Back to list

Results

2018 World Championships Cadets/Juniors
ITA Verona
April 1, 2018 - April 10, 2018

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
2 VERMEULE Emily 2001 F USA
3 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
3 LIM Taehee 2002 F KOR
5 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
6 BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
7 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
8 KIM Subeen 2001 F KOR
9 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
10 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
11 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
12 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
13 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
14 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
15 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
16 KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
17 BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
18 SHI Yuexin 2001 F CHN
19 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
20 LEONARD Ariane 2001 F CAN
21 JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
22 FEIGIN Nicole 2003 F ISR
23 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
24 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
25 LEUNG Kay Sze Karina 2001 F HKG
26 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
26 TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
28 NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
29 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
30 KIM Sohui 2002 F KOR
31 LARA Valeria 2003 F MEX
32 BARBIER Faustine 2001 F FRA DOUAI CE (FRA)
33 CANDREVA Greta 2002 F USA
34 ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
35 AMER Mariam 2002 F EGY
36 LIAKHOVA Anna 2002 F RUS
37 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
38 YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
39 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
39 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
40 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
41 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
42 ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
43 CHEN Baojin 2001 F CHN
44 ZOZULYA Christina 2002 F CAN
45 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
46 SAITO Hana 2002 F JPN
47 DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
48 VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
49 ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
50 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
51 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
52 SA Madalena 2002 F POR CST (POR)
53 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
53 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
55 STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
56 RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
57 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
58 DURAU Claudia 2001 F ROU LPS Craiova (ROU)
58 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
60 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
61 SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
62 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
63 WANG Katherine 2002 F AUS
64 AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
65 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
65 GUO Zi Shan 2002 F CAN
67 NONIS Karen 2001 F AUS
68 DOBKEVICA Marta 2001 F LAT
69 TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford FC (GBR)
70 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
71 GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
72 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
73 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
74 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
75 KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
75 KERSKES Malika 2002 F NED s.v. Pallós (NED)
77 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
78 DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
79 AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
80 ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
81 HAFEZ Nour 2001 F EGY
82 BERDIANU Ionela 2004 F MDA
83 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
84 ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
85 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
86 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
87 BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
88 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
89 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
90 TSIRONI Anna 2002 F GRE L.O.VARIS (GRE)
91 HAMM Orla 2001 F AUS
92 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
93 POLO Carolina 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)
94 KILIMTGIS Sophia 2003 F IRL
95 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
96 1st round LOUIS Avery 2001 F GBR
97 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
98 1st round VASANASOMSITHI Pacharaporn 2001 F THA
99 1st round BEKEN Solane 2001 F BEL
100 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
101 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
102 1st round LEE Lok Man Tracy 2001 F HKG
103 1st round GUEHAM Maroua 2002 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
104 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO
105 1st round SIVA KUMAR Thhivya Ashti 2001 F SGP YMC (SGP)
106 1st round SALAMEH Nai 2001 F LBN
107 1st round SLATER Charlotte 2001 F IRL
108 1st round POPOVA Yana 2003 F BUL Levski (BUL)
109 1st round CARAPUCO Constanca 2003 F POR
110 1st round SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
111 1st round ZAMBRANO BAILON Salome Jeanne 2001 F ECU
112 1st round DE JAGER Mone 2001 F RSA VASK Bloemfontein (RSA)
113 1st round LAGGOUNE Hanane 2001 F ALG
114 1st round LODHA Priyanka Hemant 2003 F IND
115 1st round LUSIC Helena 2001 F CRO
116 1st round ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
117 1st round SELAMAT Siti Nursuhailah 2002 F SGP SSP (SGP)
118 1st round GAAFAR Rodaina 2003 F EGY
119 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
120 1st round PRAFIL CAPACCIO Rayllen Delfina 2003 F ARG
121 1st round ABOU JAOUDE Marie Joe 2001 F LBN
121 1st round AHMED Zaynab Muttaqi 2003 F IND
121 1st round BINGELYTE Grete 2002 F LTU
124 1st round SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
125 1st round WONAME Kelsey Victoria Afriyie 2004 F GHA