Back to list

Results

11. European Championships 2018
ARM Yerevan
April 15, 2018 - April 19, 2018

Sabre Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
2 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
3 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
5 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
6 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
7 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
8 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
10 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
11 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
12 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
13 RICCARDI Federico 1997 M ITA
14 SEMIN Ilya 1996 M RUS
15 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 MANDOV Ivan 1998 M BUL
17 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
18 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
19 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
20 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
21 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
23 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
24 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
25 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
26 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
27 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
28 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
29 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
30 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
31 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
33 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
34 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
35 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
36 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
37 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
38 1st round KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
39 1st round GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
40 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
41 1st round SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
42 1st round GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
43 1st round TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
44 1st round FARRE Oriol 1998 M ESP CEEH-B (ESP)
44 1st round GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
46 1st round POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
47 1st round BEREUTER Roman 1996 M AUT FUM Mödling (AUT)
48 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)