fang Yi 1999 M SGP Z Fencing
174 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare
175 BERGHAMMER Paul 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg
175 BEHRENDT Sebastian 1998 M GER FC Schkeuditz
177 CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København
178 SIBOR Radek 1999 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
179 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti
180 WEIßE Ferdinand 2000 M GER
180 MEISEL Moritz 2000 M GER FG Schwerin
182 CHANG Ming 2000 M SGP Z Fencing
183 WILDENHAIN Moritz WILDENHAIN Moritz 1998 M GER
184 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
185 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt
186 PAULE Sebastian PAULE Sebastian 1999 M GER
186 SALLEH Khairul Imam 2000 M SGP Z Fencing
186 LIM Teng Han 2000 M SGP Z Fencing
186 ONOFREI Daniel 1999 M ROU CSTA Bucuresti
190 ZDENEK Jakub 1999 M CZE USK Praha
191 SYRISTE Jiri 1998 M CZE Serm Liberec
191 KRUMSTROH Sönke KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV
193 SCHMAUDER Nils 1999 M GER
194 VOLF Karel 1999 M CZE USK Praha
194 MATLA Emiel 2001 M NED s.v. Ter Weer

Nov 23, 2013 - Cadet Circuit
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim
2 THIVEL Quentin 1997 M FRA Masque de fer Lyon
3 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest
3 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie
5 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
6 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk
7 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR
8 DRONSART Aubin 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
9 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE
10 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL
11 MILA Thibaud 1998 M FRA CEM Morges, AVIGNON AE
12 BAPPERT Alexander 1997 M GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
13 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
14 NARUSZEWICZ Tomasz 1997 M POL UKS Atena Gdansk
15 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København
16 ORSZYNSKI Oskar 1997 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
17 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart
18 KERUZORE Thomas 1997 M FRA RUEIL MALMAI
19 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv
20 NEMETH Balazs 1997 M HUN Terezvaros
21 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP
22 VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz
23 HEIDENREICH Silas 1997 M GER Quernheimer FC
24 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan
25 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
26 OLSZOWSKI Daniel 1998 M POL Budowlani Torun
27 HASSAN Mohamed 1997 M EGY
28 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
28 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk
30 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam
31 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen
32 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves
33 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal
34 MÄRKLE Clemens 1997 M GER PSV Stuttgart
35 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters
36 CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing
37 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER FC Moers
38 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE
39 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
40 FILEŠ Petar 1997 M CRO MK Dubrava
41 TRAVESSET Damien 1997 M FRA RUEIL MALMAI
42 WERNER Lennart 2000 M GER
43 KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan
43 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk
45 BOROWIAK Merlin 1999 M GER KTF Luitpold München
46 DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club
47 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC
48 BAIRA Mateo 1998 M FRA VAL D ORGE
49 KORDUPEL Lukas 1997 M BEL
49 LAMBRECHTS Jo 1997 M BEL Schermkring Herckenrode
51 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves
52 SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg
53 KOSLICKI Michal 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz
54 GOMBOS Tom GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim
55 GONZALEZ Lorenzo 1997 M GER
56 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam
57 BOIKOV Maksym 1997 M UKR
58 SZULPIN Patryk 1997 M POL AZS AWF Gdansk
59 MATERNE Pierre Antoine 1997 M BEL
60 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC
61 PANKACZI Krisztian 1998 M HUN Budakalasz
62 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg
63 MOOR Justian 1997 M GER
64 KAN Keith 1997 M USA
65 HICKEL Jassir 1997 M GER
66 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES
67 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
68 ABRAMOV Oleksandr 1997 M UKR Nikolaev
69 TURCHYNIAK Orest 1997 M UKR Lviv
70 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart
71 GAUDE Amaury 1997 M FRA ST PAUL COCE
72 MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
73 CHICIUC Nicolai 1998 M MDA Scoala de Scrima
74 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
75 HEITBRINK Martijn 1998 M NED Holland Schermen
76 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen
77 TENBERGEN Paul 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr
78 BIELER Martin 1997 M GER
78 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing
80 KLUSENDICK Lennard Victor 1997 M GER Kieler MTV
81 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves
82 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST
83 CRNJAK Tom 1998 M BEL
84 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST
85 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg
86 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen
87 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin
88 SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima
89 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv
90 CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade
91 HOFFMANN Henry 1997 M GER
92 DROBINSKY Solal 1997 M FRA SURESNES CE
93 ANDROSOV Yegor 1998 M UKR KIEW
94 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji
95 LEHMICKE Christian 1998 M GER
96 RICHTER Tilman 1998 M GER
97 ZURAWSKI Bartosz 1997 M POL AZS AWF Poznan
98 STROZYNSKI Tomasz 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz
99 LOESCHE Toni LOESCHE Toni 1998 M GER FSC Jena
99 KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim
101 LIM Ariel Qing En 1997 M SGP Z Fencing
102 ERCAN Kerem 2001 M GER
103 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK
104 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch
105 FEHRENSEN Reinhard FEHRENSEN Reinhard 1998 M GER
106 AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FUM Mödling
107 TULEN Rafael 1997 M NED TSV Bayer 04 Leverkusen, s.v. Scaramouche
108 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg
109 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
110 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München
111 ECKSTEIN Fabian ECKSTEIN Fabian 1998 M GER
112 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar
113 DAHLKAMP Paul 1998 M GER
114 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade
115 MACHETANZ Arne 1998 M GER Der Fechtverein.Bonn
116 PETERS Richard-Francis PETERS Richard-Francis 1997 M GER
117 GEIS Glenn 1999 M GER
118 HOLMDAHL Isak 1999 M SWE KFK Kalmar
119 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm
120 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Karlovac
121 JENNEWEIN Marcus 1999 M GER FZ Erfurt EnGarde
122 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
123 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing
124 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima
125 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
126 YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing
127 DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima
128 DENNINGER Luca DENNINGER Luca 1998 M GER
129 LIM Glen 2000 M SGP Z Fencing
130 KLUGE Peter 1997 M GER
131 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
132 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg
133 SIKE Jozsef 1997 M HUN Szeged
133 BEHRENDT Sebastian 1998 M GER FC Schkeuditz
135 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin
136 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim
137 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL RCSC CEE Charleroi
138 PINTO DOMINGUEZ Enrique 1997 M GER
139 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing
140 FRERES Hugo 1999 M BEL CRE Huy
141 BAUER Maximilian 1997 M GER Nürnberger FC
141 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
143 GRIMM Timur 1999 M GER
144 KUZUB Vitaliy 1998 M UKR
144 BRINKMAN Jan-Douwe 1998 M NED
146 MABIKA Maxence 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
146 LAVALLETTE Donovann 1997 M FRA PARIS CEP
146 TIROUVANZIAM Vijay antoine 1997 M FRA NANTES CEN
149 EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER (OSC Potsdam), PFC Potsdam
150 FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin
151 HAUPT Julius HAUPT Julius 2000 M GER FC Tauberbischofsheim
151 SCHOLZ Sebastian SCHOLZ Sebastian 1998 M GER TSV Hitzacker
153 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina
154 ACKE Robin 1998 M BEL
155 MITTELSTÄDT Elias 1997 M GER TSV Berlin-Wittenau
156 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus
157 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie
158 JANSEN Anton 1999 M GER
159 HAAF Til HAAF Til 1997 M GER
159 MESNAGER Valentin 1998 M GBR CE Woluwe
161 CHEONG Brian Sze Kai 1999 M SGP Z Fencing
162 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN
163 OLSZEWSKI Wiktor 1998 M POL AZS AWF Gdansk
164 MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE
165 HACK Bas 1999 M BEL
166 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima
166 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha
168 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing
169 BUCHMANN Hermann 1998 M GER
170 WEIßE Ferdinand 2000 M GER
171 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie
171 KORPACZEWSKI Adam 1997 M POL UKS Atena Gdansk
173 WILMONT JEINER Benjamin 2000 M DEN
173 LINK Philip Gordon 1998 M GER Wiesbadener FC
175 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling
176 DEGLER Maurice 2000 M GER SVA Oranienburg
177 HÄFNER Nico HÄFNER Nico 1997 M GER PSV Weimar
178 THÜRMER Cornelius THÜRMER Cornelius 1999 M GER
179 POERSCHKE Jürgen POERSCHKE Jürgen 1998 M GER FC Mosbach
180 SABLOWSKI Patrick SABLOWSKI Patrick 1997 M GER TSG Bergedorf
181 SCHEIBEL Philipp 1998 M GER Fechtclub Radebeul
182 KRUMSTROH Sönke KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV
183 WINKLER Tim 1998 M GER SC Berlin
184 PRIBIK Matthias 1998 M GER PSV Stuttgart
185 VRBANC Tin 1997 M CRO MK Dubrava
186 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München
187 TAN Ethan Yih 1999 M SGP Z Fencing
188 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode
189 LI Leo 2000 M CRO MK Karlovac
190 HUN Jean Luc Cheng Kang 1998 M SGP Z Fencing
191 CHONG Marcus 1999 M SGP Z Fencing
191 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER FC Moers
193 PRAILE Clement 1999 M BEL
193 ERICSON Christian 1997 M SWE
195 HAUSMANN Lukas 1997 M GER SV Esslingen
196 KIRNER Kristian 1998 M SVK KS Samorin
197 CHANG Ming 2000 M SGP Z Fencing
999 CHALOUPKA Matej 1999 M CZE Serm Liberec

Nov 24, 2012 - Int. Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
F HAAS Günther-Johann 1996 M AUT StLFC Graz
1 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt
2 SANDS James 1996 M USA
3 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
3 DUDEY Thomas 1996 M USA
5 HAGLUND George 1997 M USA
6 MACECZEK Jan 1996 M USA
7 CHEN Raymond 1996 M USA
8 HÖRGER Lukas 1996 M GER TSV Neu-Ulm
9 WON Paul 1996 M USA
9 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI
11 MITBERG Gregory 1996 M USA
12 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg
13 KIEFER Axel 1996 M USA
14 SCRUGGS Nolen 1997 M USA
15 CORNMAN Andre 1996 M USA
16 GULER Baris 1996 M TUR
17 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart
18 LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade
19 MOELIS Samuel 1998 M USA
20 BRANMAN Matthew 1997 M USA
21 GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
22 MEI Darren 1996 M USA
23 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER
24 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club, CCC-M
25 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie
26 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim
27 VERAN Robin 1996 M FRA CHAMBERY CE
28 HOLLEY Daniel 1996 M USA
29 OSSA Benedict OSSA Benedict 1996 M GER
30 GEORGESCU Alexandru 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti
31 STIENHENSER Dominik 1996 M GER
32 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club
33 GONZALEZ Lorenzo 1997 M GER
34 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords
35 GOU Jarred 1997 M USA
36 HOWARD Brian 1997 M USA
37 CRNJAK Tom 1998 M BEL
38 ENDEE Tyler 1996 M USA
39 MATERNE Pierre Antoine 1997 M BEL
40 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth
41 BAPPERT Alexander 1997 M GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
42 MEINERT Viktor 1996 M GER
43 FEASTER John 1997 M GBR Malvern Hills Sword Fencing
44 CHAN Wei Yu 1996 M SGP Z Fencing
45 TENBERGEN Paul 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr
46 RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff Academy of Fencing
47 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
48 OBERHUBER Philipp 1996 M AUT FK Vöcklabruck
49 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER FC Moers
50 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk
51 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk
52 GUNES Fatih 1996 M TUR
53 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen
54 SAWCZYN Mateusz 1996 M POL Wroclawianie
55 SAMOREK Dominik 1996 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
56 SCONZO Owen 1997 M USA
57 ZURAWSKI Bartosz 1997 M POL AZS AWF Poznan
58 MC GREGOR Robert 1996 M RSA UCT Cape Town
59 CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing
60 SZULPIN Patryk 1997 M POL AZS AWF Gdansk
61 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal
62 BASHIR Ibrahim 1996 M GBR Bristol Fencing Club
63 MACKOWIAK Kacper 1996 M POL MKS Kusy Szczecin
64 MARONET Alexis 1996 M BEL
65 DELIGNE Remi 1996 M FRA PRIVAS MG
66 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna
67 NARUSZEWICZ Tomasz 1997 M POL UKS Atena Gdansk
68 PALUSZKIEWICZ Kasper 1996 M POL AZS AWF Poznan
69 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords
70 BOUTTEFEUX Robin 1996 M BEL SR Grande Harmonie
71 DINSE Eric 1996 M GER
72 BOESEN Tor Emil 1996 M DEN
73 OLSZOWSKI Daniel 1998 M POL Budowlani Torun
74 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim
75 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER
76 MOOR Justian 1997 M GER
77 SPENCER-TAYLOR Alexander 1996 M GBR Sheffield Buccaneers Fencing Club
78 RUSS Nico 1996 M AUT Fechtcentrum Halle, ASVÖ FC Salzburg
79 SØRENSEN Julius 1996 M DEN
80 PINTO DOMINGUEZ Enrique 1997 M GER
81 PETERS Richard-Francis PETERS Richard-Francis 1997 M GER
82 WINKLER Tim 1998 M GER SC Berlin
83 KLUSENDICK Lennard Victor 1997 M GER Kieler MTV
84 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz
85 TAN Wei Quan 1997 M SGP Z Fencing
86 MINOTT Kamal 1997 M GBR Fencers Club London
87 TIMMERMANS Nathan 1996 M BEL
88 PRZEDPELSKI Aleksander 1996 M POL
89 RYGUS Milolaj 1996 M POL Polonia Leszno
90 BIELER Martin 1997 M GER
91 HANKENNE Guillaume 1996 M BEL
92 BRYANT Lyle 1996 M GBR Salle Paul Fencing Club
92 HONET Antoine 1996 M BEL
94 LAMBRECHTS Jo 1997 M BEL Schermkring Herckenrode
95 ABRAHAMS Steven 1996 M BEL Schermkring Herckenrode
96 KORDUPEL Lukas 1997 M BEL
97 GÜNTHER Hans GÜNTHER Hans 1996 M GER
98 LOEKKEGAARD Emil Boegh 1996 M DEN
99 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen
100 TULEN Rafael 1997 M NED TSV Bayer 04 Leverkusen, s.v. Scaramouche
101 MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE
102 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin
103 KONIECZNY Tomasz 1996 M POL AZS AWF Warszawa
104 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing
105 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart
106 HOFFMANN Henry 1997 M GER
107 HAUSMANN Lukas 1997 M GER SV Esslingen
108 LOCK Keagen Hoe-In 1997 M SGP Z Fencing
109 ORSZYNSKI Oskar 1997 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
110 WERNER Lennart 2000 M GER
111 VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz
112 VÖGELE Alexander 1996 M GER Dresdener FC
113 STEINBACH Theo STEINBACH Theo 1997 M GER
114 LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE
115 PRAUS Darius 1996 M GER TSV Berlin-Wittenau
116 KLUGE Peter 1997 M GER
117 JORDAN Peter 1996 M GBR Salle Paul Fencing Club
118 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing
119 HICKEL Jassir 1997 M GER
119 NEUMANN Paul NEUMANN Paul 1996 M GER
121 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE
122 UPBIN William 1997 M USA
123 WU Davin 1997 M SGP Z Fencing
124 BRINKMAN Jan-Douwe 1998 M NED
125 KLEPZIG Philipp 1996 M GER FC Schkeuditz
126 SCHNABEL Tom SCHNABEL Tom 1996 M GER
127 THIO Daniel Wei Jian 1996 M SGP
128 GOMBOS Tom GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim
129 MÜLLER Robert 1996 M GER FC Schkeuditz
129 ECKSTEIN Fabian ECKSTEIN Fabian 1998 M GER
131 UNGER Ondrej 1998 M SVK KS Samorin
132 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC
132 PORUSNIUC Vlad 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti
134 DENNINGER Luca DENNINGER Luca 1998 M GER
135 KALINOWSKI Jakub 1996 M POL Wroclawianie
136 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston
137 BOROWIAK Merlin 1999 M GER KTF Luitpold München
138 SCHWEIZER Oliver 1996 M GER SV Esslingen
139 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR
140 VAN DER HELM Leonard 1998 M GER
141 MÄRKLE Clemens 1997 M GER PSV Stuttgart
142 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
142 VAN UITERT Bastiaan 1996 M NED SC Noord
144 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
144 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam
146 MALECKI Bartosz 1996 M POL AZS AWF Poznan
147 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg
148 MORTIER Alexandre 1996 M BEL CE Les 3 armes
148 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
150 YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing
151 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar
152 MIESEL Federico MIESEL Federico 1999 M GER
153 HEIDENREICH Silas 1997 M GER Quernheimer FC
154 FRANK Filip 1997 M CZE USK Praha
155 ERICSON Christian 1997 M SWE
156 BRÖKEMEIER Marlon 1997 M GER
157 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
158 MARGARITIDIS Timo 1997 M GER DFC Düsseldorf
159 FEHRENSEN Reinhard FEHRENSEN Reinhard 1998 M GER
159 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg
161 HOHORST Philip HOHORST Philip 1996 M GER Darmstädter FC
162 LEHMICKE Christian 1998 M GER
163 SCHEIBEL Philipp 1998 M GER Fechtclub Radebeul
164 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen
165 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
166 VAN GIJSEL Sander 1996 M BEL De Maneschermer
166 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus
168 MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
169 KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan
170 PIELES Miles 1996 M GER TG Dörnigheim
171 SCHOLZ Sebastian SCHOLZ Sebastian 1998 M GER TSV Hitzacker
171 BAHNER Lorenz BAHNER Lorenz 1996 M GER TSV Hitzacker
173 GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing
174 KIRNER Kristian 1998 M SVK KS Samorin
175 KOCHAN Alexander 1996 M GER
176 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
177 HAK Vaclav 1999 M CZE Serm Liberec
177 NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna
177 RICHTER Tilman 1998 M GER
180 SYRISTE Jiri 1998 M CZE Serm Liberec

Nov 26, 2011 - Int. Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
Foil Men's U17 Individual
<
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KIEFER Axel 1996 M USA
2 CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan
3 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves
3 AVENDANO John Philippe 1995 M USA
5 NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE BUDAPEST
6 CHEN Raymond 1996 M USA
7 MCGUIRE Harrison 1996 M USA
8 HAGLUND George 1997 M USA
9 GOU Jarred 1997 M USA
10 LANGER Mario 1995 M AUT FU Krems
11 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes
12 LAM Joseph 1995 M USA
13 CHEN Jeffrey 1995 M USA
14 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie
15 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj
16 DUDEY Thomas 1996 M USA
17 GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA Frascati Scherma
18 SZILAGYI Alexander 1995 M USA
19 LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE BUDAPEST
20 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords
21 SOBCZAK Piotr 1995 M POL UKS Atena Gdansk
22 EMGE Spicer 1995 M USA
23 KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim
24 HERMAL William 1995 M BEL
25 JOHNSTON Drew 1995 M USA
26 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt
27 RIEDER Florian 1995 M GER
28 PFANN Florens 1995 M GER
29 KOTLESZKA Michal 1995 M POL Wroclawianie
30 BAILEY George 1995 M GBR Millfield School
31 BIES Michal 1995 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
32 STIENHENSER Dominik 1996 M GER
33 MAGERAS Stephen 1995 M USA
34 FILAIRE Fabien 1995 M FRA Masque de fer Lyon
35 SCHOPPA Dominik 1995 M GER
36 SANDS James 1996 M USA
37 MOSA Peter 1996 M HUN Torekves
38 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim
39 KONIECZNY Tomasz 1996 M POL AZS AWF Warszawa
40 BALDI Andrea 1995 M ITA CS Savona
41 CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW
42 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers
43 PRUNDEANU Alexandru 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti
44 PRZYLUSKI Dominik 1995 M POL UKS KUSY Warszawa
45 GARBAT Alex 1995 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
46 KOZLOWSKI Mateusz 1995 M POL AZS AWF Gdansk
47 BERGHOUSE Marc 1995 M USA
48 GAWLIKOWSKI Karol 1995 M POL Wroclawianie
49 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES
50 COSTA Michele 1995 M ITA Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio
51 ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk
52 CHOINSKI Patryk 1995 M POL AZS AWF Warszawa
53 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim
54 DAVID Spencer 1996 M FRA Masque de fer Lyon
55 PARMENTIER Clement 1995 M BEL
56 INSPERGER Samuel 1996 M HUN MTK
56 SIMKOVIC Vendelin 1995 M SVK KS Samorin
58 BRAUN Pascal BRAUN Pascal 1995 M GER
59 CONTESTABILE Amedeo 1997 M ITA
60 MEINERT Viktor 1996 M GER
61 HOFFMANN Henry 1997 M GER
62 DEAMER LukeDEAMER Luke     GBR  
63 GÜNTHER Hans GÜNTHER Hans 1996 M GER
64 BEARDMORE Alexander 1995 M GBR Fighting Fit Fencing Club
65 BENNETT Freddy 1995 M GBR Cambridge Cadets Escrime
66 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest
67 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords
68 HOLZNER Roman 1995 M GER
69 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk
70 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin
71 FEASTER John 1997 M GBR Malvern Hills Sword Fencing
72 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER
73 HÖRGER Lukas 1996 M GER TSV Neu-Ulm
74 SCHWALB Keno SCHWALB Keno 1995 M GER Walddörfer SV
75 BAKO Tamas 1995 M HUN Szeged
76 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE Budapest
77 POST Patrick 1995 M NED s.v. Tréville
78 MASZKOWSKI Marek 1995 M POL AZS AWF Warszawa
79 ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling
80 HANKENNE Guillaume 1996 M BEL
81 SEBBAN Theo 1996 M FRA Masque de fer Lyon
82 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth
83 CHARREU Jose 1998 M POR
84 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN Trekanten København
85 VASCONCELOS Tomas 1996 M POR Academia de Esgrima João Gomes
86 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz
87 OSSA Benedict OSSA Benedict 1996 M GER
87 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER FC Moers
89 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER
90 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk
91 LENCBERGS Toms 1995 M LAT BJSS Ridzene
92 PRAILE Martin 1995 M BEL
93 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
94 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart
95 BOUTTEFEUX Robin 1996 M BEL SR Grande Harmonie
96 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal
97 FLUCUS George 1996 M ROU CS Satu Mare
97 TENBERGEN Paul 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr
99 GEORGESCU Alexandru 1996 M ROU CSA Steaua Bucuresti
100 KLEPZIG Philipp 1996 M GER FC Schkeuditz
101 PALUSZKIEWICZ Kasper 1996 M POL AZS AWF Poznan
102 ABRAHAMS Steven 1996 M BEL Schermkring Herckenrode
103 HONET Antoine 1996 M BEL
104 ZURAWSKI Bartosz 1997 M POL AZS AWF Poznan
105 KOPER Krystian 1995 M POL
106 SAMOREK Dominik 1996 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
107 VAN GIJSEL Sander 1996 M BEL De Maneschermer
108 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club, CCC-M
109 RAFFIN Sven RAFFIN Sven 1995 M GER TSV Neu-Ulm
110 MURCH Sebastian 1995 M GER TSV Weilheim
111 PRAUS Darius 1996 M GER TSV Berlin-Wittenau
112 HEIDENREICH Silas 1997 M GER Quernheimer FC
113 BAPPERT Alexander 1997 M GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
113 WOOLLARD Max 1995 M GBR Salle Paul Fencing Club
115 BRÖKEMEIER Marlon 1997 M GER
116 PREDA Teodor 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti
117 KRAFT Alexander 1996 M GER
118 LAMBRECHTS Jo 1997 M BEL Schermkring Herckenrode
118 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
120 RAPP Guillaume 1995 M SUI CEM Morges
121 COULAIE Nicolas 1995 M BEL
122 JAINATHSINGH Edgar 1995 M NED s.v. En Cavant
123 SANGUINO Rodrigo 1997 M POR
124 BIELER Martin 1997 M GER
125 ABRAMS Floris 1995 M BEL De Maneschermer
125 GONZALEZ Lorenzo 1997 M GER
127 JUNGE Rick Justin JUNGE Rick Justin 1996 M GER
128 BOESEN Tor Emil 1996 M DEN
128 TIMMERMANS Nathan 1996 M BEL
130 SCHLINDWEIN Alexandre 1995 M GBR Leicester Fencing Club
131 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
132 POKORNY David 1995 M SVK KS Samorin
133 MÜLLER Robert 1996 M GER FC Schkeuditz
134 OLIVEIRA Joao 1995 M POR
135 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart
136 KORDUPEL Lukas 1997 M BEL
136 CIPOLLONE Carlo 1997 M ITA
138 RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff Academy of Fencing
139 VAN UITERT Bastiaan 1996 M NED SC Noord
141 VÖGELE Alexander 1996 M GER Dresdener FC
142 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus
143 STEINBACH Theo STEINBACH Theo 1997 M GER
