Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
November 23, 2019 - November 24, 2019

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N YU Eric 2003 M USA
1 N LIU Justin 2003 M USA
1 N EMMER Chase 2004 M USA
1 N TULYAG Fyze 2003 M USA
2 N USA 2       USA
2 N BINDER Zachary 2003 M USA
2 N VOGLER Justin 2003 M USA
2 N PRILUTSKY David 2003 M USA
2 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
3 N GERMANY       GER
3 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
3 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
4 N ITALY       ITA
4 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
4 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
4 N BALDELLI Gabriele 2004 M ITA
5 N GERMANY 2       GER
5 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
5 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
5 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
6 N ITALY 2       ITA
6 N IACOMONI Matteo 2005 M ITA
6 N PETRACCHI Filippo 2005 M ITA
6 N SPAMPINATO Francesco 2005 M ITA
7 N ROMANIA       ROU
7 N STOE Ionut 2004 M ROU
7 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
7 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
7 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
8 A ITALY 3       ITA
8 A GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
8 A MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
8 A CIABATTI Francesco 2003 M ITA
9 N HUNGARY       HUN
9 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
9 N HORVATH Soma 2003 M HUN
9 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
9 N BENYUS Attila 2003 M HUN
10 N USA 3       USA
10 N GRIFFIN John 2003 M USA
10 N KELLY William 2003 M USA
10 N XIAO Ethan 2004 M USA
10 N KO Brian 2003 M USA
11 N ITALY 4       ITA
11 N FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
11 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
11 N CORONATI Edoardo 2003 M ITA
12 N HUNGARY 2       HUN
12 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
12 N GUBA Zeteny 2004 M HUN
12 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
12 N MACHEK Vince 2003 M HUN
13 N POLAND       POL
13 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
13 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
14 N CHINESE TAIPEI       TPE
14 N CHEN Po-Han Boris 2005 M TPE
14 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
14 N HUNG Po-Han 2003 M TPE
15 N TURKEY       TUR
15 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
15 N ALKIS Can 2003 M TUR
15 N SAHIN Deniz Emre 2003 M TUR Goztepe SK (TUR)
15 N SEZER Tan 2005 M TUR
16 N LATVIA       LAT
16 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
16 N KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
16 N KAULAKANS Valters 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
16 N GAFE Aleks 2005 M LAT Asmens (LAT)
17 N CROATIA       CRO
17 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
17 N VLASIC Damjan 1900 M CRO
17 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO
18 N UKRAINE       UKR
18 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
18 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
18 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
18 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
19 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
19 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
19 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
19 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
20 N POLAND 2       POL
20 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
20 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
21 N BELARUS       BLR
21 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
21 N NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
21 N TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
21 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
22 N POLAND 3       POL
22 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
22 N LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
22 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
22 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
23 N AUSTRIA       AUT
23 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
23 N GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
23 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
23 N WAGNER Alexander 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
24 N SINGAPORE       SGP
24 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
24 N LOO Keyon 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
24 N LIM Teng Jun 2005 M SGP Z Fencing (SGP)
24 N BROBERG Marcus 2003 M SGP GFK Göteborg (SWE)
25 N POLAND 4       POL
25 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
25 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
25 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
25 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
26 N POLAND 5       POL
26 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
26 N MAJEWSKI Blazej 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
26 N OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
26 N OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno (POL)
27 N SPAIN       ESP
27 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
27 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
27 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
27 N RODRIGO Sergi 2004 M ESP
28 N GERMANY 3       GER
28 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
29 N GERMANY 4       GER
29 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
29 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
29 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
30 N ITALY 5       ITA
30 N MASCIOLI Alberto 2003 M ITA ZFW Fencing Club (GBR)
30 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
30 N PELLEGRINO Davide 2003 M ITA
30 N VINCIGUERRA Valerio 2003 M ITA
31 N BULGARIA       BUL
31 N MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
31 N MANOLOV Atanas 2004 M BUL
31 N LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
31 N NIKOLOV Dragomir 2005 M BUL Trakiya (BUL)
32 N USA 4       USA
32 N MARTINEZ Donavyn 2003 M USA
32 N ZUSIN Zachary 2003 M USA
32 N UM Ethan 2005 M USA
33 N GERMANY 5       GER
33 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
33 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
33 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
34 N TURKEY 2       TUR
34 N SIRMACI Kayhan 2005 M TUR
34 N MAZLUMOGLU Batuhan 2005 M TUR
34 N DEMIR Ahmet Tarik 2003 M TUR
35 N UKRAINE 2       UKR
35 N BILKO Illya 2004 M UKR
35 N KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
35 N SLOVIAK Vasyl 2004 M UKR
35 N CHERKASHYN Andrii 2006 M UKR
36 N BELARUS 2       BLR
36 N TKACHENKA Heorhi 2004 M BLR
36 N KIREYENKA Siamion 2005 M BLR
36 N SHUMKO Mikita 2005 M BLR
36 N TSIKHAMIRAU Kiryl 2004 M BLR
37 N TURKEY 3       TUR
37 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
37 N AKIALP Emre 1900 M TUR
37 N ILMAN Poyraz Ege 2005 M TUR
37 N ERMAN Tolga 2003 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
38 N TURKEY 4       TUR
38 N KURSUN Omer Behram 2005 M TUR
38 N BUDAK Ada 2005 M TUR
38 N TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer (BEL)
39 N ROMANIA 2       ROU
39 N DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
39 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
39 N PETRACHE Mihnea 2006 M ROU
39 N CAUNII Paul Andrei 2004 M ROU CSU Timisoara (ROU)
40 N SINGAPORE 2       SGP
40 N TEO Elliot 2004 M SGP Z Fencing (SGP)
40 N YONG Caleb 2004 M SGP Z Fencing (SGP)
40 N CHIN Chun Wai 2005 M SGP Z Fencing (SGP)
40 N AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
41 N TURKEY 5       TUR
41 N ERDUR Demir Uras 2004 M TUR Goztepe SK (TUR)
41 N YILDIZ Hikmet Deniz 2005 M TUR
41 N AKYALCIN Sebahattin 2003 M TUR
42 N CZECH REPUBLIC       CZE
42 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
42 N CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
42 N SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
43 N CZECH REPUBLIC 2       CZE
43 N GERIS Vojtech 2004 M CZE
43 N HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
43 N CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
44 N UKRAINE 3       UKR
44 N VLASIUK Yaroslav 2005 M UKR
44 N KHRYSTENKO Kyrylo 2005 M UKR KIEW (UKR)
44 N ZLYI Yaroslav 2005 M UKR
44 N TSYBAIEV Lev 2005 M UKR
45 N MOLDOVA       MDA
45 N BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
45 N CECET Nikita 2004 M MDA
45 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
45 N POSTOVAN Alex 2004 M MDA
46 N SINGAPORE 3       SGP
46 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
46 N NEO Matthew 2005 M SGP
46 N CHUA Wen Xun Emil 2004 M SGP