Back to list

History

Oct 12, 2019 - St. Duje Cup
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Oct 13, 2018 - St. Duje Cup
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu
2 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
3 N MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
3 N SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova
5 N KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
6 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
7 N HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
8 N KOMAROVA Alena 1996 F RUS
9 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa
10 N KUUSK Kristina 1985 F EST
11 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK
12 N BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE
13 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea
14 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB
15 N OHLMULLER Sarolta 1996 F HUN PTE-PEAC
16 N LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI
17 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
18 N CSONKA Valeria 1996 F HUN Vasas
19 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata
20 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
21 N SZABO Laura 1993 F HUN BHSE
22 N KORNEEVA Anastasia 1995 F RUS
23 N WEITBRECHT Sophia 1997 F GER Heidenheimer SB
24 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB
25 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
26 N SZABO Reka 1995 F HUN AVA
27 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW
28 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev
29 N SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
30 N ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO
31 N MORAWIETZ Julia 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
32 N HO Tik Lam Debbie 1997 F HKG
33 N VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE
34 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB
34 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod
36 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
37 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
37 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim
39 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti
40 N WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
41 N VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod
42 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
43 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
44 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS
45 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti
46 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC
46 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin
48 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
49 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti
50 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
51 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim
52 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich
53 N MESHCHERINA Yuliia 2000 F UKR
54 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC
55 N MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES
56 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung
57 N KAZAR Dora 2000 F HUN AVA
58 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata
59 N BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch
60 N NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros
61 N LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
62 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu
63 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE
64 N LASMOLLES Stephanie 1980 F FRA TOULOUSE UC
65 N UDREA Maria 1990 F ROU CSA Steaua Bucuresti
66 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen
67 N KOLCZONAY Julia 1995 F HUN FLESS
68 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
69 N TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen
70 N PAWLOWSKA Magdalena 1994 F POL AZS AWF Warszawa
71 N GALFALVY Nora 2000 F HUN Vasas
72 N MAHROKH Paria 1987 F IRI TSV Bayer 04 Leverkusen
72 N PETRI Renata 2000 F HUN AVA
74 N AICARDI GONZALEZ Alessandra Valeri 1996 F PAN
74 N KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas
76 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub
77 N MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik
78 N CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN Vasas
79 N KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS
80 N FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen
81 N MIZERA Olga 1991 F POL
82 N NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea
83 N TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot
84 N FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen
84 N GEROUDET Justine 1992 F SUI SES Sion
86 N CSOMOS Flora 1994 F HUN Vasas
86 N BUKOCKI Bianka 1988 F HUN Vasas
88 N BIEBER Stephanie 1991 F GER MTV München
89 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch
90 N KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
91 N KICA Anna 1993 F POL WARSZAWIANKA
92 N WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin
93 N DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea
94 N THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen
95 N TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC
96 N VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP
97 N VARVERI Fani 1986 F GRE G.E.FLORINAS
98 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen
99 N NAGY Mira 1998 F HUN Szolnok SI
100 N CHUNG Lin 1990 F TPE
101 N DEVEREAUX Anne 1995 F AUS
102 N ZHONKINA Fatima 1996 F RUS
103 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW
104 N PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
105 N LAMBERT Regina 1986 F HUN MTK
105 N ZVEREVA Yana 1989 F RUS
107 N MIKULCIC Kosjenka 1989 F CRO
108 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm
109 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost
110 N NYIKOS Zsofia 1996 F HUN Vasas
111 N ORTEGA Gabriella 1994 F GBR
112 N OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote
113 N ECOBICI Sabina 1998 F ROU CSU Craiova
113 N GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos
115 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim
116 N SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
116 N KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen
118 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen
119 N KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen
120 N DENINSKA Ventsislava 1994 F BUL Sofia
121 N RODRIGUEZ Fabiola 1983 F MEX
122 N ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
123 N SULEJ Zuzanna 2001 F POL WARSZAWIANKA
124 N DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent
125 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB
126 N HESS Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen
127 N PLEESZ Hanna 1998 F HUN Vasas
127 N SZOMBATH Barbara 1994 F HUN BHSE
127 N HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim
127 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
131 N JEZA Eva 1991 F SLO
132 N LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV
133 N DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch
134 N GALIC Ana 2003 F CRO MK Split
135 N HARGINA Silke 1981 F GER FS Pforzheim
136 N FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK
137 N GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost
138 N MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost
138 N VUCKOVIC SOKOVIC Viktorija 2001 F CRO
140 N KULCSAR Hedvig 2000 F HUN Vasas
141 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn
142 N KUNA Jana 2000 F CRO
143 N HIDE Victoria 1998 F GBR
144 N KUCHARCZYK Dominika 1999 F POL St.Szerm Legia Warszawa
144 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz
146 N DELIC Lara 2003 F CRO MK Split
147 N WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen
148 N ARANDJELOVIC Milica 1996 F SRB MK Zeleznicar
149 N CHATZISARANTOU Nikoletta 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS
149 N DERETIC Dragana 1980 F SRB MK Silni
151 N VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split
151 N BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen

Apr 28, 2018 - St. Duje Cup
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
2 SZABO Reka 1995 F HUN AVA
3 KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata
3 BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE
5 LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
6 MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern
7 CHU Ka Mong 1995 F HKG
8 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE
9 HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
10 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA
11 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI
12 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
13 RAHARDJA Rania Herlina 1993 F SGP Z Fencing
14 ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO
15 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
16 KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas
17 CSONKA Valeria 1996 F HUN Vasas
18 MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik
18 KOLCZONAY Julia 1995 F HUN FLESS
20 LAMBERT Regina 1986 F HUN MTK
21 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS
22 LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989 F GBR Wingerworth FC
23 LASMOLLES Stephanie 1980 F FRA TOULOUSE UC
24 MIMIGIANNI Eleftheria 1982 F GRE P.A.O. ATHENS
25 ZHENG Evelyn 2000 F CAN
26 DENINSKA Ventsislava 1994 F BUL Sofia
27 COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC
28 BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata
29 SZABO Laura 1993 F HUN BHSE
30 SAUDO Sophie 1979 F FRA
31 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA
32 KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen
33 PANACZ Andrea 1993 F HUN ZVE
34 LATINYTE Ruta 1984 F LTU Gintarine spaga
35 GALFALVY Nora 2000 F HUN Vasas
36 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch
37 TOPKAYA Bengi 1985 F TUR
38 PLEESZ Hanna 1998 F HUN Vasas
38 KNEZEVIC Katarina 1994 F SRB MK Silni
40 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen
41 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost
42 KRSNAKOVA Lucia 1986 F SVK
43 HENSON Julie 1987 F GBR Norfolk FC
44 VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP
45 FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso
46 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost
47 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
48 CHUNG Lin 1990 F TPE
49 FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen
50 NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros
51 SNELLIN Holly 1997 F GBR
52 LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV
53 JOHNSON Lucy 1994 F IRL
54 NAGY Mira 1998 F HUN Szolnok SI
55 KARDOS Brigitta 2000 F HUN Vasas
56 LANCEY Stella 1988 F GBR
57 CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
58 JEZA Eva 1991 F SLO
59 RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje
60 SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg
61 VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split
62 HULTAZO Macarena 1996 F CHI Avulso
62 TARTOCZKI Vera 1998 F HUN Vasas
64 DELIC Lara 2003 F CRO MK Split
65 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
66 GAMBIROZA Petra 1989 F SRB