143 ENDLER Tobias 1995 M AUT StLFC Graz
145 HEROLD Jakob HEROLD Jakob 1995 M GER
146 LECHNER Felix 1995 M AUT StLFC Graz
147 OBERHUBER Philipp 1996 M AUT FK Vöcklabruck
148 KOCHAN Alexander 1996 M GER
149 KOSINSKIY Ivan 1996 M RUS
150 LOEKKEGAARD Emil Boegh 1996 M DEN
151 SØRENSEN Julius 1996 M DEN
152 GIROD Maxim GIROD Maxim 1996 M GER
153 GARLIN Max 1995 M GER
154 TULEN Rafael 1997 M NED TSV Bayer 04 Leverkusen, s.v. Scaramouche
155 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin
156 KLUSENDICK Lennard Victor 1997 M GER Kieler MTV
157 SCHWEIZER Oliver 1996 M GER SV Esslingen
158 MATERNE Pierre Antoine 1997 M BEL
159 MUNDIGLER Dominik 1995 M AUT FK Vöcklabruck
160 MARONET Alexis 1996 M BEL
161 RICHTER Tilman 1998 M GER
161 PULLES Guus 1996 M NED s.v. ArgOss
163 ECKSTEIN Fabian ECKSTEIN Fabian 1998 M GER
164 MEJLVANG Hans Christian 1997 M DEN
165 DUNNILL Oliver 1996 M GBR
166 HUYBRECHT Gijs 1995 M BEL
166 MARGARITIDIS Timo 1997 M GER DFC Düsseldorf
168 MÄRKLE Clemens 1997 M GER PSV Stuttgart
169 NEUMANN Paul NEUMANN Paul 1996 M GER
170 LEHMICKE Christian 1998 M GER
171 BOIKOV Maksym 1997 M UKR
172 PILLING Eric PILLING Eric 1997 M GER
172 GOMBOS Tom GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim
172 FRIESEN Peter 1995 M GER
172 KLEIN Christopher 1998 M GER
176 POERSCHKE Jürgen POERSCHKE Jürgen 1998 M GER FC Mosbach
177 KLUGE Peter 1997 M GER
178 KROLL Sebastian 1997 M GER FC Oelsnitz
178 POERSCHKE Jan POERSCHKE Jan 1998 M GER FC Mosbach
178 DICKEL Justus Felix 1998 M GER FC Moers
181 UNGER Ondrej 1998 M SVK KS Samorin

Oct 16, 2010 - Int. Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno, Comini Padova
2 KULHANEK Nathan 1994 M NED Zaal Heerooms
3 RAISCH Andrej 1994 M GER
3 NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE BUDAPEST
5 GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
6 DÖRR Georg 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
7 PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz
8 MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves
9 BÄHREN Tobias 1994 M GER Rheydter TV
10 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
11 KOSICKI Aleksander 1994 M POL Budowlani Torun
12 SUPE Karlis 1994 M LAT BJSS Ridzene
13 BIES Milosz 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
14 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt
15 BLASCZYK Florian 1994 M GER
16 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin
17 ZIEGLER Jörn 1994 M GER SV Esslingen
18 SITOVS Ilja 1994 M LAT BJSS Ridzene
19 PANITI Attila 1994 M HUN MTK
20 KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan
21 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves
22 CHRISTEL Felix 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
23 LANGER Mario 1995 M AUT FU Krems
24 STEFFEN Alexander STEFFEN Alexander 1994 M GER
25 MOSA Tamas 1994 M HUN Torekves
26 LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE BUDAPEST
27 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT BJSS Ridzene
28 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes
29 TABURY Alan 1994 M BEL
30 ZATIK Lörinc ZATIK Lörinc 1994 M GER TG Dörnigheim
31 PRZYLUSKI Dominik 1995 M POL UKS KUSY Warszawa
32 ADAMSKI Lukasz 1994 M POL AZS AWF Poznan
33 SZABO Akos 1994 M HUN MTK
34 PAL Gergely 1994 M HUN MTK
35 HIRSCH Marian HIRSCH Marian 1994 M GER
36 POPIEL Michal 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
37 LENCBERGS Toms 1995 M LAT BJSS Ridzene
38 GAWLIKOWSKI Karol 1995 M POL Wroclawianie
39 RIEDER Florian 1995 M GER
40 GARBAT Alex 1995 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
41 TETERIS Lukas 1996 M LAT BJSS Ridzene
42 HIELSCHER Alexander 1994 M GER FC Schkeuditz
43 HEJNY Michal 1994 M POL MKS Kusy Szczecin
44 COFINO Jeremy 1994 M BEL
45 MURCH Sebastian 1995 M GER TSV Weilheim
46 BODINO Pierre 1994 M FRA
47 FINKE Maximilian 1994 M GER
48 PARMENTIER Clement 1995 M BEL
49 ERDMANN Pascal 1994 M GER
50 COULAIE Nicolas 1995 M BEL
51 DESEMBERG Yannick 1994 M BEL
52 HÜLSEY Marius 1994 M GER FK Hannover
53 TIMBALIST Mihail 1994 M MDA Scoala de Scrima
54 EVANS James-Edward 1994 M IRL Millfield
55 ANDERSEN Tobias Alvin 1994 M DEN
56 MAYER Max MAYER Max 1995 M GER
57 ABRAMS Floris 1995 M BEL De Maneschermer
58 CERVINO-WOOD Mathias 1994 M BEL
58 LACZKOVICS Daniel 1994 M HUN BHSE BUDAPEST
60 VALICSEK Peter 1994 M HUN MTK
61 NIKOLEIZIG Holger 1995 M GER FSC Nordhausen
62 KASPRZYK Dawid 1995 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan
63 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
64 KLOOTS Ward 1994 M NED SC Amsterdam
65 WIDHAMMER Florian 1994 M GER
66 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk
67 THOR Proscha THOR Proscha 1994 M GER
68 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling
69 PFANN Florens 1995 M GER
70 HAMACHER Thies 1994 M GER
71 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
72 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava
73 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN Trekanten København
74 SZANA Marton Levente 1994 M HUN UTE Budapest
75 DENNEMARCK Johannes 1994 M GER
76 COLLIGNON Nicolas 1994 M FRA
76 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
78 RÖTHLEIN Yannick RÖTHLEIN Yannick 1994 M GER TV Cannstatt
79 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers
80 VAN GIJSEL Sander 1996 M BEL De Maneschermer
81 SIMONETTI Jakkrit 1994 M SUI CEM Morges
82 SCHOPPA Dominik 1995 M GER
83 FARKAS Karoly 1994 M HUN UTE Budapest
84 KARAKURT Ege 1994 M TUR Izmir Ferdi
85 CHOINSKI Patryk 1995 M POL AZS AWF Warszawa
86 RAPP Guillaume 1995 M SUI CEM Morges
87 RAHBEK Alexander Christian 1995 M DEN
88 ROTHE Sebastian ROTHE Sebastian 1995 M GER
89 HOLZNER Roman 1995 M GER
90 BRAUN Pascal BRAUN Pascal 1995 M GER
91 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE Budapest
92 PRAILE Martin 1995 M BEL
93 SCHÄFER Ulf SCHÄFER Ulf 1995 M GER
94 BRANDSTÄTTER Julian 1994 M GER Heidenheimer SB
95 KONIECZNY Tomasz 1996 M POL AZS AWF Warszawa
96 CZARNUL Maciej 1995 M POL IKS Leszno
97 ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk
98 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz
99 MASZKOWSKI Marek 1995 M POL AZS AWF Warszawa
100 FELNER Markus 1994 M AUT FUW Wien
101 ENDLER Tobias 1995 M AUT StLFC Graz
102 ANANJINS Stefans 1995 M LAT Frankfurter TV, BJSS Ridzene
103 AHRENS Bert 1994 M GER
104 OSSA Benedict OSSA Benedict 1996 M GER
105 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim
106 DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München
107 BLOCH Moritz BLOCH Moritz 1994 M GER
108 HUNT-HANEY Caelán HUNT-HANEY Caelán 1994 M GER
109 SCHREINER Raphael 1994 M AUT StLFC Graz
110 KHACHATRYAN Armen 1994 M GER FC Greifswald
111 ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling
112 PHILIPPE Jules 1994 M BEL
113 STIENHENSER Maximilian 1994 M GER
114 MEIßGEIER Anton MEIßGEIER Anton 1994 M GER
115 KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim
116 TIMMERMANS Nathan 1996 M BEL
116 GARLIN Max 1995 M GER
118 DINSE Eric 1996 M GER
119 VÖGELE Alexander 1996 M GER Dresdener FC
120 FICHTEL Lars FICHTEL Lars 1996 M GER
121 GÜNTHER Hans GÜNTHER Hans 1996 M GER
122 DOLLINGER Sascha DOLLINGER Sascha 1995 M GER
123 DEAK Mark 1994 M HUN UTE Budapest
124 BOESEN Tor Emil 1996 M DEN
125 BIREN Bora Ismail 1996 M TUR Istanbul Hasal
126 POST Patrick 1995 M NED s.v. Tréville
127 ERDMANN Fabian 1995 M GER
128 HANKENNE Guillaume 1996 M BEL
129 MESTDAGH Frederic 1994 M BEL Confrerie Gent
130 GRIMM Florian 1994 M GER
131 RAFFIN Sven RAFFIN Sven 1995 M GER TSV Neu-Ulm
132 WIDHAMMER Thomas 1995 M GER
133 BOUTTEFEUX Robin 1996 M BEL SR Grande Harmonie
134 SALMINA Stefan 1996 M AUT
134 CARLSEN Jasper 1994 M DEN JAF Arhus
136 MARONET Alexis 1996 M BEL
136 ANRATHER Christian 1996 M AUT
140 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim
140 STIENHENSER Dominik 1996 M GER
141 HUNGERBÜHLER Nicolas 1996 M SUI CAL Lausanne
142 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart
143 HOFFMANN Henry 1997 M GER
144 KLEMM Romuald 1995 M CZE Serm Liberec
144 ABRAHAMS Steven 1996 M BEL Schermkring Herckenrode
146 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER
147 BÖHM Maximilian Carl 1994 M GER
147 HÖRGER Lukas 1996 M GER TSV Neu-Ulm
149 KLEPZIG Philipp 1996 M GER FC Schkeuditz
150 SZIKELA Steven 1997 M SVK KS Samorin
151 MAYER Maximilian 1994 M AUT
152 DE GAULTIER Pierre 1994 M BEL
153 TRAUDT Dennis 1996 M GER
154 HONZEK Jan 1994 M CZE Serm Liberec
155 LOEKKEGAARD Emil Boegh 1996 M DEN
156 VANDERAERDEN Levi 1996 M BEL
156 SIMKOVIC Vendelin 1995 M SVK KS Samorin
158 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart
159 SØRENSEN Julius 1996 M DEN
159 SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava
161 KOCHAN Alexander 1996 M GER
162 STEINBAUER Adam 1994 M CZE Serm Liberec
162 VADANIUC Eugeniu 1994 M MDA CSPLN
164 GALAN Jan 1995 M SVK Slavia STU Bratislava

Nov 7, 2009 - Internationaler Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal
2 PARCHATKA Niklas 1993 M GER
3 PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES
3 WEINBERGER Oskar 1993 M SWE
5 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
6 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club
7 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE
8 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno, Comini Padova
9 AUREY Anthony 1993 M FRA RUEIL MALMAI
10 DÖRR Georg 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
11 ARCHER Kristjan 1994 M GBR Newham Swords
12 UFTRING Niklas 1993 M GER (FS TG Würzburg), FC Tauberbischofsheim
13 KULHANEK Nathan 1994 M NED Zaal Heerooms
14 SAVIN Alexander 1994 M GBR Newham Swords
15 DELORME Leo 1993 M FRA JARNAC CE
16 COMMEUREUC Benjamin 1993 M FRA AUBERVILLIER
17 CHERITON Kareem 1993 M GBR Sussex House Fencing Club
18 BLANQUIN Maxime 1993 M FRA PARIS CEP
19 PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz
20 MOLINARO Romain 1995 M FRA HENIN BEAUMONT
21 GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
22 LECOINTRE Ghislain 1993 M FRA
23 RAISCH Andrej 1994 M GER
24 JUREWICZ Jakub 1993 M POL Zjednoczeni Pabianice
25 MABED Yanis Baptiste 1993 M ALG (Mouloudia Club d'Alger), NICE OGC
26 VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen
27 BOUGEOIS Valentin 1993 M FRA RUEIL MALMAI
28 PINGEL Antoine 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES
29 ALBRECHT Marcin 1993 M POL Budowlani Torun
30 HUBER Julian 1993 M GER MTV München
31 REY Florian 1993 M FRA MULHOUSE FC
32 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE KFK Kalmar
33 MARZOCCHI Alban 1993 M FRA FREJUS AMSL
34 TUYN Dylan 1994 M NED s.v. Ter Weer
35 FLYBORG Ludvig 1993 M SWE
35 HUANT Cyrille 1993 M FRA GRENOBLE UC
37 KNITTER Mateusz 1993 M POL UKS Atena Gdansk
38 BENETEAU Mickael 1993 M FRA TRAPPES
39 SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa
40 SZIKELA Nikolas 1993 M SVK KS Samorin
41 BORDONARO Luca 1993 M FRA NICE OGC
42 BARON Corentin 1994 M FRA TEAM FLEURET
43 MFOUNGOUO Chimed 1993 M FRA
44 EVENO Brice 1993 M FRA ROUEN CE
45 BECARD Victor 1994 M FRA ST DIZIER
46 KOSICKI Aleksander 1994 M POL Budowlani Torun
46 N'KENE MBIA BENE Cedric 1993 M CMR TRAPPES
48 ABOLTINS Roberts 1993 M LAT BJSS Ridzene
49 COLLINEAU Virgile 1994 M FRA PAYS AIX
50 LECOMTE Rodolphe 1993 M FRA ST DIZIER
51 METZA Oskar 1993 M POL AZS AWF Poznan
52 CLARKE Thomas 1993 M GBR Arnold and Carlton SC
53 RATTAN Amol 1993 M GBR Newham Swords
54 RIZELL Simon 1994 M SWE GFK Göteborg
55 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
56 WARD Samuel 1993 M GBR Chilwell Blades Fencing Club
57 ZATIK Lörinc ZATIK Lörinc 1994 M GER TG Dörnigheim
58 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK
59 ROBINSON Alex 1993 M GBR Sussex House Fencing Club
60 DAUB Pierre-Louis 1993 M FRA VILLE AVRAY
61 BOGAERT Vivien 1993 M BEL
62 MAYER Maximilian MAYER Maximilian 1995 M GER
63 GUIN Dorian 1994 M FRA Masque de fer Lyon
65 NOWOSIELSKI Ksawery 1993 M POL AZS AWF Gdansk
66 FRANCESON Filip 1993 M POL
67 DESBENOIT Clement 1994 M FRA NICE OGC
68 SHKIRAT Adam 1993 M GER FC Oelsnitz
69 ESTEVES Alexis 1993 M FRA RUEIL MALMAI
70 BON Ruben 1993 M NED s.v. Ter Weer
71 BÄHREN Tobias 1994 M GER Rheydter TV
72 FITTON Matthew 1993 M GBR Salle Kiss Fencing Club
73 KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan
74 ZIEGLER Jörn 1994 M GER SV Esslingen
75 JANKOWIAK Dominik 1993 M POL AZS AWF Poznan
76 VAUDAUX Jeremie 1995 M FRA PAYS AIX
77 CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss Fencing Club
78 PRECHT Oliver PRECHT Oliver 1993 M GER
79 KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau
80 LEGINY Florian 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES
81 VAN STRAALEN Hessel 1993 M NED A.S.V. van den Berg
82 KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US
83 TACZKOWSKI Dawid 1993 M POL AZS AWF Poznan
84 SUPE Karlis 1994 M LAT BJSS Ridzene
85 ANDRZEJAK Piotr 1993 M POL AZS AWF Warszawa
86 TYCZYNSKI Michal 1993 M POL AZS AWF Warszawa
87 BROCAS Jean 1993 M FRA LYON SE
88 LENCBERGS Toms 1995 M LAT BJSS Ridzene
89 HENDRIE George 1994 M GBR Sussex House Fencing Club
90 HÄSE Dennis 1993 M GER FC Schkeuditz
91 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin
92 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava
93 CHRISTEL Felix 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
94 SALE Joseph 1993 M GBR Espada Fencing Club
95 HIRSCH Marian HIRSCH Marian 1994 M GER
96 AVRIL Casey 1993 M GBR WFFC
97 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt
98 KÜRTEN Matthias 1994 M GER
99 MARTIN Julius 1994 M SWE DIF Stockholm
100 COFINO Jeremy 1994 M BEL
101 BRANDSTÄTTER Julian 1994 M GER Heidenheimer SB
102 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers
103 LANGER Mario 1995 M AUT FU Krems
104 WIDHAMMER Florian 1994 M GER
105 PRZEDNOWEK Adrian 1993 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
106 ZENGEL Tobias 1993 M GER TSV Ansbach
107 ROUILLARD Morgan 1994 M FRA TEAM FLEURET
108 LAURAIRE Jason 1993 M FRA
109 ANTOINE Thomas 1995 M FRA NICE OGC
110 ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk
110 ISAKSON Erik 1993 M SWE
112 MARTIN Remi 1993 M FRA Masque de fer Lyon
113 THOR Proscha THOR Proscha 1994 M GER
114 HÜLSEY Marius 1994 M GER FK Hannover
115 PARMENTIER Clement 1995 M BEL
116 STÜHLER Maximilian 1993 M AUT FU Krems
117 WIECEK Nicolas 1994 M FRA TEAM FLEURET
118 LAFONT Thibault 1993 M FRA MULHOUSE FC
118 HOHMUTH Kilian HOHMUTH Kilian 1994 M GER
120 ANDERSEN Tobias Alvin 1994 M DEN
121 CHOINSKI Patryk 1995 M POL AZS AWF Warszawa
122 WOLF Leon 1993 M GER
123 KLINGER Felix 1994 M GER
124 DOURDENT Hippolyte 1994 M FRA PARIS CEP
125 MAYER Max MAYER Max 1995 M GER
126 ZSCHÄTZSCH Daniel ZSCHÄTZSCH Daniel 1993 M GER MTV Giessen
127 KRUK Mateusz 1993 M POL Budowlani Torun
128 SCHMUTZLER Yannic SCHMUTZLER Yannic 1993 M GER
129 CASTANIE Corentin 1994 M FRA HENIN BEAUMONT
130 PERIER Sebastien 1994 M FRA Masque de fer Lyon
131 LIEGE Timothe 1993 M BEL (CGDEL Luxembourg), CE de Neufchateau
132 ZSACSEK Viktor 1993 M AUT FUM Mödling
133 SCHÄFER Ulf SCHÄFER Ulf 1995 M GER
134 UNIK Simon UNIK Simon 1994 M GER
135 BONNET Leo 1993 M FRA TEAM FLEURET
136 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes
137 MANTELS Vincent 1993 M BEL
139 GARLIN Max 1995 M GER
140 CASARI Fabio 1993 M AUT FUM Mödling
141 GARIN Eloi 1994 M FRA Masque de fer Lyon
142 SUNDBYE Richard 1993 M SWE GFK Göteborg
143 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
144 SCHOPPA Dominik 1995 M GER
145 KHACHATRYAN Armen 1994 M GER FC Greifswald
146 MODISCH Maik 1993 M GER
147 STJERNDAL Jimmy 1994 M SWE
148 LEE Toby 1994 M GBR Sussex House Fencing Club
149 SOBCZAK Piotr 1995 M POL UKS Atena Gdansk
150 DE GAULTIER Pierre 1994 M BEL
151 NICK Fabian NICK Fabian 1993 M GER
152 HEITMÜLLER Hannes HEITMÜLLER Hannes 1993 M GER
153 STEFFEN Alexander STEFFEN Alexander 1994 M GER
154 FINKE Maximilian 1994 M GER
155 BARROUK Aaron BARROUK Aaron 1994 M FRA PARIS CEP
156 ERDMANN Pascal 1994 M GER
156 HOLZNER Roman 1995 M GER
156 COLLIGNON Nicolas 1994 M FRA
159 DESCHAMPS Romain 1993 M FRA ST DIZIER
160 HAUDUROY Louis 1994 M FRA PARIS CEP
161 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam
162 TSEVELEV Pavel TSEVELEV Pavel 1993 M GER
163 HOFFMANN Henry 1997 M GER
164 TABURY Alan 1994 M BEL
165 ROTHE Sebastian ROTHE Sebastian 1995 M GER
166 DENNEMARCK Johannes 1994 M GER
167 SITOVS Ilja 1994 M LAT BJSS Ridzene
168 HEJNY Michal 1994 M POL MKS Kusy Szczecin
169 CHEVILLOTTE Arthur 1996 M FRA PARIS CEP
170 HIELSCHER Alexander 1994 M GER FC Schkeuditz
171 SCHNEIDER Nils SCHNEIDER Nils 1994 M GER TSV Buchholz 08
172 SCHWALB Keno SCHWALB Keno 1995 M GER Walddörfer SV
173 MEIßGEIER Anton MEIßGEIER Anton 1994 M GER
174 NAGEL Christian NAGEL Christian 1994 M GER Walddörfer SV
175 DÜBEN Jonas DÜBEN Jonas 1993 M GER
176 WOLLENHAUPT Lennart WOLLENHAUPT Lennart 1993 M GER Walddörfer SV
177 TETERIS Lukas 1996 M LAT BJSS Ridzene
178 SWATOWSKI Hubert 1996 M POL MKS Kusy Szczecin
179 HUNT-HANEY Caelán HUNT-HANEY Caelán 1994 M GER
180 MULLER Joyce 1994 M FRA NANTES NEC
181 REINERT Yannick 1993 M GER
182 LANGNER Marvin LANGNER Marvin 1993 M GER
