Back to list

History

Oct 5, 2019 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
0 A JOHNSTON Alastair 1988 M IRL University of Aberdeen FC
0 A LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI
0 F LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
1 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M
2 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club
3 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
3 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves
5 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA
6 N FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
7 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava
8 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
9 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
10 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade
11 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
12 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
13 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA
14 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København
15 N BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT
16 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo
17 N MINUTO Martino 1988 M TUR
18 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling
19 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam
20 N KRUSE Richard 1983 M GBR
21 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam
21 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona
23 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava
24 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club
25 N OU Feng Ming 1987 M TPE
26 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha
27 N HODGES Carter 2002 M USA
28 N LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade
29 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
30 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg
31 N OURSLER Charles 2003 M USA
32 N BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club
33 N SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE
34 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston
35 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club
36 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling
37 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC
38 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
39 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD
40 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm
41 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
42 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn
43 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
44 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
45 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8
46 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing
47 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
48 N BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K.
49 N DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP Brussels Fencing Club, CCC-M
50 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm
51 N MOORE Robert 1993 M POR
51 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha
53 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam
54 N LIM Alex 1986 M CAN
55 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M
56 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik
57 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg
58 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
59 N WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club
60 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien
61 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
62 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
63 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn
64 N GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim
65 N SCHEELKE POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København
66 N HERNANDO SANZ Jorge 1994 M ESP SAMA-M
67 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg
68 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
69 N PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
70 N WATKINS Aidan 2000 M GBR
71 N BURN Joshua 1995 M GBR
72 N TSEVAN Artur 1994 M BLR SCAF RB
73 N WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F
74 N GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København
75 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime
76 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore
77 N PORFY Tamas 1987 M HUN MTK
78 N ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København
79 N NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna
80 N LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
81 N PAGE James 1999 M GBR Newham Swords, Fencers Club London
82 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg
83 N RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff
84 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna
85 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam
86 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm
86 N ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
88 N DE VRIES Oscar 2001 M NED SC Noord
88 N TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
90 N HANSEN Mikkel Fuglsang 1992 M DEN Aalborg FK
90 N LILLIE Esben 1999 M DEN Aalborg FK

Oct 6, 2018 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova
2 N TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE
3 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
3 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
5 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston
6 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
7 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
8 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava
9 N MINUTO Martino 1988 M TUR
10 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam
11 N LEE Yat Long 2000 M HKG
12 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
13 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
14 N ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy
15 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
16 N OISHI Riki 1994 M JPN
17 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
18 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling
19 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling
20 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
21 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
22 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club
23 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
24 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg
25 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
26 N USICCO Leonardo 2000 M ITA
27 N BILLING Matthew 1989 M GBR
28 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer
29 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
30 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club
31 N FUNAMOTO Seishiro 1993 M JPN
32 N CRNJAK Tom 1998 M BEL CRE Huy
33 N DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
34 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
35 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona
36 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD
37 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava
38 N DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen
39 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg
40 N LIM Alex 1986 M CAN
41 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm
42 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
43 N FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas
44 N DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
45 N VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town
46 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club
47 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg
48 N POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping
49 N RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff
50 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
51 N WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F
52 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam
53 N WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club
54 N AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö
54 N BURN Joshua 1995 M GBR
56 N SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava
57 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm
58 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
59 N SCHEELKE POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København
60 N PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
61 N KIM Minsung 1989 M KOR
62 N BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
62 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
64 N OSSYRA Matthias 1986 M GER FC Leipzig
65 N KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava
66 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg
67 N BOYER-DRÆBY Milo Oskar 2003 M DEN Trekanten København
68 N DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy
69 N LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
70 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
71 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
72 N RUSZKAI Frank 1962 M DEN Trekanten København
73 N ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København
74 N WILKEN Benjamin 1991 M DEN Trekanten København

May 26, 2018 - 2018 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København
2 FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava
3 MINUTO Martino 1988 M TUR
3 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
5 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
6 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie
7 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
8 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
9 LIM Alex 1986 M CAN
10 GAUDREAU-POLLENDER Julien 1988 M CAN
11 LOUIE Brennan Wayne 1992 M PHI
12 KATAYAMA Kevin 2000 M USA
13 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
13 SCHENKEL Eli 1992 M CAN
15 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
16 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords, Fencers Club London
17 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K.
18 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg
19 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
20 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
21 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
22 BRODEUR Marc-Antoine 1993 M CAN
23 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal
24 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
25 KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
26 FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas
27 CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
28 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London
29 SHARMAN Conor 1993 M GBR
30 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
31 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime
32 STANDEN David 1991 M GBR
33 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava
34 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie
35 WATKINS Aidan 2000 M GBR
36 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København
37 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København
38 DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
39 POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping
39 WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F
41 KIM Minsung 1989 M KOR
42 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg
43 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
44 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
45 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö
46 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København
47 JOHNSTON Alastair 1988 M IRL University of Aberdeen FC
48 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg
48 MOLLARD Christopher 1990 M GBR
50 DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy
51 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar
52 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
53 BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København
54 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
55 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm
56 DULA Patrik 1996 M CAN
57 DEMBA Ilja 1999 M LAT Rigas 3. BJSS
58 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg
59 FERRARO Peter 2000 M USA
59 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
59 SUDDERICK Felix 1998 M GBR Aldershot Fencing Club
62 WAHTERA Tuukka 1989 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
63 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
64 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm
65 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar
66 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
67 JOKIPII Ilkka 1986 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
68 HUOVILAINEN Tatu 1988 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
69 RUSZKAI Frank 1962 M DEN Trekanten København

