Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 27, 2020 - March 2, 2020

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
2 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
3 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
3 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
5 N TORRE Pietro 2002 M ITA
6 N PRESNOV Nikita 2000 M RUS
6 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
8 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
9 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
10 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
11 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
12 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
13 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
14 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
16 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
17 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
18 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
19 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
20 N REA Mattia 2001 M ITA
21 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
22 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
23 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
23 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
25 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
26 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
27 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 N TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
29 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
30 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
31 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
32 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
33 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
34 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
34 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
36 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
37 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
38 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
39 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
40 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
41 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
42 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
43 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
44 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
45 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
46 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
47 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
48 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
49 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
50 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
51 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
52 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
53 N 1st round BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
54 N 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
54 N 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
56 N 1st round KOVAL Stepan 2003 M BLR
57 N 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
58 N 1st round LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
59 N 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
60 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
61 N 1st round GRACA Alexandre 2001 M POR
62 N 1st round BARROS Goncalo 2002 M POR
63 N 1st round GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
64 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
65 N 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
65 N 1st round POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
67 N 1st round GOTAL Damjan 2000 M CRO
68 N 1st round HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
A 1st round FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)