Back to list

Results

2020 European Championships
CRO Porec
February 22, 2020 - February 26, 2020

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
2 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
3 N BULYGA Ivan 2004 M RUS
3 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
5 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
6 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
7 N ALOIAN Temur 2003 M RUS
8 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
9 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
11 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
12 N NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
13 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
14 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
15 N KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
16 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
18 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
20 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
21 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
22 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
23 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
24 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
25 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
26 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
27 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
27 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
29 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
30 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
31 N CALEJO Tiago 2003 M POR
32 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
33 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
34 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
35 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
36 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
37 N DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
38 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
39 N MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
40 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
41 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
42 N NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
43 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
44 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
45 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
46 N ALVES Duarte 2003 M POR
47 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
48 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
49 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
50 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
51 N ALKIS Can 2003 M TUR
52 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
54 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
55 N TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
56 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
57 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
58 N GIARDINELLI Gabriel 2003 M ITA
59 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
60 N HORVATH Soma 2003 M HUN
61 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN BSE (HUN)
62 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
63 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
64 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
65 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
66 N SAHIN Deniz Emre 2003 M TUR Goztepe SK (TUR)
67 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
68 N STOE Ionut 2004 M ROU
69 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
70 N PEDRO Antonio 2005 M POR
71 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
72 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
73 N KARAPETYAN Erik 2003 M ARM
74 N POSTOVAN Alex 2004 M MDA
75 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO
76 N SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
77 N LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
78 N 1st round ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
79 N 1st round MATEEV Matey 2005 M BUL Trakiya (BUL)
80 N 1st round FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
81 N 1st round PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
82 N 1st round GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
83 N 1st round MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
84 N 1st round BARSI Patrik 2004 M SRB
84 N 1st round BALLOS Georgios 2004 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
86 N 1st round POPRASK Mark 2006 M SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)
87 N 1st round LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
87 N 1st round ROKHKIND Eitan 2005 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
89 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
89 N 1st round GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
91 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
91 N 1st round CECET Nikita 2004 M MDA
93 N 1st round HRGOVIC Milos 2003 M SRB
94 N 1st round ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
95 N 1st round STAMATOPOULOS Konstantinos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
96 N 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB
97 N 1st round BOSSA Santiago 2003 M POR
98 N 1st round BOKERIA Nodar 2003 M GEO
98 N 1st round PAPOYAN Grigor 2004 M ARM
100 N 1st round HROMADKA Petr 2003 M CZE
101 N 1st round SALOBIR Arne 2003 M SLO
101 N 1st round URBAS Jurij 2003 M SLO