May 27, 2017 - 2017 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
2 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao
3 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie
3 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj
5 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
6 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K.
7 FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava
8 SERRI Cedrik 1991 M SVK
9 NAGLE Christopher 1993 M AUS BOURG LA REINE
10 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy
11 MINUTO Martino 1988 M TUR
12 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
13 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords
13 CAI Alex 2000 M CAN
15 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København
16 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København
17 KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno
18 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
18 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København
20 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie
21 SILVA Ruben 1987 M CHI
22 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
23 MOLLARD Christopher 1990 M GBR
24 ALEXANDER David 1986 M IRL
25 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club
25 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club
26 MELIA Rhys 1990 M GBR
27 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
28 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg
29 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg
30 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
31 ALARCON Gustavo 1999 M CHI
32 MORRIS Richard 1991 M GBR
33 ALVEAR Felipe 1985 M CHI
34 KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha
35 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS
36 ALARCON Juvenal 1997 M CHI
37 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar
38 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club
39 ROBINSON Daniel 1989 M GBR Sussex House FC
40 STANDEN David 1991 M GBR
41 ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
42 COOK Keith 1981 M GBR
43 BILLING Matthew 1989 M GBR
44 GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava
45 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift
46 ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore
47 CHARRA Thibault 1989 M FRA BOIS COLOMBE
48 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö
49 FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie
50 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
51 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København
52 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg
53 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar
54 LANGHAMMER Tom 1991 M GER Dresdener FC
55 DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy
56 DULA Patrik 1996 M CAN
57 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam
58 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København
59 BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København
60 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg
61 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz
62 SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy
63 KLUSENDICK Lennard Victor 1997 M GER Kieler MTV
64 SIMEUNOVIC Rastislav 1995 M SVK Slavia STU Bratislava
65 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime
66 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar
67 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord
68 HANSEN Mikkel Fuglsang 1992 M DEN Aalborg FK
69 PINTO Daniel 1992 M COL CEB-M
70 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm
71 SHARMAN Conor 1993 M GBR
72 DOOTSON Nicholas 1983 M GBR
73 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
74 BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg
75 RISCO Martin 1997 M PER
75 PRICE William 1998 M GBR
77 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava
78 POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping
78 LIAO Sam 1993 M AUS
80 HUOVILAINEN Tatu 1988 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
81 SYKES Lachlan 1985 M IRL
82 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm
83 BOTH Maximilian 1979 M GER FG Rotation Berlin
84 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
85 JOKIPII Ilkka 1986 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
86 FERNANDEZ PRADA Kenneth David 1988 M COL
87 LINDING PEDERSEN Stefan 1996 M DEN Varde FK

May 7, 2016 - 2016 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
2 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
3 NAGLE Christopher 1993 M AUS BOURG LA REINE
3 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg
5 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København
6 BERTOLAZZI Alessandro 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO
7 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg
8 NAGLE Conor 1982 M IRL
9 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
10 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
11 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
12 VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP
13 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
14 BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie
15 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
16 MINUTO Martino 1988 M TUR
17 LIM Alex 1986 M CAN
18 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT
19 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K.
20 ALEXANDER David 1986 M IRL
21 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP
22 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
23 PFANN Florens 1995 M GER
24 CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss FC
25 SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy
26 FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie
27 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar
28 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie
29 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
30 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
31 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö
32 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København
33 SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
34 POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping
35 LAURIDSEN Christoffer 1995 M DEN Varde FK
36 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg
37 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg
38 GROSVENOR Owen 1998 M GBR
39 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg
40 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
41 MOLLARD Christopher 1990 M GBR
42 MORRIS Richard 1991 M GBR
43 HAGEN Timon 1987 M NED SC Amsterdam
44 HANSEN Mikkel Fuglsang 1992 M DEN Aalborg FK
45 DOUE Guillaume 1998 M FRA PARIS CEP
46 BILLING Matthew 1989 M GBR
47 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
48 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime
49 SHARMAN Conor 1993 M GBR
50 GILLMAN John 1986 M GBR
51 RISCO Martin 1997 M PER
52 DAURENBEKOV Alibek 1985 M KAZ
53 LAKEHAL AYAT Anil 1991 M ALG DRBEE Alger Centre
54 TARVAINEN Samuli 1985 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
55 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
55 HUYBRECHT Gijs 1995 M BEL SC Parcival Leuven
57 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg
58 ERICSON Christian 1997 M SWE