May 20, 2017 - St. Duje Cup
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern
2 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost
3 GAO Cindy 1999 F CAN
3 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
5 DANCIU Adela 1994 F ROU CSM Oradea
6 LEE Bernardette Jing Fei 1988 F SGP
7 GUCHMAZOVA Maia 1991 F GEO
8 WANG Shirley 2000 F CAN
9 BLUM Alexandra 1994 F SUI SEB Basel
10 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
11 LUPERI Ilaria 1993 F ITA CS Genova Scherma
12 ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung
13 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub
14 KRSNAKOVA Lucia 1986 F SVK
15 CERESA GASTALDO Francesca 1995 F ITA CS Rapallo
16 NABOIU Claudia 1995 F ROU CSM Oradea
17 IONELE Diana 1992 F ROU CSU Craiova
18 ECOBICI Sabina 1998 F ROU CSU Craiova
19 KUNA Jana 2000 F CRO
20 DELIC Lara 2003 F CRO MK Split
21 OBSTER Ellen 1994 F NED N.S.S.V. Don Quichote
22 GUNDRY Jessica 1996 F GBR
23 RADCHENKO Olena 1973 F UKR KIEW
24 NESBITT Hannah 1996 F GBR
25 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost
26 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost
27 MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES
28 JEZA Eva 1991 F SLO
29 LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz
30 GALIC Ana 2003 F CRO MK Split
31 SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg
32 PUCHACHER Laura 1994 F AUT KAC Klagenfurt
33 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
34 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
35 KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen
36 POZNYAKOVA Olesia 2000 F UKR
37 LINDEROVA Nina 1991 F SVK Akademia sermu
38 LANCEY Stella 1988 F GBR
39 TOPKAYA Bengi 1985 F TUR

May 14, 2016 - St. Duje Cup
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern
2 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava
3 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
3 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
5 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK
6 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin
7 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen
8 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
9 FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso
10 LEVIN Charlotte 1990 F SWE
11 PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres
12 JEZA Eva 1991 F SLO
13 KRSNAKOVA Lucia 1986 F SVK
14 KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen
15 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub
16 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
17 FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen
18 GUNDRY Jessica 1996 F GBR
19 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
20 GREETHAM Sadie 1995 F GBR Harrogate FC
21 MAYLE Rebecca 1995 F GBR Reading FC
22 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor
23 LANCEY Stella 1988 F GBR
24 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
25 HANESZOVA Julia 1995 F SVK KSK 1903 Kosice
26 LUPERI Ilaria 1993 F ITA CS Genova Scherma
27 KUZMANOVSKA NIKOLOVSKA Biljana 1970 F MKD MK Vardar Skopje
28 CONNER Rachel 1989 F IRL
29 GAMBIROZA Petra 1989 F SRB
30 BALCI Sena 1996 F TUR

May 16, 2015 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
2 BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch
3 HALLS Joanna 1973 F AUS
3 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava
5 MARINUK Avital 1992 F ISR Hapoel Ashkelon
6 TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam
7 DI TELLA Isabel 1993 F ARG
8 TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot
9 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
10 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub
11 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
12 ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
13 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter
14 GREETHAM Sadie 1995 F GBR Harrogate FC
15 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost
16 MAYLE Rebecca 1995 F GBR Reading FC
17 LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz
18 SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club
19 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
20 JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost
21 KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen
22 HUANG Magdalene Xin´en 1983 F SGP YMC
23 JEZA Eva 1991 F SLO
24 GUNDRY Jessica 1996 F GBR
25 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
26 NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava

May 17, 2014 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch
2 CARAN Romana 1979 F SRB MK Omladinac
3 BABINSZKI Dorottya 1997 F HUN Debrecen
3 VARNAI Vivien 1994 F HUN BHSE
5 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin
6 SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont
7 ZAVODA Dora 1991 F HUN Debrecen
8 JEZA Eva 1991 F SLO
9 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
10 SARKANY Barbara 1995 F HUN Debrecen
11 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
12 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
13 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
14 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
15 FEDOR Tamara 1997 F HUN Debrecen
16 JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost
17 PARTOS Zsofia 1995 F HUN Debrecen
18 JEVREMOVIC Alksandra 1988 F SRB MK Crvena Zvezda
19 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter
20 LANCEY Stella 1988 F GBR
21 JEANES Emily Clare 1988 F GBR Liverpool University
22 MAYLE Rebecca 1995 F GBR Reading FC
23 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost
24 TURANOVA Kristina 1984 F SVK Akademia sermu
25 VON TOLL Kerstin 1975 F GER EFG Essen
26 GAMBIROZA Petra 1989 F SRB

May 24, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CARAN Romana 1979 F SRB MK Omladinac
2 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
3 JEZA Eva 1991 F SLO
3 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
5 OLAH Zsofia-Borbala 1988 F FIN Kalpaveljet
6 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE
7 ADLER Anita 1994 F CRO MK ZSM
8 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
9 MIKOLIC Ivana 1988 F CRO
10 BELJAN Lucija 1992 F CRO MK Lokomotiva
11 KUSTURA Laura 1991 F CRO
12 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
13 ZNOJ Romina 1976 F SLO
14 STRAND Anneli 1982 F SWE
15 PUSENJAK Nika 1976 F SLO
16 VRHAR Karmen 1992 F CRO

May 23, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
2 SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova
3 GARIB Tihana 1993 F CRO CAFC Mladost
3 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
5 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
6 LAZAR Roxana 1987 F ROU CSU Craiova
7 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
8 PUIU Oana 1985 F ROU CSU Craiova
9 ÅKERSTRÖM Sara 1976 F SWE
10 ZAHER Maja 1985 F CRO
11 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
12 JEZA Eva 1991 F SLO
13 VESTERGÅRD Jannica 1987 F SWE SSIF Stockholm
14 KORES Gaja 1992 F SLO SS Tabor
15 MARINIC Matea 1993 F CRO

May 23, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
2 KOUMPANI Vasiliki 1967 F GRE P.A.O. ATHENS
3 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE
3 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
5 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
6 ENGLISH Katharine 1992 F USA
7 PELIVAN Marija 1990 F CRO MK Split
8 PAVLOVIC Aleksandra 1974 F SRB MK Crvena Zvezda
9 KOSTAKI Emmanuela 1987 F CYP AKRITES
10 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
11 STRAND Anneli 1982 F SWE
12 BELJAN Lucija 1992 F CRO MK Lokomotiva
13 GEBER Janja 1994 F CRO MK Lokomotiva
14 MCENERY Charlotte 1982 F IRL
15 KUSTURA Laura 1991 F CRO
16 ZNOJ Romina 1976 F SLO
17 ADLER Anita 1994 F CRO MK ZSM
17 GARIB Tihana 1993 F CRO CAFC Mladost

May 21, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 LAZAR Roxana 1987 F ROU CSU Craiova
2 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB
3 SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont
3 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
5 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
6 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
7 LUTZ Alexandra 1991 F HUN BVSC
8 GARIB Tihana 1993 F CRO CAFC Mladost
9 SBARCIA Raluca Cristina 1989 F ROU CSU Craiova
10 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK
11 JEVREMOVIC Alksandra 1988 F SRB MK Crvena Zvezda
12 PELKA Szilvia 1991 F HUN BVSC
13 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
14 PUIU Oana 1985 F ROU CSU Craiova
15 JEZA Eva 1991 F SLO
16 HORANYI Blanka 1988 F HUN BVSC
17 BOTTOMS Lindsay 1980 F GBR
18 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
19 VESTERGÅRD Jannica 1987 F SWE SSIF Stockholm
20 VON TOLL Kerstin 1975 F GER EFG Essen
21 ÅKERSTRÖM Sara 1976 F SWE
22 HEDIN Caroline 1980 F SWE SAF Solna
23 ARMENTEROS ENGLESON Sofia 1987 F SWE