182 STIENHENSER Dominik 1996 M GER
182 RIEDER Florian 1995 M GER
185 GRÄTZ Adrian GRÄTZ Adrian 1994 M GER
186 PFANN Florens 1995 M GER
187 TOKARCZYK Lukasz 1993 M POL Budowlani Torun
188 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk
189 MEINERT Viktor 1996 M GER
190 ABRAHAMS Steven 1996 M BEL Schermkring Herckenrode
191 MURCH Sebastian 1995 M GER TSV Weilheim
192 SAND Robin 1994 M SWE
192 ZACHMANN Paul ZACHMANN Paul 1993 M GER
194 MAYER Maximilian 1994 M AUT
195 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN Trekanten København
195 DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München
197 HELLER Max 1994 M GER FZ Erfurt EnGarde
198 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus
199 OTTOSSON Max 1993 M SWE
200 FELNER Markus 1994 M AUT FUW Wien
201 CERVINO-WOOD Mathias 1994 M BEL
202 KIPPENBERGER Maximilian KIPPENBERGER Maximilian 1994 M GER Fechterring Hochwald
203 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim
204 TRZNADEL Bartosz 1995 M POL UKS Atena Gdansk
205 GLUMA Felix 1995 M GER
206 ZIEGENHAGEN Leonardo ZIEGENHAGEN Leonardo 1994 M GER
207 OSSA Benedict OSSA Benedict 1996 M GER
208 ROGGEN Louis 1994 M BEL
209 DOLLINGER Sascha DOLLINGER Sascha 1995 M GER
210 VUYLSTEKE Michiel 1993 M BEL
210 MICHELI Felice MICHELI Felice 1993 M GER
210 ZIMMERMANN Peter ZIMMERMANN Peter 1994 M GER
213 GÜNTHER Hans GÜNTHER Hans 1996 M GER
213 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER
213 KLINGNER Tobias KLINGNER Tobias 1994 M GER
216 POKORNY David 1995 M SVK KS Samorin
217 VAN LOON Nick 1993 M NED s.v. Ter Weer
217 MIELLER Tim MIELLER Tim 1996 M GER
219 RAPP Philip Konstantin 1994 M GER
219 BLOCH Moritz BLOCH Moritz 1994 M GER
221 BAPPERT Alexander 1997 M GER SC Amsterdam, TG Frankenthal
222 PAEGLITIS Lauris 1994 M LAT BJSS Ridzene
223 SCHOLZ Alexander 1995 M GER Eintracht Duisburg
224 VAN OUDENALLEN Daniel 1993 M NED s.v. Ter Weer
225 MESTDAGH Frederic 1994 M BEL Confrerie Gent
225 WIDHAMMER Thomas 1995 M GER
227 DEWALD Max DEWALD Max 1994 M GER Fechterring Hochwald
227 LEH Merlin LEH Merlin 1993 M GER
229 FRÖBEL Max FRÖBEL Max 1995 M GER FC Oelsnitz
230 RAFFIN Sven RAFFIN Sven 1995 M GER TSV Neu-Ulm
231 PRAILE Martin 1995 M BEL
232 KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim
232 LACHNITT Joel LACHNITT Joel 1993 M GER
234 NIKOLEIZIG Holger 1995 M GER FSC Nordhausen
235 GRANER Leonhard GRANER Leonhard 1995 M GER
235 MEINHARD Kai MEINHARD Kai 1994 M GER TG Dörnigheim
235 VANDERAERDEN Levi 1996 M BEL
235 SIMKOVIC Vendelin 1995 M SVK KS Samorin
239 HARJUNG Lukas 1994 M GER
240 GRIMM Florian 1994 M GER
240 SCHREINER Raphael 1994 M AUT StLFC Graz
240 MÜLLER Robert 1996 M GER FC Schkeuditz
243 GIROD Maxim GIROD Maxim 1996 M GER
244 HEROLD Jakob HEROLD Jakob 1995 M GER
245 DESEMBERG Yannick 1994 M BEL
246 BRAINMAN Daniel-Mike 1995 M GER Frankfurter TV
247 HAMACHER Thies 1994 M GER
247 PRAUS Darius 1996 M GER TSV Berlin-Wittenau
249 PLESKER Florian 1994 M GER
249 STIER Oliver 1993 M GER TSB Schwäbisch Gmünd
249 ROMANOVSKIS German ROMANOVSKIS German 1994 M GER
252 WOLF Jonas WOLF Jonas 1995 M GER
252 PALM Daniel PALM Daniel 1993 M GER Wiesbadener FC
254 KOCH Philip KOCH Philip 1995 M GER
254 RONDAHL Vilhelm 1993 M SWE
254 VÖGELE Alexander 1996 M GER Dresdener FC
257 HORSTMANN Manuel-Stephen 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R.
257 SCHWALB Rafael 1993 M GER
259 AHRENS Bert 1994 M GER
260 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC
261 DUDZIC Wojciech 1993 M POL AZS AWF Gdansk
262 KLEIN Kevin KLEIN Kevin 1995 M GER
263 DIETZE Dominic DIETZE Dominic 1994 M GER
263 DINSE Eric 1996 M GER
263 KROPKA Lars KROPKA Lars 1995 M GER
266 GALAN Jan 1995 M SVK Slavia STU Bratislava
267 SABLOWSKI Patrick SABLOWSKI Patrick 1997 M GER TSG Bergedorf
268 ENGELHARD Erik ENGELHARD Erik 1996 M GER
268 MÜLLER Philipp MÜLLER Philipp 1995 M GER
270 KNORSCHEIDT Matthias KNORSCHEIDT Matthias 1994 M GER
270 PILLING Eric PILLING Eric 1997 M GER
270 KOCHAN Alexander 1996 M GER
273 LUSANSKY Alexander LUSANSKY Alexander 1997 M GER
274 KRUKOWSKI Jedrzej 1997 M POL

Oct 25, 2008 - Internationaler Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn
2 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK
3 LE CORRE Robin 1992 M FRA PARIS CEP
3 HARI Mate 1992 M HUN Terezvaros
5 NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE BUDAPEST
6 KOPER Damian 1992 M POL AZS AWF Poznan
7 HARTMANN Markus 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
8 SCHARF Wilhelm 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
9 MOIZAN Romain 1992 M FRA PARIS CEP
10 KAHL Sascha 1992 M GER
11 HENTSCHEL Aaron 1992 M GER
12 UFTRING Niklas 1993 M GER (FS TG Würzburg), FC Tauberbischofsheim
13 THALMANN Steffen 1992 M GER TG Dörnigheim
14 SCHEPER Vincent SCHEPER Vincent 1992 M GER
15 BASINSKI Mikolaj 1992 M POL AZS AWF Poznan
16 THIMONIER Baptiste 1992 M FRA
17 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club
18 JANSSEN Max 1992 M NED SC Amsterdam
19 NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE BUDAPEST
20 FÖRSTER Arno FÖRSTER Arno 1992 M GER TG Dörnigheim
21 MAXEM Matthias 1992 M GER
22 KAMPHAUS Eric 1992 M LUX CGDEL Luxembourg
23 PARCHATKA Niklas 1993 M GER
24 GLUMA Max 1992 M GER
25 FLECK David 1992 M GER
26 SAJO Daniel 1993 M HUN UTE Budapest
27 GYORGYI Antal 1993 M HUN UTE Budapest
28 PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz
29 JANKOWIAK Dominik 1993 M POL AZS AWF Poznan
30 HÖSELE Robert 1992 M AUT StLFC Graz
31 ARCHER Kristjan 1994 M GBR Newham Swords
32 METZA Oskar 1993 M POL AZS AWF Poznan
33 KULHANEK Nathan 1994 M NED Zaal Heerooms
34 JESSING Oliver Birk 1992 M DEN
35 WISNIEWSKI Rafal 1993 M POL AZS AWF Poznan
36 GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
37 RATTAN Amol 1993 M GBR Newham Swords
38 TATUSCH Lucas 1992 M GER
39 KÜRTEN Christian 1992 M GER
40 STÜHLER Maximilian 1993 M AUT FU Krems
41 ZORKOCZY Zoltan 1993 M HUN BHSE BUDAPEST
42 KOLEC Piotr 1993 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
43 NICK Fabian NICK Fabian 1993 M GER
44 PATOCS Balazs 1993 M HUN MTK
45 BON Ruben 1993 M NED s.v. Ter Weer
46 INGLESON Ross 1992 M GBR Cambridge Cadets Escrime
47 KALI Andras 1993 M HUN BHSE BUDAPEST
48 ROZSA Laslo 1992 M HUN
49 ALLEN Thomas 1992 M GBR Sussex House Fencing Club
50 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
51 VALTA Brian 1994 M CZE USK Praha
52 TUYN Dylan 1994 M NED s.v. Ter Weer
53 SUELE Bendeguz 1992 M HUN ZVE Zalaegerszeg
54 PRZEDNOWEK Adrian 1993 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
55 AVRIL Casey 1993 M GBR WFFC
56 CHERITON Kareem 1993 M GBR Sussex House Fencing Club
57 GROF Attila 1993 M HUN Torekves
58 VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen
59 MLECZEK Konrad 1992 M POL Zjednoczeni Pabianice
60 STRATE Maximilian STRATE Maximilian 1992 M GER
61 ABOLTINS Roberts 1993 M LAT BJSS Ridzene
62 PRECHT Oliver PRECHT Oliver 1993 M GER
63 O'DONNELL Callum 1992 M GBR WFFC
64 HIRSCH Marian HIRSCH Marian 1994 M GER
65 FRANCESON Filip 1993 M POL
66 RITSCH Sebastian 1992 M AUT
66 ROBINSON Alex 1993 M GBR Sussex House Fencing Club
68 DÖRR Georg 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
69 GANS Tizian GANS Tizian 1992 M GER
69 LEGRAIN Valentin 1992 M BEL
71 ANDRZEJAK Piotr 1993 M POL AZS AWF Warszawa
72 BARCZA Akos 1994 M HUN UTE Budapest
73 TACZKOWSKI Dawid 1993 M POL AZS AWF Poznan
74 PUGGAARD-HESS Mikkel 1992 M DEN Trekanten København
75 TYCZYNSKI Michal 1993 M POL AZS AWF Warszawa
75 CLARKE Thomas 1993 M GBR Arnold and Carlton SC
77 HUBER Julian 1993 M GER MTV München
78 MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves
78 KNITTER Mateusz 1993 M POL UKS Atena Gdansk
80 BOGAERT Vivien 1993 M BEL
81 PERESADA Wojciech 1992 M POL AZS AWF Warszawa
82 KITTELMANN Paul KITTELMANN Paul 1992 M GER
83 NIEDZIELSKI Lukasz 1992 M POL Polonia Leszno
84 ROZENBERGS Tomass 1994 M LAT Asmens
85 LITTLE Clarke 1992 M IRL Belfast Fencing Club
86 FLETCHER Anthony-Thomas 1992 M GBR Bolton Fencing Club
87 WISNIEWSKI Jakub 1992 M POL AZS AWF Gdansk
87 BLASCZYK Florian 1994 M GER
89 MÜLLER Nils-Christian MÜLLER Nils-Christian 1992 M GER TSV Buchholz 08
