Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 22, 2020 - February 26, 2020

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ITALY       ITA
1 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
1 N SANTORO Davide 2003 M ITA
1 N CUOMO Fabrizio 2003 M ITA
1 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
2 N RUSSIA       RUS
2 N UDOVICHENKO Alexey 2003 M RUS
2 N SARKISIAN Artem 2004 M RUS
2 N ZHUKOV Semen 2003 M RUS
2 N RUSTAMOV Rostislav 2003 M RUS CYSS RMB 3 (RUS)
3 N HUNGARY       HUN
3 N CSABAI Mate 2003 M HUN Vasas (HUN)
3 N SOMODY Soma 2004 M HUN MTK (HUN)
3 N KO Benedek 2003 M HUN BVSC (HUN)
3 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
4 N FRANCE       FRA
4 N GREGORCIC Matteo 2003 M FRA BRUAY USO (FRA)
4 N MATHIEU Corentin 2003 M FRA DIJON ASPTT (FRA)
4 N DENAUX Mael 2003 M FRA ST DENIS CS (FRA)
4 N HEURLIN-VAZQUEZ Lino 2003 M FRA
5 N GREAT BRITAIN       GBR
5 N SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
5 N BROOKE Alec 2005 M GBR
5 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
5 N TAIWO-WILLIAMS Louis 2004 M GBR
6 N UKRAINE       UKR
6 N MUKOID Kyrylo 2003 M UKR
6 N KUBLITSKYI Mykhailo 2003 M UKR
6 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
6 N PLAKSIN Dmytro 2005 M UKR
7 N ISRAEL       ISR
7 N AHINOAM Rani 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 N GOLOVANOV Nir 2003 M ISR
7 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
7 N VILENSKY Dov Ber 2004 M ISR
8 N SWITZERLAND       SUI
8 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
8 N GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
8 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
8 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
9 N SWEDEN       SWE
9 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
9 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
9 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 N POLAND       POL
10 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
10 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
10 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
10 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
11 N ESTONIA       EST
11 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
11 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
11 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
11 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
12 N ROMANIA       ROU
12 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
12 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
12 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
12 N BACIU Stefan 2004 M ROU
13 N LATVIA       LAT
13 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT
13 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT
13 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
13 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
14 N FINLAND       FIN
14 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 N AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N NORWAY       NOR
15 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
15 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
15 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
15 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
16 N BELARUS       BLR
16 N KRYVETSKI Mikita 2003 M BLR
16 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
16 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
16 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
17 N CZECH REPUBLIC       CZE
17 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
17 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
17 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
17 N STEMPEL Jan 2003 M CZE
18 N GERMANY       GER
18 N TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
18 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
18 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
18 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
19 N NETHERLANDS       NED
19 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
19 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
19 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
19 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
20 N SPAIN       ESP
20 N LUQUE Alberto 2003 M ESP
20 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
20 N JEUN Daniel 2004 M ESP
20 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
21 N SERBIA       SRB
21 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
21 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
21 N DJURIC Mario 2003 M SRB
21 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
22 N BELGIUM       BEL
22 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
22 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
22 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
22 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
23 N SLOVENIA       SLO
23 N PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
23 N TRUMBELJ Viktor 2003 M SLO
23 N KRAJLAH Luka 2003 M SLO
23 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
24 N AUSTRIA       AUT
24 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
24 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
24 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
24 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
25 N GREECE       GRE
25 N BOUGATSOS Alexandros 2003 M GRE AKRITES (GRE)
25 N KARAMPASIS Konstantinos 2006 M GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
25 N KARAGIANNIS Panteleimon 2003 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
26 N DENMARK       DEN
26 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
26 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
27 N TURKEY       TUR
27 N AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
27 N OZALTIN Bora 2004 M TUR
27 N KINALI Ugur 2003 M TUR
28 N THE FORMER YUGOSLAV REPUBLIC OF MACEDONIA       MKD
28 N VELICHKOSKI Jovan 2004 M MKD
28 N BOZHINOVSKI Simon 2005 M MKD
28 N SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
28 N NIKOLOVSKI Nikola 2004 M MKD
29 N GEORGIA       GEO
29 N PAVLENISHVILI David George 2004 M GEO
29 N BITSADZE Saba 2003 M GEO
29 N DIDIA Giorgi 2003 M GEO
29 N KATCHARAVA Luka 2005 M GEO
30 N CROATIA       CRO
30 N SIMUNKOVIC Luka 2004 M CRO
30 N SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
30 N MIKODANIC Ivan 2003 M CRO
30 N PLESE Jakov 2003 M CRO
31 N ARMENIA       ARM
31 N MNATSAKANYAN Grigor 2003 M ARM
31 N AVAGYAN Narek 2003 M ARM
31 N NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
31 N MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM