Back to list

History

Oct 17, 2020 - U17 ja U20 SM-kilpailut 2020
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
2 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
3 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
3 N KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat
5 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat
6 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat
7 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat
8 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat
9 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
10 N KILJANDER Joel 2005 M FIN Turun Miekkailijat
11 N BALDSCHUN Tilman 2003 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
12 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat
13 N BJÖRKMAN Aku 2006 M FIN Habda Helsinki
14 N LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat
15 N THODÉN Tobias 2006 M FIN Espoon Miekkailijat
16 N JÄNTTI Jonas 2006 M FIN Kuopion Miekkailuseura
17 N MÄENPÄÄ QUIÑONES Petri 2007 M FIN Helsingin Miekkailijat
18 N SARANTOLA Roni 2005 M FIN Kalpaveljet
19 N HASU Jere 2004 M FIN Espoon Miekkailijat

Apr 27, 2019 - Kalvan henkilökohtaiset SM-kilpailut U17 ja U20
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet
2 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat
3 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
3 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki
5 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat
6 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
7 N KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott
8 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
9 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
10 N KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat
11 N JÄNTTI Jan 2002 M FIN Kuopion Miekkailuseura
12 N KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat
13 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
14 N TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
15 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
16 N MANNINEN Anton 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
17 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat
18 N KOJO Ville-Valtteri 2002 M FIN Porvoon Miekkailijat
19 N KILJANDER Joel 2005 M FIN Turun Miekkailijat
20 N HERKKOLA Veeti 2003 M FIN Kalpaveljet
21 N RUOHO Roope 2003 M FIN Kalpaveljet

Apr 28, 2018 - SM-kilpailu kalpa alle 20v ja 17v
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet
2 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet
3 RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
3 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat
5 KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
6 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat
6 KARLSSON Neo 2004 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott
8 ISOKANGAS Ali 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat
9 PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat
10 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki
11 RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
12 SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
13 AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
14 LOHIKOSKI Urho 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
15 JUSSILA Johannes 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
16 TOPPINEN Joel 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
17 KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat
18 KOJO Ville-Valtteri 2002 M FIN Porvoon Miekkailijat
19 KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat
20 STARCK Sami 2002 M FIN Kuopion Miekkailijat
21 HAAPASALO Ahti 2003 M FIN Turun Miekkailijat
22 TUOMINEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
23 SAVOLAINEN Riku 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
24 PUSKALA Tiitus 2004 M FIN Helsingin Miekkailijat
25 KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat
26 KERÄNEN Miika 2001 M FIN Kalpaveljet
27 KURRI Joona 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
28 LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat
29 MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat
30 PALO Niilo 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
31 REPO Joel 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
32 AALTONEN Veeti 2004 M FIN Porvoon Miekkailijat

Jan 21, 2017 - SM-kilpailu kalpa alle 20v ja 17v
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 AHOKAS Ville 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
2 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat
3 ISOKANGAS Ali 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat
3 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat
5 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet
6 STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat
7 PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat
8 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki
9 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet
10 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
11 WÄLLÄRI Max 2000 M FIN Kalpaveljet
12 JUSSILA Johannes 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
13 PÖSÖ Benjamin 2001 M FIN Turun Miekkailijat
14 KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat
15 YRJÖLÄ Otto 2000 M FIN Kalpaveljet
16 KURRI Joona 2001 M FIN Hyvinkään Miekkailijat
17 AAPALAHTI Aatu 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat
18 LOHIKOSKI Urho 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
19 KOLLANUS Ilmari 2001 M FIN SESAF Fribourg, Kalpaveljet
20 AHOKAS Aleksi 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
21 SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat
22 IHALAINEN Aleksi 2001 M FIN Turun Miekkailijat
23 KANGASNIEMI Aaro 2002 M FIN Turun Miekkailijat
24 LASSHEIKKI Mattias 2000 M FIN Kyrkslätt IF/UR33
25 HAAPASALO Ahti 2003 M FIN Turun Miekkailijat

Jan 23, 2016 - SM-kilpailu kalpa alle 20v ja 17v
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
1 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat
2 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat
3 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat
3 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat
5 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat
6 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat
7 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet
8 PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat
9 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet
10 AHOKAS Ville 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
11 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
12 WÄLLÄRI Max 2000 M FIN Kalpaveljet
13 SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat
14 LIPSANEN Tommi 1999 M FIN Turun Miekkailijat
15 KOLLANUS Ilmari 2001 M FIN SESAF Fribourg, Kalpaveljet
16 KOJO Ville-Valtteri 2002 M FIN Porvoon Miekkailijat
17 LOHIKOSKI Urho 2001 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
18 KORHONEN Tuomas 1999 M FIN Kalpaveljet
19 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki
20 PÖSÖ Benjamin 2001 M FIN Turun Miekkailijat
20 STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat
22 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat
23 ÄMMÄLÄ Tiitus 2001 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott
24 IHALAINEN Aleksi 2001 M FIN Turun Miekkailijat
25 KAUKONEN Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat
26 AHOKAS Aleksi 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat
27 YRJÖLÄ Otto 2000 M FIN Kalpaveljet

Jan 24, 2015 - SM-kilpailu kalpa alle 20v ja 17v
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Jan 25, 2014 - Finnish Junior + Cadet Epee Championships
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Jan 26, 2013 - Finnish Junior + Cadet Epee Championships
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Jan 21, 2012 - Finnish Cadet Championships
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Jan 22, 2011 - Finnish Cadet Championships
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club

Mar 27, 2010 - Finnish Junior + Cadet Championships
Epee Men's U17 Individual
Rank Status Name YOB Gender Nation Club