90 TEBBE Luan TEBBE Luan 1992 M GER
91 LIEBNER Ferry 1992 M GER
92 WOLF Leon 1993 M GER
92 FITTON Matthew 1993 M GBR Salle Kiss Fencing Club
94 KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan
94 BROUGHAM Samuel 1992 M GBR Louth Fencing Club
94 REITINGER David 1992 M HUN
97 HÄSE Dennis 1993 M GER FC Schkeuditz
98 THOR Proscha THOR Proscha 1994 M GER
99 SZEWCZYK Szymon 1994 M POL AZS AWF Gdansk
100 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN Trekanten København
101 PFEFFERKORN Robin 1992 M AUT
102 GILL Alexander 1992 M AUT FUM Mödling
102 SCHMUTZLER Yannic SCHMUTZLER Yannic 1993 M GER
104 SABART Daniel 1992 M CZE USK Praha
105 KAMKE Nikolas 1992 M GER
106 HEITMÜLLER Hannes HEITMÜLLER Hannes 1993 M GER
107 BIES Milosz 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
108 ORCHART George 1992 M GBR Gwent Sword Club
109 ZABICKI Ignacy 1993 M POL AZS AWF Gdansk
109 KAUFER Kevin 1992 M GER
111 HEJNY Michal 1994 M POL MKS Kusy Szczecin
111 BRANDSTÄTTER Julian 1994 M GER Heidenheimer SB
113 BÄHREN Tobias 1994 M GER Rheydter TV
113 BRYANT Acland 1992 M GBR Salle Paul Fencing Club
115 VAN LOON Nick 1993 M NED s.v. Ter Weer
116 WEINMANN Hartmut WEINMANN Hartmut 1993 M GER
117 WOLF Henrik 1992 M GER Freiburger TS
117 SCHWALB Rafael 1993 M GER
119 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava
120 DITTMANN Julian 1992 M GER
121 GLUMA Felix 1995 M GER
122 ZIEGLER Jörn 1994 M GER SV Esslingen
123 LEUE Jakob LEUE Jakob 1994 M GER
123 ANDERSCH Michel ANDERSCH Michel 1995 M GER
125 DROEGE Oliver 1994 M GER MTV München
126 LIEGE Timothe 1993 M BEL (CGDEL Luxembourg), CE de Neufchateau
127 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers
128 KHACHATRYAN Armen 1994 M GER FC Greifswald
129 JUREWICZ Jakub 1993 M POL Zjednoczeni Pabianice
130 SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa
131 SIBERT Edward 1992 M GBR
132 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER
133 ZENGEL Tobias 1993 M GER TSV Ansbach
134 KOWALSKI Filip 1994 M POL Budowlani Torun
135 OPOTCHITSKI Boris OPOTCHITSKI Boris 1993 M GER
135 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
135 SITOVS Ilja 1994 M LAT BJSS Ridzene
138 LANGNER Marvin LANGNER Marvin 1993 M GER
138 MAKUCEWICZ Alek 1992 M GBR Aldershot Fencing Club
140 CLAUß Fabian CLAUß Fabian 1992 M GER FC Bremen-Nord
140 PALLUCH David 1900 M HUN
142 LENCBERGS Toms 1995 M LAT BJSS Ridzene
143 JEDRZEJEWSKI Filip 1992 M POL AZS AWF Poznan
144 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam
145 ONDERKO Konrad 1992 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
146 STALDER Leonard 1993 M SUI CEM Morges
147 MURCH Sebastian 1995 M GER TSV Weilheim
147 RAISCH Andrej 1994 M GER
149 VERHELLE Thomas 1992 M BEL Confrerie Gent
150 MACKOWIAK Kacper 1996 M POL MKS Kusy Szczecin
151 CHOINSKI Patryk 1995 M POL AZS AWF Warszawa
152 STIENHENSER Maximilian 1994 M GER
153 HÜTTE Peter HÜTTE Peter 1994 M GER
154 WIDHAMMER Florian 1994 M GER
155 POPIEL Michal 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw
156 SZABO Akos 1994 M HUN MTK
157 BÖRGMANN Lennart 1993 M GER USC Viadrina Frankfurt
158 AMIN Ludwig AMIN Ludwig 1995 M GER
159 GARLIN Max 1995 M GER
160 POST Patrick 1995 M NED s.v. Tréville
161 ERDMANN Pascal 1994 M GER
162 HOFSTÄTTER Martin HOFSTÄTTER Martin 1994 M GER
163 ZIEGENHAGEN Leonardo ZIEGENHAGEN Leonardo 1994 M GER
164 GRUNDY Sean 1992 M GBR
164 DE KEUSTER Jonathan 1992 M BEL Omnisword
166 MAYER Maximilian MAYER Maximilian 1995 M GER
167 REINHOLD Dawid REINHOLD Dawid 1994 M GER
168 KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim
169 DENNEMARCK Johannes 1994 M GER
170 HEROLD Jakob HEROLD Jakob 1995 M GER
170 TOKARCZYK Lukasz 1993 M POL Budowlani Torun
172 WIERSMA Kees 1992 M NED
173 BENDRUPS Alfreds 1900 M LAT
174 SCHÄFER Ulf SCHÄFER Ulf 1995 M GER
175 LEH Merlin LEH Merlin 1993 M GER
176 ROMANOVSKIS German ROMANOVSKIS German 1994 M GER
177 SWIRIDOW Anton 1995 M GER Eintracht Frankfurt
178 KLEPZIG Philipp 1996 M GER FC Schkeuditz
179 MEIßGEIER Anton MEIßGEIER Anton 1994 M GER
180 ZEKORN Fabian 1993 M GER
181 NEUMANN Holm Hagen NEUMANN Holm Hagen 1994 M GER
182 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling
183 LACHNITT Joel LACHNITT Joel 1993 M GER
184 MAYER Maximilian 1994 M AUT
185 RAPP Philip Konstantin 1994 M GER
186 CHRISTEL Felix 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
187 KÜRTEN Matthias 1994 M GER
187 ZACHMANN Paul ZACHMANN Paul 1993 M GER
189 GUSAKOVS Artjoms 1992 M LAT
189 DOMRÖSE Stephan DOMRÖSE Stephan 1993 M GER
191 SWATOWSKI Hubert 1996 M POL MKS Kusy Szczecin
192 HAMACHER Thies 1994 M GER
193 HÜLSEY Marius 1994 M GER FK Hannover
194 BÖHM Maximilian Carl 1994 M GER
195 SHKIRAT Adam 1993 M GER FC Oelsnitz
196 MACHETANZ Jan MACHETANZ Jan 1993 M GER
197 SCHULTHEIß Gernot SCHULTHEIß Gernot 1992 M GER
197 ROSE Tobias ROSE Tobias 1992 M GER
199 BRAUN Frederick 1995 M GER
200 KNORSCHEIDT Matthias KNORSCHEIDT Matthias 1994 M GER
201 MESTDAGH Frederic 1994 M BEL Confrerie Gent
201 WILLROTH Joseph Maxim WILLROTH Joseph Maxim 1994 M GER
201 KAMMEL Markus KAMMEL Markus 1993 M GER
204 HOHMUTH Kilian HOHMUTH Kilian 1994 M GER
205 STOß Christian STOß Christian 1993 M GER
206 GRÄTZ Adrian GRÄTZ Adrian 1994 M GER
207 SCHWALM Felix SCHWALM Felix 1995 M GER
208 PLESKER Florian 1994 M GER
209 SCHNEIDER Nils SCHNEIDER Nils 1994 M GER TSV Buchholz 08
210 MÜLLER Philipp MÜLLER Philipp 1995 M GER
211 DÜBEN Jonas DÜBEN Jonas 1993 M GER
212 ERDMANN Marcel 1992 M GER
213 JÜRGES Pascal 1992 M GER ETUF Essen
214 CHIUK Rafal 1993 M POL AZS AWF Warszawa
215 STEFFEN Alexander STEFFEN Alexander 1994 M GER
215 RIEDER Florian 1995 M GER
217 SMITS Francois 1993 M NED s.v. Ter Weer
218 HAASE Tim HAASE Tim 1993 M GER
219 GRANER Leonhard GRANER Leonhard 1995 M GER
220 CATZEL Nam 1993 M BEL
221 ROMMELFANGER Falko 1994 M GER
222 SCHÄFER Maximilian SCHÄFER Maximilian 1995 M GER
223 KAMPRAD Konrad KAMPRAD Konrad 1994 M GER
223 ZIMMERMANN Peter ZIMMERMANN Peter 1994 M GER
223 MEHNER Tom MEHNER Tom 1994 M GER
226 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz
227 HELLER Max 1994 M GER FZ Erfurt EnGarde
227 MAYER Max MAYER Max 1995 M GER
227 SCHÜTZE Richard SCHÜTZE Richard 1995 M GER
230 BRENNER Alexander BRENNER Alexander 1992 M GER
231 MEISEL Lukas MEISEL Lukas 1995 M GER
231 WINIKER Allan WINIKER Allan 1992 M GER
233 HARJUNG Lukas 1994 M GER
233 DÜNNEBIER Nick Benjamin DÜNNEBIER Nick Benjamin 1996 M GER
233 MACHOWSKI Jakub 1996 M POL MKS Kusy Szczecin
233 BICHLER Paolo 1995 M GER
237 HIEKISCH Jonathan HIEKISCH Jonathan 1996 M GER

Nov 3, 2007 - Internationaler Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
2 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER DFC Düsseldorf
3 NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE BUDAPEST
3 BARWELL Peter 1991 M GBR
5 FITZGERALD Jamie 1991 M GBR
6 BETZ Eric 1991 M GER
7 JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk
8 LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL RCSC CEE Charleroi
9 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK
10 KAHL Sascha 1992 M GER
11 STEINER Daniel 1991 M HUN BHSE BUDAPEST
12 HARI Mate 1992 M HUN Terezvaros
13 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy
14 WLOSEK Maciej 1991 M POL
15 HENTSCHEL Aaron 1992 M GER
16 FARK Frederic 1991 M GER
17 JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN
18 KOVACS Marcus 1900 M HUN
19 SCHARF Wilhelm 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
20 SZUCS Akos 1991 M HUN
21 HARTMANN Markus 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
22 JESSING Oliver Birk 1992 M DEN
23 SWAIN John 1993 M GBR
24 TULEN Tristan 1991 M NED TSV Bayer 04 Leverkusen, s.v. Scaramouche
25 GANS Tizian GANS Tizian 1992 M GER
26 THALMANN Steffen 1992 M GER TG Dörnigheim
27 BULLINGER Marino 1991 M GER
28 BOROCZ Andras 1991 M HUN Budakalasz
30 MOIZAN Romain 1992 M FRA PARIS CEP
31 LOYER Arthur 1991 M FRA
32 HENDRIE Thomas 1991 M GBR
33 FISCHER Bernhard 1991 M GER
34 FLECK David 1992 M GER
35 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn
36 TUSZKIEWICZ Piotr 1991 M POL
37 GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
