Back to list

Results

Internationale Meisterschaften von Niederösterreich
AUT Mödling
November 30, 2019 - December 1, 2019

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNYSH Oleg 1997 M RUS
2 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
3 N DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
3 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
5 N RASSOLOV Alexey 1997 M RUS
6 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
7 N SANDERS Ian 1999 M USA
8 N KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
9 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
10 N KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
11 N ANDRIYASHKIN Pavel 1998 M RUS
12 N RYKUNOU Dzmitry 1999 M BLR
13 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
14 N SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
15 N RIVERA DAVID Paul 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
16 N EGGENSCHWILER Laurin 1984 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
17 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
18 N JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
19 N JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
20 N CARPENTER Liam 1999 M USA
21 N BORER Jovan 2000 M SUI BFC Basel (SUI)
22 N PIACHYNSKI Vladzislav 1999 M BLR
23 N CHICHEV Vladimir 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
24 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
25 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
26 N CHENAUX Alec 1994 M SUI SEB Basel (SUI)
27 N EBNÖTHER Alexandr 2002 M SUI ZFC Zürich (SUI)
27 N MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
29 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
30 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
31 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
32 N GRUNDER Pascal 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
33 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
34 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
35 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
36 N CETIC Danilo 1996 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
37 N PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
38 N MARCHAND Charles Edouard 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
39 N BUYANOV Georgiy 1997 M RUS
40 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
41 N KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
42 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
43 N WEGNER-VIOUGUIN Gennadi 1974 M AUT Dynamo Wien (AUT)
44 N BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
45 N SANTRAC Danilo 1996 M SRB BMK Beograd (SRB)
46 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
47 N EAST William 1999 M GBR
48 N CVETIC Jovan 1997 M SRB
49 N SCHALLER Martin 1970 M AUT TI Innsbruck (AUT)
50 N SALOKAS Arnas 1998 M LTU Gaja-Florete (LTU)
51 N DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
52 N GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
53 N ANDRIYASHKIN Vladimir 1997 M RUS
54 N LEHNER Beat 1988 M AUT FU Wien (AUT)
54 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
54 N SALEKI Adrien 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
57 N LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
57 N SENFTER Johannes 1997 M AUT TI Innsbruck (AUT)
59 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
60 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
61 N DELLA PIETRA Leonardo 1973 M ITA StLFC Graz (AUT)
62 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
63 N LINSBERGER Michael 1991 M AUT SU Wien 9 (AUT)
64 N ARTIUKHOV Viktor 1997 M RUS
65 N FITKEVICIUS Algirdas 1997 M LTU Gaja-Florete (LTU)
66 N GUSTENAU Gustav 1997 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
67 N KOLARIC Jovan 1994 M SRB MK Silni (SRB)
68 N VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
69 N NIKOLIC Kosta 1999 M SRB MK Silni (SRB)
70 N GÖTZINGER Johannes 1993 M AUT FK Balmung (AUT)
71 N GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
72 N 1st round MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
73 N 1st round GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
74 N 1st round TOMASEK Svetozar 1977 M SVK
75 N 1st round CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
76 N 1st round MILIC Milos 1994 M SRB MK Silni (SRB)
77 N 1st round TEOFILOVIC Rajko 1997 M SRB
78 N 1st round RATH Maximilian 1995 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
79 N 1st round SZABO Karol 1998 M SVK Slovensky Kord (SVK)
80 N 1st round JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)
81 N 1st round LUPRANO Victor 1997 M SUI CAL Lausanne (SUI)
82 N 1st round SEKO Darius 1900 M SVK
83 N 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
84 N 1st round SCHUHFRIED Othmar 1965 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
85 N 1st round SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
85 N 1st round WADE Oliver Samuel 1999 M GBR SC Den Bosch (NED)
87 N 1st round HIRNER Wolfgang 1967 M AUT AFC Salzburg (AUT)
88 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
F 1st round HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
F 1st round WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
F 1st round WENUSCH Michael 1962 M AUT WAT Wieden (AUT)
F 1st round TESAR Rüdiger 1966 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
F 1st round RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
F 1st round MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
A 1st round KIRNBAUER Bernhard 1990 M AUT TI Innsbruck (AUT)
F 1st round HUSSAIN Asad 2000 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)