May 9, 2015 - 2015 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København
2 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
3 MINUTO Martino 1988 M TUR
3 BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal
5 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
6 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS
7 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
8 BRODEUR Marc-Antoine 1993 M CAN
9 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros
10 LEAL Antonio J. 1987 M VEN
11 SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros
12 DARABAN Radu 1983 M ROU CSU Cluj
13 KNITTER Mateusz 1993 M POL UKS Atena Gdansk
14 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
15 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K.
16 FYNBOE Emil Jensen 1993 M DEN JAF Arhus
17 DEL MACCHIA Michele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo
18 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
19 TUZHANY Gerard 1983 M ROU CSU Cluj
19 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg
21 NOWOSIELSKI Ksawery 1993 M POL AZS AWF Gdansk
22 YANCHEV Dmitriy 1996 M RUS
23 ITKIN Nick 1999 M USA
24 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
24 STANDEN David 1991 M GBR
26 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
27 RAHBEK Mikkel-Christian 1995 M DEN Hellerup FK
28 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj
29 JAHRAMI Abdulaziz Kh 1999 M KUW
30 ALEXANDER David 1986 M IRL
31 LIM Alex 1986 M CAN
32 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
33 FRANCO Piero 1993 M ITA CS Mestre
34 SERRI Cedrik 1991 M SVK
35 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam
36 BANEUX Julien 1996 M BRA ECP Pinheiros
37 CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss FC
38 NAGLE Christopher 1993 M AUS BOURG LA REINE
39 BROUGHAM Samuel 1992 M GBR Louth Fencing Club
40 WILD Christopher 1985 M GBR Cardiff
41 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
42 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
43 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin
44 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö
45 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
46 EXETER Thomas 1986 M GBR
46 GUNES Fatih 1996 M TUR
48 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
49 SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
50 SZEWCZYK Szymon 1994 M POL AZS AWF Gdansk
51 HAGEN Timon 1987 M NED SC Amsterdam
52 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
53 GORDON Lorenzo 2000 M USA
54 WILSON Alexander 1995 M GBR Surrey Sword FC
55 GULER Baris 1996 M TUR
56 SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy
57 SINORACKI Tomasz 1989 M POL
58 WILLIAMS Gavin 1986 M IRL
59 KOREN Moti Martin 1976 M ISR
60 CARLSEN Jasper 1994 M DEN JAF Arhus
61 TARVAINEN Samuli 1985 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
61 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
63 MORRIS Richard 1991 M GBR
63 FILE Szabolcs 1994 M ROU CSU Cluj
65 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN
66 TANDAIL Mohammad Hm 1980 M KUW Slavia STU Bratislava
67 MOLLARD Christopher 1990 M GBR
68 SHARMAN Conor 1993 M GBR
69 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København
69 TAPONEN Oskari 1997 M FIN Oulun Miekkailuseura
71 GILLMAN John 1986 M GBR
72 WAHTERA Tuukka 1989 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
73 BEARDMORE Alexander 1995 M GBR Fighting Fit FC

May 10, 2014 - 2014 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
2 RIZELL Simon 1994 M SWE GFK Göteborg
3 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
3 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København
5 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club
6 RATTAN Amol 1993 M GBR Newham Swords
7 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg
8 HENDRIE Thomas 1991 M GBR
9 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
10 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
11 FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
12 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS
13 MELIA Rhys 1990 M GBR
14 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam
15 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
16 WILLIAMS Gavin 1986 M IRL
17 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm
18 ROBINSON Daniel 1989 M GBR Sussex House FC
19 SERRI Cedrik 1991 M SVK
20 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
21 NAIZAGEROV Rauan 1991 M KAZ
22 MUSAWI Habeeb Hasan M. 1994 M IRQ
23 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm
24 ALEXANDER David 1986 M IRL
25 VILJOEN Jacques 1988 M RSA Cape Fencing Academy
26 BEARDMORE Alexander 1995 M GBR Fighting Fit FC
27 SALMAN Ali 1996 M IRQ
28 BRYANT Acland 1992 M GBR Salle Paul Fencing Club
29 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
29 LIM Alex 1986 M CAN
31 TARVAINEN Samuli 1985 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
32 MUSAWI Salah 1985 M IRQ
33 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
34 STANDEN David 1991 M GBR
35 PLAGEMANN Florian 1982 M GER
36 KLOOTS Ward 1994 M NED SC Amsterdam
37 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
38 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København
39 MOLLARD Christopher 1990 M GBR
40 WILLIAMS Steven 1992 M GBR
41 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
42 LAURIDSEN Christoffer 1995 M DEN Varde FK
43 LANGHAMMER Tom 1991 M GER Dresdener FC
44 HAARALA Ville 1987 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
45 DI MATTIA Nicolas 1991 M FRA
46 AYASSE Florent 1988 M FRA ST JEAN RUEL
47 TOPP Stephen 1976 M CAN
48 HUOVILAINEN Tatu 1988 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
49 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat

May 11, 2013 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
2 ALEXANDER David 1986 M IRL
3 FILIPPOV Evgeniy 1992 M RUS
3 LEAL Antonio J. 1987 M VEN
5 DROBYSHEV Oleg 1989 M RUS
6 RIZELL Simon 1994 M SWE GFK Göteborg
7 JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN Hellerup FK
9 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København
10 BRU Cesar 1983 M VEN
11 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
12 CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
13 LIM Alex 1986 M CAN
14 ANTONIO Adilson Jose F. 1992 M ANG A.E.J.G.
15 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
16 TRANI Francesco 1991 M ITA
17 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
18 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
19 BROSCHEID Frederik 1991 M GER FG Segeberg
20 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København
21 PEREZ Yonner 1983 M VEN
22 VILJOEN Jacques 1988 M RSA Cape Fencing Academy
23 SAND Robin 1994 M SWE
24 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN
25 STANDEN David 1991 M GBR
26 BILLING Matthew 1989 M GBR
27 PEREZ Jhon 1986 M VEN
27 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
28 LÜHR Jan Hendrik 1994 M GER
29 PUGGAARD-HESS Mikkel 1992 M DEN Trekanten København
30 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg
31 PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København
32 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
33 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København

Mar 24, 2012 - 2012 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KRUSE Richard 1983 M GBR
2 TRANI Francesco 1991 M ITA
3 KOLTYGO Volodymyr 1989 M UKR
3 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
5 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
6 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
7 SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros
8 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao
9 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv
10 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg
11 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
12 PAGHIEV Boris 1989 M MDA CSPLN
13 SCHARF Willi 1992 M GER FC Tauberbischofsheim
14 SOUZA Joao Antonio 1983 M BRA GNU Nautico Uniao
15 TÜRKIS Daniel 1986 M GER Darmstädter FC
16 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros
17 ALEXANDER David 1986 M IRL
18 ALVEAR Felipe 1985 M CHI
19 BIONDO Tobia 1989 M ITA
20 BRU Cesar 1983 M VEN
21 SAUCEDO Felipe Guillermo 1988 M ARG
22 LEAL Antonio J. 1987 M VEN
23 HAGLUND Andreas 1992 M SWE KFK Kalmar
24 KIIL Filip 1990 M DEN
25 GIANELLO Marco 1989 M ITA
26 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
27 CHRISTEL Felix 1994 M GER
28 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club
29 ALVEAR Anibal 1989 M CHI PARIS USM
29 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
31 MOCHKO Lucas 1986 M BRA AMK Mestre Kato, GCC Graciosa
32 SAND Robin 1994 M SWE
33 SILVA Ruben 1987 M CHI
34 KULAKOV Dmitriy 1991 M KAZ
35 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg
36 VILEM Michal 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
37 SEEDA Youssif 1989 M EGY
38 FINETTI Dario 1994 M ITA CIRCOLO SCHERMA FIDES
39 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT
40 PUGGAARD-HESS Mikkel 1992 M DEN Trekanten København
41 HOLDER Peter 1991 M GBR
42 SHVETSOV Aleksei 1961 M RUS
43 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
44 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
45 NAHHAS Mohamed 1994 M EGY
46 GRUM-SCHWENSEN Thorlek 1995 M DEN
47 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
48 CELLER Pavol 1989 M SVK Slavia STU Bratislava
49 SCARASCIA MUGNOZZA Giancarlo 1997 M ITA
50 COOKE Christopher 1983 M IRL
51 RAEKER Hans Martin 1965 M GER Hanseatischer FC Lübeck
52 VALICSEK Peter 1994 M HUN MTK
53 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm
54 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
55 RIZELL Simon 1994 M SWE GFK Göteborg
55 NILSSON Mats 1983 M SWE
57 BROSCHEID Frederik 1991 M GER FG Segeberg
58 THORNÉR Daniel 1994 M SWE
59 PETERSTRAND Ola 1965 M SWE ÄFK Stockholm
60 PIOVESAN Giacomo 1995 M ITA Arte Scherma
61 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club
62 LEIVISKÄ Petteri 1973 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
63 MANDOURY Kariam 1993 M EGY
64 HASAN TANI Hamdi 1984 M NOR Kristiansand FK
65 SPANGSBERG Ulver Lorenzen 1991 M DEN FK Mahaut
66 CONSTANT Manoel 1969 M BRA GNU Nautico Uniao