38 KNAUP Martin KNAUP Martin 1991 M GER TG Biberach
39 GALAMBOS Gabor 1991 M HUN
40 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
41 ALLEN Thomas 1992 M GBR Sussex House Fencing Club
42 KURSISS Edgars 1991 M LAT
43 GÄRTNER Julian 1991 M GER
44 UFTRING Niklas 1993 M GER (FS TG Würzburg), FC Tauberbischofsheim
45 KAMPHAUS Eric 1992 M LUX CGDEL Luxembourg
46 BROSCHEID Frederik 1991 M GER FG Segeberg
47 MÜLLER Nils-Christian MÜLLER Nils-Christian 1992 M GER TSV Buchholz 08
48 OZWIRK Felix 1991 M GER
49 TATUSCH Lucas 1992 M GER
50 ZORKOCZY Zoltan 1993 M HUN BHSE BUDAPEST
51 THIMONIER Baptiste 1992 M FRA
52 MAXEM Matthias 1992 M GER
53 KEMPERT Philipp KEMPERT Philipp 1991 M GER
54 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
55 NOWOSIELSKI Ksawery 1993 M POL AZS AWF Gdansk
56 MARTINIE Arnaud 1991 M FRA PARIS CEP
57 DELANEY Pascal 1991 M GBR
57 MONOD Hadrien 1992 M SUI
59 DITTMANN Julian 1992 M GER
60 BEILHARDT Steve 1991 M GER
61 ZEKORN Fabian 1993 M GER
62 PUGGAARD-HESS Mikkel 1992 M DEN Trekanten København
63 POTRATZ Ricardo POTRATZ Ricardo 1991 M GER Fechtcentrum Halle
64 STASULANS Toms 1991 M LAT
65 EVERITT Marcus-Elgaard 1991 M DEN
66 FÖRSTER Arno FÖRSTER Arno 1992 M GER TG Dörnigheim
66 FEMØ Philip Alexander 1994 M DEN Trekanten København
68 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
69 HEIN Florian 1991 M GER
70 RIECKMANN Nels RIECKMANN Nels 1991 M GER Hamburger FC
71 HILLGARTH Timothy 1991 M GBR
72 PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz
72 DOENZ Jonathan 1991 M SUI CEM Morges
74 PEPPER Niklas PEPPER Niklas 1991 M GER
75 DE CLERK Geerard 1991 M BEL
76 ELLIS-REES Thomas 1991 M GBR
77 VILEM Michal 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
78 HEIMANN Yannick HEIMANN Yannick 1991 M GER
79 GLUMA Max 1992 M GER
80 ROBERTS Ben 1991 M GBR
81 HIRSCH Marian HIRSCH Marian 1994 M GER
81 MERSMANN Marco 1991 M GER
83 KAUFER Kevin 1992 M GER
84 LIEBNER Ferry 1992 M GER
85 STRATE Maximilian STRATE Maximilian 1992 M GER
86 LE CORRE Robin 1992 M FRA PARIS CEP
87 SCHEPER Vincent SCHEPER Vincent 1992 M GER
87 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha
89 ABOLTINS Roberts 1993 M LAT BJSS Ridzene
90 JOHANSSON Viktor 1991 M SWE
91 KARPATI Zoltan 1991 M HUN Terezvaros
92 HENNINGER Kevin 1991 M GER
93 TISCHENDORF Max TISCHENDORF Max 1992 M GER SC Berlin
94 SZABO Bence SZABO Bence 1992 M HUN
95 PARCHATKA Niklas 1993 M GER
96 TEBBE Luan TEBBE Luan 1992 M GER
97 SHKIRAT Adam 1993 M GER FC Oelsnitz
98 DÖRR Georg 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
99 HARTUNG Attila 1991 M HUN
100 SCHULTHEIß Gernot SCHULTHEIß Gernot 1992 M GER
100 NICK Fabian NICK Fabian 1993 M GER
102 GRIMM Maximilian GRIMM Maximilian 1993 M GER
103 KERN Christian KERN Christian 1991 M GER
104 BAUER Ronald BAUER Ronald 1993 M GER
105 MAURITZ Laurin MAURITZ Laurin 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
106 SPICKER Johannes 1991 M GER
107 WOLF Philipp 1991 M GER CTG Koblenz
108 BLANQUIN Maxime 1993 M FRA PARIS CEP
109 KNITTER Mateusz 1993 M POL UKS Atena Gdansk
109 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
111 BENDRUPS Alfreds 1900 M LAT
112 WEINBERGER Oskar 1993 M SWE
113 METZGER Julian METZGER Julian 1992 M GER
114 SCHEIBEL Mike 1991 M GER
115 LACHNITT Joel LACHNITT Joel 1993 M GER
116 KÖPPEL Adrian KÖPPEL Adrian 1992 M GER
117 HOCK Clemens HOCK Clemens 1992 M GER
118 KRELL Pierre Michel KRELL Pierre Michel 1991 M GER
119 CHERITON Kareem 1993 M GBR Sussex House Fencing Club
120 WOLF Leon 1993 M GER
121 LIEGE Timothe 1993 M BEL (CGDEL Luxembourg), CE de Neufchateau
122 MANTELS Vincent 1993 M BEL
123 LANGNITSCHKE Tim LANGNITSCHKE Tim 1991 M GER
124 BLOCH Dag BLOCH Dag 1991 M GER
125 KITTELMANN Paul KITTELMANN Paul 1992 M GER
126 KULCSAR Gergely 1987 M HUN Hodmezovasarhely
126 HERZOG Ralf HERZOG Ralf 1992 M GER
128 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava
128 PRECHT Michel 1991 M GER
130 BODINO Pierre 1994 M FRA
131 WEY Björn WEY Björn 1990 M GER
132 BODE Benjamin BODE Benjamin 1992 M GER
133 SCHNEIDER Fabian SCHNEIDER Fabian 1992 M GER TSV Buchholz 08
133 BERNDT Rudi BERNDT Rudi 1991 M GER
135 JANSSEN Max 1992 M NED SC Amsterdam
135 BLASCZYK Florian 1994 M GER
137 HUNGERBÜHLER Tim 1994 M SUI
138 SIMONS Stach 1993 M NED
139 ROZENBERGS Tomass 1994 M LAT Asmens
140 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER
141 CLAUß Fabian CLAUß Fabian 1992 M GER FC Bremen-Nord
142 VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen
143 HÜLSEY Marius 1994 M GER FK Hannover
144 SCHOMBER Christian SCHOMBER Christian 1994 M GER
145 PRECHT Oliver PRECHT Oliver 1993 M GER
146 OWCZAREK Timo OWCZAREK Timo 1991 M GER
147 HELM Jan HELM Jan 1991 M GER
148 DOMRÖSE Stephan DOMRÖSE Stephan 1993 M GER
149 PRESIS Rihards 1992 M LAT BJSS Ridzene
150 LILIENTHAL Tristan LILIENTHAL Tristan 1993 M GER
151 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK
152 GRUNDLER Jonas 1991 M GER
153 MURCH Sebastian 1995 M GER TSV Weilheim
153 BÜSCHER Erik BÜSCHER Erik 1993 M GER
155 ZIMMERMANN Peter ZIMMERMANN Peter 1994 M GER
156 SUPE Karlis 1994 M LAT BJSS Ridzene
157 ALBRECHT Marcin 1993 M POL Budowlani Torun
158 BRANDSTÄTTER Julian 1994 M GER Heidenheimer SB
159 DORDEVIC Valentino 1991 M SWE MFFG Malmö
160 CHRISTEL Felix 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr
161 WOLF Henrik 1992 M GER Freiburger TS
162 VERGIN Daniel VERGIN Daniel 1992 M GER
163 BECKER Friedrich BECKER Friedrich 1992 M GER
164 FELTEN Antonio FELTEN Antonio 1994 M GER
165 BEUTNER Marcel BEUTNER Marcel 1992 M GER
166 SCHWALB Rafael 1993 M GER
167 ZIEGLER Jörn 1994 M GER SV Esslingen
168 HOFSTÄTTER Martin HOFSTÄTTER Martin 1994 M GER
169 OPEL Franz 1992 M GER FSC Jena
170 STALDER Leonard 1993 M SUI CEM Morges
171 BÜSCHER Jan Niklas 1993 M GER
172 MEIßGEIER Anton MEIßGEIER Anton 1994 M GER
173 NETTERSHEIM Florian 1992 M GER
174 LEH Merlin LEH Merlin 1993 M GER
175 SCHNEIDER Nils SCHNEIDER Nils 1994 M GER TSV Buchholz 08
176 KAMMEL Markus KAMMEL Markus 1993 M GER
176 HUBER Julian 1993 M GER MTV München
178 SCHMUTZLER Yannic SCHMUTZLER Yannic 1993 M GER
179 WOLLENHAUPT Lennart WOLLENHAUPT Lennart 1993 M GER Walddörfer SV
180 HELLWIG Sönke 1992 M GER
181 GRÄTZ Adrian GRÄTZ Adrian 1994 M GER
182 ROSE Tobias ROSE Tobias 1992 M GER
183 BÖRGMANN Lennart 1993 M GER USC Viadrina Frankfurt
183 HELM Maximilian HELM Maximilian 1992 M GER
185 KLOS Willy KLOS Willy 1995 M GER
186 VALTA Brian 1994 M CZE USK Praha
187 ABRAHAM Marian Lukas ABRAHAM Marian Lukas 1994 M GER FC Grunewald
188 TSEVELEV Pavel TSEVELEV Pavel 1993 M GER
189 LANGNER Marvin LANGNER Marvin 1993 M GER
190 HIELSCHER Alexander 1994 M GER FC Schkeuditz
191 ERDMANN Pascal 1994 M GER
191 MÜNCH Maximilian MÜNCH Maximilian 1994 M GER
193 KÖNIG Marius KÖNIG Marius 1993 M GER
194 BECKER Clemens BECKER Clemens 1995 M GER
194 BLOCH Moritz BLOCH Moritz 1994 M GER
194 KNORSCHEIDT Matthias KNORSCHEIDT Matthias 1994 M GER
194 MÜLLER Sebastian MÜLLER Sebastian 1994 M GER
198 DÜBEN Jonas DÜBEN Jonas 1993 M GER
199 SWIRIDOW Anton 1995 M GER Eintracht Frankfurt
199 OTRUBA Jan 1992 M SVK Slavia STU Bratislava
201 WOLF Jonas WOLF Jonas 1995 M GER
202 STOß Christian STOß Christian 1993 M GER
203 WILLROTH Joseph Maxim WILLROTH Joseph Maxim 1994 M GER
204 VASKOVITZ Stefan 1994 M GER

Nov 4, 2006 - Internationaler Händel-Cup
Foil Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CAMPICHE Samuel 1990 M SUI CAL Lausanne
2 STIJLAART Mats 1990 M NED
3 BULLINGER Marino 1991 M GER
3 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER DFC Düsseldorf
5 JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN
6 KURSISS Edgars 1991 M LAT
7 KIIL Filip 1990 M DEN
8 PANCZUK Klemens 1990 M GER
9 BUNDSCHUH Martin 1990 M GER
10 VAN OEVEREN Edgar 1991 M NED ISSY MOUSQUETAIRES
11 BARDENHAGEN Jan BARDENHAGEN Jan 1990 M GER FC Tauberbischofsheim
12 BEILHARDT Steve 1991 M GER
13 HARTMANN Markus 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
14 REINHARDT Felix REINHARDT Felix 1990 M GER
15 FEMØ Christian 1990 M DEN
16 TATUSCH Lucas 1992 M GER
17 BETZ Eric 1991 M GER
18 NOWAK Yannick NOWAK Yannick 1990 M GER MTV Giessen
19 TSORONIS Alexander 1993 M