May 19, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 JEVREMOVIC Alksandra 1988 F SRB MK Crvena Zvezda
2 HOOGE Karin Louise 1990 F DEN KFK Kalundborg
3 SOMOGYIOVA Lucia 1973 F SVK
3 MCGEEVER Jennifer 1991 F IRL
5 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
6 JEANES Emily Clare 1988 F GBR Liverpool University
7 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
8 LUTZ Alexandra 1991 F HUN BVSC
9 JEZA Eva 1991 F SLO
10 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
11 AHL Nathalie-Ullmann 1991 F DEN Hellerup FK
12 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
13 GEBER Janja 1994 F CRO MK Lokomotiva
14 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
15 ZAVODA Dora 1991 F HUN Debrecen
16 KORES Gaja 1992 F SLO SS Tabor
17 TOBIAS Simona 1987 F SLO

May 18, 2013 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin
2 MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen
3 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK
3 ZAVODA Dora 1991 F HUN Debrecen
5 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split
6 HONTI - KISS Dominika 1991 F HUN BVSC
7 SOMOGYIOVA Lucia 1973 F SVK
8 MAYLE Rebecca 1995 F GBR Reading FC
9 JEZA Eva 1991 F SLO
10 SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club
11 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
12 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
13 AVENA Alexandra 1985 F MEX
14 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter
15 LUTZ Alexandra 1991 F HUN BVSC
16 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
17 JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost
18 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost
19 DENHAM Antonia 1993 F GBR Plymouth FC
20 BRANDT Petra 1989 F CRO
20 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
22 TOBIAS Simona 1987 F SLO
23 SHEARMAN Carolyn 1990 F GBR Haverstock FC
24 KORES Gaja 1992 F SLO SS Tabor

May 6, 2007 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 GUZZI Margherita 1990 F ITA
2 MANCINELLI Melinda 1989 F ITA CS Ravennate della Spada
3 VISNJIC Svetlana 1978 F SRB MK Crvena Zvezda
3 HASSANEIN Mona 1985 F EGY
5 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
6 GAMIR Zahra 1966 F ALG PARIS ST FRA
7 CARAN Romana 1979 F SRB MK Omladinac
8 STOISSA Federica 1986 F ITA CS ESCERCITO
9 TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM
10 EL-SAYED Aja 1989 F EGY
11 EL LAITHY Nadine 1987 F EGY
12 HOSSAM Eman 1982 F EGY
13 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
14 ALAYOUB Lolwa 1980 F KUW
15 JOVANOVIC Zorana 1983 F SRB MK Crvena Zvezda
16 ILIJASEV Roberta 1991 F CRO CAFC Mladost
17 BUCA Doina-Stefania 1972 F ITA
18 MIKOLIC Ivana 1988 F CRO
19 VRHAR Karmen 1992 F CRO
20 CULE Antea 1988 F CRO
21 RADOS Dea 1990 F CRO
22 PAVLOVIC Aleksandra 1974 F SRB MK Crvena Zvezda
23 GAVRILOVIC Jelena 1988 F CRO MK Split
24 ALAYOUB Balsam 1977 F KUW
25 KUSTURA Laura 1991 F CRO
26 BAGARIC Karla 1990 F CRO
27 RADMAN Asja 1990 F CRO
28 SABAN Jelena 1986 F CRO MK Split

May 5, 2006 - Satellite Tournament
Epee Women's Senior Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 CARAN Romana 1979 F SRB MK Omladinac
2 LEE Lea-Anne 1976 F HKG
3 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni
3 GUZZI Margherita 1990 F ITA
5 ZMAIC Martina 1978 F CRO
6 SULJIC Irena 1977 F CRO CAFC Mladost
7 ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda
8 BULE Ana 1983 F CRO MK Rapir
9 RIDSDALE Lucy 1991 F GBR
10 CULE Antea 1988 F CRO
11 GAVRILOVIC Jelena 1988 F CRO MK Split
12 SABAN Jelena 1986 F CRO MK Split
13 TOBIAS Simona 1987 F SLO
14 RADOS Dea 1990 F CRO
15 RADMAN Asja 1990 F CRO
16 PAVLOVIC Aleksandra 1974 F SRB MK Crvena Zvezda
17 KUSTURA Laura 1991 F CRO