Mar 26, 2011 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling
2 REY Fabrizio 1986 M ITA
3 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT
3 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
5 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
5 XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao
7 KIIL Filip 1990 M DEN
8 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
9 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
10 YIN Longda 1984 M USA
11 DORNELLES Erik 1993 M BRA
12 NAGLE Conor 1982 M IRL
13 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
14 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
15 MOCHKO Lucas 1986 M BRA AMK Mestre Kato, GCC Graciosa
16 CHAU Long Ling 1985 M HKG
17 ANEN Cedric 1978 M LUX
18 MOKANNON Aman 1990 M BRN
19 BILLING Matthew 1989 M GBR
20 JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN Hellerup FK
21 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
22 DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden
23 COOKE Christopher 1983 M IRL
24 OZGURKAN Hadi 1989 M TUR
25 KOLBINGER Nils 1987 M GER OSC Berlin
26 HAGLUND Andreas 1992 M SWE KFK Kalmar
27 AHRENS Konstantin 1990 M GER MTV Mainz
28 LIM Alex 1986 M CAN
29 LAM Chi Ming Andy 1985 M HKG
30 UZEL Burak 1974 M TUR
31 BAKULIN Evgenij 1987 M GER
32 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
33 MÜLLER Till 1992 M GER Darmstädter FC
34 KONRADSEN Kasper-Dyhr 1988 M DEN Hellerup FK
35 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
36 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
37 YAYLIOGLU Ates Mukremin 1964 M TUR

Mar 27, 2010 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 STIJLAART Mats 1990 M NED s.v. Pegasus Escrime
2 SANTOS Gael 1985 M POR PARIS TA
3 DROBYSHEV Oleg 1989 M RUS
3 TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København
5 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
6 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
7 JOHANSEN Soeren-Ulrik 1991 M DEN Hellerup FK
8 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
9 JESSING Oliver Birk 1992 M DEN
10 NOITE Alvaro 1990 M POR CDRS
11 MOCHKO Lucas 1986 M BRA AMK Mestre Kato, GCC Graciosa
12 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club
13 JONIAK Jakub 1990 M SVK Slavia STU Bratislava
14 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg
15 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
16 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
17 KIIL Filip 1990 M DEN
18 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
19 FÖRSTER Arno 1992 M GER TG Dörnigheim
20 BELLINO Edoardo 1990 M ITA
21 BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København
21 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
23 FÖRSTER Titus 1957 M GER TG Dörnigheim
24 ALEXANDER David 1986 M IRL
25 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
26 KOLBINGER Nils 1987 M GER OSC Berlin
27 FÖRSTER Tristan 1990 M GER TG Dörnigheim
28 BROSCHEID Frederik 1991 M GER FG Segeberg
29 NILSSON Mats 1983 M SWE
30 ISAKSON Erik 1993 M SWE
31 FOLEY Kevin 1980 M IRL
32 GROSS Roy 1989 M ISR
33 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
34 PUGGAARD-HESS Mikkel 1992 M DEN Trekanten København
35 RIECKMANN Nels 1991 M GER Hamburger FC
36 BRANDT RASMUSSEN Martin 1985 M DEN JAF Arhus
37 SYKES Lachlan 1985 M IRL
38 REINDAHL Jeppe 1992 M DEN
39 TOKOLA Samuel 1989 M FIN Oulun Miekkailuseura
40 HARALSON Michael 1964 M FIN Helsingin Miekkailijat
41 VASILYEV Igor 1964 M RUS

Mar 28, 2009 - 2009 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MITTELFARWICK Thierry 1987 M GER OFC Bonn
2 AYAD Tarek 1987 M EGY
3 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
3 MANSOUR Mahmoud 1987 M EGY
5 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
6 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club
7 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK
8 JONIAK Jakub 1990 M SVK Slavia STU Bratislava
9 MOCHKO Lucas 1986 M BRA AMK Mestre Kato, GCC Graciosa
10 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
11 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
12 TÜRKIS Daniel 1986 M GER Darmstädter FC
13 MAGDY Tarek 1978 M EGY
14 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
15 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
16 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
17 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
18 VILEM Michal 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
19 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
20 MAHMOUD Mostafa 1993 M EGY
21 FEMØ Christian 1990 M DEN Hellerup FK
22 BROSCHEID Frederik 1991 M GER FG Segeberg
23 CELLER Pavol 1989 M SVK Slavia STU Bratislava
24 MOSTAFA Anas 1990 M EGY
25 BRINKMANN Frederik 1989 M GER Hanseatischer FC Lübeck
26 ANDERSON Robert 1969 M USA
27 GRONBAEK Casper 1987 M DEN Hellerup FK
28 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
29 BRUGGER Rüdiger 1986 M AUT AFC Salzburg
30 KONRADSEN Kasper-Dyhr 1988 M DEN Hellerup FK
31 LUTTERMANN Patrik 1987 M GER
32 NILSSON Mats 1983 M SWE
33 LIM Alex 1986 M CAN
34 WALLENTIN-TÄRK Jon 1984 M SWE
35 REFAAT Ahmed 1986 M EGY
36 GOLIN James 1991 M USA
37 BRANDT RASMUSSEN Martin 1985 M DEN JAF Arhus
38 TOKOLA Paulus 1983 M FIN Oulun Miekkailuseura

Mar 29, 2008 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFC Salzburg, Hellerup FK
2 ROTH KRONWALL Martin 1978 M SWE GFK Göteborg
3 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
3 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
5 AKYALCIN Gokhan 1990 M TUR
6 MESSINESE Brando 1986 M ITA
7 ULUSAHIN Utku 1988 M TUR
8 FEMØ Christian 1990 M DEN Hellerup FK
9 MAKROPOULOS Christos 1982 M SWE PANELLINIOS
10 SCARPELLINI Benno 1965 M SUI ZFC Zürich
11 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
12 TANZINI Athos 1975 M ITA
13 JONIAK Jakub 1990 M SVK Slavia STU Bratislava
14 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
15 GRONBAEK Casper 1987 M DEN Hellerup FK
16 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK
17 BÜHLER Rafael 1982 M SUI ZFC Zürich
18 ALVEAR Felipe 1985 M CHI
19 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
20 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
21 DE SANTIS Matteo 1988 M ITA
22 MOCHKO Lucas 1986 M BRA AMK Mestre Kato, GCC Graciosa
23 DAGDEVIRENTURK Ali 1988 M TUR
24 LJUNGSTRÖM Andreas 1978 M SWE
25 PLEIJEL Erik 1987 M SWE
26 LJUNGBERG Johan 1988 M SWE
27 FLYBORG Edward 1990 M SWE
28 YERKESEN Ertan 1984 M TUR
29 HORONY Tamas 1985 M SVK KS Samorin
30 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
31 LJUNGBERG Henrik 1989 M SWE
32 GEDEBJERG Jesper 1974 M DEN TVF Thisted
33 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
34 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED Eintracht Duisburg
35 CELLER Pavol 1989 M SVK Slavia STU Bratislava
36 TOPP Stephen 1976 M CAN
37 VILEM Michal 1991 M SVK Slavia STU Bratislava
38 KONRADSEN Kasper-Dyhr 1988 M DEN Hellerup FK
39 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club
40 TOKOLA Samuel 1989 M FIN Oulun Miekkailuseura
41 RASMUSSEN Nicolai Lykke 1987 M DEN Trekanten København
42 TOKOLA Paulus 1983 M FIN Oulun Miekkailuseura
42 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
44 BRANDT RASMUSSEN Martin 1985 M DEN JAF Arhus

Mar 24, 2007 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
2 ANDERSON Robert 1969 M USA
3 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
3 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
5 HOWELL Rhys 1989 M USA
6 GRONBAEK Casper 1987 M DEN Hellerup FK
7 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
8 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED Eintracht Duisburg
9 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK
10 LJUNGSTRÖM Andreas 1978 M SWE
11 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
12 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE
13 NIVARD Daniel 1985 M NED SC Amsterdam
14 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna
15 LOGGIE James 1986 M GBR
16 PLEIJEL Erik 1987 M SWE
17 LANG Henning 1989 M GER
18 BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København
19 BÅNG Johan 1989 M SWE
20 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
21 RENSINK Anton 1988 M NED
22 LJUNGBERG Henrik 1989 M SWE
23 SACHARIEW Nikola 1981 M GBR
24 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg
25 DE KLEIJN Paul 1988 M NED s.v. Scaramouche
26 LJUNGBERG Johan 1988 M SWE
27 GALESLOOT Chris 1976 M NED s.v. O.K.K.
28 MØLLER Thomas-Frederik 1988 M DEN FK Mahaut
29 JONES Tristan 1989 M USA
30 BANG Thomas 1985 M DEN TVF Thisted
31 LAVIN Gerard 1973 M IRL
32 KONRADSEN Kasper-Dyhr 1988 M DEN Hellerup FK
33 BALBOA Rolando 1970 M USA
34 HANSEN Jan-Ahlehoff 1951 M DEN
35 N RASMUSSEN Frederik-Dalhoff 1990 M DEN FK Mahaut

Mar 25, 2006 - 2006 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
2 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
3 CHINMAN Nicholas 1988 M USA
3 LJUNGSTRÖM Andreas 1978 M SWE
5 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
6 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
7 MAGNUSSON Martin 1978 M SWE
8 LJUNGBERG Johan 1988 M SWE
9 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
10 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København
11 BRADLEY Blaise 1974 M GBR
12 FLANDERS Clayton 1988 M USA
13 JONASSON Mattias 1986 M SWE
14 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE
15 HART Graeme 1981 M GBR
16 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED Eintracht Duisburg
17 GALESLOOT Chris 1976 M NED s.v. O.K.K.
18 ALBINSSON Daniel 1987 M SWE
19 GRONBAEK Casper 1987 M DEN Hellerup FK
20 BRUUN Ken-Martin 1987 M DEN Trekanten København
21 GLUE James 1988 M GBR
22 MAKROPOULOS Christos 1982 M SWE PANELLINIOS
23 RADLER Martin 1986 M SWE
24 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar
25 KING-GEOVANIS Alexander 1987 M USA
26 GEDEBJERG Jesper 1974 M DEN TVF Thisted
27 MØLLER Thomas-Frederik 1988 M DEN FK Mahaut
28 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg
29 ALLEN Richard 1978 M GBR
30 MANDEL Andrew 1989 M USA
31 LAFFITTE Andre 1987 M USA
32 THELAND Simon 1985 M DEN
33 TONBOE-JAKOBSEN Kim 1970 M DEN Hellerup FK
33 LJUNGBERG Henrik 1989 M SWE
35 RASMUSSEN Nicolai Lykke 1987 M DEN Trekanten København
36 GUILBERT Alexandre 1982 M DEN Trekanten Viborg
37 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
38 TOKOLA Teemu 1981 M FIN Oulun Miekkailuseura
39 JENSEN Gorm Sauer 1961 M DEN FK Mahaut
40 LEMCHE Frederik Peter Rotboll 1976 M DEN
41 HANSEN Jan-Ahlehoff 1951 M DEN

Mar 19, 2005 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 GUILBERT Nicolas 1975 M DEN Københavns Fægteklub
2 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
3 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
3 SCHOLZ-MAREICH Robert 1982 M GER StLFC Graz
5 STANEK Michael 1982 M GER FSC Jena
6 MOSK Joris 1987 M NED Holland Schermen
7 BONNEAU Lambert 1986 M FRA
8 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED Eintracht Duisburg
9 FRIEDMAN William 1987 M USA
10 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
11 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
12 MAKROPOULOS Christos 1982 M SWE PANELLINIOS
13 LJUNGSTRÖM Andreas 1978 M SWE
14 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
15 WINKEL-HOLM Isak 1965 M DEN Hellerup FK
16 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
17 GRÖNDAHL Nils 1987 M SWE
18 MAGNUSSON Martin 1978 M SWE
19 BURISCH Johan 1984 M DEN Hellerup FK
20 SILVANI Nicolas 1900 M FRA
21 TONDUT Gregoire 1987 M FRA
22 CONVERY-ZUPAN Dan 1987 M USA
23 CARROLL John 1987 M USA
24 PAGH Jesper 1987 M DEN
25 KIY Jeffrey 1965 M GBR
26 RANDALL Daniel 1987 M GBR
27 DE JONG Marijn 1977 M NED Holland Schermen
28 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg
29 LAURIDSEN Jan 1966 M DEN Varde FK
30 BANG Thomas 1985 M DEN TVF Thisted
31 GEDEBJERG Jesper 1974 M DEN TVF Thisted
32 OELRICH Marcus 1987 M DEN
33 HOWELL Rhys 1989 M USA
34 TAKALA Roope 1971 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
35 ETHOLM Didrik 1987 M USA
36 RASMUSSEN Nicolai Lykke 1987 M DEN Trekanten København
37 DE FREITAS Alexander 1987 M SWE
38 STIJLAART Sven 1987 M NED
39 HUBBARD Emil 1987 M DEN
40 TIETÄVÄINEN Juha Pekka 1974 M FIN Ylioppilasmiekkailijat
41 KING-GEOVANIS Alexander 1987 M USA
42 JENSEN Gorm Sauer 1961 M DEN FK Mahaut
43 MADSEN Borge 1963 M DEN TVF Thisted
44 DAHL Christian 1974 M DEN

Mar 20, 2004 - 2004 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 PENA Marcos 1979 M PUR
2 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE
3 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
3 HOLSTEGE Arnaud 1982 M NED
5 MAGNUSSON Martin 1978 M SWE
6 ZAYAS CEDENO Eduardo 1980 M PUR
7 NYMAN Johan 1978 M SWE
8 COOK Keith 1981 M GBR
9 LUGO Jonathan 1983 M PUR
10 ATEF Bassem 1978 M EGY
11 BONNEAU Lambert 1986 M FRA
11 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
13 CHANG Dominic 1972 M HKG
14 COMBE Sebastiaan 1982 M NED s.v. Pegasus Escrime
15 LEE Philip 1957 M IRL
16 BENGTSSON Petter 1976 M SWE
17 VAN DER VOORT Joren 1983 M NED
18 LJUNGSTRÖM Andreas 1978 M SWE
19 DEWIT Eric 1900 M NED
20 DYBERG Martin 1977 M SWE
21 SKADBORG Knud 1969 M DEN Rudersdal FK
22 NAVEST Maarten 1984 M NED
23 DOYLE Colm 1976 M IRL
24 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka
25 HEJRSKOV Mads-Vetli 1971 M DEN
26 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg
27 MOUMEN Kim 1973 M SWE
28 KLETSCHKOWSKI Thomas 1974 M GER VFW Oberalster
29 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
30 VARGA Somogy 1974 M DEN Hellerup FK
31 NIVARD Daniel 1985 M NED SC Amsterdam
32 BURISCH Johan 1984 M DEN Hellerup FK
33 HAGGE Lars 1967 M GER TB Hamburg-Eilbeck
34 RASMUSSEN Benny 1968 M DEN FK Mahaut
35 GUILBERT Thibaut Paul Marie 1978 M DEN Trekanten Viborg
36 PLAß Jörg 1978 M GER FC Grunewald
37 GUILBERT Alexandre 1982 M DEN Trekanten Viborg
38 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar
39 ENGMAN Johan 1979 M SWE FFF Stockholm
40 KAZANTSEV Evgeniy 1976 M IRL
41 BLEECKER Timothy M H 1962 M GBR
42 WARWICKER John 1967 M GBR
43 GYES Michael 1900 M DEN FK Mahaut
44 BROWN Dmitry 1986 M GBR
45 OOLDERS Mark 1978 M NED
46 GRUBB Søren 1900 M DEN
47 MEAOUIA Karim-Cedric 1978 M DEN Hellerup FK
48 DREYER Jan-Hendrik 1985 M GER
49 THYKJÆR Steen 1900 M DEN
50 WORM Jakob 1900 M DEN
51 FAVRBO Thomas 1976 M DEN JAF Arhus
52 JENSEN Gorm Sauer 1961 M DEN FK Mahaut
52 GRANE Thomas 1900 M DEN
54 SHABAKESAZ Amir Hosein 1984 M IRI
54 KOHRTZ Lars 1900 M DEN

Mar 22, 2003 - 2003 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 GRANLER Oskar 1972 M SWE
2 KAJBJER Ola 1969 M SWE KFK Kalmar
3 JØRGENSEN Alexander Normann 1980 M DEN
3 BENGTSSON Petter 1976 M SWE
5 VISTISEN Eduardo 1978 M DEN Hellerup FK
6 HEJRSKOV Mads-Vetli 1971 M DEN
7 MAKROPOULOS Christos 1982 M SWE PANELLINIOS
8 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED Eintracht Duisburg
9 VESTBIRK Lars 1980 M DEN
10 HELLSTRÖM Max 1971 M SWE ÄFK Stockholm
11 PETERSON Kasper 1974 M DEN Hellerup FK
12 WERTSÉN Johan 1983 M SWE GFK Göteborg
13 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby
14 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm
15 MAGNUSSON Martin 1978 M SWE
16 DYBERG Martin 1977 M SWE
17 GUILBERT Alexandre 1982 M DEN Trekanten Viborg
18 MEAOUIA Karim-Cedric 1978 M DEN Hellerup FK
19 SATURNIN-MEZIERE David 1900 M DEN Trekanten København
20 DEWIT Eric 1900 M NED
21 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka
22 LUNDEGARD Henrik 1985 M SWE GFK Göteborg
23 SKADBORG Knud 1969 M DEN Rudersdal FK
24 TONBOE-JAKOBSEN Kim 1970 M DEN Hellerup FK
25 PLAß Jörg 1978 M GER FC Grunewald
26 THELAND Simon 1985 M DEN
27 NIVARD Daniel 1985 M NED SC Amsterdam
28 RAVN JEPSEN Peter 1900 M DEN Trekanten København
29 VEDEL Marc 1900 M DEN Hellerup FK
30 FYNBOE Flemming 1962 M DEN JAF Arhus
31 OOLDERS Mark 1978 M NED
32 LAABS Martin 1970 M GER VFL Pinneberg
33 RASMUSSEN Benny 1968 M DEN FK Mahaut
34 HAXTHAUSEN Jonas 1982 M DEN
35 BURISCH Johan 1984 M DEN Hellerup FK
36 DINESEN Peter 1963 M DEN Trekanten København
37 KOHRTZ Lars 1900 M DEN
38 WORM Jakob 1900 M DEN
39 GRANE Thomas 1900 M DEN
40 GYES Michael 1900 M DEN FK Mahaut
41 MØLLER Johan Peder 1900 M DEN
42 MEELBY Thomas 1974 M DEN
43 BOES Michael 1900 M DEN
43 OOLDERS Jens 1978 M NED
45 WALLENTIN-TÄRK Jon 1984 M SWE
45 GABRIELSSON Eric 1968 M SWE
45 JAKOBSSON Rasmus 1987 M SWE
45 ROBINS Mike 1900 M DEN

Mar 23, 2002 - Trekanten International
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Mar 27, 2001 - 2001 Trekanten International - Nordic Championships
Foil Men's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club